32   
شناسه خبر: 75840   
تاریخ انتشار: 1397/07/08 20:27
منابع حاصل از افزایش قیمت ارز، به مردم برگردانده می شود
منابع حاصل از افزایش قیمت ارز، به مردم برگردانده می شود
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از واریز منابع حاصله از افزایش قیمت ارز به جیب مردم خبر داد.

به گزارش خانه ملت، غلامرضا تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس گفت: در برخی محافل  و شبکه های مجازی مطرح شده است که درآمد حاصل از افزایش نرخ ارز افزایش  به حساب دولت و خزانه می رود، باید گفت این گونه نیست، دولت برای استفاده از درآمد دلاری و نفتی سقف دارد، 110 هزار میلیارد تومان سقف برای برداشت دولت در نظر گرفته شده با این حساب چه دلار 3 هزار تومان باشد چه 10 هزار تومان، قیمت نفت 30 یا 80 دلار شود ،سقف برداشت دولت مشخص است.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس دهم شورای اسلامی گفت:  نمایندگان دراین جلسه بحث کردند که با توجه به تحریم های پیش روی آینده اقتصادی کشور چه خواهد شد، پیشنهاداتی دراین زمینه مطرح شد، در جریان طرح تامین کالای اساسی مجلس هستند که نمایندگان به آن رای ندادند تا دولت پیشنهاد خود را ارائه دهد.

وی ادامه داد: مجلس و دولت به دنبال آن هستند در گردش مالی که به واسطه افزایش قیمت ارز در کشور رخ داده بداند چه منابعی در کجا خلق می شود، تا این منابع به نوعی به جیب مردم و تولید برگردانده شود.

تاجگردون گفت: در جریان مدیریت فضای اقتصادی دولت اختیاراتی دارد که در قالب آن عمل می کند و مجلس تلاش دارد برای منافع مردم و تولید کننده اختیارات دیگری تحت عنوان قوانین برای دولت ایجاد کند.

رئیس کمیسیون برنامه ، بودجه و محاسبات مجلس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مردم بدانند ما تمام تلاش مان را خواهیم کرد تا منابع حاصله در جریان اتفاقات ارزی در کشور به روش های مختلف و شیوه ای که دولت تمهیدات آن را پیش بینی می کند برای جبران فشار تحریم ها به جیب مردم برود که البته این کار سخت است.

پایگاه خبری ایرانیان موفق

captcha