25   
شناسه خبر: 24522   
تاریخ انتشار: 1395/08/30 16:02
۱۲ تصویرگر ایرانی به کاتالوگ جایزه «فرفره طلایی» راه یافتند
۱۲ تصویرگر ایرانی به کاتالوگ جایزه «فرفره طلایی» راه یافتند
مدیر انتشارات شباویز از راه یابی آثار ۱۲ تصویرگر ایرانی در کاتالوگ نخستین دوره از انتخاب برترین تصویرگران کتاب کودک شانگهای خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق، به نقل از خبرگزاری مهر، فریده خلعتبری،  گفت: نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک شانگهای با برگزاری جایزه برترین تصویرگر کتاب کودک قصد دارد خلاق‌ترین و نخبه‌ترین چهره‌های دنیای تصویرگری را شناسایی و به مخاطبان این حوزه معرفی کند.

به گفته او، هئیت داوران این جایزه که بین تصویرگران ۱۸ تا۳۹ ساله برگزار می‌شود، از میان آثار راه یافته به دبیرخانه این جایزه ۵۰ اثر را انتخاب می‌کنند. این ۵۰ اثر از جمله آثار شاخص تصویرگران در حوزه تصویرگری کتاب کودک است که قرار است به مدت ۳ روز در نمایشگاه بین‌المللی کتاب شانگهای که در ماه نوامبر برگزار می‌شود برای عموم بازدیدکنندگان به نمایش در آید.

خلعتبری با اشاره به این‌که در این فهرست، نام ۱۲ تصویرگر ایرانی به چشم می خورد گفت: از این ۵۰ نفر، ۱۲ تصویرگر، ایرانی و از کسانی هستند که با نشر شباویز فعالیت می کنند. نسیم آزادی برای کتاب «بیابان فراری»، محمد بررنگی با «گاومیش»، مهشید راقمی برای «هدهد»، آیلین بهمن پور «همرنگی»، نجوا عرفانی «آقا پادشاه مشکی و ملکه خانم نارنجی»، بفشه عرفانیان برای کتاب «مهر»، علی قربانی مقدم «رهاورد»، آزاده مدنی «ملکه مورچه‌ها»، نجلا مهدوی اشرف برای «با قصه شاید ...»، مریم طبیبی «بشنو کسی برای تو می‌خواند»، ستاره معتضدی برای «خواب یک دوست» و غزاله بیگدلی برای «عروسی ندارم» برگزیده شده اند.

به گفته این داور بین‌المللی نمایشگاه‌های تصویرگری، از میان آثار به نمایش درآمده با رای هئیت داوران و مردم تنها دو اثر به‌عنوان برترین آثار معرفی می‌شوند. یکی از این آثار از میان تصویرگران چینی و یکی از میان تصویرگران بین‌المللی انتخاب می‌شود.

خلعتبری، افزایش خلاقیت در کودکان را از جمله اهداف این مسابقه خبر داد و افزود: برگزاری این نمایشگاه نه تنها ذهن‌های خلاق را وادار به خلق اثار جدید می‌کند بلکه پویایی و انگیزه تصویرگران جوان را نیز تحریک می‌کند و حاصل همه این تلاش‌ها این است که کودکان چین و کودکان سراسر جهان از نتیجه فعالیت‌ها و آثار خلق شده این تصویرگران با دنیاهای جدید آشنا می‌شوند و تخیل کودکانه‌شان پر و بال می‌گیرد.

به گفته مدیر نشر شباویز، هر تصویرگر می توانست بین ۵ تا ۱۰ تصویر از یک کتاب خود را برای خستین دوره از انتخاب برترین تصویرگران کتاب کودک شانگهای ارسال کند. فردا ۳۰ آبان ماه، برگزیدگان نهایی این مسابقه مشخص می شوند.  

captcha