256   
شناسه خبر: 23360   
تاریخ انتشار: 1395/07/11 11:12
درخت نخل با استفاده از آناناس
درخت نخل با استفاده از آناناس
در این قسمت ایده خلاقانه ای برای تزیین سینی میوه مراسم مورد نظرتان در نظر گرفته ایم که باعث شگفتی مهمانانتان می شود.

در این قسمت ایده خلاقانه ای برای تزیین سینی میوه مراسم مورد نظرتان در نظر گرفته ایم که باعث شگفتی مهمانانتان می شود.

درخت نخل از آناناس های روی هم قرار گرفته ساخته میشود که با برگ درخت نخل در بالای آن تزیین شده است. راز قرار گرفتن این آناناس ها روی هم استفاده از لوله pvc است اما میتوانید به دیگران بگویید که : این کار خداست.

وسایل لازم:

آناناس،‌ 4-5عدد

برگ های درخت نخل به تعداد لازم

لوله pvc به شعاع 2.5سانت و ارتفاع 60سانتی متر

پایه نگه دارنده لوله pvc

سیخ چوبی، یک بسته

دیسکت چوبی، به ضخامت 2سانتی متر و قطر 30سانتی متر

پیچ چوب

فویل آلومینیوم

چاقو

 

مرحله 1:

گفتیم که راز نگه داستن آناناس ها روی یکدیگر استفاده از لوله pvc است. برای نگه داشتن این لوله روی سینی یا میز به صورت عمودی باید از پایه نگه دارنده لوله pvc استفاده کنیم که در سایزهای مختلف در بازار وجود دارد. سایز پایه و لوله باید متناسب با یکدیگر باشند. 

سپس پایه را به وسیله پیچ به دیسکت چوبی مورد نظر وصل میکنیم.

 

مرحله 2:

ارتفاع آناناس ها را اندازه میگیریم، در صورتی که مجموع ارتفاعات آناناس ها کمتر از 60سانت باشد باید لوله را به وسیله کاتر مخصوص آن ببریم.

معمولا اگر از 5 آناناس استفاده شود نیازی به برش لوله pvc پیدا نمی کنیم. اما اگر از 4 آناناس استفاده کنیم کمتر از 60سانت خواهد بود.

مرحله 3:

لوله pvc را خوب با مواد شوینده می شوییم و آن را در پایه قرار می دهیم. باید در پایه محکم و راحت قرار بگیرد.

مرحله 4:

لوله pvc و دیسکت چوبی را به طور کامل با فویل آلومینیوم میپوشانیم. این کار مانع از برخورد میوه با چوب و لوله میشود، در نتیجه میوه سالم و قابل استفاده باقی می ماند و در پایان تمیز کردن میز و سینی راحت تر صورت می‌گیرد.قسمت انتهایی لوله pvc را هم با فویل می پوشانیم.

مرحله 5:

ابتدا و انتهای آناناس را میبریم.

مرحله 6:

مرکز آناناس ها را دایره ای به شعاع 3سانتی متر (کمی بیستر از شعاع لوله) میزنیم و به آرامی و با چاقو تیز آن را خالی می کنیم.

مرحله 7:

درخت آناناس پس از قرار دادن آناناس ها روی هم سنگین و غیرقابل حمل می‌شود. پس دیسکت چوبی و لوله pvc را روی سینی و میز مورد نظر قرار می‌دهیم.

مرحله 8:

یکی از آناناس ها را برداشته و از بالای لوله به سمت پایین می اندازیم تا وقتی کاملا روی دیسکت چوبی قرار گیرد. در اینجا اگر قسمت بالای لوله با فویل پوشانده نشده باشد، ممکن است قسمت هایی از آناناس داخل لوله شده و آن را کثیف کنند.

مرحله 9:

چند سیخ چوبی را به آناناس اول وصل می کنیم، سپس آناناس دوم را از بالای لوله به سمت آناناس اول می اندازیم، به طوریکه دو آناناس به وسیله سیخ چوبی به هم متصل شوند. این سیخ های چوبی مانع از حرکت آناناس ها روی همدیگر و یا حرکت آن ها به طرفین میشود.

مرحله 10:

این کار را برای تمامی آناناس ها تکرار میکنیم، تا وقتی که همه آناناس ها روی هم قرار گرفته و لوله pvc به طور کامل پوشانده و محو شود. هر چقدر هم که ابتدا و انتها آناناس ها صاف بریده شوند، پس از قرار گرفتن روی هم انحنا دار قرار میگیرند، اما اشکالی ندارد و اینکار درخت را طبیعی تر جلوه می دهد.


 

مرحله 11:

در قسمت بالایی لوله pvc، روی فویل سوراخی ایجاد می کنیم، و برگ های نخل را در زوایای مختلف به بالای لوله وصل میکنیم. استفاده از لوله pvc مانع از برخورد آناناس ها با برگ ها شده و میوه تمیز و قابل استفاده خواهد بود.

مرحله 12:

در اینجا درخت نخل کامل شده و می توانیم به دو روش میوه ها را روی سینی قرار دهیم. در روش اول میوه ها را مستقیما روی دیسکت و سینی می چینیم، و در روش دوم می توانیم بستری از کلم پیچ ایجاد کنیم که نمای زیبایی به درخت می دهد و سپس میوه ها را روی آن قرار دهیم.

پایان مراسم:

در پایان مراسم به راحتی میتوان درخت را جدا کرده و جمع کنید. آناناس ها را بریده و میل کنید. تمیز کردن سینی و میز به راحتی صورت می‌گیرد. فقط کافی است که آلومینیوم را جدا کرده و دور بیندازید، در صورت تمایل میتوانید لوله و دیسکت را هم شستشو دهید. تمامی وسایل نیز قابلیت استفاده دوباره را دارند.

 

 

منبع: http://www.ehow.com/how_4530007_make-pineapple-palm-tree-serving.html

ترجمه و تنظیم :

میترا فرجی
captcha