12   
شناسه خبر: 24888   
تاریخ انتشار: 1395/10/05 08:11
ورود گردشگران به پارک ملی "خبر" مجاز شد
ورود گردشگران به پارک ملی "خبر" مجاز شد
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: پس از ماه‌ها تلاش و پیگیری در سطح کمیته ملی طبیعت‌گردی کشور، پارک ملی «خبر» برای "گردشگری مسؤولانه" در قالب تورهای طبیعت‌گردی فعال می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق، به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مرتضی رحمانی‌موحد در حاشیه برگزاری جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری در استان کرمان با بیان این‌که فعال شدن پارک ملی «خبر» در حوزه گردشگری نتیجه‌ی پیگیری‌های کمیته ملی طبیعت‌گردی کشور است، افزود: پس از ثبت ملی کویر لوت که از موفقیت‌های استان کرمان بود پارک ملی خبر نیز برای گردشگری مسؤولانه در قالب تورهای طبیعت‌گردی فعال می‌شود.

وی با اشاره به این‌که این مجوز، حضور مؤثر گردشگران حرفه‌ای به کرمان را فراهم می‌کند، اظهار کرد: این مصوبه کمیته ملی طبیعت‌گردی کشور به مراجع ذی‌ربط اعلام شده و یک فرصت بسیار بزرگ برای استان کرمان است.

رحمانی‌موحد همچنین با بیان این‌که برنامه‌های خوبی تدوین شده که استان کرمان با وجود پنج اثر ثبت‌جهانی به جایگاه واقعی خود برسد، یادآور شد: کرمان در بوم‌گردی توفیقات خوبی داشته و حدود ۱۰۰ اقامتگاه بوم‌گردی در این استان در حال فعالیت است.

وی با اعتقاد بر این‌که وجود اقامتگاه‌های بوم‌گردی پیوست فرهنگی بین استان‌های همجوار را نیز فراهم می‌کند، افزود: کمیسیون امنیت و توسعه پایدار کویر در سطح ملی تشکیل شده که به کویر به عنوان یک فرصت نگاه می‌کند.

معاون گردشگری با اشاره به این‌که آئین‌نامه کویرنوردی در همین کمیسیون در حال تصویب است، اظهار کرد: کمیسیون امنیت و توسعه پایدار کویر کمک می‌کند تا کویرهای ایران ثبت جهانی شوند.

رحمانی‌موحد در ادامه با بیان این‌که ما در بحث مجوزهای هتلداری تابع نظام صنفی نیستیم که بخواهیم از اصناف تبعیت کنیم، یادآور شد: نظارت بر قیمت، نظارت بر ارایه خدمات و کیفیت به همراه صدور پروانه تاسیس بر عهده سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است.

او با بیان این‌که هتل فقط تخت نیست و تعریف سازمان جهانگردی جاذبه‌هایی برای هتل تعریف کرده است، گفت: هتل یک جاذبه و محل رجوع گردشگر است و بر اساس تعریف سازمان جهانگردی باید همه جاذبه‌ها را در خود ایجاد کند تا مقصد گردشگر شود. رستوران‌های هتل‌ها هم می‌توانند مبلغی به عنوان حق سرویس بگیرند و صرف هزینه آموزش و یا هزینه‌های جاری هتل کنند

پایگاه خبری ایرانیان موفق
captcha