20   
شناسه خبر: 23645   
تاریخ انتشار: 1395/07/19 06:14
چگونگی ساخت محیط کاری شکوفا برای کارکنان
چگونگی ساخت محیط کاری شکوفا برای کارکنان
اگر می‌خواهید محیطی را برای کارکنانتان فراهم کنید که در آن بتوانند شکوفا شوند، محیط کار خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید این قاتلان انگیزه در آن حضور ندارند.

چه یک کسب و کار کوچک محلی و چه یک سازمان بزرگ بین المللی فرقی نمی‌کند، اگر کارکنان انگیزه لازم را نداشته باشند کارها به خوبی پیش نخواهد رفت!

اگر می‌خواهید محیطی را برای کارکنانتان فراهم کنید که در آن بتوانند شکوفا شوند، محیط کار خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید این قاتلان انگیزه در آن حضور ندارند.

۱. افراد سمی

اگر تابه‌حال با افراد حقیقتاً سمی زمانی را سپری کرده باشید، می‌دانید که چقدر آن‌ها می‌توانند ویرانگر و طاقت‌فرسا باشند. افراد سمی جوی منفی می‌گسترانند و مانع از شکل‌گیری فضایی مثبت می‌شوند. بگذارید آن‌ها خانه‌ای جدید برای خود پیدا کنند – یا اگر چنین چیزی ممکن نیست مطمئن شوید سیاست‌ها و نظارت‌هایی برای حداقل کردن آسیب‌های آن‌ها وجود داشته باشد.

۲. فقدان توسعه حرفه‌ای

همه نیاز دارند احساس کنند چیزی یاد می‌گیرند و رشد می‌کنند. بدون آن، محیط کار ایستا و ملال‌انگیز می‌شود. توسعه حرفه‌ای برای هر یک از کارکنانتان به آن‌ها اجازه می‌دهد که در مسیر‌های شغلی خود رشد کنند و همچنین بدانند که هم سازمان و هم شما در موفقیت آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اید.

۳. نبود چشم‌انداز

چشم‌اندازی که به‌وضوح بیان شده است جهت‌ها را مشخص می‌کند و اجازه می‌دهد افراد بدانند روی چه چیزی تمرکز کنند. بدون آن، حتی بهترین کارکنان اثربخشی کمتری دارند زیرا اگر درکی از تصویری کلی نداشته باشید رشد و ترقی دشوار است.

۴. اتلاف وقت

اگر محیط کارتان از آن دسته محیط‌هایی است که در آن جلساتی بدون هیچ دلیل واقعی‌ای تشکیل می‌شوند و ایمیل‌هایی با اطلاعات نامربوط به همه ارسال می‌شوند، احتمال آن زیاد است که کارکنتان به‌شدت احساس درماندگی کنند. با ارزش قائل شدن برای وقت افراد نشان دهید که برای خود آن‌ها ارزش قائل هستید.

۵. ارتباطات ناکافی

وقتی ارتباطات ضعیف است، افراد نیمی از وقت خود را صرف حدس و گمان می‌کنند، امور حیاتی نادیده گرفته می‌شوند، کارهای غیرضروری چندین بار تکرار می‌شوند، اطلاعات منتقل نمی‌شود و شایعاتی ویرانگر شکل می‌گیرند. همه از یک جریان شفاف ارتباطات فایده می‌برند.

۶. مدیریت عمودی

اگر بتوانید موقعیتی را به خاطر آورید که در آن به ایده‌ها و دروندادهای شما بها داده نشده باشد یا حتی شنیده نشده باشند، موقعیتی که در آن به شما گفته‌اند «سکوت کن و چیزی را که من می‌گویم انجام بده»، برایتان قابل‌درک است که چقدر دشوار است در چنین موقعیتی کاری بیشتر از حداقل توانتان انجام دهید. هرچقدر همکاری بیشتر باشد، افراد بیشتر خود را سهیم می‌دانند و انگیزش بیشتر می‌شود.

۷. عدم قدردانی

زمانی که سخت‌کوشی یا نتایج فوق‌العاده ارج نهاده نشوند، زمانی که حتی تشکرهای روزمره ابراز نشوند، افراد رفته‌رفته بی‌انگیزه و بی‌تفاوت می‌شوند. شما می‌توانید بدون صرف حتی یک ریال به کارکنانتان پاداش دهید؛ این می‌تواند به‌سادگی گفتن یک «متشکرم.» باشد.

رهبران بد به همه اعضای تیمشان و کل سازمانشان آسیب می‌رسانند. حتی بهترین کارکنان برای پیشرفت به رهبری اثربخش نیاز دارند. با ارتقاء مهارت‌های رهبری خودتان شروع کنید، سپس برای همه سطوح بهترین رهبران را استخدام کنید و پرورش دهید. این بهترین کاری است که می‌توانید برای بهبود محیط کارتان برای همه انجام دهید.

اگر هر یک از این قاتلان کشنده را در محیط کارتان دیدید، این به شما بستگی دارد که هر کاری را که در توانتان است انجام دهید تا به جزئی از راه‌حل تبدیل شوید. به خاطر داشته باشید، افراد فوق‌العاده مدت‌زمان زیادی را در محیط‌های کاری بد نمی‌مانند.

پایگاه خبری ایرانیان موفق
اخبار مرتبط

مزایا و معایب کارکردن در منزل

با این 6 گام مسیر کارآفرینی را با فراز و فرودهای کمتری تجربه کنید

"حتی اگر برای پول کار می کنید با عشق کار کنید"

معرفی چند کارافرین اول دنیا

شما برای ثروتمند شدن به چه چیز نیاز دارید تا صفرهای بیشتری را جلوی رقم حساب بانکی خود اضافه کنید؟

۵ مغز متفکر اول جهان کدامند و چه ثروتی برای خودشان ساخته اند؟

۵ رکن موفقیت در کسب و کار به روش کریگ بالانتین

7 ویژگی کارکردی مدیران موفق

با استفاده از زبان بدن چگونه در مصاحبه شغلی خود موفق شویم

4 کلید طلایی رسیدن به موفقیت شغلی

سرمایه گذاران باید به عامل تغییرات آب و هوا توجه نمایند

چرا می خواهید پولدار شوید؟

راه حل هایی برای پس انداز کردن با حقوق کارمندی

راه حل هایی برای وقتیکه از رئیستان باهوش ترید!!!

موفقیتی به شیرینی طعم ناتلا

چگونه شنبه ای شاد و پرانرژی داشته باشیم

رفتار و عاداتهایی که شما را از مسیر رسیدن به موفقیت شغلی باز می دارند

معرفی مشاغل

طرز صحیح نوشتن رزومه کاری

درس‌هایی از فلسفه‌ی کسب و کار جف بزوس

معرفی مشاغل

چرا در محل کارتان انگیزه ندارید

معرفی مشاغل

روشهای رفتاری یک کارمند موفق

شغلهایی که باعث ریزش مو میشوند کدامند؟

معرفی مشاغل

چگونه می توان فعالیت های رقبا را بدون شکستن قوانین رصد کرد؟

روش هایی برای فروش بهتر

6 اصل مهم موفقیت درکارآفرینی

چگونه بازاریاب موفقی باشیم

از عادت بد کارکردن در زمان ناهار خلاص شوید

معرفی مشاغل

زمان استعفا رسیده است، اگر…

5 مهارت برای داشتن موفقیت شغلی

تاثیرات محیط کار برجسم و روان ما

چگونه محیط کار را برای کارکنان دلپذیر کنیم

رواج داستان برند در میان کارکنان

چگونگی آموزش کارمندان تازه وارد

درست‌ترین راه اخراج کارکنان

۵ رمز یک مدیر واقعی

captcha