42   
شناسه خبر: 12066   
تاریخ انتشار: 1395/05/05 23:10
این شمشیر دولبه همسرتان را از شما می گیرد!!
این شمشیر دولبه همسرتان را از شما می گیرد!!
تلگرام یکی از تکنولوژی های جدیدی است که این روزها طرفداران بسیاری دارد و روی تلفن همراه همه نصب شده است. اگر شما هم از طرفداران تلگرام هستید بهتر است مواضب باشید که تلگرام همسرتان را از شما دور نکند.

 

مراقب باشید، تلگرام ممکن است همسرتان را از شما بگیرد!!

 پنج، شش سال پیش را به یاد بیاورید؛ زمانی که هنوز استفاده از تلفن های هوشمند فراگیر نشده بود. آن روزها چقدر با همسرتان وقت می گذراندید؟ چقدر با فرزندتان بازی می کردید و ساعات خانه بودن تان را چطور سپری می کردید؟ تلفن های هوشمند به خاطر جذابیت های فراوان شان و البته خدماتی که در اختیارمان گذاشته اند، این روزها به جزیی حذف نشدنی از زندگی مان تبدیل شده اند؛ جزیی که حتی اگر دل مان هم بخواهد، نمی توانیم از خانه مان بیرونش کنیم و با خیال راحت، مثل سال های قبل زندگی مان را بگذرانیم.

نصب کردن تلگرام روی گوشی تلفن همراه، می تواند مثل شمشیر دو لبه عمل کند. از یک طرف می تواند شما را با یک دنیای تازه روبه رو کند و رابطه های فراموش شده را به زندگی تان وارد کند و از طرف دیگر می تواند مثل دیوار میان شما و همسرتان قرار بگیرد و با هم بودن را از یادتان ببرد اما نگران نباشید. ما به شما می گوییم که با رعایت ریزه کاری هایی می توانید این دیوار را از میان بردارید و نگذارید تلگرام بازی هر روزه رابطه شما و همسرتان را تهدید کند.

 

درتمام گروه های تلگرامی نباشید

نگاهی به فهرست گروه هایی که در تلگرام عضو شان شده اید، بیندازید. گروه همکلاسی های مدرسه، بچه های دانشگاه، کارمندان اداره، خانواده، دخترخاله ها، بچه های محله و... . شاید به خودتان بگویید هر روز باخبر شدن از  حال همه این آدم های دور، لطفی است که تلگرام در حق تان کرده اما بهتر است از خودتان بپرسید برای باخبر شدن از آدم هایی که شاید هفته ای یک بار و سالی یکبار از آنها خبر می گرفتید، هر روز چند ساعت وقت صرف می کنید؟

چه اندازه از وقت شما صرف خواندن پیام هایی می شود که به شما ربطی ندارد و چقدر برای پیام هایی که از این گروه به آن گروه دست به دست می چرخد، وقت صرف می کنید. درحالی که ممکن است ده ها دقیقه از وقت تان را صرف صحبت کردن در مورد عکسی که می گوید یک عروس در شیراز لباس یک میلیاردی پوشیده صرف کنید، چند بار به فرزندتان که برای حرف زدن با شما کنارتان می نشیند بی محلی می کنید و فراری اش می دهید؟

شاید اولین قدم برای اینکه به تلگرام اجازه ندهید خوشبختی را از خانواده شما دور کند، این باشد که با یک عذرخواهی ساده گروه هایی را که فکر می کنید حضور در آنها چیزی به شما اضافه نمی کند یا احساس بهتری به شما نمی دهد ترک کنید. دلیلی ندارد از گروه خرید اجناس از ترکیه تا گروه آخرین اخبار سینمایی، در همه عضو باشید. پس برای شروع تلگرام تان را کمی پاکسازی کنید.

 

از صدا خفه کن استفاده کنید!

حالا شما مانده اید و گروه هایی که دل تان نیامده از آنها دل بکنید. بهتر است این گروه ها را هم در ذهن تان اولویت بندی کنید. مثلا به خودتان بگویید دوست دارم در همان لحظه که در گروه خواهر هایم پیامی به من می رسد، جواب پیام آمده را بدهم اما از دخترخاله ها اگر هفته ای یک بار هم با خبر شوم، ایرادی ندارد. پس می توانید بر اساس این دسته بندی ذهنی، صدا یا نوتیفیکیشن برخی گروه هایی را که در آنها عضو شده اید، قطع کنید و به جای اینکه برای دیدن پیام شان هر لحظه سراغ تلفن هوشمندتان بروید، هر چند روز یکبار وقت خالی تان را با خواندن پیام های شان پر کنید.

اگر با وارد شدن به گروه، در قسمت بالای تلگرام تان روی  «notification and sounds » کلیک کنید، می توانید این تنظیمات را انجام دهید. حتی اگر هر لحظه گوشی تلفن همراه تان را چک نکنید، صداهای بی وقفه پیام هایی که به شما می رسند، ممکن است همسرتان را کلافه کنند. پس با بستن صدای گروه های فعال یا گروه هایی که می توانید بعدها به پیام های شان رسیدگی کنید، تنش ها را کم کنید.

 

در استفاده از تلگرام قانون مدار باشید

حالا شما مانده اید و گروه هایی که نه از آنها دل کنده اید و نه حاضر شده اید صدای رسیدن پیام های شان را قطع کنید. برای اینکه حضور در این گروه ها یا پیغام هایی که لحظه لحظه از آدم های مختلف به شما می رسد، آرامش تان را از بین نبرد و میان شما و همسرتان فاصله نیندازد، بهتر است قانون هایی را برای استفاده از تلفن هوشمند تان وضع کنید.

_ یکی از این قانون ها می تواند مربوط به مکان ها و موقعیت هایی شود که در آنها حق استفاده از تلفن هوشمند یا اینترنت تلفن همراه را ندارید

برای مثال وقتی سر میز غذا هستید، وقتی به مهمانی رفته اید یا مهمان دارید، وقتی با هم روی نیمکت پارک نشسته اید و خلاصه وقتی که شما و همسرتان برای داشتن یک تجربه آرامش بخش و گذراندن وقت دونفره یا خانوادگی برنامه ریزی کرده اید، نباید حتی خیال بیرون آوردن تلفن همراه از کیف تان هم به سرتان بزند.

 

_ به جای اینکه هر پنج دقیقه یک بار سراغ گوشی تان بروید و به پیام هایی که دریافت کرده اید، پاسخ دهید، زمان مشخصی را به تلگرام و اینستاگرام بازی تان اختصاص دهید

شما می توانید سه وعده که هر کدام شان ۱۵ تا ۲۰ دقیقه طول می کشند را موبایل بازی کنید و اجازه ندهید که دیگران به خاطر مدام گوشی به دست بودن تان به شما اخطار دهند. گذشته از این اگر یک موبایل باز تمام وقت نباشید، دیگر به اضطراب تلفن همراه که باعث می شود همیشه نگران پیام هایی که به شما رسیده و ندیده اید و لایک هایی که دریافت کرده اید و نمی دانید، دچار نشوید.

 

 

_ شاید تا به حال به این موضوع توجه نکرده باشید که تلگرام بازی، اینستاگرام بازی یا سرگرم شدن با بازی هایی که روی گوشی تان نصب کرده اید، چقدر زمان شما را برای پیشرفت کردن محدود کرده است

ممکن است اینکه شما به جای انجام کارهای مفیدی که قبلا انجام می دادید، تنها پیام بازی می کنید، همسرتان را هم آزرده کرده باشد. شما در شبکه های مجازی مختلف اطلاعات دم دستی را پیدا می کنید و تصور می کنید این شبکه ها به شما چیز یاد می دهند اما یادتان می رود که حساب کنید به جای تلگرام بازی هر روزه چند صفحه کتاب می توانید بخوانید یا چطور می توانید برای ادامه تحصیل برنامه ریزی کنید؛ پس بهتر است در ساعاتی که برای مطالعه کردن، درس خواندن و. . . در نظر گرفته اید، صدای تلفن همراه تان یا اینترنتش را قطع کنید تا ناخواسته مورد حمله پیام ها قرار نگیرید. اصلا می توانید برای روز تان هدفی تعیین کنید و به خود بگویید تا به آن هدف نرسیده ام، دست به گوشی نمی شوم.

 

در گروه های تلگرامی با همسرتان همراه شوید

می توانید برای کم کردن حساسیت ها و سوءتفاهم ها همسرتان را هم در برخی گروه ها که فکر می کنید محتوای شان برای او هم مفید است، عضو کنید. حضور مشترک شما در گروه هایی که اعضایش به مرزها احترام می گذارند، می تواند شروع خوبی برای از بین بردن نگاه منفی همسرتان به تلگرام بازی های شما باشد. البته حتی حضور او هم نباید مجوزی باشد برای بیش از اندازه گوشی به دست بودن شما؛  پس حتی در این صورت هم به اصولی که پیش از این گفتیم، احترام بگذارید.

 

به همسرتان ردیاب وصل نکنید

از همسرتان انتظار نداشته باشید که مدام دست به گوشی نشسته باشد تا به پیام های شما پاسخ دهد. اگر از آن دسته افرادی هستید که تمام روز مشغول پیام فرستادن به همسرشان هستند و جواب ندادن های او را پای بی مهری اش می گذارند، باید بدانیدکه این عادت تان به زیان رابطه شما تمام می شود. به همسرتان اجازه دهید برخی ساعات روز از شما فاصله بگیرد و به مدد تکنولوژی که گوشی تلفن همراه تان به آن مجهز شده، مدام کنترلش نکنید و چشم انتظار محبت هایی که قرار است برای شما تلگرام کند. نباشید.

 

سوءتفاهم نسازید

شاید ندانید اشتباهاتی که ناخواسته انجام می دهید، می توانند به یک دردسر جدی برای تان تبدیل شوند. اگر به قانون های ناگفته زیر پایبند باشید، دیگر تلگرام بازی نمی تواند رابطه شما و همسرتان را شکرآب کند.

_ تصور نکنید ارتباط های بافاصله می توانند رسمیت کمتری داشته باشند

آقای رئیس شما حتی پشت پیام های تلگرام هم همان آقای رئیس است؛ پس اگر وقتی روبه رویش نشسته اید، او را «شما» خطاب می کنید و محدوده های خاصی را رعایت می کنید، پشت گوشی تلفن هم باید به همان مرزبندی ها وفادار باشید. شکستن این مرزها می تواند سوءتفاهم هایی را ایجاد کند و این سوء برداشت ها گاهی می تواند به زندگی مشترک تان هم حمله کند.

 

_ ممکن است پیام هایی که درست در زمان شام خوردن یا بعد از به تختخواب رفت تان می رسند، همسرتان را از کوره بدر ببرند

به همین دلیل سعی کنید خودتان در ساعات آرامش خانواده گوشی به دست نشوید و از اعضای گروه هایی که در آنها عضو شده اید هم بخواهید زمانبندی مشخصی را برای پیام دادن در نظر بگیرند.

 

_ مراقب گالری عکس های تان باشید

شما همه اعضای گروه ها را نمی توانید مدیریت کنید و گاهی ناخواسته پیام ها و عکس هایی را دریافت می کنید که می توانند سوءتفاهم ساز شوند. بهتر است در تنظیمات تلفن همراه تان پیش فرض وارد شدن همه عکس ها با گالری تلفن تان را حذف کنید تا وقتی در حال نشان دادن عکس به یکی از اعضای خانواده تان هستید، ندانسته با تصویری که در گوشی تان بدون خواست شما ضبط شده، روبه رو نشوید.

 

_ از همسرتان بخواهید که به حریم خصوصی شما احترام بگذارد

و پیام هایی که دریافت می کنید را بدون خواست شما نخواند. البته پیش نیاز دیدن چنین احترامی، این است که با رفتارهای خود سوءتفاهم ایجاد نکنید و با اشتباهات تان کنجکاوی او را بیش از اندازه تحریک نکنید.

اخبار مرتبط

نکات طلایی برای نامزدها

نشانه های رابطه سالم

اگر خواهان رابطه طولانی مدت هستید، بخوانید

در این موارد از شریک زندگی تان فاصله بگیرید

واقعیت هایی درباره مغز مردان

دلیل پرطرفدار بودن مردهای بد

رفتارهایی که مردان دوست نداردند

خواستگاری کردن دخترها

بهترین سن برای عاشق شدن

اگر نامزدتان خسیس است این مطلب را بخوانید

مواردی که مردها پنهان می کنند

رازهایی که دختران قبل از ازدواج باید بدانند

رازهایی در مورد نوعروس ها و تازه دامادها

با این کارها محبت خود به همسرتان را افزایش دهید

دلایل طلاق عاطفی بین زوجین

رازهای موفقیت برای داشتن رابطه عاشقانه

اولویت بین والدین و همسرتان را تشخیص دهید

ازدواج پسر با دختر بزرگتر خوب است یا نه؟

رازهایی که نباید به همسرتان بگویید

با همسرتان اینگونه دعوا کنید

اگر این نشانه ها را دارید ازدواج نکنید

ویژگی‌هایی که یک شوهر خوب داراست

توصیه مهم به کسانی که به خاطر فرزندشان طلاق نمی گیرند

شک‌هایی که زندگیتان را نابود می‌کند

عباراتی که نباید در دعوا با همسرتان به کار ببرید

5 علت اصلی دعوای زن و شوهر

اگر این 10 مورد بین شما همسرتان وجود دارد، خوشبخت هستید!!

چگونه همسر خود را برای بچه دار شدن متقاعد کنیم؟

بدترین عادات متولدین هر ماه در رابطه عاطفی

با رعایت ادبِ عاشقی رابطه عاشقانه موفق را تجربه کنید

با رعایت این نکات عشق بین زوجین پایدار میماند

از فروردین 96 آغاز دوره‌های مشاوره ازدواج

عادات خوب و بد متولدین هر ماه در رابطه عاطفی

باورهای اشتباه در مورد ازدواج

برگزاری جشنواره ملی ازدواج در زمستان

ازدواجی موفق با در نظر گرفتن این موارد

بازگشت باران به تهران

مواظب باشید به این دلایل ازدواج نکنید!!!

راهکار و علت خیانت همسران

پیش از بچه دار شدن این موارد را انجام دهید!

گفتنی یا نگفتنی های قبل از ازدواج

10 رابطه ایی که سرانجامش جدایی است !!!!

مادر شوهرها و عروس خانمها لطفا بخوانید!!!

چگونه ازدواج موفقی داشته باشیم؟

تناسب تحصیلات چقدر در دوام ازدواج موثر است؟

۵ رکن موفقیت در کسب و کار به روش کریگ بالانتین

عاقبت صداقت در ازدواج(طنز)

چگونه احساس خاص بودن به همسفر زندگیتان دهید

قبل از ازدواج هدف تان را مشخص کنید.

تمدید زمان مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

در منزل هم آراسته باشیم

ایده هایی برای سالگرد ازدواج

راز زیبایی یک عروس در شب عروسی

برای اینکه عروسی زیبا باشیم چه باید بکنیم؟

علی کریمی در تلگرام

روش های اشتباهی را که معمولاً زوج های جوان برای تغییر دادن رفتار همسرشان به کار می بندند

چگونه با مادرشوهرتان رفتارکنید

کمپین ازدواج سالم

مشاوره قبل از ازدواج گامی در جهت زندگی بهتر

برای آن‌که رضایت از زندگی مشترک داشته باشیم باید دلبسته همسر و زندگی باشیم یا وابسته؟

رگ خواب مردها کجاست!

راه حل هایی برای جلوگیری از طلاق

همسرت را عوض نکن، خودت را عوض کن

به جای مشاجره با یکدیگر گفت و گو کنید.

راه و روش شوهرداری شما چگونه است؟

5 قانون برای افزایش عمر زندگی عاطفی

چه سنی برای داشتن تلفن همراه شخصی برای کودکان مناسب است

نمره جذابیت عشق تان چند است؟

حاضرید با مادر شوهر در یک خانه زندگی کنید؟

نمایش عکس بزرگ در زیر پست بدون محدودیت کارکتر در تلگرام

آموزش ساخت کانال تلگرام

ساخت گروه و کانال در تلگرام کامپیوتر Telegram Desktop

اولین آثار نویسنده زن ایرانی سیمین دانشور

چرا برخی جوانان از تشکیل زندگی مشترک و متعهد شدن در برابر آن واهمه دارند؟

هرگز نباید از همسر یا نامزد خود این سوالات را بپرسید.....

همسرتان را مقدم بر والدین تان بدانید!

زبان عشق در رابطه همسران

وقتی که نوجوانتان درگیر یک ارتباط مخرب شده است

بهترین اختلاف سنی برای ازدواج

ازدواج موفق از نظر قرآن

دختران در ازدواج ساده اندیش نباشید.

احساس می‌کنید هیچوقت کسی که می‌خواهید را پیدا نمی‌کنید؟

چطور باید تصمیم بگیرید که رابطه‌تان را تمام کنید یا نه؟

اگر می خواهید با یک مرد مطلقه ازدواج کنید

طلاق عاطفی چیست؟

چگونه با شوهر ناسزاگو برخورد کنیم

از ابتدای ازدواج باید به چه نکاتی توجه کنیم تا بتوانیم از طلاق پیشگیری کنیم؟

قهر در زندگی زناشویی

رسیدن به آرامش در زندگی زناشویی

عواقب دخالت در زندگی زوج های جوان

برخی ازدواج ها از پایه و اساس اشتباه هستند

همسران خود شیفته

ازدواج از نوع سنتی یا مدرن؟

آرام کردن شوهر بد اخلاق

موفقیت آزمایش فناوری انتقال صدا بر بستر نسل چهارم تلفن همراه

آقای عزیز، خانم خانه را فراموش نکن!

۱۰ موضوع برای گفتگو با همسر وقتی حرفی برای گفتن ندارید

ویژگی های خانواده سلامت و پایدار

چطور یک عروس زیبا شویم ؟

توصیه هایی برای انتخاب کت و شلوار دامادی

captcha