7   
شناسه خبر: 24836   
تاریخ انتشار: 1395/09/29 16:26
صادرات ۱۵ قلم مشتقات مایع نفت و گاز آزاد شد
صادرات ۱۵ قلم مشتقات مایع نفت و گاز آزاد شد
گمرک جمهوری اسلامی ایران فهرست ۱۵ قلم کالای خارج از شمول دستورالعمل پیشگیری قاچاق و عرضه خارج از شبکه فرآورده‌های نفتی یارانه‌ای جهت صادرات را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق، در راستای اجرای ماده ۲۰ دستورالعمل پیشگیری از قاچاق و عرضه خارج از شبکه فرآورده‌های نفتی یارانه‌ای لیست کالاهای خارج از شمول این دستورالعمل جهت صادرات با توجه به استعلام به عمل آمده از سازمان ملی استاندارد اعلام شده است.

براین اساس ترکیبات گلایکولی، ترکیبات گلایکولی (مونو- دی- تری)، ترکیبات اتانول آمین‌ها (مونو- دی- تری)، متانول، ضدیخ، انواع اسیدها، روغن ترمزی، انواع رزین‌ها، برش‌های کمتر از، الکل‌ها و اکسو الکل‌ها، اتیلن، آلکید اسیدها، ایزومرهای زایلن و مخلوط آنها (متا- ارتو- پارا)، تولوئن و ترکیبات آن، هگزان و ترکیبات آن و وینیل استات مونومر ۱۵ قلم کالایی هستند که صادرات آنها آزاد شده است.

در همین راستا عبدالرضا غلامی – مدیرکل دفتر صادرات گمرک ایران – با صدور بخشنامه‌ای خارج شدن ۱۵ قلم محموله‌های مایع نفت و گاز از ضوابط مندرج در دستورالعمل مذکور را به گمرکات اجرایی ابلاغ کرد.

وی در این بخشنامه تاکید کرده است که در زمان انجام تشریفات صدور محموله‌های مذکور پس از اخذ فاکتور به همراه آنالیز مربوطه نمونه‌ای جهت نوع و ماهیت محموله اظهاری به آزمایشگاه استاندارد مستقر در گمرک ارسال و در صورت تایید و مطابقت با محموله مورد نظر با رعایت تمامی ضوابط و مقررات مربوطه اقدام لازم انجام گیرد.

 

پایگاه خبری ایرانیان موفق
captcha