13   
شناسه خبر: 24921   
تاریخ انتشار: 1395/10/15 10:03
موفقیت بیست و چهارمین عمل پیوند قلب در مشهد
موفقیت بیست و چهارمین عمل  پیوند قلب در مشهد
بیست و چهارمین عمل پیوند قلب با موفقیت در مرکز پیوند قلب و ریه بیمارستان امام رضا(ع) دانشگاه علوم پزشکی مشهد انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق، به نقل از  ایسنا و  پایگاه خبری وب دا، این عمل بر روی یک بیمار 22 ساله مبتلا به نارسایی حاد قلبی که سال ها با مشکلات قلبی مواجه بود با موفقیت انجام شد.
قلب اهدایی این عمل از مردی 42 ساله که دچار مرگ مغزی شده بود، در مرکز دیالیز و پیوند اعضاء منتصریه دریافت و در بیمارستان امام رضا(ع) به بیمار پیوند زده شد.
دکتر محمد عباسی، رئیس تیم جراحی قلب بیمارستان امام رضا(ع) اظهار کرد: گیرنده قلب در بخش ICU این مرکز تحت مراقبت های ویژه پزشکی تیم درمان قرار دارد و در شرایط نسبتا مساعدی به سر می برد و پس از چند روز به بخش قلب انتقال خواهد یافت.
روند پیوند قلب زمانی آغاز می شود که بیمار با نارسایی قلبی پیشرفته به مرکز پیوند قلب مراجعه کرده و توسط متخصص قلب ارزیابی می شود و اگر واجد شرایط بود در لیست انتظار پیوند قرار می گیرد.
بیشتر بیماران که به مرکز پیوند قلب و ریه بیمارستان امام رضا(ع) مراجعه می کنند نارسایی قلبی شدید و غیر قابل درمان دارند و این نارسایی ممکن است در اثر بیماری عروق کرونری، بیماری های مادرزادی قلب، عفونت ویروسی قلب، بیماری های دریچه ای و ماهیچه های قلب به وجود آمده باشد.
پس از انجام عمل پیوند، بیمار شروع به یک برنامه ریزی مراقبتی سلامتی نظیر اجرای دقیق دستورات دارویی و مراجعه های مکرر و منظم به پزشک می کند.
بیمار پس از 15 تا 20 روز بستری در بیمارستان، مرخص خواهد شد و پیش از ترخیص با انجام نمونه گیری، وضعیت وی مورد ارزیابی دقیق قرار می گیرد.

پایگاه خبری ایرانیان موفق
captcha