50   
شناسه خبر: 25021   
تاریخ انتشار: 1395/11/03 10:29
اولین جراحی موفقیت آمیز «لیزر ماکروویو» در قزوین
اولین  جراحی موفقیت آمیز «لیزر ماکروویو» در قزوین
نخستین جراحی «لیزر ماکروویو» بر روی بیمار دچار متاستاز سرطان به مهره کمر با موفقیت در مرکز آموزشی –درمانی شهید رجایی قزوین انجام شد.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق، به نقل از روزنامه اطلاعات، متخصص جراحی مغز و اعصاب مرکز آموزشی – درمانی شهید رجایی قزوین گفت : این بیمار ۵۴ ساله که با سابقه سرطان سینه و تهاجم به ریه و مهره کمر، دچار تومور متاستازی سرطان شده بود، برای نخستین بار در استان قزوین از طریق «لیزر مایکروویو» جراحی و بعد از مراقبت های ویژه با حال عمومی خوب مرخص شد.
دکتر مهران مرادی افزود : با توجه به پوکی استخوان شدید و شکستگی مهره کمر بیمار ، امکان انجام جراحی باز و خارج کردن تومور وجود نداشت و بر این مبنا با استفاده از این روش، تومور تخریب و با سیمان استخوان، پُر شد.
این متخصص جراحی مغز و اعصاب گفت : در مواردی که ضایعات موجود در ستون فقرات، متعدد باشد می توان از روش لیزر مایکروویو، نتایج خوبی به دست آورد.
وی تاکید کرد : البته هنوز روش ارجح، انجام جراحی باز برای خارج کردن کامل تومور و تعبیه مهره مصنوعی است؛ اما در بیماران با ضایعات متعدد یا وضع جسمانی نامناسب می توان از این روش استفاده کرد .

پایگاه خبری ایرانیان موفق
captcha