78   
شناسه خبر: 24443   
تاریخ انتشار: 1395/08/25 13:29
15 آذر برگزار می‌شود؛
برگزاری مانور سراسری زلزله
برگزاری مانور سراسری زلزله
معاون مقابله و آمادگی سازمان مدیریت بحران از برگزاری مانور سراسری زلزله در مدارس در روز 15 آذرماه خبر داد که به صورت نمادین در 22 مدرسه در تهران و یک مدرسه در هر استان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق، اکبرپور در حاشیه دومین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران کشور گفت: مانور امسال از چند منظر با مانورهای برگزار شده در 17 سال گذشته متفاوت خواهد بود.

وی افزود: اخیرا تفاهم نامه‌ای در شورای مدیریت بحران کشور به امضا رسیده است که وزیر علوم، وزیر آموزش و پرورش، رئیس سازمان صدا و سیما، رئیس جمعیت هلال احمر و شهردار تهران نیز آن را امضا کرده‌اند . این تفاهم‌نامه نقطه عطفی در بحث ارتقای آمادگی مردم و ترویج فرهنگ ایمنی در برابر زلزله از سطح محلی تا ملی است.

معاون مقابله و آمادگی سازمان مدیریت بحران با اشاره به اینکه تجارب حاصله از اجرای  10 دوره مانور در سال‌های گذشته برای اجرای مانور امسال مورد استفاده قرار می‌گیرد، گفت: این برنامه با سند چشم انداز 1404 مطابقت دارد.

اکبرپور افزود: این طرح بزرگ اتفاق مبارکی است و دستگاه‌های مختلف نیز در این خصوص به ما کمک می‌کنند. این مانور در 22 مدرسه در 22 منطقه تهران و همچنین یک مدرسه در هر مرکز استان به صورت نمادین برگزار خواهد شد و رویکرد آن آمادگی برابر زلزله و محلات است. همچنین به صورت همزمان برای نخستین بار در مدارس ایرانی کشورهای همسایه افغانستان و پاکستان شاهد برگزاری مانور زلزله با همکاری وزارت امور خارجه خواهیم بود.

وی درباره وضعیت ایمنی مدارس در کشور اظهار کرد: بالای 60 درصد مدارس در کشور نوسازی‌ شده‌اند و در مقاوم بودن آنها اطمینان نسبی پیدا کرده‌ایم. اکنون بیشترین توجه خود را در مدارس فرسوده قرار داده‌ایم.

به گفته معاون مقابله و آمادگی سازمان مدیریت بحران ، سندی میان شهرداری تهران و وزیر آموزش و پرورش به امضا رسیده که بر اساس آن قرار است امسال مانور زلزله توسط شهرداری در 1000 مدرسه برگزار شود. بیشترین اقشار آسیب پذیر در زمان بحران کودکان و نوجوانان هستند و ما به همین خاطر برای آمادگی دانش آموزان برنامه‌های مختلفی تدارک دیده‌ایم.

پایگاه خبری ایرانیان موفق
captcha