10   
شناسه خبر: 75740   
تاریخ انتشار: 1397/07/05 12:01
کارگروه مشترک اقتصاد فضایی تشکیل می شود
کارگروه مشترک اقتصاد فضایی تشکیل می شود
کارگروه مشترک اقتصاد فضایی با هدف توانمندسازی صنعت فضایی کشور توسط سازمان فضایی و پژوهشگاه فضایی ایران تشکیل می شود.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق، مرتضی براری، معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران با اشاره به اینکه در بخش فضایی کشور در مرحله گذر قرار داریم، بر لزوم تشکیل کمیته مشترک برای توانمندسازی صنعت و اقتصاد فضایی تاکید کرد و افزود: هدف از تشکیل این کارگروه جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی داخلی و خارجی در حوزه فضا است و قطعاً تشکیل «کارگروه توانمندسازی صنعت و اقتصاد فضایی» می تواند کمک بسیار زیادی به توسعه این بخش کند.

وی افزود: در حال حاضر سهم فناوری اطلاعات در اقتصاد دنیا بالای ۴۰۰۰ میلیارد دلار و در اقتصاد داخل کشور بالای ۴۰ هزار میلیارد تومان است.

رئیس سازمان فضایی ایران ادامه داد: انقلاب صنعتی نسل چهارم و انقلاب دیجیتال با ICT با بازار ۱۱ هزار میلیارد دلار در سال ۲۰۲۵ در حوزه اینترنت اشیاء همراه است که پست بانک ایران به عنوان بانک عامل و تخصصی وزارت ارتباطات باید در این اقتصاد سهم قابل توجهی داشته باشد و بطور مستمر این نقش را پررنگ کند.

براری افزود: نقدینگی زیادی در کشور وجود دارد ولی سرمایه گذاری استارتاپ های موفق ایرانی با سرمایه های خارجی است که این یک خلاء است و جذب سرمایه گذار داخلی در این حوزه می تواند توسط این بانک صورت پذیرد.

معاون وزیر ارتباطات با تاکید بر لزوم پایداری اقتصاد روستایی برای ایجاد اشتغال، تصریح کرد: اطلاعات مکانی که از طریق داده های ماهواره ای صورت می پذیرد، امروز در دنیا ۲۹۰ میلیارد دلار اقتصاد مستقیم و ۲۲۰۰ میلیارد دلار اقتصاد غیر مستقیم دارد و ۳۴۵ میلیارد دلار اقتصاد بخش فضایی است که سهم ما در آن بسیار کم است.

captcha