17   
شناسه خبر: 75795   
تاریخ انتشار: 1397/07/06 15:40
قلمو و برس های آرایشی تان را با این روش تمیز کنید
قلمو و برس های آرایشی تان را با این روش تمیز کنید
تمیز کردن برس های آرایشی از اهمیت بالایی برخوردار است، قلم موهای آرایشی چون با پوست صورت در تماس هستند نیاز است که به طور مرتب و به روش صحیح شسته شوند.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق، تمیز کردن برس آرایشی به طور مرتب مهم است. نه تنها رنگ های آرایشی را از بین می برد بلکه باعث می شود که از باکتری هایی که می توانند باعث آکنه شوند خلاص شوند. خوشبختانه، تمیز کردن قلمو ها آسان است.

برای پاک کردن قلمو هایی که برای لوازم آرایش های پودری مورد استفاده قرار می گیرند، ابتدا قسمت مویی قلم مو را در آب ولرم خیس کنید . بعد کاسه ای کوچک را با 1/4 فنجان آب و 1 قاشق چای خوری شامپو بچه پر کنید. نیمه پایینی برس را با مخلوط بشویید و سپس از انگشتان خود استفاده کنید تا از قلمو هرگونه آلودگی یا آرایش را بشویید و دوباره آنها را در آب ولرم شستشو دهید. با انگشتان دست قلم مو را حالت دهید و بگذارید خشک شود.به خواندن این مطلب ادامه دهید تا یاد بگیرید چگونه قلمو هایی که برای آرایش استفاده می شود را بشویید.

*با استفاده از صابون و آب 

بدانید اغلب چگونه می توانید قلمو را بشویید. تمیز نگه داشتن قلمو باعث صرفه جویی در زمان و انرژی هنگام شستن آن ها می شود. قلموها که با بسیاری از محصولات، مانند پودر، کرم زیر ساز برخورد می کنند به شستن مکرر بیشتر نیاز دارند نسبت به قلموهایی کم تر استفاده می شوند.

برس مخصوص کرم زیر ساز و پودر: هفته ای یک بار

برس مخصوص آرایش چشم و برس کانسیلر: هفته ای یکبار

برس های دیگر: ماهی یک بار

*قلمو را زیر آب ولرم بگیرید

از گرفتن آب زیر قسمت فلزی دسته خودداری کنید چون این کار چسب را خراب خواهد کرد که موها را به هم نگه می دارد. آب را روی قلمو بگیرید تا اینکه اکثر لوازم آرایش قدیمی را پاک کند. دقت کنید که موها عمودی به سمت پایین جریان آب خم شود اگر آب با فشار وارد شود ، ممکن است به قلمو آسیب بزند.

از آب داغ استفاده نکنید چون گرما ممکن است به پشم آسیب بزند وقتی که آب به داخل مرکز برس سرازیر می شود، موها را حرکت داده و از هم جدا کنید.

*اگر دوست دارید قلم مو را در آب فرو کنید 

یک کاسه یا فنجان را با کمی آب پر کنید. به یک چهارم فنجان آب ولرم نیاز خواهید داشت. از استفاده آب داغ خودداری کنید چون ممکن است به قلمو آسیب بزند. همچنین می توانید صابون را مستقیما به برس اعمال کنید. این به خصوص در صورتی مفید است که قلم مو ها بسیار کثیف باشند. 

*اگر از حمام استفاده می کنید کمی شامپو بچه در آب بریزید

یک قاشق چای خوری شامپو را داخل فنجان اضافه کنید و به آرامی با هم ترکیب کنید اگر شامپو بچه ندارید، از صابون استفاده کنید.

*قلم مو را در مخلوط فرو کنید و بچرخانید 

تنها نیمی از موهای برس باید در مخلوط پیچ بخورند تا از حرکت آب در دسته خودداری کنید. اگر از کاسه استفاده نمی کنید، می توانید صابون را با استفاده از انگشتان به کار ببرید. 

*اگر از یکی استفاده می کردید، برس را از روی مخلوط بردارید

آرایش و کثیفی ها را با مالش ملایم و آب کف صابون با انگشتان بشویید.

*قلمو را زیر آب ولرم بشویید

به ماساژ دادن موها ادامه دهید در حالی که آن ها را زیر آب می شویید تا کاملا پاک شود. شاید لازم باشد چندین بار قلمو را را با آب بشویید تا تمیز شود. اگربعد از آبکشی بسیار کدر به نظر برسد، قلمو را دوباره بشویید. قلمو کاملا تمیز نیست تا زمانی که آبی که از میان موها عبور می کند تمیز باشد.

*قلمو را خشک کنید

از یک حوله برای پاک کردن رطوبت استفاده کنید. آن را به اطراف موهای خیس بپیچید و با انگشتان خود به آرامی آن را فشار دهید.

*موهایش را دوباره شکل دهید

اگر موها شکسته باشد باید تغییر شکل دهید. از انگشتان برای صاف کردن، پخش، برگرداندن موها به شکل اصلی خود استفاده کنید.

*بگذارید قلمو خشک شود

آن ها را روی حوله نگذارید این می تواند باعث کپک شود. به جای آن قلمو را روی پیشخوان، بطور آویزان قرار دهید.

*موهای قلمو را وقتی به طور کامل خشک شدند حالت دهید.

حالا آماده استفاده هستند.

پایگاه خبری ایرانیان موفق

captcha