76   
شناسه خبر: 75722   
تاریخ انتشار: 1397/07/05 07:31
ترکیب احتمالی استقلال و پرسپولیس در شهرآورد 88
ترکیب احتمالی استقلال و پرسپولیس در شهرآورد 88
پرسپولیس و استقلال روز پنجشنبه در استادیوم آزادی به مصاف یکدیگر می‌روند.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق، پرسپولیس در دربی 88 با یک تغییر نسبت به ترکیب همیشگی مورد نظر برانکو به میدان خواهد رفت و بازیکنانی که مقابل سپیدرود غایب بودند هم به ترکیب اصلی برمی‌گردند. در دروازه سرخپوشان مثل همیشه بیرانوند ایفای نقش می‌کند و در خط دفاع میانی جلال حسینی و شجاع خلیل‌زاده بازی می‌کنند. حسین ماهینی در دفاع راست و محمد انصاری در دفاع چپ به میدان خواهند رفت.

کمال کامیابی‌نیا که مقابل سپیدرود غایب بود به ترکیب اصلی بر می‌گردد و در کنار احمد نوراللهی قرار خواهد گرفت. در خط هافبک رو به جلوی سرخپوشان عالیشه از ترکیب خارج شده و سیامک نعمتی به جای او بازی خواهد کرد تا در خط حمله مثل دیدارهای اخیر شاهد حضور منشا در کنار علیپور باشیم.

پرسپولیس به احتمال زیاد به ترکیب 2-4-4 با دو هافبک دفاعی برمی‌گردد و دیگر به صورت لوزی بازی نمی‌کند.

آبی‌های تهرانی در حال حاضر محسن کریمی و داریوش شجاعیان را که به تازگی از بند مصدومیت رها شده‌اند در اختیار ندارند. فرشید باقری روز گذشته در تمرینات شرکت نکرد و شنیده می‌شود روح اله باقری هم به دلیل سرما خوردگی شرایط مناسبی ندارد. فرشید اسماعیلی دیگر مصدوم آبی‌ها بود که با تلاش کادر پزشکی به بازی رسید و در مقابل مارکوس نیومایر که پیش بینی می‌شد یکی از مهره‌های کلیدی در بازی فردا باشد به این دیدار نرسید.

وینفرد شفر پس از جدایی مهره‌های کلیدی‌اش در تابستان هنوز به ترکیب ثابتی نرسیده اما چند بازیکن در این میان بازی‌های فصل جدید را در ترکیب اصلی تجربه کرده‌اند. جانشینان بازیکنانی مانند امید نورافکن، امید ابراهیمی، سید مجید حسینی، سرور جپارف و مامه بابا تیام فعلا نمایش درخشانی نداشته‌اند و طرفداران انتظار دارند تا بازی حساس دربی فرصت خوبی برای این اتفاق باشد.

سید مهدی رحمتی پس از یک فصل نیمکت نشینی و تماشای بازی‌های سنگربان جوان، سیدحسین حسینی، در جام حذفی، لیگ برتر و بازی رفت و برگشت برابر السد قطر در دروازه استقلال به میدان رفته و به نظر نمی‌رسد در بازی حساس برابر پرسپولیس هم نوبت حضور حسینی فرا برسد.

ترکیب خط دفاعی استقلال از دو بازیکن باتجربه و دو بازیکن جوان تشکیل می‌شود. روزبه چشمی با مصدومیت جزیی که داشت و تجربه تلخ برابر السد شانس اندکی برای حضور در ترکیب دارد و به نظر می‌رسد آرمین سهرابیان به همراه پژمان منتظری در قلب خط دفاع قرار بگیرند. خسرو حیدری با تجربه در با راست و زکی پور جوان هم بال چپ خط دفاع را تشکیل می‌دهند.

با غیبت احتمالی فرشید باقری به نظر می‌رسد شفر از علی کریمی آماده به عنوان تک هافبک دفاعی استفاده کند و چهار هافبک هجومی و یک مهاجم برابر او باشند. فرشید اسماعیلی، مرتضی تبریزی، طارق همام و وریا غفوری چهار بازیکن با سرعت و تکنیکی هستند که گزینه‌های ایده آل برای تغذیه مرتضی تبریز در نوک خط حمله در نظر گرفته می‌شوند. مهاجم سابق ذوب آهن که تجربه گلزنی به پرسپولیس را در کارنامه دارد فرصت عالی دارد تا نزد طرفداران جایگاه محبوبی کسب کند.

captcha