109   
شناسه خبر: 24274   
تاریخ انتشار: 1395/08/16 01:57
راهنمای خرید بوت های زمستانه و پاییزی
راهنمای خرید بوت های زمستانه و پاییزی
بوت های قد و نیم قد، سوغات فصل پاییز و یادگار زمستان هستند. انتخاب این قطعه دوست داشتنی و پرکاربرد، گاهی گیج کننده به نظر می رسد

بوت های قد و نیم قد، سوغات فصل پاییز و یادگار زمستان هستند. انتخاب این قطعه دوست داشتنی و پرکاربرد، گاهی گیج کننده به نظر می رسد. شما به هنگام خرید، چه بوتی را انتخاب می کنید؟ چه عواملی را برای خرید بوت های خود در نظر می گیرید؟ شاخصه مد چیست؟ 

متناسب با موقعیت

بوت های شاخص: چگونه چند دست بوت متناسب با نیاز خود تهیه کنیم؟

– از نیم بوت ها و بوت های ساده، با پاشنه ای مسطح یا کوتاه، می توان برای رفت و آمد در سطح شهر استفاده کرد.
– از بوت های متنوع با پاشنه های بلند تر، برای مهمانی ها و مناسبت های رسمی تر استفاده کنید.
– استفاده از نیم بوت های کاربردی، تنها در کوهنوردی، جنگل و شرایط وخیم آب و هوا مانند یخ زدگی و بارندگی شدید خلاصه می شوند.

متناسب با خط های بدن

بوت های شاخص: چگونه چند دست بوت متناسب با نیاز خود تهیه کنیم؟

– اگر ماهیچه پشت ساق پای بزرگی دارید، به دنبال بوتی بگردید که قسمت پشتی آن، کشی و انعطاف پذیر باشد. به کمک بند و سگک، می توانید به نحوی برای پای خود جای بیشتری ایجاد کنید. بوت چنین افرادی، باید پا را بلندتر و باریکتر نشان دهد. قسمت بالایی برخی بوت ها، برشی زاویه داری را شامل می شود. برش هایی را انتخاب کنید که شیب آن ها، از قسمت پشت شروع و به قسمت جلو ختم می شود. بدین ترتیب، پای شما بلند تر به نظر می آید.

– با کمی رنگ شناسی هم می توانید، پای خود را بلند و باریک تر نشان دهید. کافی است، شلوار یا ساپورت انتخاب شده شما جذب و هم رنگ بوت باشد. برای کامل کردن این تاثیر، بوت و شلوار خود را از بین طیف رنگ های تیره انتخاب کنید.

– اگر پای به نسبت کوتاهی دارید، به سراغ بوت های جذب بروید. بدین ترتیب، پا های شما بلند تر دیده می شود. شلوار یا دامن های جذب، در کنار چنین بوتی این اثر را کامل می کنند. جادوی هماهنگ ساختن رنگ شلوار و بوت را فراموش نکنید، چرا که به بلند تر نشان دادن پاها کمک شایانی می کند.

– اگر کف پای به نسبت بزرگی دارید، به شکار بوت های جلو گرد بروید. از انتخاب بوت های نوک تیز بپرهیزید، چرا که به انگشتان پای شما فشار می آورند. به کمک شلوار های دمپا گشاد، می توانید پای خود را کوچکتر نشان دهید. همچنین استفاده از رنگ های تیره، مثل رنگ مشکی را فراموش نکنید.

راحتی و کیفیتی ماندگار

بوت های شاخص: چگونه چند دست بوت متناسب با نیاز خود تهیه کنیم؟

کیفیت بوت از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر بر سر به دست آوردن کیفیتی بالاتر از نظر مالی شک داشتید، توصیه می کنیم سر کیسه را کمی شل‌تر کنید. با اطمینان به خرید بوت بروید. این قطعه لباس خاصیت ماندگاری دارد، و به این راحتی ها از پوشیدن آن در فصل های بعدی خلاص نمی شوید. بوت از گران ترین قطعه های لباس است. پس چه بهتر، جنسی با کیفیت تهیه کنید تا بار ها آن را بپوشید.

بوت های با کیفیت از چرم اصل ساخته می شوند. کف چنین بوت هایی ضخیم است، و به راحتی می توان با آن ها قدم برداشت. به هنگام پوشیدن بوت، روبروی آینه بایستید، و آن را از زاویه نیم رخ مورد بررسی قرار دهید. بوت را نباید تنها از زاویه تمام رخ قضاوت کنید. البته بوت ها را فقط در آینه به پای خود نبینید. آن را بلند کنید و به دقت از نزدیک بررسی کنید. زیپ آن را چند بار به آرامی بسته و باز کنید، تا از کیفیت آن مطمئن شوید.

برای انتخاب یک بوت راحت، چند سایز را امتحان کنید، و با آن ها راه بروید. قوزک پا درون بوت نباید جا برای بازی کردن داشته باشد، و قسمت پاشنه هم باید ثابت بماند. اما در حالت ایستاده، باید فاصله ای ناچیز به اندازه یک سانت یا نیم بند انگشت جلوی انگشت شصت پا وجود داشته باشد. در انتخاب خود عجله نکنید. برخلاف لباسی که شاید تنها در چند مراسم محدود به تن کنید، بوت مدت ها شما را همراهی می کنند.

کاربرد و جایگاه بوت: مهم ترین دسته بندی

بوت های شاخص: چگونه چند دست بوت متناسب با نیاز خود تهیه کنیم؟

پس از این طرز فکر که “بوت تنها برای فصل زمستان است و بس”، جایگاه بوت به کل تباه شد. در مهم ترین دسته بندی، بوت ها را به دو نوع “بوت های کاربردی و ضخیم“، و “بوت های شیک و زیبا” تقسیم می کنند. در هوای خنک و سرد پاییزه-زمستانه، استفاده از بوت های شیک و زیبا توصیه می شود. چنین بوت های در عین زیبایی، پای شما را در این سرما در بر می گیرند. اما در آب و هوای خراب زمستانه و بارش های شدید و یخ زدگی، بوت های کاربردی و ضخیم به کار شما می آیند. چنین بوت هایی، برای زیبایی طراحی نشده اند. در عوض، امر گرم کردن و جلوگیری از لغزندگی را به بهترین نحو انجام می دهند. در چنین شرایط خاصی، با استفاده از بوت های کاربردی، می توانید به ماندگاری و دوام بوت های شیک خود کمک کنید.

مشکل زمانی رخ می دهد که کاربرد و جایگاه این دو دسته متفاوت بوت، با هم اشتباه گرفته می شوند. آن هنگام است که در هوای عادی زمستانه یا حتی پاییزه، زنان نیم بوت های عجیب و ضخیم یا به اصطلاح بوت های مردانه و کوهستانی به پا می کنند. یا در زمین های یخ زده، برخی با بوت هایی مجلل و پاشنه های نوک تیز استیلتوبه خیابان ها قدم می گذارند.

بوت های شاخص

بوت های شاخص: چگونه چند دست بوت متناسب با نیاز خود تهیه کنیم؟

در مهمانی ها یا مناسبت های خاص، می توانید از بوت به عنوان یک “شاخصه مد” استفاده کنید. منظور از شاخصه یا قطعه شاخص مد، کانون تمرکز بودن آن قطعه در ظاهر کلی شماست. به عبارت ساده تر، به همراه یک بوت سه میلیون تومانی، یک بارانی و کیف و شال معمولی و ساده به تن کنید. چرا که چنین بوت هایی، کانون تمرکز ظاهر کلی شما هستند. اصل هماهنگ سازی نیز از تاثیر بالایی برخوردار است. برای هرچه بهتر به چشم آمدن بوت های شاخص می توانید موارد زیر را رعایت کنید:

اندازه:

نیم بوت ها، زیبایی خاص خود را دارند. اما بوت های هم سطح زانو و بالای زانو، همواره نشانگر شخصیتی قوی، مستقل و متفاوت هستند. به همراه چنین سطحی از بوت ها، اگر شلوار یا ساپورت می پوشید، رنگی هماهنگ با آن را انتخاب کنید. در مهمانی های شخصی، دامن های کوتاه و ساده ترکیب ایدئالی با بوت های بالای زانو ایجاد می‌کند.

جنس:

جنس اصیل و تا حدی براق، ظاهر شما را شاخص تر نشان می دهد. چرم اصل واکس خورده، از دیرباز بهترین انتخاب بوت پوشان بوده و هست. از تمیز بودن تمام نقاط بوت خود مطمئن باشید. کف بوت مخصوص مهمانی را نیز سعی کنید، تمیز نگه دارید. کمتر با آن در خیابان قدم بزنید. هر چقدر هم که روی کفش شما تمیز باشد؛ نمای کف خاکی یک بوت، نمای دلپذیری نخواهد بود.

بوت های شاخص: چگونه چند دست بوت متناسب با نیاز خود تهیه کنیم؟

 

رنگ:

انتخاب بوت های روشن، یا رنگ های متنوع تر از مشکی و طوسی بدون شک تاثیر گذار تر از یک کفش ساده مشکی است. در کنار آن، جا دارد به جادوی رنگ قرمز بر آقایان نیز تاکید کنیم. رنگ های ثابت و روشن در کل به شاخص تر شدن ظاهر شما کمک می کنند.

پاشنه:

پاشنه عبارتی شناخته شده است. تاثیر این عبارتِ گاهی دردناک، انکارناپذیر و اثبات شده است. اگر به هیچ عنوان به پاشنه پوشیدن عادت ندارید، از پاشنه های پهن تر و لژ ها شروع کنید، و به مرور به سمت پاشنه های باریک تر بروید. برای عادی تر شدن پاشنه، می توانید مثل یک ورزش با آن برخورد کنید. روزانه چند دقیقه تمرین با یک کفش جدید در منزل، مهمانی آخر هفته ی شما را لذت بخش تر از پیش می کند. شیوه ای هوشمندانه که برای راحتی بیشتر عروس ها در مهمانی عروسی خود شکل گرفت.

پیرو سبک های به روزِ مد

بوت های شاخص: چگونه چند دست بوت متناسب با نیاز خود تهیه کنیم؟ا

اگر به هنگام خرید بوت، به دنبال سبک های عجیب و غیر متعارف نروید؛ کالای خریداری شده شما، در کمد لباس خاک نمی خورد. مد شدن یک بوت را مثل یک چرخه فرض کنید. ممکن است یک سال بوت های ساده، به سبک بوت کلاسیک سوارکاری مد شوند. اما دو سال پس از آن، بوت های جذب و سبک ساعت شنی جای آن ها را می گیرند. بنابراین نگه داری و سالم ماندن آن را از هر قطعه لباس دیگری جدی تر بگیرید.

برخورد با این قطعه ماندگار، شاید از هر قطعه مد دیگری متفاوت تر باشد. بنابراین باید با دنبال کردن هفته های مد، و سبک پایتخت های مد و اخبار روز همواره از آنچه به روز است، با خبر باشید.

سخن آخر

بوت های شاخص: چگونه چند دست بوت متناسب با نیاز خود تهیه کنیم؟

بوت قطعه منحصر بفردی از دسته لوازم جانبی مد و لباس است که با سرد شدن هوا، رفته رفته بر پای بانوان جوانه می زند، و قد می کشد. شاید دیر پوشیدن آن در اوایل پاییز ، و بایگانی کردن زود به هنگام آن در اواخر زمستان، بی رحمی در حق جامعه مد باشد. اما لحظات ماندگاری که با آن تجربه می کنید، در هیچ فصل دیگری در سال تکرار نمی شوند.

پایگاه خبری ایرانیان موفق
اخبار مرتبط

کسب 3 مدال طلا،‌2 نقره و4 برنز حاصل تلاش نمایندگان ایران

خانم‌ها چه زمانی همسرشان را خوش‌تیپ می‌دانند؟

زیباترین عصرانه های بهاری در این بالکن ها

سید محمد حسن سید شجاع خالق برند "اریکا"

دکوراسیون ماه تولد، چیدمانی که برای شما ممنوع است!

رونمایی از پوستر فیلم ویلایی ها

شروع کار سامانه ثبت نام کارورزی

هنرمند موفق

«فروشنده» دومین اسکار فرهادی

زندگینامه حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)

حمایت از کارآفرینان و کسب و کارهای خرد

در معماری، رنگها چه می گویند؟

نوآوری در کسب وکار را چه زمانی و چگونه باید به کار برد

دلایل نادیده گرفته ای که باعث می شود شما همیشه سردتان باشد

آغاز پیش‌فروش بلیت‌های نوروز از ۱۷ بهمن

در دانشگاه شهید بهشتی جایزه ملی «تعالی و پیشرفت» اعطا شد

آغاز رسمی برنامه های پایتخت فرهنگی جهان اسلام در مشهد

پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های نیمه‌متمرکز

پایان مسابقات کشتی جام جهان پهلوان غلامرضا تختی

احداث پارک بانوان با اختصاص بیش از سه میلیارد تومان

ساخت بینی مصنوعی که قادر به تشخیص عفونت در خون می باشد

آشنایی با پل نا کجا آباد در جاده آتلانتیک

طرز تهیه سمبوسه سیب زمینی و قارچ

با انتخاب پرده ی مناسب نواقص دکوراسیون خود را برطرف کنید

مدلهایی از چکمه زنانه گوچی GUCCI

شعری در مورد یلدا

کشورهایی که هزینه سفر به آنها شاید بسیار کمتر از سفر به شهرهای دیگر ایران باشد.

طراحی واکسنی جدید برای جلوگیری از اعتیاد

سفره آرایی شب یلدا

طرز تهیه ژله به شکل هندوانه شب یلدا

چیدمانی به سبک مکزیک

دشوارترین سؤالات زندگی را ازخود بپرسید

پدر

با ثروتمندترین کشورهای دنیا آشنا شوید

اختراعات ساده و بسیار تاثیرگذار بر زندگی بشر

پیشنهادهایی برای دکوراسیون منحصر به فرد سقف منزل

ست کردن لباس با رنگ سورمه ای و قهوه ای، یک ترکیب زمستانی زیبا و شیک

روش صحیح برخورد با دختر بچه های بی نظم

ازدواجی موفق با در نظر گرفتن این موارد

خطای دید

شادترین گورستان های دنیا

باکفش های رنگی می‌شود چه جور لباسی  پوشید

دکوراسیونی خلاقانه با ترکیب دو رنگ سیاه و سفید

تشک هوشمند با تغییر دما برای بهبود کیفیت خواب

با 15 شهر شناور برروی آب آشنا شوید

شعر خدا

اگر زمین دور خودش نمی چرخید چه می شد؟

با بهانه گیری کودکان چطور مقابل کنیم ؟

با نگاه کردن به پوست، ناخن و مو سلامتی شما مشخص می شود

راهکارهای پیشگیری و درمان زگیل

تولید ماده ای شبیه کاغذ باظرفیت مشخص برای ذخیره نیروی برق

کشف درمانی برای قطع نخاع

۱۰ برترین پیشرفت فناوری خانه های هوشمند

قوانینی برای داشتن زندگی موفق و شاد

9 اشتباه مدیران که باعث میشود کارمندان شایسته کارشان را ترک کنند را بشناسید

با این 6 گام مسیر کارآفرینی را با فراز و فرودهای کمتری تجربه کنید

اگر این علایم را دارید حتما به مرخصی بروید

شغال در خم رنگ

زندگی نامه بهلول و دین اسلام

بهلول و وزیر عثمانی

زیباترین گنبدها در ایران

جاذبه گردشگری قصر هنرهای زیبایی مکزیک

باسکونت در روستای هواکسی درچین صاحب یک خودرو و یک ویلا شوید

معرفی 10 مدل مبل شیک

چگونه یک چیدمان دلخواه در منزل داشته باشید

چه رنگی را در چه جایی از منزل بکار ببریم

توصیه هایی برای شیک پوشی آقایان

چگونه با هارمونی رنگها یک تفاوت بزرگ در لباس پوشیدنتان ایجاد کنید

چطور مطابق با استایل شخصی خود لباس بپوشید؟

چند درس آموزنده از زندگی حضرت یونس (ع)

22 رفتاری که زنان دارای اعتماد به نفس انجام نمی دهند

با 10 نفر اول برترین داشمندان و نوابغ زنده جهان آشنا شوید

یکی از جاذبه های گردشگری اسپانیا باغ وحش بیوپارک والنسیا

با جاذبه های گردشگری هلندآشنا شوید

فناوری سیستم روشنایی برای کفشهای ورزشی

آیا می دانید گجت چیست؟

دکوراسیونی از رنگ بادمجانی عمیق به بنفش کمرنگ

خانم‌های خوش تیپ چه اکسسوری هایی لازم دارند

رازهای خوش تیپی وشیک پوشی برای آقایان

4 ویژگی شخصیت کودکان مختلف و روش صحیح برخورد با انها

هر شب پیش از رفتن به رختخواب (یا پس از بیدارشدن) این پرسش ها را از خود بپرسید !

معرفی چهار کتاب برای مطالعه در شب های طولانی زمستان

اپلیکیشن وام دادن چشم خود به نابینایان!!!!

عینک آفتابی {اسنپ‌چت} یا دوربین فیلمبرداری

آشنایی با تمامی جاذبه های گردشگری شهر بانکوک

جاذبه گردشگری همزیستی صلح آمیز ببرها درکنارانسان

طراحان داخلی حرفه ایی ازچه ترکیب رنگهایی بیشتر استفاده می کنند

اصول اولیه دکوراسیون برای اتاق های خواب، نشیمن وپذیرایی

معرفی بهترین برندها ی عطرهای پاییزی2017

با ده برند اول جواهرات دنیا آشنا شوید

تست سنجش علاقه در زندگی زناشویی

مشخصات کلی متولدین آذر ماه

زندگی نامه نیما یوشیج

زیباترین رودخانه رنگین کمانی دنیا

تاثیران روانشناسی رنگ اتاق بر خلق و خوی شما

نکاتی برای انتخاب آرایش پاک کن ها

چگونه بوت های زمستانی را ست کنیم

عاشق دروغگویی بچه هام!!!

در مراسم خواستکاری جکونه لباس بپوشید.

روش برنامه ریزی برای موفقیت در کسب و کار

captcha