20   
شناسه خبر: 75787   
تاریخ انتشار: 1397/07/06 14:44
حرفهایی که کارمند با سیاست هرگز به رئیس خود نمی گوید
حرفهایی که کارمند با سیاست هرگز به رئیس خود نمی گوید
برای حفظ شان خود در نگاه رئیستان مراقب رفتار و حرف هایی که می خواهید به او بزنید باشید. شما کارمند او هستید و ممکن است اخراج شوید.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق، این امری طبیعی است که گاهی اوقات جملات اشتباهی را به افراد اشتباه بگوییم بعد از خشمگین شدن و عذرخواهی کردن، موضوع تمام می شود. با این حال، هنگامی که این «شخص اشتباه» رئیس شما باشد به سطح ناخوشایندی حرکت می کند بدتر از آن امکان دارد رتبه کاری خود را از دست بدهید بدتر از این شما می توانید اخراج شوید.

*آنچه کارمندان باهوش هرگز به رئیس خود نمی گویند

من نیاز به ارتقا دارم: شما می خواهید درآمد بیشتری داشته باشید؟شوکه کننده است. هر کسی خواهان ارتقا شغلی است بنابراین چیزی را به رئیس خود بگویید که نمیداند. بهتر است جلوی زبان خود را بگیرید و خواسته های خود را به رئیس تان منتقل نکنید به خصوص اگر مربوط به دستمزد است.

به جای آن بگویید: من می خواهم در مورد ارتقا شغلی نسبت به عملکرد سه ماهه گذشته بحث کنم. سپس مراحل مهم را ذکر کنید و کیفیت کار خود را توضیح دهید به عنوان مثال، "قرارداد جدیدی با یک فروشنده ایجاد کردم، که طی شش ماه آینده این شرکت بیش از 20،000 دلار را ذخیره خواهد کرد.

*من نمیتوانم با ____ کار کنم

این یکی از شایع ترین شکایاتی است که مدیران از کارکنان میشنوند اما بدگویی از یک همکار می تواند شما را در یک موقعیت بد قرار دهد چرا که مدیران نمی خواهند با استدلال های کوچک میان کارکنان مداخله کند. اگر مشکلی با یک همکار دارید، سعی کنید آن را مستقیما با فرد حل کنید اگر این امکان پذیر نیست و این مسئله کار شما را تحت تأثیر قرار می دهد، با مدیر خود در میان بگذارید ، اما با احتیاط ادامه دهید.

*همکار خود را ترور شخصیتی نکنید

در عوض، موارد خاص مشکل خود را با همکارتان در میان بگذارید و یک راه حل ارائه دهید به جای آن بگویید: همکارم گزارش کار خود را به موقع به من ارائه نمیدهد، و این کار تولید را به عقب می اندازد اما من یک پیشنهاد دارم.

*تقصیر من نیست

اگر شرایط فوق پیش بیاید و شما کسی دیگر را مقصر بدانید، حرکت نادرست و بدی را انجام داده اید، وقتی کاری اشتباه انجام میشود، دیگران را مقصر ندانید. شما باید مسئولیت کار خود را بپذیرید. تضمین کنید، که نمی خواهید به سادگی سرزنش شوید همچنین باید توضیح دهید که دیگر این اشتباه را تکرار نخواهید کرد. به جای آن بگویید: من درک می کنم که این مسئله بزرگی است. اما اتفاق افتاده است، و من سعی دارم جلوی وقوع دوباره آن را بگیرم. 

*اما ما همیشه این روش را انجام میدهیم

هیچ کس نمی خواهد با کسی که در برابر تغییر مقاومت میکند، کار کند . دانشمندان می گویند: مدیران کارکنانی را میخواهند که راه های جدید با کارآیی بالا پیدا کنند."هنگامی که رئیس شما از شما می خواهد کاری متفاوت انجام دهید به حالت دفاعی مثبت پاسخ ندهید.

به جای آن بگویید: این به نظر یک ایده عالی است. من دوست داشتم هر گونه توصیه ای راجع به نحوه انجام این کار داشته باشم زیرا نسبت به کارهای گذشته متفاوت است. این بخشی از کار من نیست. هیچ چیز بدتر از این نیست که کاری که مدیرتان خواسته را انجام ندهید چون بخشی از شغل شما نیست. مهم نیست که شما برای انجام چه کاری استخدام شده اید.

*شما باید مایل به مشارکت در راه های جدید باشید

اگر به شما گفته میشود که کاری را انجام دهید و شما میدانید همکارتان در آن زمینه مهارت بیشتری دارد، این موضوع را مستقیم به مدیر خود نگویید. به جای آن بگویید: من خوشحالم که این کار را به من سپرده اید. این کاری است که همکار من به طور معمول انجام میدهد می خواهید که من آن را به همکارم واگذار کنم یا خودم وارد کار شوم؟

*این بالاتر از دستمزد من است

اگر رئیس تان از شما می خواهد کاری را انجام دهید که به نظر شما خارج از محدوده موقعیت شما است، باید نگرانی خود را ابراز کنیدبا این وجود، نکته کلیدی این است که از لحن بیطرف استفاده کنید. به جای آن بگویید:من فکر نمی کنم که اجازه تصمیم گیری داشته باشم. آیا شما فکر نمی کنید که ____ مناسب تر برای رسیدگی به این کار باشد؟ 

*سرم زیادی شلوغ است
بسیاری از مردم معتقدند که کاستن از پروژه های کاری به عنوان تنبلی یا ناکارآمدی درک خواهد شد اما شما نمی خواهید خیلی درگیر شوید تا از کیفیت کارتان کاسته شود از این رو اگر شما احساس اضطراب می کنید مهم است که حرف بزنید.

به جای آن بگویید: در حال حاضر من فکر نمی کنم که قادر به انجام کار جدید باشم، اما اگر این یک اولویت است، آیا می توانید به من کمک کنید تا کارهای قبلی را سازماندهی کنم؟ از مدیر خود راه حلی برای کاستن حجم کاری درخواست کنید.

*حوصله ام سر رفته

اگر روی صندلی خود نشسته اید و خیال پردازی میکنید بهتر است راهی پیدا کنید و وقت خود را پر کنید. اگر از کلمه من حوصلم سر رفته استفاده کنید مشکل را بر روی شانه های مدیر خود قرار داده اید . بهترین تاکتیک شما این است که هر کاری که میتوانید را انجام دهید  به پروسه کارهای شرکت سری بزنید و ببینید از پس کدام یک برمی آیید.

به جای آن بگویید: در اینجا چند کار وجود دارد که مایل به انجام آنها هستم  آیا می توانم مسئولیت های خود را برای انجام این وظایف گسترش دهم؟ یا آیا چیز دیگری وجود دارد که می خواهید من انجام بدهم؟ 

در محل کار، روش های نوین و نوآورانه ای وجود دارد که هنگام صحبت کردن با مدیر خود، میتوانید از آنها استفاده کنید.

پایگاه خبری ایرانیان موفق

captcha