22   
شناسه خبر: 24709   
تاریخ انتشار: 1395/09/14 10:40
موفقیت تیم نجات دریایی در آب های طوفانی غرب هرمزگان
موفقیت تیم نجات دریایی در آب های طوفانی غرب هرمزگان
مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه از موفقیت آمیز بودن عملیات امداد و نجات شناور فدک 200 در شرایط طوفانی آب های غرب هرمزگان با شجاعت فرمانده و سرعت عمل تیم نجات خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق، به نقل از ایرنا و  گزارش شنبه شب خبرنگار از روابط عمومی اداره کل بنادر هرمزگان، محمود صابری شنبه در تشریح این عملیات جستجو و نجات دریایی اظهار داشت: در پی اعلام اضطرار شناور فدک 200 به مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی بندرلنگه مبنی براحتمال غرق شدن و نواقص فنی و موتوری، بلافاصله عملیات دریایی جهت نجات شناور و سرنشینان آن از خطر غرق شدگی و آب گرفتگی آغاز شد.
وی ادامه داد: پس از دریافت پیام اضطرار، تیم امداد و نجات مستقر در این بندر به همراه یدک کش عاشورا و شناور ناجی به موقعیت اعزام شدند.
صابری افزود: در شرایط بسیار نامساعد جوی و باد شدید 'نعشی' که سبب تعطیلی بنادر غرب هرمزگان نیز شده بود، تیم نجات فعالیت خود را آغاز کرد.
وی جلوگیری از ایجاد مخاطره و تصادف و یا هرگونه حوادث احتمالی در خصوص شناورهای مستقر در لنگرگاه و همچنین ممانعت از ناایمن بودن مسیر تردد دریانوردی به دلیل سرگردان شدن شناور مضطر را از جمله چالش های این عملیات عنوان کرد.
این مقام مسئول بیان داشت: فرمانده این عملیات در شرایط نامساعد جوی با شجاعت تمام، موفق به یدک کردن شناور فدک 200 و پهلودهی آن به اسکله بدون کوچکترین صدمه ای به شناور و نجات سرنشینانش شد. 
مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه با اعلام اینکه این عملیات حدود چهار ساعت به طول انجامید، اضافه کرد: طی این عملیات سرعت باد به 35 نات (55 کیلومتر) هم رسید که انجام هر گونه تردد و انجام عملیات نجات را مشکل ساخته بود و بر همین اساس، انجام این عملیات با شرایط و امکانات موجود در نوع خود قابل توجه بوده است.

پایگاه خبری ایرانیان موفق
captcha