10   
شناسه خبر: 376   
تاریخ انتشار: 1394/12/02 12:07
توسعه روابط ایران و روسیه در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی
توسعه روابط ایران و روسیه در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی
رئیس سازمان غذا و داروی ایران و همتای روسی او در راستای توسعه برنامه ریزی جهت فعالیت های مشترک با یکدیگر در روسیه ملاقات کردند.

دکتر کاکرامانیان معاون اول وزیر بهداشت روسیه در جلسه ای با هیات ایرانی با اشاره به سفر اخیر وزیر بهداشت کشورش به تهران، گفت: در آن سفر با امضای تفاهم نامه ای برای همکاری در راستای توزیع صحیح دارو و تجهیزات پزشکی ، انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک بیولوژیکی وپزشکی و برگزاری دوره های ارتقای حرفه ای پزشکان دو کشور موافقت شد.
دکتر رسول دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو نیز در ادامه این جلسه با اشاره به فرصت تاریخی پیش آمده جهت ارتقای روابط استراتژیک و سیاسی بر توسعه بیش از پیش همکاری های حوزه سلامت بین دو کشور تاکید کرد.
وی در این جلسه پیشنهاد داد، جلساتی مستمر در کمیته دارویی تشکیل شود تا نتیجه آن در کارگروه آتی به عنوان برنامه عملیاتی کمیته مطرح شود.
رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به موضوع ثبت واکسن آنفلوانزای پترووکس از سوی مسئولان وزارت بهداشت روسیه ، اظهار امیدواری کرد که طرف روس با دستور تسریع در ثبت این فرآورده های دارویی، حسن نیت خود برای توسعه همکاری ها را به منصه ظهور در آورند.
دیناروند در ادامه از ارائه فهرست دو هزار و 800 قلم دارویی به روسیه خبر داد و گفت: تعدادی از دارو ها از جمله داروهای تحت کنترل ایرانی با استقبال طرف روس مواجه شده و مقرر شد تا پس از بررسی موارد مختلف در خصوص آنها نیز تصمیمات لازم اتخاذ شود.

منبع: ایرنا 

captcha