58   
شناسه خبر: 24839   
تاریخ انتشار: 1395/09/29 16:31
شهرکتاب فرشته برای "عصر جمعه" فراخوان داد
شهرکتاب فرشته برای "عصر جمعه" فراخوان داد
شهرکتاب فرشته با هدف ترویج داستان‌نویسی و فرهنگ کتاب‌خوانی و فیلم‌سازی، سومین دوره‌ی مسابقه‌ی داستانِ کوتاه و فیلمِ کوتاه را با موضوع «عصر جمعه» برگزار می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق، به نقل از روابط‌عمومی شهرکتاب فرشته، اوژن حقیقی دبیر جایزه فرشته درباره دوره‌ سوم این جایزه گفت: بعد از برگزاری دومین دوره‌ جایزه‌ فرشته و حضور جوانان علاقه‌مند به کتاب و داستانِ کوتاه و عکس، سومین دوره‌ این جایزه، با موضوع «عصر جمعه»؛ در دو بخش فیلمِ کوتاه و داستانِ کوتاه با هدف کشف و معرفی استعدادهای درخشان و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی و فیلم‌سازی، از یکم دی ماه آغاز می‌شود.

حقیقی درباره‌ی علت انتخاب موضوع «عصر جمعه» گفت: همانند دوره‌های گذشته شورای سیاست‌گذاری جایزه‌ی فرشته با انتخاب موضوعی اجتماعی و نوستالژیک امیدوار است، آثار درخشانی توسط جوانان علاقه‌مند به دبیرخانه ارسال شود. به این ترتیب اعضای هیئت داوران متشکل از: کیومرث پوراحمد، کیانوش عیاری و هوشنگ گلمکانی فعالیت خود را از نیمه دوم اسفندماه آغاز می‌کنند.

 دبیر سومین دوره جایزه فرشته درباره قوانین این دوره توضیح داد: فیلم‌ها باید حداکثر 3 دقیقه و ساخته اول فیلم‌سازان باشد و همچنین فرمت آن  MXF, MOV (H.264), MPEG 4 (H.264) , MPEG 2 , DV AVIباشد و در سامانه‌ی وب‌سایت جایزه‌ی فرشته به آدرس www.jayezehfereshteh.ir  بارگذاری و یاDVD  آن از طریق پست به دبیرخانه جایزه فرشته به آدرس: خیابان دکتر شریعتی، پایین‌تر از پل صدر، پلاک 1671، کد پستی: 1939614354؛  شهرکتاب فرشته ارسال شود.

 مهلت ارسال آثار از یکم دی 1395 تا ۱۵ فروردین 1396 خواهد بود که متولدین بهمن ۱۳۵۷ به بعد می توانند در مسابقه شرکت کنند. جایزه‌ی منتخب هیات داوران برای نفر اول، تندیس جایزه‌ی فرشته، لوح تقدیر، بن خرید شهرکتاب و مبلغ 20.000.000 ریال جایزه نقدی و برای رتبه‌های بعدی، لوح تقدیر، بن خرید شهرکتاب و همچنین انتشار آثار 10 نفر اول به صورت دی‌وی‌دی به همراه کتاب دوره سوم  است.

 مراسم اختتامیه این جایزه با معرفی برندگان، خرداد 1396 طی مراسمی در شهر کتاب فرشته برگزار خواهد شد.

پایگاه خبری ایرانیان موفق
captcha