128   
شناسه خبر: 65569   
تاریخ انتشار: 1396/03/27 16:25
حسن فتحی کارگردان موفق
حسن فتحی کارگردان موفق

حسن فتحی (زادهٔ ۱۰ شهریور ۱۳۳۸ در تهران، محله نظام آباد) کارگردان و فیلم‌نامه‌ نویسِ سینما، تلویزیون و تئاترِ ایرانی است.وی پدر امیرحسین فتحی بازیگر سینما است.

بیوگرافی حسن فتحی

فتحی از جانب پدر اصالتی خوانساری و از جانب مادر اصالت آذری دارد. وی دارای مدرک لیسانس روان‌شناسی از دانشگاه شهیدبهشتی تهران و فوق لیسانس کارگردانی از دانشگاه آزاد اسلامی است.فتحی فعالیتهای هنری خود را با بازیگری تئاتر در دوران دانشجویی آغاز کرد ولی به طور جدی از سال ۱۳۶۸ با نوشتنِ نقدِ تئاتر و سینما در مجلاتی همچون سروش، تماشاخانه، دنیای تصویر و نمایش و نیز نویسندگی و کارگردانیِ تئاتر وارد دنیای هنر شد.که از این حیث او را می توان یک کارشناس و محقق هنر و سینما برشمرد.از سال ۱۳۷۲ خورشیدی به تلویزیون وارد شد و به ساختِ سریال پرداخت و از سال ۱۳۸۳ خورشیدی با ساختِ فیلمِ سینماییِ ازدواج به سبک ایرانی به جمعِ کارگردانان سینمای ایران پیوست.

فتحی همچنین در دانشگاه‌های مختلفی به عنوانِ استاد تدریس می‌کند و هم اکنون مدیر آموزشی مؤسسه فرهنگی هنری کارنامه است.فتحی یک روان شناس درام نویس خلاق است.حسن فتحی که یکی از کارگردان‌های مهم در عرصه سریال سازی در دو دهه گذشته سیما به حساب می‌آید با علاقه وافر خود به فرهنگ معاصر نشان داده است که می‌توان سریال‌های پر مخاطب را در سبک و سیاق متفاوت بر صفحه جادویی تلویزیون در حالی منعکس نمود که مخاطب با کاراکترهای داستان همدلی قابل قبولی نشان دهد.

شاخصه مهم آثار تلویزیونی او دیالوگ‌های خاص با ضرباهنگ مناسب و استفاده به جا از آنها در بستر فیلم نامه‌ای قابل قبول و در بسیاری از لحظات ساختار شکن است. همین امر در بررسی کلیت آثار او برگ برنده سریالهای پر مخاطب کارنامه هنری اوست. شناخت خوب او از جامعه معاصر و آشنایی او با موضوعات مورد پسند متناسب با فرهنگ بومی تماشاگر ایرانی آثار او را در رده بهترین مجموعه‌های تلویزیون در دو دهه گذشته قرار داده است.

مجموعه‌های تلویزیونی همسایه‌ها، پهلوانان نمی‌میرند، فردا دیر است ، روشن تراز خاموشی، شب دهم و میوه ممنوعه و مدار صفر درجه و اشکها و لبخندها و زاینده رود و تله‌تئاتر های معمای یک قتل، تله موش و فیلم تلویزیونی نسخه خطی حاصل ۱۸ سال حضور و فعالیت مستمر حسن فتحی در عرصه برنامه‌سازی تلویزیونی است.


کارها
تئاتر

    بازی در نمایش چهار صندوق نوشته بهرام بیضایی به کارگردانی فردوس کاویانی؛ تهران، فرهنگسرای نیاوران؛ ۱۳۵۹ – ۱۳۸۵
    نویسنده و کارگردان نمایش هی هی ماتادور؛ تهران، تئاترشهر، تالار قشقایی؛ ۱۳۶۸
    نویسنده و کارگردان نمایش مضحکه پهلوان و پری؛ تهران، تالار هنر؛ ۱۳۶۹
    کارگردانی نمایش داوری اینیدرا نوشته دان کوپال موکرجی؛ تهران، تالار سنگلج؛ ۱۳۷۰
    کارگردانی نمایش در خیابان‌های سرد شب نوشته اعظم بروجردی؛ تهران، موزه آزادی؛ ۱۳۷۲
    کارگردانی تله تئاتر ملکه‌های فرانسه نوشته تورنتو وایلدر؛ شبکه ۲؛ ۱۳۷۳
    کارگردانی و بازنویسی تله تئاتر معمای یک قتل نوشته آگاتا کریستی؛ شبکه ۲؛ ۱۳۷۳
    کارگردانی تله تئاتر سوءتفاهم نوشته آلبر کامو؛ شبکه ۲؛ ۱۳۷۴
    کارگردانی و بازنویسی تله تئاتر تله موش نوشته آگاتا کریستی؛ شبکه ۲؛ ۱۳۷۵
    کارگردانی و بازنویسی تله تئاتر جان گابریل بورکمان نوشته هنریک ایبسن؛ شبکه ۲.

سریال تلویزیونی

    کارگردانی مجموعه تلویزیونی همسایه‌ها (مجموعه تلویزیونی ۱۳۷۲)؛ شبکه ۲؛ ۱۳۷۲
    نویسندگی و کارگردانی مجموعه تلویزیونی پهلوانان نمی‌میرند؛ شبکه ۲؛ ۱۳۷۵
    کارگردانی مجموعه تلویزیونی فردا دیر است؛ شبکه ۳؛ ۱۳۷۶
    نویسندگی و کارگردان‌ی مجموعه تلویزیونی روشن‌تر از خاموشی؛ سیما فیلم؛ ۱۳۷۸
    نویسندگی و کارگردان‌ی مجموعه تلویزیونی شب دهم؛ شبکه ۱؛ ۱۳۷۹
    نویسندگی و کارگردان‌ی مجموعه تلویزیونی مدار صفر درجه؛ شبکه ۱؛ ۱۳۸۴
    کارگردانی مجموعه تلویزیونی میوه ممنوعه (مجموعه تلویزیونی) ، نوشته علیرضا نادری و علیرضا کاظمی پور؛ شبکه ۲؛ ۱۳۸۶
    کارگردانی مجموعه تلویزیونی اشک‌ها و لبخندها (مجموعه تلویزیونی) ، نوشته علیرضا نادری و علیرضا کاظمی پور؛ شبکه ۱؛۱۳۸۷
    کارگردانی مجموعه تلویزیونی در مسیر زاینده رود، نوشته علیرضا نادری؛ شبکه ۱؛ ماه رمضان۱۳۸۹.
    کارگردانی مجموعه تلویزیونی زمانه، نوشته علیرضا کاظمی پور و سعید جلالی و سعید تشکری؛ شبکه ۳؛۱۳۹۱.

    ۱۱ نویسندگی (به همراه نغمه ثمینی) و کارگردانی سریال شهرزاد؛ شبکه نمایش خانگی؛ ۱۳۹۴

فیلم سینمایی

    کارگردانی فیلم سینمایی ازدواج به سبک ایرانی نوشته مینو فرشچی؛ ۱۳۸۳

    نویسندگی و کارگردانی فیلم سینمایی پستچی سه بار در نمی‌زند؛ ۱۳۸۷

    کارگردانی فیلم سینمایی کیفر (فیلم) نوشته علیرضا نادری؛ ۱۳۸۸

  نویسندگی و کارگردانی فیلم سینمایی یک روز دیگر؛ ۱۳۹۱.

تله‌فیلم

    نویسندگی و کارگردانی تله فیلم یک روز معمولی؛ ۱۳۸۱

    نویسندگی و کارگردانی تله فیلم نسخه خطی؛ ۱۳۸۲

    بازنویسی و کارگردانی تله فیلم رویاهایت را به خاطر بسپار نوشته فرهاد توحیدی ؛۱۳۸۳

    نویسندگی و کارگردانی تله فیلم دنده معکوس، ۱۳۸۸.

    کارگردانی تله فیلم چرخ و فلک نوشته علیرضا مسعودی؛ ۱۳۹۱/

فیلم مستند

    تحقیق و نگارش مجموعه مستند ۱۸ قسمتی تاریخ تئاتر جهان؛ شبکه ۲؛ ۱۳۷۱

    تحقیق و نگارش مجموعه مستند ۱۸ قسمتی تاریخ و تحول هنر؛ شبکه ۲؛ ۱۳۷۱

    تحقیق و نگارش مجموعه ۲۶ قسمتی تاریخ نمایشنامه‌های سنتی ایران؛ شبکه جام‌جم؛

    نویسندگی و کارگردانی مستند سفر ناتمام دربارهٔ زندگی نادر ابراهیمی؛ ۱۳۹۱.

داوری

    جشنواره تئاتر آئینی ـ سنتی؛ ۱۳۸۱

    جشنواره تئاتر فجر؛ ۱۳۸۲

    رئیس هیئت داوران مسابقه ستاره بیست

جوایز

    جایزه بهترین کارگردانی سریال تلویزیونی برای مجموعه شهرزاد از شانزدهمین جشن سینمایی دنیای تصویر ،۱۳۹۵

    جایزه بهترین کارگردانی برای تله فیلم دنده معکوس از نخستین جشنواره تلویزیونی جام جم، دی ماه ۱۳۹۰

    دیپلم افتخار و تندیس بهترین کارگردان برای تله فیلم دنده معکوس از جشنواره فیلم شهر -۱۳۹۰

    جایزه بهترین فیلمنامه تلویزیون برای مجموعه تلویزیونی شب دهم از جشن سینمای دنیای تصویر ،۱۳۸۱

    دیپلم افتخار و تندیس زرین برای فیلمنامه شب دهم از چهارمین جشنواره صدا و سیما -۱۳۸۲

    جایزه بهترین کارگردان برای تله فیلم نسخه خطی از جشنواره نسخ خطی، ۱۳۸۳

    جایزه بهترین فیلمنامه تلویزیونی برای مجموعه تلویزیونی روشن‌تر از خاموشی از جشن سینمای دنیای تصویر، ۱۳۸۳

    جایزه بهترین فیلمنامه و کارگردان از جشنواره فیلم‌های عاشورایی سپید برای مجموعه تلویزیونی شب دهم ،۱۳۷۵

    جایزه بهترین کارگردان برای سریال‌های مدار صفر درجه و میوه ممنوعه از جشنواره برترین‌های شبکه جهانی جام جم به انتخاب تماشاگران ،۱۳۸۶

   دیپلم افتخار و تندیس بهترین کارگردان در بیست و هفتمین جشنواره فیلم فجر برای فیلم سینمایی پستچی سه بار در نمی‌زند از سوی انجمن منتقدان سینمای ایران ،۱۳۸۸

    دیپلم افتخار و تندیس زرین برای کارگردان هنری تله تئاتر معمای یک قتل از جشنواره صدا و سیما ،۱۳۷۴

حسن فتحی با کارنامه هیجده ساله او درتلویزیون بیشتر برای علاقه مندان سریال های تلویزیونی آشنا است . فتحی علاقه خاص خود به تاریخ دویست ساله این مرزوبوم را با استفاده از داستانهای ملودرام و عاشقانه و با بستری جنایی به خورد مخاطب عام می دهد .او که یکی از کارگردان های مهم در عرصه سریال سازی در دو دهه گذشته سیما به حساب می آید با علاقه وافر خود به فرهنگ معاصر نشان داده است که می توان سریال های پر مخاطب را در سبک و سیاق متفاوت بر صفحه جادویی تلویزیون در حالی منعکس نمود که مخاطب با کاراکترهای داستان همدلی قابل قبولی نشان دهد .

شاخصه مهم آثار تلویزیونی او دیالوگ های خاص با ضرباهنگ مناسب و استفاده به جا از آنها در بستر فیلم نامه ای قابل قبول و در بسیاری از لحظات ساختار شکن است . همین امر در بررسی کلیت آثار او برگ برنده سریالهای پر مخاطب کارنامه هنری اوست . شناخت خوب او از جامعه معاصر و آشنایی او با موضوعات مورد پسند متناسب با فرهنگ بومی تماشاگر ایرانی آثار او را در رده بهترین مجموعه های تلویزیون در دو دهه گذشته قرار داده است .

جموعه‌های تلویزیونی «همسایه‌ها»، «پهلوانان نمی‌میرند»، «فردا دیر است»، «روشن تراز خاموشی»، «شب دهم» و «میوه ممنوعه» و «» و «اشکها و لبخندها» و« زاینده رود» و تله‌تئاترهای «معمای یک قتل»، «تله موش» و فیلم تلویزیونی «نسخه خطی» حاصل ۱۸ سال حضور و فعالیت مستمر حسن فتحی در عرصه برنامه‌سازی تلویزیونی است.. نام او نخستین‌بار در تیتراژ مجموعه تلویزیونی همسایه‌ها (زمستان ۱۳۷۲) در مقام کارگردان دیده شد.

مجموعه‌ای که برای ماه رمضان آن سال تدارک دیده شده بود و هرچند سریال درخشانی در کارنامه او به حساب نمی آمد اما مخاطب شناسی فتحی سبب شد این مجموعه استانداردهایی به مراتب بالاتر از اکثر مجموعه‌های آن زمان سیما داشت. از نکات بارز آن نوع رفتار کاراکترهای قصه در روابط و تعامل بین همسایگان قابل توجه بود .


پس از این مجموعه، فتحی به ساخت تله تئاتر روی آورد که در آن برهه زمانی بسیار مورد توجه مخاطبان بود .بی‌تردید وی بخش عمده‌‌ای از موقعیت و شهرت حال حاضر خود را مدیون فعالیت در این عرصه است. نخستین اثر او در این حیطه تله‌تئاتر پرکشش و دیدنی «معمای یک قتل» بود که براساس داستان مشهور “شاهدی برای بازپرسی” اثر آگاتاکریستی ساخته شده ودر پاییز ۱۳۷۳ روی آنتن شبکه دوم سیما رفت.

کاری جذاب و قابل دفاع که تمام عناصر آن از انتخاب به جای نمایشنامه به عنوان بستر اصلی تا پرداخت نهایی آن برای تبدیل شدن به تله‌تئاتر و گزینش درست و مناسب بازیگران در کنار نوع هدایت وکارگردانی اثر، همگی از ظهور یک کارگردان آگاه و خلاق در این عرصه خبر می‌دادند. در حوزه مجموعه‌سازیتلویزیونی کارنامه فتحی دچار فراز و فرودهایی است، فتحی با ساخت مجموعه “پهلوانان نمی میرند” در سال ۱۳۷۵ در اولین گام سریال سازی با خلق اثری که نیم نگاهی به زندگی عامه مردم در زمان قاجر داشت .گوشه ای از علایق خود به فرهنگ گفتاری و ادبیات کوچه بازاری آن را دوران نشان داد .

او در بازسازی کاراکترهای که دم از پهلوانی و مردانگی می زنند بسیار موفق عمل کرد و با استفاده از بازیگران با سابقه تاتری و چهره های جویای نام توانایی خود در خلق موقعیت های دراماتیک و قراردادن سوژه ای معمایی در بستر درام ، استعداد و علاقه خود به بازسازی داستانهای بومی را به رخ کشید . عشق زیبا و قابل باور میان فاطمه (کتایون ریاحی) و عزت (علی گوهری) درزمان خود موقعیت دراماتیک قابل قبولی را تصویر کرد .همین امر و کارگردانی قابل قبول فتحی در بازسازی فرهنگ عامیه آن دوران مجموعه ای پرمخاطب معمایی را روانه آنتن کرد که در زمان خود یکی از بهترین سریال های داستانی_ معمایی ایرانی بود.
    او در سال ۱۳۷۷ یکی از مهجورترین آثار تلویزیونی اش را ساخت . ” فردا دیر است” مجموعه ای که با بررسی روان کاوانه بسیاری از پرونده های بزهکاری آن دوران موقعیت های دلهره آور هوشمندانه ای را بوجود آورد که در زمان خود نوع آوری به حساب می آمد . او با بررسی ریشه های فردی و اجتماعی بیماری ها روانی و تاثیر آن بر جامعه جوان معاصر ، توانایی کارگردانش در سوژه پردازی را به رخ می کشد.


    در ادامه فتحی در نوروز ۱۳۸۰ یکی از ماندگارترین وبا کیفیت ترین اثار کارنامه کاری اش را ساخت. فتحی در شب دهم با استفاده از تقارن نوروز با ماه محرم ظرافت و طنازی قلم خود را به رخ کشید . نگاه خاص او در این سریال به مقوله عشق و بازساری دراماتیک قصه با بستری دینی ، نوع نگاه خاص او به فلسفه تعزیه را منعکس می کند .او در این سریال با روایت داستانی عاشقانه نگاه تازه ای به هنر تعزیه داشت و به ظرافت دو مقوله عشق و دین را در قالب داستانی مخاطب پسند به خورد تماشاگر مشتاق داد.

علاقه و اشراف او به بازسازی فرهنگ عامه باعث شد کاراکتر حیدر خوش مرام ( حسین یاری ) و عشق او به شازده قجری مخاطب را غافلگیر کرد . علی الخصوص انتخاب پرویز فلاح پور که مخاطب پیشینه تصویری از او نداشت . به زیبایی رابطه بین این دو دوست را تصویر کرد و این مجموعه به یاد ماندنی با استقبال زیاد مردم مواجه شد .کارگردانی حرفه ای او و پرداخت داستان جذابش از مهترین عوامل این اقبال بود .

او در سال ۱۳۸۶ سریالی را به پخش تلویزیون رساند که یکی از مهمترین اثار کارنامه او از دیدگاه سیاسی و فلسفی است .”مدار صفر درجه ” اوپس از چند سال سکوت در تلویزیون وگذشت سه سال تحقیق ، ساخت این سریال را پایان برد .اینبار عشاق او پسری ایرانی _فلسطینی و دختری فرانسوی بودند . او داستان تلخ سریال را به فلسفه ظهور صهیونسیم پیوند زد و با استفاده از بازیگران بین المللی یکی از ماندگارترین اثار سریالی تلویزیون را ساخت. کافی است تا تبحر او در دیالوگ نویسی و ارائه داستان های ملی و مذهبی موازی باهم در حالی که بار دراما تیک داستان و مضمون عشق رابه همراه دارد, دنبال کرد .

این موضوع کار بلدی او را درارائه داستان های پیچیده و سخت به زبان ساده برای همه اقشار جامعه را نشان می دهد . مدار صفر در جه داستان زندگی حبیب پارسا .است .که جهت تحصیل به فرانسه میرود ودر آنجا با سارا استورک که یک دختر فرانسوی یهودی آشنا میشود . اینبار فتحی برای سریال خود به سراغ موصوع حساسی رفته است .عشق یک پسر مسلمان به یک دختر یهودی به اندازه کافی حساسیت برانگیز هست و فتحی با قلم توانا و استعداد شگرفی که در نوشتن و علاقه به تاریخ دارد,داستان این عشق را در زمان شروع جنگ جهانی دوم و آزار و اذیت یهودیان در اروپا با مهارت به اشغال ایران توسط متفقین پیوند میزند .

و با قرار دادن ارتباط های عاطفی و مثلث های عشقی بین کارکترهای داستان , به موازی تعریف داستان عشق حبیب و سارا داستان عشاق دیگر را نیز به سرانجام میرساند و با استفاده از این حربه برای مخاطب عام این داستان سیاسی و پیچیده راقابل درک می کند . به جرات میتوان سریال مدار صفر درجه راتنها سریالی دانست که توانسته است خطوط قرمز ممیزی در تلویزیون ایران رابا ظرافت بشکند و صحنه های را در قاب تلویزیون به تماشاگر وطنی نشان دهد , که تا قبل از پخش این سریال همگی غیر قابل دیده شدن بود.

میوه ممنوعه سریالی مناسبتی بود که در رمضان سال ۱۳۸۶ از شبکه دوم سیما پخش شد. فتحی در “میوه ممنوعه” به آسیب شناسی عبادت های ظاهری پرداخت و بازی به یاد ماندنی علی نصیریان در نقش حاج یونس فتوحی این سریال را در خاطره ماندگار کرد . پرداخت عشق حاج فتوحی در پیرانه سری و تقابل بین عقل و عشق یکی از نکات بارز این سریال بود .


    در سال ۱۳۸۸ فتحی سریالی کمدی را به نام “اشکها و لبخندها “برای شبکه یک ساخت . او اینبار با استفاده از سوژه هنروران به دغدغه های فرهنگی یک سینمادار ورشکسته و نگاه سودجویانه سیاهی لشکرها پرداخت تلخی درونی قصه ای که روایتی طنز گونه داشت و دیالوگ نویسی خاص و اهنگین آن یکی از نکات برجسته این سریال بود که چندان مورد اقبال عموم قرار نگرفت .فتحی کارنامه تلویزیونی اش را تا به امروز با سریال ” در مسیر زاینده رو ” که رمضان ۸۹ از تلویزیون پحش شد ، تکمیل کرد .

او اینبار قصه اش را در خانواده ای اصفهانی روایت کرد .که در زمان پخش نیز دچار سوتفهاماتی در زمینه نوع بیان لهجه اصفهانی بوجود آمد . در کل این شریال به عیر از بازی خوب حسین محجوب بیشتر به پشت پرده مناسبات غلط در فوتبال حرفه ای پرداخته شده بود که در مقایسه با کارهای شاخص کارنامه او چندان موفق نبود .نکته ای که در بررسی کارنامه تلویزیونی این هنرمند مشهود است تسلط و گرایش فتحی به تاریخ این سرزمین و پرداخت کاراکترهای آثارش در دل فرهنگ بومی و فولکلور ایرانی است .

هوشیاری او در شناخت کاستی های جامعه و برجسته تر کردن این معضلات در لفافه ای از عشق از نکات بارز کارنامه تلویزیونی اوست در مجموع نباید از یاد برد که او سازنده دو مجموعه‌ای است که در ردیف خاطره‌انگیزترین و پرمخاطب‌ترین مجموعه‌های دهه اخیر تلویزیون جای دارند.این کارگردان برجسته کشورمان درحال حاضر سریال شهرزاد را که در تلویزیون خانگی پخش میشود را گارگردانی می کند.

پایگاه خبری ایرانیان موفق
اخبار مرتبط

اکران با شکوه فیلم سینمایی ساعت ۵ عصر با حضور گسترده چهره ها

وزنه بردار معلول ایران به رکورد جهان دست یافت

میزبانی مهران مدیری از چهره‌ها در اولین رونمایی فیلمش

امکان پیش‌ثبت‌نام اینترنتی کارت هوشمند

تولید دستگاه اکسیژن‌سنج خون در کشور

سامانه یکپارچه کارت بازرگانی هوشمند رونمایی شد

زمان دیدار ایران - سوریه مشخص شد

نامزدهای 8 رشته حوزه تلویزیون جشن سینمایی حافظ معرفی شدند

تیم‌های المپیاد ریاضی و فیزیک ایران به برزیل و اندونزی اعزام شدند

برترین های جشنواره سلول های بنیادی معرفی شدند

اعطای تسهیلات ۸۰ میلیونی به متقاضیان تأسیس آموزشگاه‌ فنی‌وحرفه‌ای

هیات مدیره جدید صندوق حمایت از پیشکسوتان ورزش معرفی شد

نامزدهای بهترین چهره تلویزیونی جشن حافظ اعلام شد

کودکان دو زبانه قبل از ورود به دبستان آموزش می بینند

نمایشگاه الکامپ حضور بیش از300 شرکت داخلی و خارجی

دستورالعمل مشوق‌های کارفرمایی هفته آینده ابلاغ می‌شود

مرد موفق فوتبال ایران

نمایشگاه لوازم التحریر و تجهیزات مهندسی در شهرآفتاب گشایش یافت

عناوین روزنامه های 21 تیرماه 96

عناوین روزنامه های 20 تیرماه 96

رامسر عروس شهرهای شمال ایران

رئیس جدید فدراسیون ژیمناستیک انتخاب شد

'بادیگارد' حاتمی کیا برنده سه جایزه شد

زمان واریز یارانه نقدی تیرماه

حمایت ستاد زیست فناوری ازچهار پروژه کلان ملی

آغاز طرح اشتغال فارغ‌ التحصیلان از چهارشنبه

رضا کیانیان به «شهرزاد» می‌آید

فغانی «سوت طلایی» را گرفت

علی نصیریان به پاس 7 دهه هنرنمایی در صحنه تجلیل شد

«یزد» ثبت جهانی یونسکو شد

ازرنگی که متنفرید شخصیتتان را بشناسید!!

خبر خوش برای مربیان حق‌التدریس فنی‌وحرفه‌ای

تب کنکور

13 وزنه بردار به اردوی تیم های جوانان و نوجوانان ایران دعوت شدند

شهرداد روحانی سفیر فرهنگی ایران است

زمان واریز و مبلغ سود «سهام عدالت»

ساخت بانداژ هوشمند برای مراقبت از زخم‌های باز

آموزش‌های الکترونیکی نوین برای ارتقای مهارت جوانان

بهترین لپ تاپ‌ ها

تاریخ عشق را حتما بخوانید

هنر بانوی خوش سلیقه ایرانی در تزیین غذا

تفریح های آبی هیجان انگیز در تهران

مینی پیتزای سیب زمینی

رفع چروک های دور چشم با ترفندهای آرایشی!

کدام مدل فرش برای دکوراسیون غذاخوری مناسب تر است؟

بهترین آدمها

عناوین روزنامه های 12 تیرماه 96

برای کودک زیر 1 سال چه غذاهایی ممنوع است؟

چله زیارت عاشورا برای برآورده شدن حاجات

رابطه بین هوش افراد و طول عمر آنها چگونه است؟

اگر این 10 مورد بین شما همسرتان وجود دارد، خوشبخت هستید!!

تقدیر از دو بازیگر در جشن عکاسان سینما

برای کودکان اولین مرکز ام آر ای کودکان کشور افتتاح شد

نرم افزار سلول های بنیادی رونمایی می شود

ایجاد شغل در بخش فرش دستباف

عناوین روزنامه های امروز 11تیر 96

بیوگرافی شهرام ناظری

کیمیا علیزاده

جالب ترینها

نمایشگاه عکس جشن عکاسان سینما افتتاح شد

عناوین روزنامه های 10 تیرماه 96

کیمیا علیزاده به فینال تکواندو جهان راه یافت

رخشان بنی‌اعتماد به اسکار دعوت شد

قسمت دوم «شهرزاد» در پردیس سینمایی کوروش به نمایش در می آید

مهلت ثبت‌نام آزمون استخدامی فردا به اتمام میرسد

نسل سوم شبکه علمی کشور به بهره برداری می رسد

ضمانت طرح های دانش بنیان تا سقف 500 میلیون تومان

عید فطر چه روزی است؟

کسب 3 مدال طلا،‌2 نقره و4 برنز حاصل تلاش نمایندگان ایران

مبلغ زکات فطریه

فردا آخرین مهلت ثبت نام در آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی آزمون

درمان زخم های سوختگی با پرده جنین

برای صنایع کوچک ضمانت نامه صادر می شود

سیزدهمین دوره رقابت های فوتسال بانوان با 14 تیم آغاز می شود

طرح سنجش سلامت نوآموزان تا پایان شهریور ماه ادامه دارد

افزایش واگن‌های خط ۷ مترو

آغاز فرآیند انتخاب دانشجوی نمونه علمی کاربردی

اشتغال مستقیم صنعت خودرو به ۴۰۰ هزار نفر می‌رسد خط تولید خودرو

کمک ٦٠ میلیارد تومانی خیرین در ٣٠٠ جشن گلریزان ماه رمضان

ظرفیت پذیرش در آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی اعلام شد

آغاز اجرای طرح کارورزی از دهه نخست تیرماه

کسب نخستین مدال ایران در قهرمانی وزنه برداری جوانان جهان

رونمایی از پوستر نخستین فیلم سینمایی مهران مدیری

یک میلیون واحد مسکن مهر افتتاح شد

طب سوزنی، ابزاری موثر در برابر درد

اجرای طرح اشتغال فارغ التحصیلان از فردا

عناوین روزنامه های 31 خرداد 96

مسقط میزبان دیدار پرسپولیس و الاهلی عربستان شد

دومین پوستر نمایش شهاب حسینی رونمایی شد

جزئیات ثبت‌ نام چهارمین آزمون استخدامی کشور

خبر خوش وزیر کار به مددجویان

عکس نوشته های زیبای ماه رمضان

آموزش تغییر ظاهر صندل

کتاب هایی که از همان سطر اول جذب تان می کنند

چیدمان خانه‌های نقلی با دکوراسیونی ساده اما شیک

طرز تهیه فرنی قالبی با نشاسته

ذهن کودک را آماده ورزش کنید

دو رکعت نمازی که آدمی را عباد الرحمن می کند

نکات مهم در انتخاب سایه چشم

چگونه همسر خود را برای بچه دار شدن متقاعد کنیم؟

captcha