228   
شناسه خبر: 1176   
تاریخ انتشار: 1395/02/29 10:41
ده نویسنده مشهور و ثروتمند جهان
ده نویسنده مشهور و ثروتمند جهان
۱۰ نویسنده مشهور و ثروتمند جهان نویسندگان برجسته با قلمی جادویی و تأثیر گذار، خوانندگان خود را مجذوب می کنند، به طوری که عاشقانه روند داستان را دنبال و حتی با شخصیت های خلق شده زندگی می کنند. این موهبت همان عاملی است که درهای ثروت و موفقیت را به روی آنان می گشاید.
نویسندگان برجسته با قلمی جادویی و تأثیر گذار، خوانندگان خود را مجذوب می کنند، به طوری که عاشقانه روند داستان را دنبال و حتی با شخصیت های خلق شده زندگی می کنند. این موهبت همان عاملی است که درهای ثروت و موفقیت را به روی آنان می گشاید. در این مجال به سراغ گروهی از این نویسندگان شاخص می رویم. در ادامه با زومیت همراه باشید.
نویسندگان شناخته شده ای همچون نورا رابرتز و جی.کی.رولینگ، مدت ها پیش از آنکه در مقام نویسنده به شهرت و موفقیت دست یابند، تجربه بارها و بارها رد شدن داستان های شان از سوی ناشرین مختلف را در کارنامه دارند. رمان های رمانتیک و عاشقانه نورا رابرتز به کرّات از سوی ناشری مورد پذیرش قرار نگرفت که خود در حال دزدی ادبی از آثار او بود. خالق هری پاتر که اکنون پله های شهرت و موفقیت را یکی پس از دیگری طی می کند، سال ها در مضیقه زندگی می کرد. اولین کتاب از مجموعه کتاب های هری پاتر تحت عنوان "هری پاتر و سنگ جادو" از سوی دوازده ناشر مختلف رد شد، کتابی که بعدها سنگ بنای موفقیت رولینگ را پایه گذاری کرد. در ادامه با ۱۰ نویسنده معروف و ثروتمند جهان آشنا خواهیم شد که با تسخیر قلب میلیون ها نفر راه خود به سوی سعادت و ثروت را هموار کردند.
 
اِستفنی مِیِر(Stephenie Meyer)
نویسنده آمریکایی اِستفنی میر در سال ۲۰۰۵، رمان خون آشامی و یکی از بهترین آثار خود یعنی "گرگ و میش" یا همان Twighlight را روانه ی بازار کرد. در طول سه سال، میر موفق شد ۵۰ میلیون نسخه از این کتاب را به فروش رسانده و به عنوان پول سازترین نویسنده سال ۲۰۰۸ انتخاب شود. این رمان و دنباله هایش ماه نو، کسوف و سپیده دم به یکی از محبوب ترین کتاب ها در میان قشر نوجوان و جوان تبدیل شدند. تا کنون بیش از صد میلیون نسخه از این رمان خون آشامی در جهان به فروش رسیده است، همچنین مجموعه فیلم هایی که با اقتباس از این کتاب ساخته شدند نیز، به نوبه خود به فروشی خیره کننده دست یافتند. اکنون بلّا، ادوارد و دیگر شخصیت های این کتاب برای دوست داران ادبیات تخیلی نام هایی شناخته شده هستند. مجموعه این عوامل دست به دست هم داده و این نویسنده را به چهره ای شناخته شده، محبوب و ثروتمند تبدیل کردند. میر که در سال ۲۰۱۰ بالغ بر ۵۰ میلیون دلار ثروت داشت، با مدیریتی حساب شده و تنها در طول چهار سال ارزش خالص دارایی خود را به ۱۲۵ میلیون دلار اِرتقا داده و رتبه دهم فهرست ما را از آن خود نمود.
 
دین کونتز (Dean Koontz)
نویسنده ی سرشناس آمریکایی دین کونتز با اسامی متعددی شناخته می شود، اسامی همچون آرون وولف، دیوید اَکستون و لی نیکولز. آثار کونتز بیش از هر چیز بر پایه ی تعلیق و هیجان متمرکزند، هیجانی که رگه هایی از ادبیات علمی تخیلی و ترسناک را نیز در خود دارد. همچون دیگر نویسندگان نامی، کارهای او نیز دست مایه ساخت فیلم های متعددی بوده که از آن جمله می توان به مخفیگاه (hideaway)، کثرت (Intensity)، یگانه بازمانده (Sole Survivor) و رودخانه سیاه (Black River) اشاره کرد. در سال ۱۹۶۸ بیش از ۴۵۰ میلیون نسخه از کتاب های او در سطح جهانی به فروش رسید، رقمی که او را در فهرست نویسندگان برتر نیویورک تایمز قرار داد. امسال نیز کونتز با بیش از ۱۴۵ میلیون دلار ثروت، به عنوان یکی از نویسندگان و رمان نویسان ثروتمند و مطرح جهان انتخاب شده است.
 
نورا رابرتز (Nora Roberts)
نویسنده و رمان نویس آمریکایی نورا رابرتز، شاید در شمار نویسندگانی باشد که چندان با او و آثارش آشنایی نداریم، اما در طول دوران کاریش آثار متعددی خلق و میلیون ها دلار درآمد کسب کرده است. براساس تخمین های صورت گرفته ارزش خالص دارایی او ۱۵۰ میلیون دلار برآورد می شود. رابرتز همچنین تحت عناوینی همچون جی دی راب، جیل مارچ و سارا هاردِست نیز قلم زده است. او به عنوان یکی از بهترین نویسندگان رمان های عاشقانه آمریکا شناخته شده و اولین نویسنده ای است که تحت این عنوان به تالار مشاهیر آمریکا راه یافت. رمان های او به صورت منظم در شمار پرفروش ترین کتاب های نیویورک تایمز قرار دارند. برای سه دهه، این نویسنده ی کوشا مشغول فعالیت بوده و ما حصل کارش بیش از ۲۰۹ عنوان کتاب است که به چاپ فروش های قابل توجهی دست یافتند. اولین جرقه ی نویسندگی در وجود او در یک صبح برفی و کسل کننده در فوریه سال ۱۹۷۹ زده شد. کولاک و برف شدید او و دو فرزندش را در منزل گرفتار کرده بود، در نتیجه برای سرگرم کردن خود شروع به نوشتن ایده های اولیه ای از رویدادهای زندگی خود کرد. در سن ۶۴ سالگی، نورا هنوز از بازنشستگی فاصله ای بس طولانی داشته و آخرین اثرش "کلکسیونر" در ۱۵ آوریل سال ۲۰۱۴ رونمایی شد.
 
جکی کالینز(Jackie Collins)
جکی کالینز نویسنده ای انگلیسی است که تا کنون ۲۹ اثر پرفروش به بازار عرضه کرده است، آثاری که همگی در فهرست پر فروش ترین های نیویورک تایمز قرار گرفته و فیلم ها و سریال های تلویزیونی متعددی بر مبنای آنها ساخته شده است. بیش از ۵۰۰ میلیون نسخه از کتاب های او تا کنون به فروش رفته و به ۴۰ زبان زنده دنیا ترجمه شده اند. اولین رمان کالینز "دنیا پر از مردان متأهل است" در ۱۹۶۸ به چاپ رسید، اما این کتاب بازخورد مناسبی نداشته و در کشورهایی همچون استرالیا و آفریقای جنوبی ممنوع اعلام شد. در دهه ی شصت بسیاری او را متهم به چاپ کتاب های تحریک کننده کردند، روندی که در دیگر کتاب های او نیز دنبال شده و به خوبی مشهود است. فهرست بلند بالای آثارش در مجموع ۱۸۰ میلیون دلار برای او به ارمغان آورده است.
 
جان گریشام (John Grisham)
اگر به کتاب هایی با تم حقوقی علاقمند باشید، شاید جان گریشام یکی از نویسندگان محبوب شما باشد.
گریشام سلطان بلامنازع تریلرهای حقوقی و قضایی است. او که به عنوان وکیل جنایی برای یک دهه مشغول به فعالیت بود به خوبی با زیر و بم امور قضا آشنایی داشته و همین امر او را به یکی از نویسندگان معروف و محبوب در این زمینه مبدل نموده است. اولین کتاب او " زمانی برای کشتن" در ۱۹۸۹ به چاپ رسید و با اثر درخشان دیگری همچون "شرکت" در ۱۹۹۱ دنبال شد. در سال ۱۹۹۳ بر اساس این داستان فیلمی با بازی تام کروز در نقش شخصیت اصلی میچ مکدیر(Mitch Mcdeere)، ساخته شد که یکی از بهترین فیلم های اوایل دهه ی ۹۰ به شمار می رود. گریشام یکی از سه نویسنده ای است که در اولین تلاش موفق شده دو میلیون نسخه از کتاب های خود را به فروش برساند، دو نویسنده ی دیگر جی کی رولینگ و تام کلنسی هستند. تا سال ۲۰۱۲ این نویسنده ی زبده موفق شده بیش از ۲۷۵ نسخه از رمان هایش را درسطح جهانی به فروش رسانده و در حدود ۲۰۰ میلیون دلار عایدی کسب کند، رقمی که او را به ششمین نویسنده ی ثروتمند جهان تبدیل نمود.
 
تام کلنسی(Tom Clancy)
رمان نویس آمریکایی و استاد ادبیات جاسوسی تخیلی تام کلنسی، در سال ۱۹۸۲ پا به عرصه ی ادبیات و داستان نویسی نهاده و با انتشار کتاب "شکار اکتبر سرخ" در سال ۱۹۸۴ به صورت حرفه ای فعالیت خود را آغاز کرد، کتابی که به اولین عنوان پرفروش او تبدیل شد. به دنبال این موفقیت، دیگر آثار او در همین ژانر همچون "بازی وطن پرستان"، "خطر آشکار" و "مجموعه ی تمام ترس ها" به بازار آمد. داستان هایی که بر مبنای آنها فیلم های موفق و پرفروشی با بازی الک بالدوین، هریسون فورد و بن افلک ساخته شد. متأسفانه این کارشناس متبحر ادبیات علمی، نظامی و جاسوسی، در اکتبر ۲۰۱۳ دار فانی را وداع گفت. ارزش دارایی که او برای خانواده اش برجای گذاشته بالغ بر ۳۰۰ میلیون دلار است، به علاوه دیگر متعلقات از جمله عمارتی که دو میلیون دلار قیمت دارد نیز از جزئی از این ارثیه قابل توجه است.
 
جیمز پترسون (James Patterson)
این نویسنده بیشتر به دلیل مجموعه داستان های الکس کراس (Alex Cross) شناخته شده است، جیمز پترسون همچنین به دلیل تریلرهای باشکوه، غیر داستانی و مستند و البته داستان های عاشقانه به شهرت رسیده است. پترسون بیش از ۳۰۰ میلیون نسخه از آثارش را در سطح جهانی به فروش رسانده است، آثاری که او را به یکی از ثروتمندترین رمان نویسان این سیاره تبدیل کردند. از یک حقوق پایین در یک آژانس تبلیغاتی در سال ۱۹۹۶، پترسون راهی بس پرفراز و نشیب را طی کرده، و اکنون به جایگاهی مناسب دست یافته است. ارزش دارایی های او در حدود ۳۱۰ میلیون دلار برآورد می شود.
 
دانیل استیل
دانیل استیل را شاید بتوان یکی از معروف ترین و شناخته شده ترین نویسنده های رمان های عاشقانه غربی در بین مخاطب ایرانی و به ویژه قشر نوجوان و جوان دانست.
او که با نام اصلی "دانیل فرناندز دومینیک شولین استیل" به دنیا آمد، با نام هنری دانیل استیل خالق آثار مطرح و پر فروش متعددی شد. او اکنون با فروش ۸۰۰ میلیون نسخه از کتاب هایش به عنوان بهترین نویسنده ی در قید حیات جهان و همچنین چهارمین نویسنده ی مطرح و محبوب همه زمان ها انتخاب شده است. استیل آثار محبوب بسیاری به نگارش در آورده که همگی به ۲۸ زبان زنده دنیا ترجمه و در اختیار علاقمندان در اقصی نقاط جهان قرار گرفته اند، همچنین ۲۲ برداشت تلویزیونی نیز در کارنامه دارد که دو تای آنها نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب بودند. رمان های او اغلب مملو است از شخصیت های متعدد که درگیر اتفاقات یا گرفتار تنگنا هستند. استیل همچنین کتاب هایی برای کودکان به رشته تحریر در آورده است. ارزش دارایی او ۳۷۵ میلیون دلار تخمین زده می شود.
 
استیفن کینگ
عاشقان فیلم در ایران حتماً فیلم های مطرحی همچون درخشش، میزری، رستگاری در شاوشنگ و مسیر سبز را به خاطر دارند، فیلم هایی که با الهام از کتاب های این نویسنده ساخته شده بودند.
تا کنون بیش از ۳۵۰ میلیون نسخه ا ز کتاب های استیفن کینگ، سلطان معاصر ادبیات ترسناک، جاسوسی، تعلیقی، علمی تخیلی و فانتزی، به فروش رسیده است، کتاب هایی که بسیاری از آنها دست مایه ساخت فیلم های معروف سینمایی، تلویزیونی و همچنین داستان های مصور بوده اند. او بیش از ۵۰ رمان به رشته تحریر در آورده که تعدادی با نام اصلی و تعدادی را نیز تحت عنوان ریچارد بَچمن به چاپ رسانده است. کینگ همچنین نزدیک به دو هزار داستان کوتاه نوشته و برنده ی جوایز متعدد ادبی همچون جایزه برام استوکر، جوایز فانتزی اِوارد و جایزه ی انجمن فانتزی انگلستان شده است. کینگ را می توان یکی از موفق ترین و ثروتمندترین نویسندگان حال حاضر جهان دانست، داستان سرایی موفق که ارزش دارایی هایش ۴۰۰ میلیون دلار برآورد شده است.
 
جِی. کِی. رولینگ
و بالاخره نوبت به ثروتمندترین نویسنده ی جهان رسید، نویسنده ای که به لطف خلق دنیایی جادویی و پسرکی با چشمان سبز بر قلّه موفقیت گام نهاده و در شمار ثروتمندترین زنان جهان قرار گرفته است.
جوآن "جو" رولینگ با عناوینی همچون رابرت گالبریث (Robert Galbraith ) و جی.کی.رولینگ، خالق مجموعه کتاب های موفق و پر فروش هری پاتر است. فانتزی تخیلی رولینگ توجه جهان را به خود معطوف نموده و برنده جوایز متعدد ادبی شد، کتابی که بیش از ۴۰۰ میلیون نسخه از آن در سطح جهان به فروش رسیده است. این مجموعه به عنوان بهترین و پرفروش ترین مجموعه کتاب های جهان در کل تاریخ شناخته شده و فیلم هایی که با اقتباس از آن ساخته شدند نیز به عنوان یکی از سودآورترین فیلم های تاریخ جهان شناخته شدند. داستان زندگی پر فراز و نشیب این نویسنده الهام بخش بسیاری بوده است، تبدیل شدن از زنی معمولی به نویسنده ای با یک میلیارد دلار ثروت آن هم در عرض تنها پنج سال، جهشی غیر منتظره به شمار می رود. هفتمین و آخرین جلد این مجموعه "هری پاتر و قدیسان مرگبار"، در سال ۲۰۰۷ به بازار آمد و نقطه ی پایان بر مسیری بود که با چاپ اولین کتاب در سال ۱۹۹۷ آغاز شده بود. اولین قسمت از فیلمی که با اقتباس از این کتاب ساخته شد در نوامبر سال ۲۰۱۰ و بخش دوم آن در جولای سال ۲۰۱۱ اکران شد. هم اکنون جی.کی. رولینگ عنوان ثروتمندترین نویسنده زمین را از آن خود نموده، او همچنین به عنوان یکی از تأثیرگذارترین نویسندگان حال حاضر جهان نیز شناخته می شود، بانویی که در حدود یک میلیارد دلار ثروت دارد.
 
اخبار مرتبط

انتشار 2 اثر داستانی

شعری در مورد یلدا

پدر

شغال در خم رنگ

بهلول و وزیر عثمانی

معرفی چهار کتاب برای مطالعه در شب های طولانی زمستان

زندگی نامه نیما یوشیج

زندگینامه فروغ فرخزاد

داستان عشق ناکام استاد شهریار از زبان خودشان.

داستان رستوران رفتن کمال الملک دراروپا

معرفی کتاب دا

معرفی کتاب ریش دراز وگیس دراز

معروفترین داستانهای عاشقانه تاریخ و ادبیات

خلاصه ای از داستان دزیره و ناپلئون بناپارت

داستان بهرام گور و گل اندام

داستانی از مولانا

معرفی پنج کتاب پرفروش این روزها

خیلی از آدم‌ها لیاقت عاشق شدن ندارند

10 نویسنده زن برتر جهان

ضرب المثل نادر هم رفت و برنگشت

هندوانه خوشبختی

کتاب از شیطان آموخت و سوزاند

معرفی کتاب

هرگز برای کسی بیشتر از خودش نگران نباش!

دوست تلفنچی من

ضرب المثل

داستان عاشقانه موسی مندلسون و فرمتژه

ضرب المثل

متن زیبایی ازقیصر امین پور

ضرب المثل ها

داستان کوتاه

جزئیات چهارمین جایزه هنر و ادبیات محتشم

معرفی 5 کتاب پرفروش

شبیه، شبیه، شبیهــــــــــ

شعر در باره کربلا

داستان

داستان کوتاه

تصاویری از شهرهای رنگارنگ جهان

شعر

داستان کوتاه

شعر پادشاه فصل ها پاییز

داستان کوتاه

گزیده ایی از جملات برایان تریسی

کلماتی هایی که از زبان فارسی به زبان های دیگر صادر شده

ضرب‌المثل‌ها

داستان کوتاه

افسانه رستم دستان

شعر

معرفی چند آثار زیبا برای خواندن در شبهای طولانی پاییز

استاد شهریار

اولین آثار نویسنده زن ایرانی سیمین دانشور

11 دلیل که باید رویاهایتان دنبال کنید .

صمد بهرنگی

شعر نو

شعرنو

کتاب هایی که همه باید پاییز امسال بخوانند

همه چیز در باره خالق هری پاتر

داستان

چند شعر کوتاه از شاعران مشهور ایران

چشم ها را باید شست

داستان

10مسجد زیبا و قدیمی جهان

لحضات فشنگ زندگی از زبان چارلی چاپلین

بهترین روزهای زندگی را از فلورانس تایتیگل

داستان

داستان کوتاه

14 کشور اول جهان که بیشترین توریست را دارند

داستانهای مثنوی مولوی به نثر روان

داستان کوتاه

داستان ویس و رامین

داستان کوتاه

بعد از خیانت چه کنیم؟

ازدواج از نوع سنتی یا مدرن؟

آرام کردن شوهر بد اخلاق

شناسایی و ارزیابی تکنولوژهای برتر جهان

داستان کوتاه سگ ها و آدم ها

داستانهای مثنوی معنوی

مدل های تختخواب مدرن مناسب اتاق خواب عروس

داستان

قیصر امین پور وشعر بسیار زیبای {گاهی گمان نمیکنی ولی خوب میشود}

داستان خسرو و شیرین

داستان گاو اثر پائولو کوئیلو

نیکی و بدی

خلاصه داستان لیل و مجنون

چگونه لباس بپوشیم تا همیشه شیک باشیم

شگفتی های طبیعت جهان

ترفندهایی برای داشتن لباس های بدون چروک!

شخصیت های منفی در کتاب کودکان

شاعر عشق و معنی

قدیمی‌ترین کلیسای جهان در ایران

«جوجه اردک زشت» اثر هانس کریستین اندرسن

دکوراسیون منزل سلین دیون

تحلیلی بر آثار هنرمند کمیاب ایرانی

تصاویر رویایی از زیباترین نقاط جهان

«خانواده تیبو» از بزرگترین رمانهای قرن بیستم

داستان سین

عاشقانه های نادر ابراهیمی

۱۰ رمان عاشقانه ای که هر کس باید بخواند

سخنان قصار و جالب کریستین بوین

حکایت "ویرگول" از احمد شاملو

captcha