56   
شناسه خبر: 24721   
تاریخ انتشار: 1395/09/14 15:23
مشارکت 1084 تن در جایزه داستان‌نویسی "بهرام صادقی"
مشارکت 1084 تن در جایزه داستان‌نویسی "بهرام صادقی"
دبیر جایزه‌ی ادبی بهرام صادقی از مشارکت ۱۰۸۴ داستان‌نویس در سومین دوره جایزه ادبی مستقل "بهرام صادقی" خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق، رضا شکراللهی، دبیر جایزه‌ی ادبی بهرام صادقی در این باره گفت: در آخرین روز آبان‌ماه ۱۳۹۵، مهلت دوماهه‌ی شرکت در سومین دوره‌ی جایزه‌ی ادبی بهرام صادقی با استقبال گسترده‌ی داستان‌نویسان فارسی‌زبان از سراسر دنیا به پایان رسید و داوران مرحله‌ی نخست این مسابقه مطالعه‌ی آثار را شروع کرده‌اند.

به گفته‌ی او، از میان ۱۰۸۴ داستان رسیده در زمان مقرر، ۱۰۰۶ داستان کوتاه که شرایط فراخوان در آن‌ها رعایت شده بود، در دبیرخانه‌ی جایزه ثبت شد. آثار رد شده نیز اغلب آثاری بوده‌اند که حجم آن‌ها بیشتر یا کمتر از حد مقرر بوده است.

شکراللهی افزود: علاوه بر داستان‌های بسیار زیادی که از بیشتر شهرها و حتا برخی روستاهای دورافتاده به ما رسیده، ۷۷ داستان هم از فارسی‌زبانان سراسر دنیا به دبیرخانه رسیده است از جمله از کشورهای آمریکا، آلمان، ترکیه، انگلستان، ارمنستان، استرالیا، دانمارک، اتریش، هلند، سوئد، فرانسه و به‌خصوص کانادا با بیشترین میزان مشارکت.

دبیر جایزه‌ی ادبی بهرام صادقی همچنین گفت: در این دوره بیشترین میزان مشارکت از داخل کشور، بعد از استان تهران با ۴۱۶ داستان، مربوط است به استان‌های خراسان رضوی، اصفهان، البرز و فارس. آمار شرکت‌کنندگان زن و مرد در این جایزه‌ی ادبی نیز همچون دور دوم جایزه بسیار به هم نزدیک است، یعنی ۴۹ درصد زنان و ۵۱ درصد مردان.

بنا به اعلام دبیرخانه‌ی جایزه، داوری دور سوم این مسابقه بر عهده‌ی فرشته احمدی، حسین پاینده، علی خدایی، حسین سناپور و محمدحسن شهسواری است. در این جشنواره‌ی ادبی دست‌کم ۲۰ اثر به مرحله‌ی دوم راه خواهد یافت که متن آن‌ها هم‌زمان در سایت خوابگرد و در کتابخوان «طاقچه» برای مطالعه‌ی همگان و نظرسنجی از خوانندگان منتشر خواهد شد.

به گفته‌ی دبیر جایزه، برگزیدگان نهایی این جایزه در اسفند ۱۳۹۵ معرفی می‌شوند و برگزیدگان نهایی جوایز نقدی خود را از شرکت «ارتباط فردا»، که آینده را دنیای خلاقیت می‌داند، دریافت خواهند کرد.  تقدیر این شرکت از همه‌ی نویسندگان آثار منتخب و اعلام آثار برتر به انتخاب کاربران کتابخوان طاقچه نیز از دیگر برنامه‌های پایانی این مسابقه است.

جایزه‌ی ادبی بهرام صادقی نخستین جایزه‌ی اینترنتی داستان کوتاه است که به طور مستقل در سایت ادبی خوابگرد برگزار می‌شود. دور اول آن در سال ۱۳۸۲ با داوری نویسندگانی چون رضا قاسمی، احمد غلامی، منیرو روانی‌پور، عباس معروفی، خسرو دوامی و... با مشارکت ۳۵۴ داستان‌نویس برگزار شد و دور دوم آن سال گذشته با داوری فرشته احمدی، حسین پاینده، حسین سناپور و رضا شکراللهی و محمدحسن شهسواری با مشارکت ۹۰۱ داستان‌نویس به انجام رسید.

پایگاه خبری ایرانیان موفق
اخبار مرتبط

تاریخ عشق را حتما بخوانید

کتاب هایی که از همان سطر اول جذب تان می کنند

9 کتاب نویسندگان افغان در میان نامزدهای جایزه جلال‌آل‌احمد

شهرکتاب فرشته برای "عصر جمعه" فراخوان داد

پدر

نهمین جایزه "جلال" دی ماه برگزار می‌شود

بازگشت باران به تهران

۵ رکن موفقیت در کسب و کار به روش کریگ بالانتین

10 نویسنده زن برتر جهان

ضرب المثل نادر هم رفت و برنگشت

هندوانه خوشبختی

دوست تلفنچی من

داستان کوتاه

جزئیات چهارمین جایزه هنر و ادبیات محتشم

به مناسبت 15 مهر زادروز سهراب سپهری

محمد معین

داستان کوتاه

داستان کوتاه

داستان کوتاه

گزیده ایی از جملات برایان تریسی

داستان کوتاه

زندگینامه شمس لنگرودی

استاد شهریار

اولین آثار نویسنده زن ایرانی سیمین دانشور

داستان

داستان کوتاه

داستان ویس و رامین

داستان کوتاه

داستان کوتاه سگ ها و آدم ها

۵ رمز یک مدیر واقعی

شاعر عشق و معنی

«جوجه اردک زشت» اثر هانس کریستین اندرسن

تحلیلی بر آثار هنرمند کمیاب ایرانی

«خانواده تیبو» از بزرگترین رمانهای قرن بیستم

داستان سین

captcha