139   
شناسه خبر: 24494   
تاریخ انتشار: 1395/08/28 17:44
آشنایی با توریسم سیاه یا مکان های تاریخی ترسناک (2)
آشنایی با توریسم سیاه یا مکان های تاریخی ترسناک (2)
توریسم سیاه به مکان های تاریخی اطلاق می شود که به نوعی با مرگ یا تراژدی مرگ ارتباط دارد.

مکان های گردشگری معمولی همانند موزه، بناهای تاریخی یا مناظر طبیعی را فراموش کنید. قرار است در اینجا شما را با «توریسم سیاه» آشنا کنیم. توریسم سیاه به مکان های تاریخی اطلاق می شود که به نوعی با مرگ یا تراژدی مرگ ارتباط دارد. مکان هایی که قرار است در این مطلب به شما معرفی کنیم، همه شامل این تعریف می شوند؛ از گورستان شیلی با گورهای باز گرفته تا جنگل خودکشی در ژاپن، مکان هایی هستند که به هیچ عنوان شب نباید از آنها بازدید کنید.

پارک Okpo – کره جنوبی
Okpo Land, South Korea

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

پارک Okpo، در حومه شهر Okpo در کره جنوبی قرار دارد و محلی برای تفریح به شمار می رفته است. البته این شهربازی، فقط یک ترن هوایی و چند دستگاه بازی محدود داشته است. این پارک در سال های اولیه ساخت، بسیار پربازدید بوده است اما پس از دو حادثه مرگبار، در سال 1999 میلادی بسته شد. هر دو قربانی دو کودک بودند که از دستگاه بازی پرت و کشته شده بودند. پس از دومین مرگ، مدیر این پارک آن را تعطیل کرد. دستگاه های این شهربازی به حال خود رها شدند. پس از سال ها، گیاهان و درختان اطراف آن رشد کردند و منظره ای عجیب و ترسناک درست کردند. به همین دلیل، در سال 2011 میلادی، این پارک به طور کلی منهدم و تخریب شد و زمین آن برای فروش گذاشته شد. اما همچنان خریداری برای آن پیدا نشده است.

گورستان La Noria - شیلی
La Noria Cemetery, Chile

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

La Noria زمانی یک روستای معدنی پررونق بود اما پس از چندین رکود اقتصادی، این روستا به طور کامل تخلیه و بی رونق شد. این شهر خودش همانند شهر ارواح و به اندازه کافی ترسناک هست، اما گورستانی هم دارد که آن را مخوف تر و ترسناک تر کرده است. افسانه های زیادی در مورد این گورستان وجود دارد. یکی از آنها این است که مرده ها شب هنگام از گورها  بیرون می آیند. بسیاری از بازدیدکننده ها از این صحنه ها عکس برداشته اند تا ادعای خود را ثابت کنند. این گورستان گورهای روباز دارد که موجب تعجب بازدیدکننده هاست که چرا در آن زمان این کار را می کردند.

دخمه زیرزمینی لندن - انگلستان
London Dungeon, England

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

 این دخمه در سال 1974 میلادی در مرکز لندن گشایش یافت و در حال حاضر یکی از پربازدیدترین مکان های گردشگری لندن به شمار می رود. در این دخمه، بسیاری از رویدادهای ترسناک و خونین شهر در طول تاریخ بازسازی شده است. از جمله می توان به قاتل زنجیره ای زنان به نام Jack the Ripper اشاره کرد که قربانی های خود را سلاخی می کرده است. این مکان، یکی از مکان های توریسم سیاه است.

زندان آلکاتراز – کالیفرنیا، آمریکا
Alcatraz Federal Penitentiary, California, USA

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

 آلکاتراز یکی از زندان های مریکا بود که به شدت از آن محافظت می شد و فرار از آن تقریبا ناممکن به شمار می رفت. این زندان، در جزیره آلکاتراز قرار داشت و حدود 1.25 مایل از نخستین خشکی یعنی سان‌فرانسیسکو فاصله دارد. در این زندان خطرناک ترین زندانی های آمریکایی  نگهداری می شدند تا هیچ گونه راه فراری نداشته باشند. 1576 خلاف کار، قاتل زنجیره ای، گانگستر و قاتلان بی رحم در این مکان نگهداری می شدند و اکنون به موزه تبدیل شده است. این موزه سالانه 1.5 میلیون بازدیدکننده دارد.

جزیره عروسک ها – مکزیک
Island of the Dolls, Mexico

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

این جزیره روی رودخانه Teshuilo در Xochimilco در نزدیکی مکزیک واقع شده است. این جزیره یکی از ترسناک ترین جاذبه های گردشگری مکزیک است. این مکان داستان غم‌انگیزی دارد. تنها ساکن آن فردی به نام «دان جولیان سانتانا» بوده که جسد دختری را که در کانال آب غرق شده بوده را پیدا می کند. این مرد توسط روح این دختر تسخیر می شود و برای او عروسک می خریده است. برای تامین هزینه خرید عروسک ها میوه ها و سبزیجات زمین خود را می فروخت. اما گویا اینها روح دختر را ارضا نمی کرده است. زیرا جسد این مرد در همان قسمت کانال که دختر غرق شده بود، پیدا شد. در حال حاضر، همه این عروسک ها همچنان در این جزیره هستند و به همین دلیل، به یک مکان گردشگری سیاه تبدیل شده است.

Ridges – اوهایو، آمریکا
The Ridges, Ohio, USA

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

تا پیش از اینکه نام Ridges روی این مکان گذاشته شود، به بیمارستان روانی اوهایو شهرت داشته که از سال 1874 تا 1993 میلادی فعال بوده است.در حال حاضر به منطقه ای در نزدیکی های دانشگاه اوهایو تعلق دارد. این بیمارستان برای جراحی «لب برداری»  (جراحی مغز) شهرت داشته است. در حال حاضر، این ساختمان به عنوان سیزدهمین مکان مشهور دنیا که توسط ارواح تسخیر شده است، شناخته می شود. داستان های عجیب بسیاری برای این بیمارستان نقل شده است. اما از همه وحشتناک تر مربوط به زن بیماری است که از بیمارستان فرار می کند و تا 6 هفته خبری از او نمی شود. سپس جسد او را پیدا می کنند. او لباس هایش را درآورده بوده، آنها را بسیار مرتب تا کرده بوده و در کنار خود گذاشته بوده است. روی سطح بتنی دراز کشیده و مرده بوده است.

Belchite - اسپانیا
Belchite, Spain

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

شهرکی که در 25 مایلی  جنوب غربی  Zaragoza در Belchite قرار دارد را ارواح  تسخیر کرده اند. در ژوئن سال 1809 میلادی، ارتش دو کشور فرانسه و اسپانیا با هم وارد جنگ شدند. در خلال ماه های اوت و سپتامبر سال 1937 میلادی این روستا خراب شد. پس از سال 1939 میلادی، یک روستای جدید روی ویرانه های قبلی شناخته شد. اما گفته می شود ارواح این مکان را تسخیر کرده اند و به همین دلیل یکی از جاذبه های گردشگری این منطقه به شمار می رود.

میدان جنگ سم – فرانسه
Somme battlefields, France

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

 این میدان در منطقه روستایی در کنار رود سم در شمال فرانسه است. در جنگ جهانی اول نیروهای فرانسه و انگلیس با هم متحد شده بودند تابر علیه آلمان ها بجنگند. جنگی که در خلال اول جولای و 18 نوامبر سال 1916 روی داد یکی از بزرگ ترین جنگ های جهانی اول بود.  در این جنگ، یک میلیون انسان کشته شدند. در این میدان موزه ای برای یادبود کشته شده های این جنگ خونین و عظیم ساخته شده است.

Choeung Ek - کامبوج
Choeung Ek, Cambodia

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

این منطقه در جنوب کامبوج قرار دارد  و قبلا باغ بزرگی بوده است. اما اکنون گورستان کشته شده ها و قربانی های رژیم Khmer Rouge است که در خلال سال های 1975 تا 1979 میلادی ادامه داشته است. حدود 9 هزار جسد و 5 هزار جمجمع و اسکلت انسان در این بنا نگهداری می شود.

اردوگاه آشوئیتس – لهستان
Auschwitz concentration camp, Poland

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

این اردوگاه کار اجباری در جنوب لهستان در Oswiecim قرار دارد. در این اردوگاه، بیش از 1.1 میلیون زندانی کشته شده اند که 90 درصد آنها یهودی بوده اند. شرایبط زندگی در این کمپ کار اجباری بسیار غیرانسانی و دشوار بوده است. بسیاری از زندانی ها در اتاق های گاز کشته می شدند و برخی نیز در اثر عفونت، اعدام یا در نتیجه آزمایش های پزشکی غیر انسانی جان خود را از دست می دادند. پس از جنگ جهانی دوم، این کمپ به عنوان نماد هولوکاست به موزه تبدیل شد. در یکی از اتاق های این موزه کوهی از عینک ها و کفش و ... وجود دارد.

قلعه Bran – رومانی
Bran Castle, Romania

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

 این قلعه در مرکز رومانی قرار دارد و متعلق به حاکم ظالم رومانی در قرن 15 میلادی است. در طول خلافت این حاکم، هر که با او مخالفت می کرده است به صلابه کشیده می شد یا به کشورهای دور همانند آلمان یا دیگر نقاط اروپا تبعید می شده است.

فوکوشیما - ژاپن
Fukushima, Japan

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

در اول ماه مارس، یکی از بزرگ ترین فجایع هسته ای دنیا در فوکوشیما روی داد. در اثر تسونامی، نیروگاه هسته ای فوکوشیما منفجر شد و پرتوهای رادیواکتیو در منطقه منتشر شدند. پس از فاجعه چرنوبیل، این بزرگ ترین انفجار هسته ای دنیا بود. مکان این نیروگاه به موزه تبدیل شده است.

گورستان جاشمعی – کانزاس، آمریکا
Stull Cemetery, Kansas, USA

مکانهای ترسناک,مکانهای وحشتناک,عجایب گردشگری

گورستانی در کانزاس قرار دارد «دروازه جهنم» نیز نامیده می شود. گفته می شود این منطقه تقدس ندارد و روحانیون مسیحی حتی حاضر نیستند از بالای این گورستان پرواز کنند. مردم بسیاری دوست دارد وارد این منطقه بشوند. اما پلیس برای هرکسی که بی اجازه وارد شود، یکهزار دلار جریمه نقدی تا 6 ماه حبس تعیین کرده است.

پایگاه خبری ایرانیان موفق
اخبار مرتبط

خانم‌ها چه زمانی همسرشان را خوش‌تیپ می‌دانند؟

زیباترین عصرانه های بهاری در این بالکن ها

دکوراسیون ماه تولد، چیدمانی که برای شما ممنوع است!

5 اسفند آغاز ثبت‌نام اسکان نوروزی فرهنگیان

حمایت از کارآفرینان و کسب و کارهای خرد

در معماری، رنگها چه می گویند؟

دلایل نادیده گرفته ای که باعث می شود شما همیشه سردتان باشد

آغاز پیش‌فروش بلیت‌های نوروز از ۱۷ بهمن

ساخت بینی مصنوعی که قادر به تشخیص عفونت در خون می باشد

آشنایی با پل نا کجا آباد در جاده آتلانتیک

طرز تهیه سمبوسه سیب زمینی و قارچ

با انتخاب پرده ی مناسب نواقص دکوراسیون خود را برطرف کنید

مدلهایی از چکمه زنانه گوچی GUCCI

شعری در مورد یلدا

کشورهایی که هزینه سفر به آنها شاید بسیار کمتر از سفر به شهرهای دیگر ایران باشد.

طراحی واکسنی جدید برای جلوگیری از اعتیاد

سفره آرایی شب یلدا

طرز تهیه ژله به شکل هندوانه شب یلدا

چیدمانی به سبک مکزیک

پدر

با ثروتمندترین کشورهای دنیا آشنا شوید

اختراعات ساده و بسیار تاثیرگذار بر زندگی بشر

پیشنهادهایی برای دکوراسیون منحصر به فرد سقف منزل

ست کردن لباس با رنگ سورمه ای و قهوه ای، یک ترکیب زمستانی زیبا و شیک

ازدواجی موفق با در نظر گرفتن این موارد

شادترین گورستان های دنیا

باکفش های رنگی می‌شود چه جور لباسی  پوشید

دکوراسیونی خلاقانه با ترکیب دو رنگ سیاه و سفید

تشک هوشمند با تغییر دما برای بهبود کیفیت خواب

با 15 شهر شناور برروی آب آشنا شوید

شعر خدا

تولید ماده ای شبیه کاغذ باظرفیت مشخص برای ذخیره نیروی برق

کشف درمانی برای قطع نخاع

۱۰ برترین پیشرفت فناوری خانه های هوشمند

شغال در خم رنگ

بهلول و وزیر عثمانی

زیباترین گنبدها در ایران

جاذبه گردشگری قصر هنرهای زیبایی مکزیک

باسکونت در روستای هواکسی درچین صاحب یک خودرو و یک ویلا شوید

معرفی 10 مدل مبل شیک

چگونه یک چیدمان دلخواه در منزل داشته باشید

چه رنگی را در چه جایی از منزل بکار ببریم

توصیه هایی برای شیک پوشی آقایان

چگونه با هارمونی رنگها یک تفاوت بزرگ در لباس پوشیدنتان ایجاد کنید

چطور مطابق با استایل شخصی خود لباس بپوشید؟

چند درس آموزنده از زندگی حضرت یونس (ع)

یکی از جاذبه های گردشگری اسپانیا باغ وحش بیوپارک والنسیا

با جاذبه های گردشگری هلندآشنا شوید

فناوری سیستم روشنایی برای کفشهای ورزشی

آیا می دانید گجت چیست؟

دکوراسیونی از رنگ بادمجانی عمیق به بنفش کمرنگ

خانم‌های خوش تیپ چه اکسسوری هایی لازم دارند

رازهای خوش تیپی وشیک پوشی برای آقایان

معرفی چهار کتاب برای مطالعه در شب های طولانی زمستان

اپلیکیشن وام دادن چشم خود به نابینایان!!!!

عینک آفتابی {اسنپ‌چت} یا دوربین فیلمبرداری

آشنایی با تمامی جاذبه های گردشگری شهر بانکوک

جاذبه گردشگری همزیستی صلح آمیز ببرها درکنارانسان

طراحان داخلی حرفه ایی ازچه ترکیب رنگهایی بیشتر استفاده می کنند

اصول اولیه دکوراسیون برای اتاق های خواب، نشیمن وپذیرایی

معرفی بهترین برندها ی عطرهای پاییزی2017

با ده برند اول جواهرات دنیا آشنا شوید

زندگی نامه نیما یوشیج

زیباترین رودخانه رنگین کمانی دنیا

تاثیران روانشناسی رنگ اتاق بر خلق و خوی شما

نکاتی برای انتخاب آرایش پاک کن ها

چگونه بوت های زمستانی را ست کنیم

زندگینامه فروغ فرخزاد

داستان عشق ناکام استاد شهریار از زبان خودشان.

آشنایی با توریسم سیاه یا مکان های تاریخی ترسناک(1)

با آینه جادویی eBay کالای مورد نظر را از داخل اتاق پرو سفارش دهید.

طراحی ربات عاطفی مخصوص بیماران مبتلا به آلزایمر

استفاده کاربردی و روانشناسی رنگ قرمز در دکوراسیون منزل

دکوراسیون اتاق نشیمن با رنگ های گرم

سبک لباس پوشیدن شما بهترین معرف شماست!

داستان رستوران رفتن کمال الملک دراروپا

جاذبه های گردشگری هند

کره شمالی کشوری که مسافرت به آن تقریبا غیر ممکن است !!!

شگفت انگیزترین اکتشافات علمی در سال ۲۰۱۵

رنگهای پیشنهادی کمپانی های رنگ مانند behr برای دکوراسیون سال ۲۰۱۷

احساس آرامش با اتاق خوابی به رنگ آبی

در فصل پاییز ،پاییزی آرایش کنید!!!

۱۰ مورد از فواید چای سبز در سلامت و زیبایی پوست و مو

مدل پالتوهای 2017 مخصوص خانمها

با رعایت این نکات ساده از چشمهایتان دربرابر خطرات محافظت کنید

با عینک تصویربرداری 360 درجه اوربی پرایم پشت سر خود را ببینید

۸ کشور اول گران توریستی

از یک آینه چه انتظار ی دارید؟!

خانه ایی خاص و منحصر به فرد با دکوراسیونی گل گلی

پیشنهاد طراحان لباس برای ست کردن لباسهای پاییزی با رنگ قهوه ایی

طرز تهیه ماسک عالی برای لیفتینگ پوست صورت

روش های درمان افسردگی بدون دارو

معرفی کتاب ریش دراز وگیس دراز

معروفترین داستانهای عاشقانه تاریخ و ادبیات

با عجیب ترین روستاهای جهان آشنا شوید!!

ترسناک ترین جاذبه های دنیا برای گردشگری

با استفاده از این قطره چشم قابلیت دید در شب برای انسان امکان پذیر می شود

طراحی کفش هوشمند برای کمک به بیماران پارکیسونی

نصورات اشتباهی که در دکواسیون و طراحی داخلی وجود دارد

نکات اساسی که برای دکوراسیون داخلی باید رعایت کرد.

captcha