97   
شناسه خبر: 1132   
تاریخ انتشار: 1395/02/21 11:19
خانم مریم طوسی
بانوی موفق و قهرمان دو میدانی آسیا
بانوی موفق و قهرمان دو میدانی آسیا
دارنده اولین مدال طلای آسیا در طول تاریخ دو میدانی کشور.

هیچ قهرمانی بدون داشتن یک هوش برتر، ممکن نیست به قهرمانی برسد! یکی از این قهرمانان "مریم طوسی" است. او که متولد چهاردهم آذرماه سال هزار و سیصد و شست و هفت است،لیسانس تربیت بدنیش را از دانشگاه تهران گرفته و رکوردار دوهای سرعت 60، 100، 200 و 400 متر ایران ست. همچنین دارنده اولین مدال طلای آسیا در طول تاریخ دو میدانی کشور.

ایرانیان موفق (SIONA) : نام شما بعنوان فردی موفق برده می شود! خودتون اینطور فکر می کنید!؟ تعریف شما از یک فرد موفق چیست!؟

مریم طوسی: آدم موفق کسی است که به هدفی که در زندگی دارد دست پیدا کند. مشکلات و موانع دلیلی برای دست کشیدن از اهدافش نباشد...حالا فرقی نمی کند در چه زمینه ای، ورزشی. اقتصادی و یا اجتماعی .

خدا را شاکرم که توانستم در ایران به جایگاهی برسم که بتوانم دل مردم و در وهله اول دل  خانواده ام رو شاد کنم و در واقع پدر مادرم از من راضی باشن و اینکه بتوانم در این جامعه کاری انجام بدم و جایگاهی داشته باشم... چون این موضوع در زندگی من  بسیار مهمه.

اوایل شروع کارم به این جایگاه رسیدن و در دوهای سرعت به فینال رفتن و مدال گرفتن رو امری دشوار می دونستم اما هیچ وقت غیرممکن فرضش نکردم! با خودم می گفتم من یک روز این کار را انجام میدهم و دادم.

ایرانیان موفق (SIONA): قبل از شروع فعالیت حرفهای تون در این رشته، ورزش می کردین!؟

مریم طوسی: بله، زمانیکه مدرسه می رفتم... ولی فقط در مسابقه مدارس شرکت میکردم و به طور حرفهای کار نمی کردم تا اینکه سال آخر دبیرستان پدر و مادرم برایم مربی گرفتن و بعد از یک سال تمرین مداوم توانستم بعد از سی و سه سال رکورد ایران را جابه جا کنم... در دوران مدرسه قهرمان قهرمانان شده و مدال طلا گرفتم... مسابقاتی که در سطح مدارس شروع و بعد از آن در سطح منطقه، استان و بعد هم کشوری پایان می یافت.

ایرانیان موفق (SIONA): عامل بودن در این جایگاه رو چه کسانی یا چه چیزی می دونین!؟

مریم طوسی: اول از همه خانواده ام که همیشه از همان ابتدا پشتیبانم بودن... و بعد از آن مربیان، مسئولین و کسانی که کمکم کردن تا به این جایگاه برسم... زیرا معتقدم قهرمانی فقط نیازمند پشتکار و تمرین نیست! باید شرایطی فراهم باشد تا به آن قهرمانی برسیم چه از نظر امکانات و چه از نظر پشتوانه.

ایرانیان موفق (SIONA): مشکلات و موانع رو در مسیرتون چه چیزهایی می دونین!؟

مریم طوسی: ابتدا بگم که مشکلات و موانع در حال حاضر نسبت به آن اوایل که آغاز به کار کردم، خیلی کمتر شده... آن زمان که من شروع کردم فقط حمایت خانواده ام بود که من رو به جلو می برد ولی الان خیلی به ورزش بانوان کمک می کنند اما هنوز خیلی جا دارد که به شرایط ایده آل برسد...

بانوان ورزشکار نشان دادند در صورتی که شرایطی خوب مهیا باشد هم پای مردان می توانند مدال آوری کنند! چون شرایط ما با آقایان خیلی متفاوت است و ما به خاطر نوع پوششمون، باید چندین برابر رقیبانمان تلاش کنیم که به آنها برسیم! ما این تلاش را می کنیم ولی باید امکاناتی نظیر مربی خوب، اردوهای برون مرزی، مسابقات بین المللی زیاد (چون یه دونده باید چندین مسابقه بدهد تا به فیت بدنی اش برسد... مثلا اگه بخواهد به مسابقه ی قهرمانی آسیا برود باید قبل از آن چند تا مسابقه تدارکاتی برود تا به آن برسد) هم فراهم باشد تا به مراحل خوب و قابل رضایت رسید! امیدوارم که این اتفاق بیفتد تا ما به اهداف بزرگی که میخواهیم برسیم .

  

ایرانیان موفق (SIONA): و این اهداف بزرگ !؟

مریم طوسی: هدفهای من خیلی بزرگ هستند و دوست دارم که همان طور که در آسیا نشان دادیم که ما حرفی برای گفتن داریم بتوانیم این را در عرصه های جهانی هم نشان بدهیم... این چیزی دور از دسترس نیست ولی شرایطش را می خواهد! فقط این نیست که تلاش یا تمرین کنیم! یک برنامه ریزی طولانی مدت و هدفگذاری درست میخواهد. مثل: مربی خوب، اردوهای خوب از لحاظ پزشکی، تغذیه و ...

ایرانیان موفق (SIONA): مصدومیت، دلیل نرسیدنتون به مسابقات آسیایی امسال بود!؟

مریم طوسی: بله. با وجود 2 مدال نقره و یک مدال طلا در این مسابقات، امسال به دلیل مصدومیت پا که فقط چند روز قبل از شروع مسابقات بود متاسفانه و با ناراحتی زیاد، نتوانستم حضور پیدا کنم...ولی خب این رو هم می دانم که مصدومیت برای هر ورزشکاری پیش می‌آید... امیدوارم هر چه زودتر بهبود پیدا کنم و به شرایط عادی برگردم.

ایرانیان موفق (SIONA): فدراسیون همکاریهای لازم رو انجام می ده!؟

مریم طوسی: ما مدت ها رئیس نداشتیم! الان یک ماه است که آقای طباطبایی سرپرست ما هستند... در این یک ماه به ما خیلی کمک کردند، ولی این کمک ها باید که مستمر باشد نه اینکه تا یک محدوده و زمان خاصی امکانات بدهند و دوباره فراموش شود! زیرا دومیدانی به این شکل است که در طی سال تمرین می کینم و در تابستان بهره می گیریم... و بهترین زمان تمرینات هوازی، استقامتی و خوبمان در زمستان است، چون تابستان فصل مسابقه است و فقط ریکاوری و تمرین های مربوط به مسابقه انجام می شود .

ایرانیان موفق (SIONA): به بانوانی که در زمینه ی ورزشی فعالیت می کنند توصیهای دارین!؟

مریم طوسی: یادشون باشه که متاسفانه همۀ امکانات در اختیارمون نیست! از همین امکاناتی که داریم باید به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم... برای بانوان جای تمرین پیدا کردن سخت ست، برعکس آقایان که همه جا میتوانند تمرین داشته باشند! در این شرایط سخت فقط به هدفتان فکر کنید! ما هم همینطور بودیم اگر مکانی برای تمرین نداشتیم پارک رو انتخاب می کردیم و اگر  در پارک هم نمی گذاشتند یک جای دیگر می رفتیم... می بایست که فقط به "هدف" فکر کرد.

ایرانیان موفق (SIONA): "مریم طوسی" خود را در زندگی شخصی چطور می بیند!؟

مریم طوسی: در زندگی شخصی خدا رو شکر می کنم که توانستم درسم را در بهترین دانشگاه تمام کنم و برای کارشناسی ارشد هم میخواهم ادامه بدهم... فکر می کنم که اگر یک روز ورزش نکنم یا اگر ورزشکار نمی شدم باید در جامعه چه کاری را انجام می دادم که یک فرد موفق باشم!؟ چون اصلاً یک فرد عادی و بدون تاثیر بودن در جامعه را دوست ندارم! مایلم همیشه در راستای پیشرفت جامعه کاری انجام دهم... رشته تحصیلی من ریاضی فیزیک بود قبلاً دوست داشتم معماری بخوانم ولی وقتی وارد عرصه قهرمانی شدم با خودم گفتم که بهتر است که در همین زمینه ادامه دهم و به نتیجه برسم... رشتۀ دو میدانی در ایران کمی ناشناخته است! تعداد قهرمانان محدود است در صورتی که در تمام دنیا رشته اول بحساب می آید... وقتی مسابقه آسیایی و جهانی می رویم تماشاچیان زیادی دارد ولی متاسفانه در ایران اصلاً این رشته را نمی‌شناسند! هنوز خیلی ها نمی دانند که دومیدانی فقط دویدن نیست!!! 24 تا ماده دارد و هر کسی با هر توانایی می تواند وارد این رشته شود! در دومیدانی 144 مدال توزیع می شود یعنی یکی از پرمدال ترین رشته ها... اگر دومیدانی پیشرفت کند یا کلا رشته های مادر پیشرفت داشته باشند رشته های دیگر هم  متقابلاً پیشرفت می کنند .

 ایرانیان موفق (SIONA): به این فکر نمی کنین که اگر معماری (رشته ای که دوست داشتین) رو ادامه می دادین موفق تر می بودین!؟

مریم طوسی: من اگر یک بار دیگر به دنیا بیام باز هم دو میدانی را انتخاب می کنم! من همه ی ورزش ها را امتحان کردم، جزء تیم ملی نجات غریق هم هستم، دو تا مدال آسیا هم دارم، ولی جذابیت و لذتی که دو میدانی دارد هیچ رشته ی ورزشی و تحصیلی دیگری برایم ندارد .

ایرانیان موفق (SIONA): حس و درکتون از "خدا "؟

مریم طوسی: وقتی که سرخط استارت هستم، تمرینات و کارهای لازم را انجام دادم دیگه هیچ چیز بهم آرامش نمی ده جز توکل به خدا... او همیشه هست.

ایرانیان موفق (SIONA): " مردم "؟

مریم طوسی: واقعاً از مردمی که حمایتم می کنند، پیام های که به من میدن و باعث انگیزه من می‌شوند تشکر می‌کنم... وقتی به مسابقه می روم تمام سختی ها را تحمل می کنم که پرچم کشورم را بالا ببرم و دل مردم را شاد کنم.

ایرانیان موفق (SIONA): " پرچم ایران "؟

مریم طوسی: قابل وصف نیست، وقتی که بالای سکو ایستادیم وقتی پرچم کشورمان میره بالا و دل مردم را شاد میکنیم، آن غرور و افتخاری که به انسان دست میده قابل توصیف نیست! در همان سالی که اولین مدال طلا را گرفتم یکی از  کشورهای عربی به من پیشنهاد داد که برم برای کشورشان کار کنم و در قبالش پول زیادی بگیرم ولی من به خاطر کشورم این کار را نکردم و هیچ‌وقت نمی کنم.

 

 

پایگاه خبری ایرانیان موفق
اخبار مرتبط

نکاتی برای مدیریت مراسم ها و رویدادها

راهکارهای تبدیل شدن به خانم کارآفرین موفق

استراتژی هایی برای آنکه یک مدیر عامل کارکشته شوید

نکاتی برای نوشتن بهتر توضیحات محصول

نکاتی مهم برای شروع یک کسب و کار کوچک

موانع موفقیت کسب و کار در منزل

گام هایی برای رسیدن به یک برنامه کاری موثر

راه های حفظ پول برای کارآفرینان

نکاتی مهم در بازاریابی برای کسب و کارهای حوزه تجارت الکترونیک

کسب و کارهای کوچکی که امروزه تبدیل به غول شدند

پرسودترین کسب و کارهای دنیا

اکران با شکوه فیلم سینمایی ساعت ۵ عصر با حضور گسترده چهره ها

وزنه بردار معلول ایران به رکورد جهان دست یافت

میزبانی مهران مدیری از چهره‌ها در اولین رونمایی فیلمش

امکان پیش‌ثبت‌نام اینترنتی کارت هوشمند

تولید دستگاه اکسیژن‌سنج خون در کشور

سامانه یکپارچه کارت بازرگانی هوشمند رونمایی شد

زمان دیدار ایران - سوریه مشخص شد

نامزدهای 8 رشته حوزه تلویزیون جشن سینمایی حافظ معرفی شدند

تیم‌های المپیاد ریاضی و فیزیک ایران به برزیل و اندونزی اعزام شدند

برترین های جشنواره سلول های بنیادی معرفی شدند

اعطای تسهیلات ۸۰ میلیونی به متقاضیان تأسیس آموزشگاه‌ فنی‌وحرفه‌ای

عناوین روزنامه های 24 تیرماه 96

هیات مدیره جدید صندوق حمایت از پیشکسوتان ورزش معرفی شد

نامزدهای بهترین چهره تلویزیونی جشن حافظ اعلام شد

کودکان دو زبانه قبل از ورود به دبستان آموزش می بینند

نمایشگاه الکامپ حضور بیش از300 شرکت داخلی و خارجی

دستورالعمل مشوق‌های کارفرمایی هفته آینده ابلاغ می‌شود

مرد موفق فوتبال ایران

نمایشگاه لوازم التحریر و تجهیزات مهندسی در شهرآفتاب گشایش یافت

عناوین روزنامه های 21 تیرماه 96

جالبترین کفشدوزک

عناوین روزنامه های 20 تیرماه 96

رامسر عروس شهرهای شمال ایران

رئیس جدید فدراسیون ژیمناستیک انتخاب شد

'بادیگارد' حاتمی کیا برنده سه جایزه شد

زمان واریز یارانه نقدی تیرماه

حمایت ستاد زیست فناوری ازچهار پروژه کلان ملی

آغاز طرح اشتغال فارغ‌ التحصیلان از چهارشنبه

رضا کیانیان به «شهرزاد» می‌آید

فغانی «سوت طلایی» را گرفت

علی نصیریان به پاس 7 دهه هنرنمایی در صحنه تجلیل شد

«یزد» ثبت جهانی یونسکو شد

ازرنگی که متنفرید شخصیتتان را بشناسید!!

مهلت ثبت نام وام ویژه دکتری تا ۲۵ تیر تمدید شد

خبر خوش برای مربیان حق‌التدریس فنی‌وحرفه‌ای

تب کنکور

13 وزنه بردار به اردوی تیم های جوانان و نوجوانان ایران دعوت شدند

شهرداد روحانی سفیر فرهنگی ایران است

زمان واریز و مبلغ سود «سهام عدالت»

ساخت بانداژ هوشمند برای مراقبت از زخم‌های باز

آموزش‌های الکترونیکی نوین برای ارتقای مهارت جوانان

بهترین لپ تاپ‌ ها

تاریخ عشق را حتما بخوانید

هنر بانوی خوش سلیقه ایرانی در تزیین غذا

تفریح های آبی هیجان انگیز در تهران

مینی پیتزای سیب زمینی

رفع چروک های دور چشم با ترفندهای آرایشی!

کدام مدل فرش برای دکوراسیون غذاخوری مناسب تر است؟

بهترین آدمها

عناوین روزنامه های 12 تیرماه 96

برای کودک زیر 1 سال چه غذاهایی ممنوع است؟

چله زیارت عاشورا برای برآورده شدن حاجات

رابطه بین هوش افراد و طول عمر آنها چگونه است؟

اگر این 10 مورد بین شما همسرتان وجود دارد، خوشبخت هستید!!

تیم ملی والیبال نشسته مردان ایران قهرمان آسیا شد

تقدیر از دو بازیگر در جشن عکاسان سینما

برای کودکان اولین مرکز ام آر ای کودکان کشور افتتاح شد

نرم افزار سلول های بنیادی رونمایی می شود

ایجاد شغل در بخش فرش دستباف

عناوین روزنامه های امروز 11تیر 96

بیوگرافی شهرام ناظری

کیمیا علیزاده

جالب ترینها

نمایشگاه عکس جشن عکاسان سینما افتتاح شد

عناوین روزنامه های 10 تیرماه 96

کیمیا علیزاده به فینال تکواندو جهان راه یافت

رخشان بنی‌اعتماد به اسکار دعوت شد

قسمت دوم «شهرزاد» در پردیس سینمایی کوروش به نمایش در می آید

مهلت ثبت‌نام آزمون استخدامی فردا به اتمام میرسد

نسل سوم شبکه علمی کشور به بهره برداری می رسد

ضمانت طرح های دانش بنیان تا سقف 500 میلیون تومان

عید فطر چه روزی است؟

جشن «ماه عسل» با حضور مهمانان منتخب

عناوین روزنامه های 4 تیرماه 96

کسب 3 مدال طلا،‌2 نقره و4 برنز حاصل تلاش نمایندگان ایران

مبلغ زکات فطریه

فردا آخرین مهلت ثبت نام در آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی آزمون

درمان زخم های سوختگی با پرده جنین

برای صنایع کوچک ضمانت نامه صادر می شود

سیزدهمین دوره رقابت های فوتسال بانوان با 14 تیم آغاز می شود

طرح سنجش سلامت نوآموزان تا پایان شهریور ماه ادامه دارد

افزایش واگن‌های خط ۷ مترو

آغاز فرآیند انتخاب دانشجوی نمونه علمی کاربردی

اشتغال مستقیم صنعت خودرو به ۴۰۰ هزار نفر می‌رسد خط تولید خودرو

کمک ٦٠ میلیارد تومانی خیرین در ٣٠٠ جشن گلریزان ماه رمضان

ظرفیت پذیرش در آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی اعلام شد

آغاز اجرای طرح کارورزی از دهه نخست تیرماه

عناوین روزنامه های 1 تیرماه 96

کسب نخستین مدال ایران در قهرمانی وزنه برداری جوانان جهان

captcha