42   
شناسه خبر: 24948   
تاریخ انتشار: 1395/10/22 11:36
موفقیت در عمل تومور قلب کودک پنج ساله زابلی
موفقیت در عمل تومور قلب کودک پنج ساله زابلی
نتیجه عمل جراحی تومور قلب پسر بچه پنج ساله زابلی که برای نخستین بار در سیستان و بلوچستان انجام شد موفقیت آمیز بود.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق، به نقل از ایرنا، رئیس بخش جراحی قلب و عروق بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان  روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: والدین کودک با توجه به مشاهده علائمی مانند تب و تشنج در فرزند خود به اورژانس این بیمارستان مراجعه کردند.
دکتر چنگیز ادامه داد: پس از انجام آزمایشات و تشخیص پزشکان توموری به ابعاد 6 سانت طول، چهار سانت عرض و سه سانت قطر در داخل دهلیز چپ این کودک مشاهده شد که مانع ورود خون از ریه به قلب بود.
وی افزود: در تاریخ 12 دی بعد از تشخیص نوع تومور عمل جراحی از ساعت 9 صبح تا 13 عصر در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان انجام شد که بعد از گذشت 10 روز می توان آن را موفقیت آمیز اعلام کرد به گونه ای که کودک از مرگ حتمی نجات یافته است.
وی تصریح کرد: این عمل جراحی برای نخستین بار در سیستان و بلوچستان انجام شده زیرا قبل از این، اعمال جراحی در این حد تنها در تهران صورت می گرفت.
رئیس بخش جراحی قلب و عروق بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان گفت: با توجه به اینکه این بیماری و عمل جراحی آن از موارد نادر و کمیاب است، با هدف آشنایی دیگر پزشکان گزارش آن در مقالات علمی جهان چاپ و منتشر خواهد شد.
آزادی خاطر نشان کرد: امکان انجام اعمال جراحی پیچیده و تخصصی در زمینه قلب و عروق با توجه به وجود بهترین تجهیزات و پزشکان حاذق و فوق تخصص در بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) زاهدان برای هموطنان و بیماران کشورهای افغانستان و پاکستان وجود دارد.

پایگاه خبری ایرانیان موفق
captcha