14   
شناسه خبر: 24686   
تاریخ انتشار: 1395/09/13 02:13
۱۰ برترین پیشرفت فناوری خانه های هوشمند
۱۰ برترین پیشرفت فناوری خانه های هوشمند
نگاهی کوتاه در زمینه‌ی نوآوری‌هایی که به روش زندگی و نحوه‌ی لذت بردن از خانه‌تان شکل می‌دهند.

فناوری‌های خانگی روز به روز در حال پیشرفت و حرکت، و نویدبخش آینده‌ای راحت و آسان برای زندگی‌مان هستند. بنابراین چه نوع نوآوری‌هایی می‌توانند تاثیری بزرگ بر زندگی‌مان بگذارند؟ در این مقاله، در نمایشگاه بزرگ CEDIA (انجمن طراحی و راه‌اندازی لوازم الکترونیکی سفارشی) که به تازگی در دالاس برگزار شده است، نگاهی مختصر به آینده‌ای بسیار نزدیک خواهیم داشت. در ادامه به ۱۰ برترین پیشرفت فناوری خانه های هوشمند می‌پردازیم که شاید بخواهید نگاهی به آنها بیندازید.

۱. کنترل صدا.

فناوری خانه های هوشمند

محبوبیت الکسای آمازون به پیشرفت همه‌ی انواع محصولات قابل کنترل صدا پرتو افکنده است: چراغ، دستگاه تنظیم حرارت، دستگاه موسیقی، و دستگاه‌های خانگی کاملا خودکار. با شرکت‌هایی پیشرو نظیر نست، سونوس، و لاترون می‌توانید هزینه‌های‌تان را کاهش دهید، و با شرکت آمازون که تقریبا برای همه‌ی افراد، توسعه‌ی محصولات قابل کنترل به وسیله‌ی صدا را تسهیل کرده است، مطمئنا از نقاط مختلف خانه‌تان می‌توانید دست‌کم برخی کارهای خانگی‌تان را فقط با بیان نیازهای‌تان مدیریت کنید. سخنگوی آمازون در یک سخنرانی در زمینه‌ی فناوری در نمایشگاه بزرگ CEDIA ۲۰۱۶ گفت: “می‌خواهیم الکسا را نقطه‌ی محوری هر خانه‌ای کنیم.‌”

۲. دستگاه‌های کوچک.

همه‌ی آدم‌ها نمی‌توانند در خانه‌های بزرگ زندگی کنند یا آن‌قدر پول داشته باشند تا صرف دستگاه‌ها و محصولات الکترونیکی خانگی رویایی و گران‌قیمت کنند. ولی خوشبختانه، تولیدکنندگان در حال ساده کردن محصولات اصلی خانگی هستند که به درد صاحبان خانه‌های کوچک و افرادی بخورد که بودجه‌ی آن‌چنانی ندارند. امروزه، می‌توانید تنها با هزینه‌ی کم‌تر از ۵۰۰ دلار بخش‌هایی از خانه‌تان را خودکار کنید.

۳. شبکه‌ی چشم‌نواز.

فناوری خانه های هوشمند

چرا زودتر از این‌ها این اتفاق نیفتاد؟ دستگاه شبکه‌ی وای‌فای شرکت ایرو به اندازه‌ی کافی زیبا است که می‌توانید آن را در هر جا از خانه قرار دهید و از پوشش عالی بی‌سیم آن بهره‌مند شوید. وقتی چنین دستگاهی را بتوانید به جای آن‌که در جایی مخفی کنید، در فضی اتاق بگذارید، آنتن‌دهی‌اش بسیار بهتر خواهد بود.

۴. پنل‌های لمسی بزرگ‌تر.

همین چند سال پیش بود که آیپد به ابزاری محبوب برای مراقبت و مدیریت از دستگاه‌های هوشمند خانگی تبدیل شد؛ هرچند به نظر می‌رسد این پنل‌های لمسی بار دیگر به عنوان ابزار کنترل محبوب با قدرت بازگشته‌اند. بر خلاف آیپد و دیگر انواع تبلت که کارهای زیادی انجام می‌دهند، پنل‌های لمسی فقط بری انجام یک کار طراحی شده‌اند و باید آن کار را به نحو احسن انجام دهند: نمایش وضعیت نور، تنظیم حرارت اتاق، تجهیزات A/V و بسیاری چیزهای دیگر، و با استفاده از آنها فرمان و کنترل تمام این وسایل و ابزار را دست می‌گیرید.

علاوه بر این‌که پنل‌های لمسی بازگشت موفقی را تجربه و بازار را قبضه کردند، از هر زمان دیگری بزرگ‌تر نیز شده‌اند، و از صفحه نمایش ۱۲ اینچی و تمام رنگی بهره می‌برند – همین قدر کافی است که این پنل‌ها به مشاورین املاک کمک می‌کنند اطلاعات زیادی را در یک چشم بر هم زدن به مشتریان انتقال دهند.

۵. هشداردهنده‌ی کیفیت هوای داخل خانه.

فناوری خانه های هوشمند

حسگرهایی که وجود ترکیبات ارگانیک سیال (VOC)، دی‌اکسید کربن (CO۲)، و میزان رطوبت را هشدار می‌دهند روز به روز رایج‌تر و محبوب‌تر می‌شوند – از همه بهتر این‌که این حسگرها می‌توانند دستگاه‌های تهویه‌ی‌ هوا را راه بیندازند تا هوای آلوده را از خانه خارج و هوای تمیز و سالم را وارد خانه کنند و این بهترین فناوری خانه های هوشمند است.

۶. پرده‌های خودکار و موتوردار واقعا تاثیرگذار هستند.

فناوری خانه های هوشمند

شکوفایی قابل‌توجهی در محبوبیت عملکرد پرده‌های موتوردار به وجود آمده است؛ تا آن‌جا که تولیدکنندگان برای هر شرایط و مشکلی، یک نوعِ خاص از پرده‌ی موتوردار را طراحی و تولید کرده‌اند. اگر پنجره‌ای سراسری و گرد دارید که می‌خواهید برای حفظ حریم خصوصی، امنیتی یا هر دلیل دیگر آن را بپوشانید، راه‌حل‌های منحصر‌به‌فردی به شما پیشنهاد می‌کنند. و روز به روز این راه‌حل‌ها آسان‌تر و کامل‌تر می‌شوند تا این‌که همگی با یکدیگر جمع شوند و یک دستگاه کنترل خانگی جامع و کامل را ترتیب دهند.

۷. راه‌حل‌هایی برای شرایط پیش‌بینی نشده که می‌توانید انجام‌شان دهید.

عاقبت یک دستگاه خودکار خانگی تهیه کردید و از یک متخصص حرفه‌ای درخواست کردید آن را برای‌تان نصب کند و مجبور شدید هزینه‌ی آن را نیز بپردازید. البته تصمیم خوبی است. هیچ چیز بهتر از این‌ نیست یک متخصص حرفه‌ای دستگاه‌های هوشمند خانگی‌تان را نصب و تنظیم کند؛ این کار ضمانتی است برای اطمینان خاطر از عملکرد صحیح تمام دستگاه‌هایی که بابت آنها پول پرداخت کرده‌اید. با وجود این، ممکن است زمانی برسد که بخواهید یک قطعه‌ی جدید به دستگاه‌تان اضافه کنید؛ مثلا بخواهید یک حسگر امنیتی جدید برای اتاق سرگرمی‌تان که به تازگی بازسازی‌اش کرده‌اید، اضافه کنید.

آیا واقعا باز هم باید از یک متخصص حرفه‌ای بخواهید، بیاید و آن را برای‌تان نصب کند؟ به تازگی و به شکلی روزافزون، تولیدکنندگان دستگاه‌های خانگی شرایطی را فراهم کرده‌اند که بتوانید به این سوال پاسخ منفی دهید و بدون نیاز به یک متخصص دستگاه‌های‌تان را به‌روزرسانی کنید یا ارتقا دهید. آنها حتی پا را فراتر گذاشته‌اند و وب‌گاه‌هایی مخصوص مصرف‌کنندگان ساخته‌اند که می‌توانید به آن‌جا مراجعه کنید و قطعاتی سفارش دهید که بتوانید خودتان به راحتی نصب‌شان کنید و دستگاه خودکار خانگی‌تان را به صورت حرفه‌ای ارتقا ببخشید.

۸. سرگرمی‌های خارج از خانه بیش از پیش مقرون به صرفه‌ می‌شوند.

فناوری خانه های هوشمند

تلویزیون‌هایی که بتوانید آنها را در فضای خارج از خانه‌تان قرار دهید، به محصولات داغ و محبوبی تبدیل شده‌اند – پیامد طبیعی گسترش ساخت‌وسازهای داخل خانه به حیاط و محیط اطراف آن. هر شخصی دوست دارد در فضای باز خانه‌اش یک تلویزیون داشته باشد تا هنگام استراحت، درست کردن کباب یا هر کار دیگر بتواند تلویزیون تماشا کند، ولی تاکنون فقط خانواده‌های محدودی از این امکانات بهره‌مند بوده‌اند زیرا داشتن این امکانات در بردارنده‌ی هزینه‌ی زیادی بوده است. تولیدکنندگان پیشرو در زمینه‌ی تلویزیون‌های خارج از خانه قیمت‌های‌شان را به شکل قابل توجهی شکستند. تلویزیون‌های مقاوم به تغییرات آب‌وهوا نسبت به سال گذشته تا ۲۰ درصد افت قیمت داشته‌اند.

۹. گزینه‌های نمایشی چندمنظوره.

سینمای خانگی همیشه صاحب‌خانه‌ها را با مجموعه‌ای از انتخاب‌ها مواجه می‌کند؛ زیرا بلندگوها، صفحه‌های نمایش و اجزای مختلف آن از نظر قیمت، عملکرد و زیبایی بسیار متنوع هستند. ولی نیازهای مصرف‌کنندگان روز به روز تغییر می‌کند؛ تولیدکنندگان صفحه ‌نمایش برای آن‌که با روند جدید گرایش به فضاهای کوچک و مدرن همگام باشند، راه‌های نوآورانه‌ی جدیدی را ابداع کرده‌اند که لذت تماشای تصاویر را دوچندان می‌کنند.

برای مثال، پروژکتورهای بُردِ کوتاه که در کمد یا کابینت جاسازی می‌شوند، به صاحب‌خانه‌ها این امکان را می‌دهند تا در نیمی از فضایی که دستگاه‌های پروژکتور قدیمی اشغال می‌کردند، سینمای خانگی باکیفیتی داشته باشند – و کسی نیز متوجه‌ی آن نشود. صفحه‌ نمایش‌هایی که به نظر در هوا شناور هستند، تجربه‌ی جالب و عجیبی را به مصرف‌کننده ارائه می‌کنند و می‌توانند یک صفحه‌ی نمایش بزرگ را در فضایی به اندازه‌ی یک اتاق فراهم ‌کنند و این یکی از بهترین های فناوری خانه های هوشمند است.

۱۰. حداکثر یکپارچگی.

زیبایی نهفته در یک خانه‌ی هوشمند همان هماهنگی و آمیزش محصولاتی است که به عنوان یک دستگاه واحد بی‌عیب و نقص کار می‌کنند. با این حال، اجرای یکپارچه‌ی این عملیات به صورت تصادفی و بی‌دلیل اتفاق نمی‌افتد؛ بلکه نیازمند هماهنگی و همکاری قابل توجه تولیدکنندگان هر یک از قطعاتی است که با اجماع آن‌ها، یک دستگاه کامل شکل می‌گیرد. دستگاه‌های نورپردازی باید بتوانند با دستگاه‌های امنیتی هماهنگ شوند، و هم‌چنین بتوانند با دستگاه‌های تنظیم حرارت، پرده‌های موتوردار، تجهیزات A/V و غیره همکاری کنند.

شرکت‌های بزرگی نظیر لگراند و کوربرندز در حال ایجاد یکپارچه‌سازی دستگاه‌های خانگی هستند، و قصد دارند این هدف را از طریق گردهمایی بازیگران پیشرو در عرصه‌ی دستگاه‌های خانگی محقق کنند، که در نهایت بتوانند شرکت‌هایی را که با هدف مشترک توسعه‌ی دستگاه‌های جامع و قطعات کاملا یکپارچه فعالیت می‌کنند، با یکدیگر متحد سازند. به طوری که عاقبت صاحب‌خانه‌ها برای تهیه‌ی همه‌ی قطعاتی که برای ایجاد یک خانه‌ی هوشمند لازم دارند – نظیر روشنایی، پرده، ابزارهای امنیتی، HVA، A/V و غیره فقط به یک مرکز فروش مراجعه کنند.

پایگاه خبری ایرانیان موفق
اخبار مرتبط

راه‌اندازی آزمایشگاه میکروسکوپ نیروی اتمی انجام شد

رتبه نخست رشد مقالات برتر نصیب ایران شد

زمان انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون دکتری اعلام شد

نتایج آزمون دکتری فردا اعلام می‌شود

همایش محیط زیست برگزار می شود

نخستین اختراع حوزه علوم انسانی کشور به ثبت رسید

برترین‌های بخش دانشجویی و دانش‌آموزی رقابت‌های ربوکاپ معرفی شدند

فرصت مجددی برای ثبت نام در ۶ رشته تخصصی پزشکی

حمایت رسانه ملی از فعالان دانش بنیان

شست وشوی خودرو بدون آب توسط دو مهندس ایرانی

نخستین نوشابه لبنی ایران تولید شد

تولید جوراب ویژه دویدن و کوهنوردی

ایران صدر نشین رشد کمّیت تولید علم دنیا شد

تولید دارویی ضد سرطان توسط محقق ایرانی

استفاده از فارغ التحصیلان برای تشکیل شرکت های دانش بنیان

حمایت صندوق حمایت از پژوهشگران

اولین جشنواره کارآفرینی «بوم‌تک»

پروژهای عمرانی دانشگاه تهران افتتاح شد

مهلت مجدد ثبت‌ نام کنکور از فردا شروع میشود

ذخیره انرژی در گل رُز

جوانسازی سلول‌های بنیادی خون‌ساز

دانشگاه می‌تواند به اشتغالزایی کمک کند

شیرآلات معمولی رابه راحتی هوشمند کنید

ربات پیشخدمت ویژه رستوران ساخته شد

رونمایی موتور بنزینی برون‌نصب دریایی توس

ثبت نام آزمون دکتری تخصصی

مسابقات علوم اعصاب شناختی فردا برگزار می‌شود

حمایت از کارآفرینان و کسب و کارهای خرد

افزایش ماندگاری سیب با استفاده از بسته بندی نانو

دانشگاه آزاد هیأت علمی جذب می کند

در معماری، رنگها چه می گویند؟

روش های مختلفی برای جایگزینی تنبیه بدنی

قبل از ورود به زندگی مشترک این تفاوت های سبک زندگی را جدی بگیرید

نوآوری در کسب وکار را چه زمانی و چگونه باید به کار برد

۱۲ روش مقتدرانه برای تغییر سرنوشت و بهبود زندگیتان

دلایل نادیده گرفته ای که باعث می شود شما همیشه سردتان باشد

آزمون‌های ارشد و دکتری رشته‌های علوم پزشکی تجمیع شدند

رونمایی از ماهواره مخابراتی

ساخت بینی مصنوعی که قادر به تشخیص عفونت در خون می باشد

آشنایی با پل نا کجا آباد در جاده آتلانتیک

طرز تهیه سمبوسه سیب زمینی و قارچ

با انتخاب پرده ی مناسب نواقص دکوراسیون خود را برطرف کنید

گفتگو با خدا

مدلهایی از چکمه زنانه گوچی GUCCI

اصول تربیت صحیح در کودکان

این کارهارا پس از صرف غذا انجام ندهید

رتبه سوم ایران در شتاب علمی در میان 25 کشور توسعه‌یافته

تست هوش

شعری در مورد یلدا

کشورهایی که هزینه سفر به آنها شاید بسیار کمتر از سفر به شهرهای دیگر ایران باشد.

طراحی واکسنی جدید برای جلوگیری از اعتیاد

سفره آرایی شب یلدا

طرز تهیه ژله به شکل هندوانه شب یلدا

چیدمانی به سبک مکزیک

راهکارهای جلب رضایت مشتری

تکنیک‌هایی برای غلبه بر ترس‌ از ازدواج

آیا شما آدم موفقی هستید ؟

با داشتن این علائم در بدن حتما کمبود ویتامین دارید

جزئیات دفن شدن حضرت محمد در خانه خود

چگونه بچه هایی موفق تربیت کنیم ؟

راهکارهایی برای پیشگیری از بیماری های چشم

عکس های زیبا پرندگان در هوای سرد

پدر

با ثروتمندترین کشورهای دنیا آشنا شوید

اختراعات ساده و بسیار تاثیرگذار بر زندگی بشر

پیشنهادهایی برای دکوراسیون منحصر به فرد سقف منزل

ست کردن لباس با رنگ سورمه ای و قهوه ای، یک ترکیب زمستانی زیبا و شیک

چگونه زندگی خود را سرشار از عشق و صمیمیت کنید

تست شخصیت شناسی

تام هاپکینز از 8 اصل موفقیت در کسب و کار می گوید

روش صحیح برخورد با دختر بچه های بی نظم

ازدواجی موفق با در نظر گرفتن این موارد

به جای اینکه نگران نظر مردم باشید اول نگران خود باشید

دردهایی که نیاز به پیگیری اورژانسی دارند

عکس های دیدنی

خطای دید

شادترین گورستان های دنیا

باکفش های رنگی می‌شود چه جور لباسی  پوشید

دکوراسیونی خلاقانه با ترکیب دو رنگ سیاه و سفید

تشک هوشمند با تغییر دما برای بهبود کیفیت خواب

با 15 شهر شناور برروی آب آشنا شوید

شعر خدا

شرح مختصری از زندگی نامه حضرت الیاس

مزایا و معایب کارکردن در منزل

چگونه با نوجوان خود صحبت کنید

قبل از ازدواج حتما به این مسایل فکر کنید !!!

راههای داشتن اعتماد به نفس

عملکردهای مهم ویتامین B12 در بدن انسان

با بهانه گیری کودکان چطور مقابل کنیم ؟

راههای آموزش دفاع ازخود به کودک

مواظب باشید به این دلایل ازدواج نکنید!!!

زوج های موفق چگونه رفتار می کنند ؟

اگر به دنبال شریک زندگی هستید، وقت خود را با مردهایی که در زیر به آنها اشاره می کنیم تلف نکنید!!

17 دلیل برای اینکه صبح ناشتا آب و لیمو بخورید

با نگاه کردن به پوست، ناخن و مو سلامتی شما مشخص می شود

راهکارهای پیشگیری و درمان زگیل

تولید ماده ای شبیه کاغذ باظرفیت مشخص برای ذخیره نیروی برق

کشف درمانی برای قطع نخاع

راهکارهایی برای کاهش استرس

با انجام ندادن این موارد آینده خود رابدون پشیمانی بسازید !!

captcha