68   
شناسه خبر: 23280   
تاریخ انتشار: 1395/07/06 15:54
رگ خواب مردها کجاست!
رگ خواب مردها کجاست!
باور کنید که توی دست گرفتن رگ خواب همسرتان کار سختی نیست.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق، شاید از نظر شمایی که نمی‌توانید 5 دقیقه در مورد گرفتن یک تصمیم ساده با همسرتان حرف بزنید و بی‌آنکه میانه‌تان شکراب شود از پای میز مذاکره بلند شوید، مردها عجیب‌ترین آدم‌های روی زمین باشند. اما واقعیت این است که مردها چندان هم عجیب نیستند. اغلب آقایان الگوهای واحدی برای فکر کردن و واکنش نشان دادن دارند و البته از آنجا که اغلب خانم‌ها هم به شیوه‌های ثابتی می‌خواهند با همسرشان وارد گفت‌وگو شوند و حاضر نیستند با آزمون و خطا این روش‌ها را تغییر دهند، شانس ختم به خیر شدن بحث‌های زن و شوهری پایین می‌آید.

اما باور کنید که توی دست گرفتن رگ خواب همسرتان کار سختی نیست و اگر برخی ریزه‌کاری‌ها را رعایت کنید، می‌توانید بدون بالا رفتن صدا یا برگرداندن روی‌تان، گفت‌وگوی امروز‌تان با آقای همسر را به سرانجام برسانید. ما این نکات ساده اما مهم را با شما در میان می‌گذاریم.

قبل از تصمیم گرفتن چرت بزنید!
اگر شما هم از آن دسته خانم‌هایی هستید که بی‌مقدمه و در یک لحظه مهم‌ترین تصمیم‌های زندگی‌شان را می‌گیرند و انتظار دارند همسرشان گوش به فرمان‌شان شود، خبر خوبی برای‌تان نداریم. گذشته از اینکه مردها نمی‌توانند مثل شما در لحظه تصمیم‌گیری کنند، باید بدانید که خود شما هم پیش از چیدن برخی مقدمات نمی‌توانید بهترین تصمیم را بگیرید.

اگر فکری به سرتان زده، پیش از آنکه با همسرتان آن را در میان بگذارید، خودتان را به یک چرت نیم ساعته ‌مهمان کنید. محققان می‌گویند، چرت زدن قدرت تصمیم‌گیری را بالا می‌برد و به افکار شما سر و سامان می‌دهد؛ پس بخوابید و بگذارید فکری که به سرتان زده ته‌نشین شود و اگر بعد از بیداری باز هم در موردش مصمم بودید، آن را با همسرتان در میان بگذارید.

پازل را کامل کنید
پیش از آنکه همسرتان را به بی‌توجهی محکوم کنید، به شرایطی که برای بحث کردن انتخاب کرده‌اید نگاه کنید. مردها مثل خانم‌ها نمی‌توانند چند کار را در یک زمان انجام دهند و اگر همسرتان مشغول سفت کردن پیچ‌های در است یا برنامه نود می‌بیند، نمی‌توانید از او انتظار داشته باشید با شما در مورد چیزهایی که تمام روز به آنها فکر می‌کردید صحبت کند و بی‌مقدمه تصمیمش را هم بگیرد.

بهتر است زمانی که همسرتان در وضعیت مناسب است از او بپرسید که آیا آماده گفت‌وگو هست و بعد هم به جای اینکه در لحظه گفت‌وگو منتظر پاسخ نهایی‌اش باشید، از همسرتان بخواهید به حرف‌های‌تان فکر کرده و چند ساعت بعد نتیجه را اعلام کند. البته نباید این احتمال را که همسرتان فکر کردن به حرف‌های شما را فراموش خواهد کرد هم نادیده بگیرید و از چنین اتفاقی تعجب نکنید.

خودتان را جای دیگران نگذارید
اگرملاک گرفتن تصمیم‌تان، اطلاعاتی است که دیگران به شما داده‌اند یا برداشت‌هایی است که با مشاهده زندگی آنها پیدا کرده‌اید، باید بگوییم خطر بزرگی تهدید‌تان می‌کند. درست است که شما می‌توانید از سختی‌ها و شکست‌های دیگران درس بگیرید و البته با نگاه کردن به موفقیت‌های‌شان چند قدم به پیدا کردن کلید موفقیت نزدیک‌ شوید اما یادتان نرود شما دقیقا در شرایط آنها نیستید و ممکن است آنها هم با قرار گرفتن در موقعیت شما، تصمیمی متفاوت از آنچه امروز می‌گیرند اتخاذ کنند.

اگر دوست‌تان آزادی زیادی دارد اما همسرتان شما را محدود می‌کند، چاره کار شما دقیقا الگو گرفتن از سبک زندگی او نیست. شما قرار نیست تا پایان عمر بسوزید و بسازید اما برای گرفتن تصمیم‌های تازه، باید قدم‌به‌قدم پیش بروید و مقدمات تغییر را پیش از اتفاق افتادن تغییر فراهم کنید. شما نمی‌توانید از همسرتان انتظار داشته باشید باورهایی را که سال‌های سال در ذهن و زندگی‌اش خانه کرده‌اند یک‌شبه کنار بگذارد و با همه تصمیم‌های شما همراه شود. گاهی برای رسیدن به نتیجه دلخواه‌تان به زمان و صبوری بیشتری نیاز دارید.

از هیچ چیز تعجب نکنید
شما نمی‌توانید تصمیمی تازه بگیرید و هیچ پیامدی را در زندگی‌تان احساس نکنید. همه راه‌های تازه‌ای که انتخاب می‌کنید، هزینه‌هایی را هم به زندگی‌تان تحمیل می‌کنند. گرچه شما قبل از رفتن از آن راه‌ها باید هزینه‌های‌شان را هم محاسبه کنید اما فراموش نکنید که بخشی از پیامد‌های آن اتفاق‌ها از چشم شما پنهان می‌ماند و تا زمانی که در شرایط پیش آمده قرار نگیرید، نمی‌توانید احساس‌شان کنید.

به همین دلیل اگر همسرتان همیشه به تغییر‌ها به شیوه خاصی واکنش نشان می‌داده، باید انتظار کمی تعدیل شدن واکنش یا تشدید شدنش در این گفت‌وگو را داشته باشید و از چنین پیشامد‌هایی تعجب نکنید. گذشته از این همسرتان هم مثل همه آدم‌ها ممکن است خط‌قرمزهایی داشته باشد و عجیب نیست اگر شما از برخی از این خط‌قرمز‌ها بی‌خبر باشید. به همین دلیل است که گاهی به خیال خودتان یک بحث ساده را پیش می‌کشید اما با واکنش اغراق شده او روبه‌رو می‌شوید. این موقعیت دقیقا همان موقعیتی است که ندانسته در آن از خط‌قرمزهای پنهان همسرتان عبور کرده‌اید.

معده‌تان را پر نکنید
وقتی می‌خواهید در مورد یک موضوع مهم بحث کنید و تصمیم بگیرید، شکم‌تان را از غذا پر نکنید. محققان ثابت کرده‌اند که وقتی غذای سبکی می‌خورید و نه با افت قند خون و نه با سنگینی معده روبه‌رو هستید، بهتر می‌توانید فکر کنید. گفتیم که قبل از گرفتن تصمیم نهایی، باید یک چرت بزنید.

حالا اگر آرامش بدن و ذهن‌تان را با چنین تغذیه‌ای هم همراه کنید، شانس‌تان در زدن تیر به هدف و بالا بردن توان‌تان برای راضی کردن همسرتان بالا می‌رود. حتی اگر ساعت‌ها از غذاخوردن‌تان گذشته، حتما قبل از بحث یک میان‌وعده میل کنید؛ چراکه وقتی میزان گلوکز خون شما پایین است، مغزتان ناگهانی واکنش نشان می‌دهد و نمی‌تواند عواقب واکنش‌هایی را که نشان می‌دهد پیش‌بینی کند.

تصور نکنید یک زندگی بی‌دعوا و بحث، زندگی موفقی است

درهای گفت‌وگو را نبندید
این بار هم به نتیجه‌ای که می‌خواستید نرسیدید؟ اشکالی ندارد. شما هنوز هم برای تغییر دادن مسیر زندگی‌تان و اصلاح کردن برخی ایرادهایی که به رابطه‌تان وارد می‌دانید زمان دارید. اگر امروز در بحث در مورد یک موضوع خاص به نتیجه‌ای که می‌خواستید نرسیدید، نباید ماجرا را تمام‌شده بدانید.

شاید این بار هم درجا زده باشید و دستاوردی نداشته باشید، شاید هم تنها یک قدم به حل مشکل نزدیک‌تر شده باشید؛ مهم این است که شما نظرتان را به همسرتان گفته و بیهوده او را در این خیال که همه چیز ایده‌آل است نگه نداشته باشید. مطمئن باشید بیان نارضایتی اولین و مهم‌ترین قدم  برای خلاص شدن از آن است.

پشت دیوار ترس قایم نشوید
ترس از باخت می‌تواند باعث عقب‌نشینی شما شود. عجیب نیست که وقتی پاسخ منفی همسرتان را می‌دانید، حتی فکر مذاکره کردن با او را هم نکنید. تحمل کردن چیزهای آزار‌دهنده به‌خاطر ترس از باختن در گفت‌وگو‌های زن و شوهری یا ترس از دعواهای زناشویی، یکی از خطرناک‌ترین اتفاقاتی است که در کمین شما نشسته است. تصور نکنید یک زندگی بی‌دعوا و بحث، زندگی موفقی است.

روانشناسان می‌گویند نبودن تنش و دعوا یکی از زنگ‌خطر‌هایی است که می‌تواند از رو به پایان بودن خوشبختی شما خبر دهد. نگران نباشید؛ قرار نیست جنجال بزرگی درست کنید. قرار است با زبان درست و در شرایط مناسب حرفی که فکر می‌کنید درست است را بزنید و برای خلاص شدن از وضعیتی که هر روز آزارتان می‌دهد، کاری کنید.

پوست بترکانید
روی همسرتان، رفتارها و حرف‌هایش ذره‌بین بگذارید؛ نه به این دلیل که اشتباهات او را بزرگتر ببینید بلکه برای پیش‌بینی کردن خواسته‌ها و واکنش‌هایش با دقت به لحظه‌لحظه زندگی او خیره شوید.

درست است که همه آدم‌ها و البته همه مردها از کلیشه‌های رفتاری مشابهی پیروی می‌کنند اما نباید فراموش کنید که همسرتان در نوع خود یک مرد منحصربه‌فرد است که ممکن است بسیاری از رفتارهایش در آن کلیشه‌ها نگنجد؛ پس به جای اینکه از نویسنده‌ها و مشاورها انتظار داشته باشید همه چیز را با شما در میان بگذارند، خودتان برای خودیک کارگاه همسرشناسی برگزار کنید.

 

پایگاه خبری ایرانیان موفق
اخبار مرتبط

نکات طلایی برای نامزدها

دلیل علمی عاشق شدن زنان

رفتارهایی که ثابت می کند همسرتان اختلال روانی دارد

نشانه های رابطه سالم

نقش زیبایی در عشق

واقعیت هایی درباره مغز مردان

دلیل پرطرفدار بودن مردهای بد

رفتارهایی که مردان دوست نداردند

خواستگاری کردن دخترها

حقایقی که همه متاهلین باید بدانند

بهترین سن برای عاشق شدن

نشانه های عشق بیمارگونه

اگر نامزدتان خسیس است این مطلب را بخوانید

مواردی که مردها پنهان می کنند

رازهایی که دختران قبل از ازدواج باید بدانند

رازهایی در مورد نوعروس ها و تازه دامادها

تفاوت عشق و هیجان

با این کارها محبت خود به همسرتان را افزایش دهید

دلایل طلاق عاطفی بین زوجین

اولویت بین والدین و همسرتان را تشخیص دهید

ازدواج پسر با دختر بزرگتر خوب است یا نه؟

رازهایی که نباید به همسرتان بگویید

رازهای ابراز عشق به همسرتان در دوران نامزدی

با همسرتان اینگونه دعوا کنید

اگر این نشانه ها را دارید ازدواج نکنید

ویژگی‌هایی که یک شوهر خوب داراست

توصیه مهم به کسانی که به خاطر فرزندشان طلاق نمی گیرند

شک‌هایی که زندگیتان را نابود می‌کند

5 علت اصلی دعوای زن و شوهر

اگر این 10 مورد بین شما همسرتان وجود دارد، خوشبخت هستید!!

چگونه همسر خود را برای بچه دار شدن متقاعد کنیم؟

شناسایی اخلاق فرد مورد علاقه برای ازدواج با وی!

بدترین عادات متولدین هر ماه در رابطه عاطفی

با رعایت ادبِ عاشقی رابطه عاشقانه موفق را تجربه کنید

با رعایت این نکات عشق بین زوجین پایدار میماند

عادات خوب و بد متولدین هر ماه در رابطه عاطفی

۸ نشانه ی جسمی که ابتلا به افسردگی را هشدار می‌دهند

راز زیبایی یک عروس در شب عروسی

برای اینکه عروسی زیبا باشیم چه باید بکنیم؟

کمپین ازدواج سالم

برای آن‌که رضایت از زندگی مشترک داشته باشیم باید دلبسته همسر و زندگی باشیم یا وابسته؟

همسرت را عوض نکن، خودت را عوض کن

راه و روش شوهرداری شما چگونه است؟

نمره جذابیت عشق تان چند است؟

اولین آثار نویسنده زن ایرانی سیمین دانشور

هرگز نباید از همسر یا نامزد خود این سوالات را بپرسید.....

همسرتان را مقدم بر والدین تان بدانید!

زبان عشق در رابطه همسران

بهترین اختلاف سنی برای ازدواج

ازدواج موفق از نظر قرآن

قبل از ازدواج خودتان را بشناسید.

طلاق عاطفی چیست؟

چگونه با شوهر ناسزاگو برخورد کنیم

از ابتدای ازدواج باید به چه نکاتی توجه کنیم تا بتوانیم از طلاق پیشگیری کنیم؟

قهر در زندگی زناشویی

رسیدن به آرامش در زندگی زناشویی

عواقب دخالت در زندگی زوج های جوان

برخی ازدواج ها از پایه و اساس اشتباه هستند

ازدواج از نوع سنتی یا مدرن؟

آرام کردن شوهر بد اخلاق

آقای عزیز، خانم خانه را فراموش نکن!

۱۰ موضوع برای گفتگو با همسر وقتی حرفی برای گفتن ندارید

ویژگی های خانواده سلامت و پایدار

چطور یک عروس زیبا شویم ؟

توصیه هایی برای انتخاب کت و شلوار دامادی

جاده زندگی را با کلمات هموار کنید

راههای جلوگیری از دلشکستگی

چرا بعضی خانم‌ها نمی‌توانند شریکی برای زندگی‌شان پیدا کنند

بدون منت، گذشت کنید

کارهای روزانه چه تاثیرات و مضراتی می توانند روی سرنوشت و هدفمان بگذارند؟

راهکارهای صمیمیت در زندگی زناشویی

ریاستی زنانه بر قلب مردان

جر و بحث و بگومگو در روابط زناشوئی، چه مشکلاتی برای سلامت بدن بوجود میاورد

ویژگی های رابطه سالم در زندگی مشترک

زندگی زنان پس از طلاق

تا کی مجرد می‌مانم؟؟

ازدواج و انتخاب همسر شانسی است؟

لطفـا مـرا بشنـو، گفت‌وگو با شریک زندگی‌مان را بیاموزیم

5 اشتباه بزرگ مردانه در زندگی زناشویی

40نکته برای اینکه همسری موفق باشیم

چگونه در اولین جلسه آشنایی رفتار کنیم

انتخاب کنید همان زندگی را داشته باشید که می‌خواهید

عجیب ترین اداب و رسوم ازدواج در دنیا

نشانه های پایان یک رابطه عاشقانه در زندگی

آشنایی با نکاتی که زوج‌های جوان در مورد مسایل مالی باید رعایت کنند

قرص آرام بخش برای آقای شوهر

به این دلایل بگویید که چرا ازدواج نکرده اید!

وقتی جهیزیه معضل ازدواج جوانان است!

دعوا زناشویی در ماه عسل!

با مخالفت های همسر با باورهای مذهبی مان چه کنیم؟

این شمشیر دولبه همسرتان را از شما می گیرد!!

مردها دوست دارند همسرشان این موارد را بداند

ویژگی های ازدواج پیامبر(ص) و خدیجه(س)

چه مجردید چه متاهل، حتما بخوانید!

پیامدهای مقایسه کردن شوهر با دیگر افراد

وقتی تند تند عاشق می شوید!

عواقب ازدواج با تک فرزند

خودش خوب است؛ «قیافه»اش نه!

چگونه یک پسر می تواند در دل خانواده نامزدش جای بگیرد؟

بدون گذشته با همسر آینده!

captcha