11   
شناسه خبر: 24342   
تاریخ انتشار: 1395/08/19 01:05
۹ ویژگی شخصیتی که با نگاه کردن پی به انها می برید
۹ ویژگی شخصیتی که با نگاه کردن پی به انها می برید
ظاهر آدم‌ها می‌تواند فریبنده باشد. اما گاهی اوقات این‌طور نیست. مجموعه‌ی در حال رشدی از پژوهش‌ها حاکی از آن است که آدم‌ها فقط با نگاه کردن به شما خیلی خوب حدس می‌زنند که شما چگونه هستید-

در این نوشتار از ۹ ویژگی شخصیتی که از ظاهرتان قابل درک است صحبت می‌شود با این ۹ ویژگی شخصیتی که از ظاهرتان قابل درک است دیگران تنها با یک نگاه می‌توانند به شخصیت‌تان پی ببرند.

ظاهر آدم‌ها می‌تواند فریبنده باشد. اما گاهی اوقات این‌طور نیست. مجموعه‌ی در حال رشدی از پژوهش‌ها حاکی از آن است که آدم‌ها فقط با نگاه کردن به شما خیلی خوب حدس می‌زنند که شما چگونه هستید- چه‌قدر باهوش هستید، گرایش جنسی‌تان چیست. ما برخی از این داده‌های مشوش‌کننده را کاویده‌ایم و حاصل را در ادامه به شما ارائه کرده‌ایم. این مقاله را بخوانید تا بدانید ناآگاهانه چه پیامی به اطرافیان می‌فرستید، چه دوست داشته‌باشید چه نداشته‌باشید.

۱. تا چه حد پذیرای تجربه‌های جدید هستید

در ۲۰۱۵ دانشمندان از دانشجویان دانشگاه چین خواستند به عکس‌های سلفی نگاه کنند و سعی کنند شخصیت آدم‌های عکس را ارزیابی کنند.

اکثر گمان‌های دانشجویان اشتباه بود. اما یک مشاهده‌ی دقیق آنها این بود که هیجان مثبت مشهود در سلفی‌ها عموما حاکی از پذیرندگی فرد نسبت به تجربیات جدید است.

۲. گرایش جنسی شما

۹۰ دانشجوی کارشناسی خانم و آقا در ۲۰۰۸ طی پژوهشی کوچک به عکس صورت مردها نگاه کردند. نیمی از مردان دگرجنس‌گرا و نیمی دیگر هم‌جنس‌گرا بودند.

نتایج نشان داد به‌طور متوسط شرکت‌کنندگان در یک‌بیستم ثانیه گرایش جنسی مردان را در ۵۷ درصد موارد دقیق تشخیص دادند، که ۷ درصد بیش‌تر از شانس است.

چه‌قدر باهوش هستید

علم می‌گوید مشاهده‌کنندگان می‌توانند هوش شما را با یک تعامل مختصر دقیقا تشخیص دهند- اما تنها در صورتی که فعالانه سعی کنید باهوش‌تر به نظر برسید.

در ۲۰۰۷ طی پژوهشی از ۱۸۲ دانشجو خواسته‌شد در گروه‌های ۲ نفره درباره‌ی موضوع تعیین‌شده مدت ۵ دقیقه گفت‌وگو کنند. به نیمی از شرکت‌کنندگان به‌طور خصوصی گفته شده‌بود که هوشمندانه و ماهر رفتار کنند؛ به دیگران این راهنمایی داده نشده‌بود. از تمام تعامل‌ها فیلم‌برداری شد.

سپس هم‌گروهی‌ها به میزان هوش یک‌دیگر امتیاز دادند. ۲۰ زن و مرد نیز که فیلم‌های ضبط‌شده‌ی مکالمات را تماشا کردند، همین کار را کردند.

همان‌طور که مشاهده شده‌است، شرکت‌کنندگان عموما نتوانستند هوش هم‌گروهی‌شان را دقیق تشخیص دهند. اما به‌طور متوسط آدم‌هایی که فیلم‌های ضبط‌شده را تماشا کردند توانستند این کار را بکنند- اما فقط هنگام ارزیابی آن دسته از شرکت‌کنندگان که به آنها گفته شده‌بود هوشمندانه رفتار کنند.

این پژوهشگران به عنوان توضیح می‌نویسند: “رفتارهایی که علامت هوش بالا یا پایین در یک تعامل اجتماعی است، ممکن است در فضایی که مدیریت برداشت در آن اعمال می‌شود بزرگ‌نمایی شود. شاید انگیزه‌ی القای یک برداشت خاص، وقوع طبیعی آن رفتار را تقویت می‌کند.”

mean girls cafeteria

۴. تا چه حد تهاجمی هستید

در ۲۰۰۹ طی آزمایشی در کانادا با خانم‌های دانشجوی کارشناسی نشان داد به‌طور متوسط آنها قادر بودند بعد از نگاه کردن به عکس صورت ۳۷ مرد مختلف به مدت ۳۹ میلی ثانیه، دقیقا ارزیابی کنند که آنها تا چه حد تهاجمی هستند.

پژوهشگران برای سنجش میزان تهاجم مردان آن را به یک بازی واداشتند که طی آن می‌توانستند از بازی‌کن دیگر امتیاز بدزدند.

هم‌چنین پژوهشگران پی‌بردند بین بزرگی نسبت عرض به طول چهره‌ی مردان (بدون در نظر گرفتن عبارات کلامی) ‌و میزان تهاجم آنها رابطه وجود دارد، و استدلال کردند که این می‌تواند به علت عبارات خشنی باشد که در هنگام به زبان آوردن آنها ابرو پایین می‌آید و لب فوقانی بالا می‌رود، که نسبت عرض به طول را افزایش می‌دهد.

۵. به عنوان یک رهبر تا چه حد باکفایت هستید

در ۲۰۱۰ پژوهشگران از دانشجویان کارشناسی خواستند تصویر سر حدود ۱۰۰ زوج مدیریتی را در شرکت‌های حقوقی برتر ببینند و آنها را از لحاظ ویژگی‌های شخصیتی مختلف، از جمله تسلط، پختگی چهره، دوست داشتنی بودن، و قابل اعتماد بودن رتبه‌بندی کنند.

پژوهشگران امتیاز زوج‌های کاری را در زمینه‌ی تسلط و پختگی چهره ترکیب کردند تا یک امیتاز یگانه‌ی ‘قدرت’ به‌دست بیاورند، و امتیاز آنها در دوست داشتنی بودن و قابل اعتماد بودن ترکیب کردند تا امتیاز یگانه‌ی “صمیمیت” به‌دست بیاورند. آدم‌هایی که امتیاز قدرت بالاتری داشتند معمولا شرکت‌هایی را رهبری می‌کردند که سودآوری بیش‌تری داشتند.

حتی از این عجیب‌تر این‌که وقتی شرکت‌کنندگان عکس‌های ۷۳ زوج مدیریتی را که در سالنامه‌ی دانشگاه چاپ شده‌بود نگاه کردند، همین یافته‌ها صدق می‌کرد. برخی از این عکس‌های نیم‌قرن قبل‌تر گرفته شده‌بودند.

۶. تا چه حد برون‌گرا هستید

اکثر آدم‌ها تنها در ۵۰ میلی‌ثانیه می‌توانند دقیقا پیش‌بینی کنند شما خودتان را برون‌گرا می‌دانید یا نه.

این بر اساس پژوهشی کوچک در ۲۰۰۹ است که پژوهشگران آلمانی آن را رهبری می‌کردند و طی آن آدم‌ها به عکس صدها صورت نگاه می‌کردند و افراد حاضر در عکس را از لحاظ ویژگی‌های شخصیتی مختلف رتبه‌بندی می‌کردند. این پژوهشگران می‌گویند آدم‌های برون‌گرا معمولا در عکس‌ها حالت چهره‌ی بشاش‌تری دارند، برای همین شناسایی آنها آسان است.

آن‌ها می‌نویسند: “بسیاری از آدم‌ها سعی می‌کنند با لبخند هیجان‌های مثبت را ابراز کنند، به‌ویژه هنگامی که از آنها عکس گرفته می‌شود، اما به نظر می‌رسد آدم‌های درون‌گرا کم‌تر هیجان‌هایشان را ابراز می‌کنند، مهارت کم‌تری در آن دارند، و به شیوه‌های خوددارانه‌تری این کار را می‌کنند.”

jpg (10)

۷. تا چه حد آسیب پذیر هستید

آدم‌ها در حدس زدن شخصیت یک‌دیگر بر اساس نحوه راه رفتن‌شان خیلی ضعیف عمل می‌کنند.

اما پژوهش‌ها حاکی از آن است که بعضی آدم‌ها- از جمله مجرمان سایکوپت – می‌توانند آسیب‌پذیری یک فرد را از طریق چند دقیقه تماشای راه رفتن او تشخیص دهند.

مثلا در ۲۰۱۳ پژوهشی نشان داد زندانیانی که در سنجش اختلالات روانی امتیاز بالایی دارند، می‌توانند بر اساس راه رفتن آدم‌ها تا حدودی کسانی را که در گذشته قربانی شده‌اند، شناسایی کنند.

متاسفانه دانشمندان می‌گویند سخت است که خودتان را آموزش دهید طور دیگری راه بروید. بنابراین اگر می‌خواهید امنیت تان را حفظ کنید، بهتر است در کنار راه رفتن‌تان روی عوامل دیگر تمرکز کنید.

۸. تا چه حد مذهبی هستید

شاید آدم‌ها بتوانند تنها از طریق نگاه کردن به حالت بدن شما بگویند تا چه حد مذهبی هستید.

پژوهشی در ۲۰۰۹ نشان داد به‌طور متوسط ۱۲۳ دانشجوی کارشناسی توانستند دقیقا میزان مذهبی بودن ۱۱۳ نفر را به سادگی با نگاه کردن به عکس تمام قد آن افراد ارزیابی کنند.

در این مورد، برای سنجش میزان مذهبی بودن افراد، از آنها و ۳ نفر دیگر که آنها را به خوبی می‌شناختند خواسته‌شد یک پرسش‌نامه را کامل کنند.

کسانی که ظاهری با لبخند، پرانرژی، و مرتب داشتند مذهبی‌تر قلمداد می‌شدند – و در واقع معمولا همین طور بود.

جالب است بدانید که این پژوهش در عین حال نشان داده‌است شرکت‌کنندگان می‌توانند دقیقا قضاوت کنند آدم‌های حاضر در عکس تا چه حد برون‌گرا، گشاده‌رو، دوست داشتنی، و از خودشان مطمئن هستند.

تا چه حد خودشیفته هستید

پنهان کردن علاقه‌مندی غیرعقلانی نسبت به خود دشوار است.

طی پژوهشی در ۲۰۰۹ پژوهشگران از ۱۶۰ دانشجوی کارشناسی خواستند یک سری تست شخصیت‌شناسی انجام بدهند، از جمله تستی که خودشیفتگی را می‌سنجید. هم‌چنین پژوهشگران از شرکت‌کنندگان درخواست کردند از ۳ فرد نزدیک بخواهند پرسش‌نامه‌هایی درباره‌ی شخصیت‌شان پر کنند.

سپس، ۷ دانشجوی کارشناسی دیگر به عکس تمام‌قد تمام شرکت‌کنندگان نگاه کردند و سعی کردند آنها را از لحاظ ویژگی‌های شخصیتی مختلف رتبه‌بندی کنند.

نتایج نشان داد به‌طور متوسط مشاهده‌کنندگان در شناسایی خودشیفتگی تنها بر اساس ظاهر فیزیکی شرکت‌کنندگان ماهر بودند. سرنخ‌های خاصی که مشاهده‌کنندگان به آنها اتکا می‌کردند شامل ظاهر مرتب و منظم، پرزرق و برق، لباس‌های بدن‌نما، آرایش، و لباس‌های گران و مد روز بود.

این پژوهشگران می‌نویسند: “این نتایج حاکی از آن است که به نظر می‌رسد خودشیفته‌ها (آگاهانه یا ناآگاهانه) واقعا به نحوی ظاهرشان را تغییر می‌دهند که انگیزه‌های ظاهرگرایانه‌شان را بازتاب می‌دهد.”

پایگاه خبری ایرانیان موفق
اخبار مرتبط

موفقیت زنان والیبالیست ایران در رقابت های انتخابی جهان

آغاز رسمی برنامه های پایتخت فرهنگی جهان اسلام در مشهد

پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های نیمه‌متمرکز

اختتامیه جشنواره موسیقی فجر

پایان مسابقات کشتی جام جهان پهلوان غلامرضا تختی

زمان برگزاری لیگ باشگاه‌های کشتی کشور اعلام شد

بلیت‌های تخفیف‌دار جشنواره‌ی تئاتر فجر

بافت فرش دو رو ابریشم

احداث پارک بانوان با اختصاص بیش از سه میلیارد تومان

معافیت کارفرمایان در صورت استخدام فارغ التحصیلان دانشگاهی

جشنواره زن، خانواده و رسانه

مناطق مشکل ‌دار تسهیلات 40 میلیونی دریافت می کنند

گفتگو با خدا

اصول موفقیت کسب و کار به روایت از دنی گارسیاست

اصول تربیت صحیح در کودکان

باورهای اشتباه در مورد ازدواج

روانشناسی انتخاب دوست و تاثیر برآینده زندگی افراد

این کارهارا پس از صرف غذا انجام ندهید

مصطفی دلیریان بهترین کوراش کار جهان شد

«فروشنده» نامزد جوایز فیلم آسیا شد

پرندگان مهاجر جزیره آشوراده

پنجشنبه نخستین هواپیمای جدید ایرباس وارد مهرآباد می‌شود

خلق اثر هنری خلاقانه با طناب در گالری زیپر سائو پائولو برزیل

عناوین روزنامه های امروز

مریم آزمون سرمربی تیم ملی فوتبال زنان شد

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی درگذشت

رتبه سوم ایران در شتاب علمی در میان 25 کشور توسعه‌یافته

حضرت معصومه (س)

دومین جایزه «استادمحمد» برندگانش را شناخت

تصاویری شگفت انگیز از دنیای زیبا

عناوین روزنامه های امروز

مراسم جشن ازدواج 55 زوج معلول در برج میلاد برگزار شد.

نمایشگاه آجیل و خشکبار

این کمربند هوشمند افزایش یا کاهش وزن را به شما خبر میدهد

رونمایی از نام اولین آلبوم محمدرضا فروتن

سوابق و مسئولیت‌های دکتر مرتضی احمدی منش

آسمان مه آلود تهران

محلات ارامنه در شب کریسمس

ناپدید شدن برج میلاد در شب یلدا

فیل سواری جالب یزدانی و رادان

برداشت گل نرگس در شیراز

راهکارهای جلب رضایت مشتری

تکنیک‌هایی برای غلبه بر ترس‌ از ازدواج

آیا شما آدم موفقی هستید ؟

با داشتن این علائم در بدن حتما کمبود ویتامین دارید

جزئیات دفن شدن حضرت محمد در خانه خود

آیا احساس می‌کنید روند پیشرفت شما متوقف شده است؟

چگونه بچه هایی موفق تربیت کنیم ؟

روابطی موفق، پایدار و سرشار از عشق با احترام به همسر

دشوارترین سؤالات زندگی را ازخود بپرسید

راهکارهایی برای پیشگیری از بیماری های چشم

پدر

دجال چه کسی می تواند باشد؟

چگونه زندگی خود را سرشار از عشق و صمیمیت کنید

تفاوت اخلاق بردگی و اخلاق اربابی

تام هاپکینز از 8 اصل موفقیت در کسب و کار می گوید

روش صحیح برخورد با دختر بچه های بی نظم

ازدواجی موفق با در نظر گرفتن این موارد

به جای اینکه نگران نظر مردم باشید اول نگران خود باشید

دردهایی که نیاز به پیگیری اورژانسی دارند

شوخی حمید ماهی صفت با همدانی ها

خطای دید

شرح مختصری از زندگی نامه حضرت الیاس

مزایا و معایب کارکردن در منزل

چگونه با نوجوان خود صحبت کنید

قبل از ازدواج حتما به این مسایل فکر کنید !!!

راههای داشتن اعتماد به نفس

عملکردهای مهم ویتامین B12 در بدن انسان

بازگشت باران به تهران

اگر زمین دور خودش نمی چرخید چه می شد؟

با بهانه گیری کودکان چطور مقابل کنیم ؟

راههای آموزش دفاع ازخود به کودک

درمان تیک های عصبی کودکان

مواظب باشید به این دلایل ازدواج نکنید!!!

زوج های موفق چگونه رفتار می کنند ؟

اگر به دنبال شریک زندگی هستید، وقت خود را با مردهایی که در زیر به آنها اشاره می کنیم تلف نکنید!!

17 دلیل برای اینکه صبح ناشتا آب و لیمو بخورید

با نگاه کردن به پوست، ناخن و مو سلامتی شما مشخص می شود

راهکارهای پیشگیری و درمان زگیل

تولید ماده ای شبیه کاغذ باظرفیت مشخص برای ذخیره نیروی برق

کشف درمانی برای قطع نخاع

راهکارهایی برای کاهش استرس

قوانینی برای داشتن زندگی موفق و شاد

با انجام ندادن این موارد آینده خود رابدون پشیمانی بسازید !!

9 اشتباه مدیران که باعث میشود کارمندان شایسته کارشان را ترک کنند را بشناسید

با این 6 گام مسیر کارآفرینی را با فراز و فرودهای کمتری تجربه کنید

اگر این علایم را دارید حتما به مرخصی بروید

زندگی نامه بهلول و دین اسلام

چند درس آموزنده از زندگی حضرت یونس (ع)

پاسخ به هیجانی ترین سوال عالم هستی با توجه به شواهد و تحقیق مفسران دینی دنیا

راهکار و علت خیانت همسران

زیبایی طبیعی با کمک ویتامین E

پرخوری احساسی چیست ؟

علائم کودکان مبتلا به اوتیسم چیست؟

چگونه کودکانی با اعتماد به نفس تربیت کنیم

22 رفتاری که زنان دارای اعتماد به نفس انجام نمی دهند

۸ راهکار فوق‌العاده برای تقویت اعتماد به نفس

با 10 نفر اول برترین داشمندان و نوابغ زنده جهان آشنا شوید

فناوری سیستم روشنایی برای کفشهای ورزشی

آیا می دانید گجت چیست؟

captcha