53   
شناسه خبر: 24105   
تاریخ انتشار: 1395/08/07 18:23
تشریح جزئیات بیست و پنجمین جشنواره دانشجویان نمونه کشوری
تشریح جزئیات بیست و پنجمین جشنواره دانشجویان نمونه کشوری
مسئول دبیرخانه جشنواره دانشجویان نمونه وزارت بهداشت از اصلاح آیین‌نامه دانشجویان نمونه کشوری خبر داد و گفت: در این آیین‌نامه نمره زبان دانشجویان از 55 به 50 کاهش و امتیاز دانشجویان متأهل از 1 به 2 افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق، به نقل از ایسنا، سیدنصرت‌الله موسوی با اعلام این مطلب به جزئیات برگزاری بیست‌وپنجمین جشنواره دانشجویان نمونه اشاره کرد و گفت: این جشنواره در سه بخش مختلف آموزشی (ارزیابی معدل تحصیلی دانشجویان در طول چند ترم)، محاسبه امتیازات پژوهشی و فرهنگی دانشجویان در دانشگاه‌ها برگزار می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: در جشنواره دانشجویی امسال بخش شئون دانشجویی که براساس آن دانشگاه‌ها میزان پایبندی دانشجویان به فرایض دینی، مشارکت آنها در مراسمات مذهبی،  فعالیت‌های فرهنگی،‌ شرکت در اردوهای راهیان نور و غیره ارزیابی و به جشنواره معرفی می‌شوند.

مسوول دبیرخانه جشنواره دانشجویان نمونه وزارت بهداشت افزود: دانشجوی نمونه به دانشجویی گفته می‌شود که در سه حوزه آموزشی، فرهنگی و پژوهشی فعالیت‌های چشمگیری داشته باشد. جشنواره دانشجویان نمونه امسال نیز در مقاطع کارشناسی، دکتری حرفه‌ای (پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی و دامپزشکی)، کارشناسی ارشد پیوسته، کارشناسی ارشد ناپیوسته، دکتری تخصصی (P.hd ) و دکتری بالینی انتخاب می‌شوند.

وی همچنین شرط سنی شرکت در بیست‌وپنجمین جشنواره دانشجویان نمونه کشوری را حداکثر 40 سال عنوان کرد و گفت: ثبت نام در این جشنواره از اول آبان‌ماه شروع شده و تا 20 آبان ادامه دارد و تاکنون 150 نفر در سامانه جشنواره ثبت‌نام نموده‌اند.

موسوی اظهار کرد: جشنواره دانشجویان نمونه کشوری در چند مرحله برگزار می‌شود که مرحله اول آن توسط خود دانشگاه‌ها داوری می‌شود و در نهایت دانشجویان برگزیده به وزارت بهداشت معرفی و پس از داوری نهایی اسامی دانشجویان برگزیده به نهاد ریاست‌جمهوری معرفی می‌شود.

به گفته مسئول دبیرخانه جشنواره دانشجویان نمونه وزارت بهداشت، با توجه به استقبالی که از بیست‌وپنجمین جشنواره دانشجوی نمونه کشوری صورت گرفته به نظر می‌رسد مشارکت دانشجویان در این دوره افزایش صددرصدی داشته باشد و با توجه به اینکه داوری‌ها از نظر کیفی ارتقاء یافته است تعداد برگزیدگان این دوره از جشنواره نیز همانند سال گذشته 13 نفر است.

وی با اشاره به بازنگری آیین‌نامه جشنواره دانشجویان نمونه کشوری گفت:  آیین‌نامه دانشجویان نمونه کشوری که آبان سال 94 به امضای وزرای بهداشت و علوم رسیده بود، سال جاری اصلاحاتی در این آیین نامه انجام دادیم و به تمامی دانشگاه‌ها ابلاغ شد.

مسئول دبیرخانه جشنواره دانشجویان نمونه وزارت بهداشت در پایان خاطرنشان کرد: کاهش نمره زبان از 55 به 50، افزایش امتیاز دانشجویان متأهل از یک به دو، امتیاز عضویت دانشجویان در نهادهای نظارتی، جشنواره‌های علمی و سایر فعالیت‌ها از جمله اصلاحاتی است که در آیین‌نامه جدید انتخاب دانشجویان نمونه انجام شده است.

اخبار مرتبط

13 استاد نمونه کشور معرفی شدند

آغاز ششمین جشنواره ملی سورنای وحدت

از فردا توزیع کارت آزمون فراگیر ارشد پیام نور شروع میشود

در دانشگاه شهید بهشتی جایزه ملی «تعالی و پیشرفت» اعطا شد

موفقیت تیم دانشجویان حقوق بین الملل دانشگاه تربیت مدرس در مسابقات شبیه سازی دیوان کیفری بین المللی

بازگشت باران به تهران

دانشجو

شعبه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در عراق راه اندازی می شود

برگزاری اولین دوره آموزش مجازی دانشگاه آکسفورد

۵ رکن موفقیت در کسب و کار به روش کریگ بالانتین

موفقیت دانشگاه‌های ایرانی در فهرست دانشگاه‌های برتر جهان

برنامه وزارت علوم برای ارتقای بین المللی ۵ دانشگاه و ۵ پژوهشگاه

اعلام زمان برگزاری المپیاد ملی طرح کسب و کار دانشجویی

فراخوان ثبت‌نام المپیاد علمی دانشجویان علوم پزشکی منتشر شد

مبتلایان به آکنه بیشتر عمر می‌کنند

معرفی مشاغل

ششمین نمایشگاه کار در دانشگاه شریف

نیما ارکانی حامد دانشمند جوان ایرانی، جانشین انیشتین شد.

۵ رمز یک مدیر واقعی

captcha