14   
شناسه خبر: 75883   
تاریخ انتشار: 1397/07/09 14:54
تفاوت های مهم ثروتمندان با فقرا
تفاوت های مهم ثروتمندان با فقرا
ثروتمندان عاداتی دارند که موجب موفقیت آنها شده است.

حسام حسین پور: به نظر شما ثروتمندان و فقرا چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟ هرگاه خود را سرزنش یا از شرایط شکایت می‌کنید، درواقع نتیجه‌ی شرایط مالی خود را می‌بینید. شما می‌توانید فقیر یا ثروتمند باشید، اما نمی‌توانید هردوی آنها باشید. ثروتمندان عاداتی دارند که موجب موفقیت آنها شده است. در ادامه‌ی این مقاله،به تفاوت مهم ثروتمندان و فقرا اشاره می‌کنیم.

* ثروتمندان با پول بازی می‌کنند تا برنده شوند، فقرا با پول بازی می‌کنند تا آن را از دست ندهند

هدف ثروتمندان این است که دارایی زیادی داشته باشند. بسیاری از ثروتمندان، از دارایی‌هایشان برای کمک به دیگران نیز استفاده می‌کنند. یکی از اصول کسب موفقیت که به مردم آموزش داده می‌شود این است: «اگر ستاره‌ها را هدف بگیرید، دست‌کم می‌توانید ماه را بزنید.» فقرا حتی تلاش نمی‌کنند سقف خانه‌شان را هدف بگیرند و تعجب می‌کنند که چرا نمی‌توانند موفق باشند.

*  ثروتمندان خود را متعهد کرده‌اند که ثروتمند شوند، فقرا می‌خواهند که ثروتمند شوند

دلیل اصلی اینکه بیشتر افراد نمی‌توانند به چیزی که می‌خواهند دست پیدا کنند، این است که نمی‌دانند دقیقا چه چیزی می‌خواهند. ثروتمندان به روشنی می‌دانند که می‌خواهند ثروتمند باشند و تردیدی در این خواسته‌شان راه نمی‌دهند. آنها کاملا خودشان را متعهد کرده‌اند ثروت زیادی به‌دست آورند. تا زمانی که کارهایشان قانونی و اخلاقی باشد، هرکاری می‌کنند تا دارایی زیادی به دست آورند. ثروتمندان پیام‌های مغشوش به جهان ارسال نمی‌کنند اما فقرا این کار را انجام می‌دهند.

بیشتر افراد آنچنان مشغول به خود هستند که همه چیز در اطراف‌شان در حال چرخیدن است. اما اگر واقعا می‌خواهید ثروتمند شوید همه چیز فقط به شما مربوط نمی‌شود. لازمه‌ی ثروتمند شدن این است که به زندگی دیگران نیز ارزش اضافه کنید. به این ترتیب بخشی از زندگی شما شامل این می‌‌شود که داشته‌هایتان را با دیگران به اشتراک بگذارید. معنای این حرف این است که می‌خواهید بازی‌های بزرگی انجام بدهید.

* ثروتمندان فرصت‌ها را می‌بینند، فقرا موانع را؛ ثروتمندان رشد بالقوه را می‌بینند، فقرا شکست‌های بالقوه را؛ ثروتمندان بر روی پاداش‌ها تمرکز می‌کنند، فقرا بر روی خطرها

ثروتمندان مسئولیت اتفاقاتی را که در زندگی‌شان می‌افتد، برعهده می‌گیرند و با این ذهنیت عمل می‌کنند: «این به‌خوبی کار خواهد چون وادارش می‌کنم درست کار کند.» یک کار هرقدر هم که به طول بینجامد، ثروتمندان خود را متعهد به انجام آن می‌دانند. آنها درنهایت می‌گویند: «اگر تو این کار را انجام ندهی، پس چه کسی می‌تواند انجامش بدهد؟»

* ثروتمندان روی خواسته‌هایشان تمرکز می‌کنند اما فقرا بر روی چیزی که نمی‌خواهند، متمرکز می‌شوند

آیا می‌دانید که هیچ مسیر مستقیمی در این دنیا وجود ندارد؟‌ زندگی بر روی خطوط مستقیم و بی‌عیب حرکت نمی‌کند. حرکت آن بیشتر شبیه یک رودخانه‌ی پُرپیچ و خم است. در بیشتر موارد تنها می‌توانید انحنای پیشِ رو را ببینید و تا زمانی که به پیچ بعدی نرسید، نمی‌توانید ادامه‌ی مسیر را مشاهده کنید.

هرگاه افرادی را دیدید که به آنچه شما آرزو دارید، رسیده‌اند، برای‌شان دعا کنید. اگر فردی را می‌بینید که خانه‌ی زیبایی دارد، از آن خانه تعریف کنید و به آن فرد تبریک بگویید. اگر ماشین زیبایی می‌بینید، از آن ماشین تعریف کنید و به صاحبش تبریک بگویید. اگر فردی را می‌بینید که خانواده‌ای دوست‌داشتنی دارد، برای آن فرد و خانواده‌اش دعای خیر کنید.

از همین الان از شما می‌خواهم تمرین کنید دیدگاه‌های منفی دیگران را به خاطر بسپارید و هرگز مانند آنها نباشید. انرژی مثبت و منفی، هردو مُسری‌اند. من باور دارم که افکار منفی آفت ذهن هستند. آنها باعث می‌شوند به‌جای اینکه تلاش کنید، شکایت کنید؛ به‌جای اینکه کار مؤثری بکنید، دستپاچه شوید و به‌جای اینکه به انجام کاری ترغیب بشوید، ناامید شوید. به این ترتیب آیا واقعا می‌خواهید به افراد منفی‌گرا نزدیک شوید؟!

*  ثروتمندان تقریبا همیشه به‌دنبال پیشرفت و ارتقا هستند

آنها مشتاق هستند که محصولات‌، خدمات و ایده‌هایشان را با اشتیاق و هیجان ارتقا بدهند. تنفر از توسعه و پیشرفت، یکی از بزرگ‌ترین موانع در برابر موفقیت است. افرادی که با فروش و گسترش دادن ایده‌ها و محصولات‌شان مشکل دارند، معمولا ورشکسته می‌شوند.

* فقرا هرکاری می‌کنند تا از مشکلات دوری کنند

فقرا هنگامی که با یک چالش مواجه می‌شوند، از آن فرار می‌کنند. رمز موفقیت در فرار کردن از مشکلات نیست، شما باید به‌اندازه‌ای رشد کنید که از مشکلات‌تان بزرگ‌تر شوید. اگر در زندگی‌تان با مشکل بزرگی روبه‌رو هستید، تنها معنی‌اش این است که فرد بزرگی نیستید. اگر می‌خواهید یک تغییر پایدار ایجاد کنید، بر بزرگیِ مشکل‌تان تمرکز نکنید، بلکه روی بزرگیِ خودتان تمرکز کنید.

* ثروتمندان و افراد موفق راه‌حل‌محور هستند

ثروتمندان وقت و انرژی‌شان را صرف می‌کنند تا برای چالش‌های پیشِ رو پاسخ‌هایی پیدا و سیستم‌هایی خلق کنند و مطمئن شوند آن مشکل دیگر اتفاق نمی‌افتد. تصور کنید ظرفی برای نگهداری ثروت‌تان دارید. اگر ظرف شما کوچک باشد و پول زیادی داشته باشید، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ ظرف شما سرریز خواهد شد، پول مازاد بیرون می‌ریزد و پول‌تان را از دست خواهید داد. شما نمی‌توانید بیشتر از ظرف‌تان پول داشته باشید. درنتیجه باید ظرف بزرگ‌تری داشته باشید. در این صورت نه‌تنها ثروت بیشتری خواهید داشت، بلکه می‌توانید ثروت دیگران را نیز به خود جذب کنید.

* ثروتمندان از مشکلات نه فرار می‌کنند و نه شکایت

ثروتمندان جنگجویان مالی هستند. اگر شما در مدیریت مشکلات و غلبه بر موانع استاد باشید، چه چیزی می‌تواند جلوی موفقیت‌تان را بگیرد؟‌ بله درست است، هیچ چیز! اگر چیزی نتواند جلوی شما را بگیرد، مهارنشدنی خواهید بود.

* ثروتمندان سخت کار می‌کنند و باور دارند به‌خاطر تلاشی که می‌کنند و ارزشی که برای دیگران به همراه می‌آورند، پاداش خوبی به‌دست خواهند آورد

فقرا نیز سخت کار می‌کنند اما چون احساس بی‌ارزش بودن می‌کنند، بر این باورند که برای تلاش‌شان شایسته‌ی دریافت پاداش زیادی نیستند.

تلاش کنید واقعا ثروتمند شوید و به افرادی که فرصت‌های چندانی در زندگی‌شان نداشته‌اند، کمک کنید. اگر وسیله‌ای دارید که می‌توان از آن پول زیادی به‌دست آورد، از آن استفاده کنید. دریافت یک حقوق ثابت هیچ اشکالی ندارد، به شرط اینکه متناسب با توانایی و ارزش‌آفرینی شما باشد.

* ثروتمندان خودشان و ارزش‌هایشان را باور دارند

اما افراد فقیر این‌گونه نیستند و به این دلیل همواره به‌دنبال تضمین هستند. تنها راه برای اینکه متناسب با ارزش واقعی‌تان به شما پول داده شود، این است که براساس نتایج کارتان به شما پول بدهند.

آیا به‌دنبال یک شغل موفق هستید یا می‌خواهید رابطه‌ی نزدیکی با خانواده‌تان داشته باشید؟ هردو! آیا می‌خواهید بر روی کسب‌وکارتان تمرکز کنید یا تفریح و سرگرمی داشته باشید؟ هردو! آیا می‌خواهید پول داشته باشید یا زندگی‌تان معنادار باشد؟ هردو! آیا می‌خواهید پول زیادی به‌دست بیاورید یا کاری را که عاشقش هستید انجام بدهید؟ هردو! فقرا معمولا یکی از این دو را انتخاب می‌کنند اما ثروتمندان هردو را.

بگذارید صریح حرف بزنم، پول مهم است. گفتن اینکه پول به‌اندازه‌ی چیز‌های دیگر مهم نیست، حرف خنده‌داری است. مثل این است که بگوییم دست‌هایتان مهم‌ترند یا پاهایتان؟! آیا نمی‌شود هردویشان مهم باشند؟‌!

پول آزادی به همراه می‌آورد، آزادی برای خرید چیز‌هایی که می‌خواهید و آزادی برای انجام کارهایی که دوست دارید. پول به شما اجازه می‌دهد از ساده‌ترین چیزها در زندگی لذت ببرید و نیز برای شما این فرصت را فراهم می‌کند که به دیگران کمک کنید تا نیازهای ضروری‌شان را تأمین کنند. مهم‌تر از همه اینکه اگر پول داشته باشید، انرژی‌تان صرف نگرانی بابت بی‌پولی نمی‌شود.

پایگاه خبری ایرانیان موفق

اخبار مرتبط

هند روزانه ۱۸۰ هزار بشکه نفت از ایران وارد می کند

۱۳ هزار تقاضا برای صدور غیرحضوری دفترچه درمانی ثبت شده است

بیش از ۵ میلیون نفر از فردا سود سهام عدالت می‌گیرند

صادرات ۱۰۰ شاخه گل رز معادل یک بشکه نفت ارزش اقتصادی دارد

ابلاغ پرداخت کمک جبرانی خانوارهای کم‌درآمد

مستمری مددجویان کمیته امداد 3 برابر شد

۱۲میلیون تومان ارزش سهام عدالت یک خانوار پنج‌نفره

افزایش ۶۶ درصدی حجم کل معاملات در فرابورس

شرکت ملی گاز به مردم بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد تومان خدمات ارائه کرده

400 کیلوولت ریتگ اطراف دریاچه ارومیه تکمیل می شود

برگزاری همایش مشترک توسعه همکاری کشاورزی اتحادیه اروپا و ایران

تاثیر «کارآفرینی» در تسهیل اقتصاد دانش بنیان

۱۴ رام قطار فوق‌ العاده مشهد در هفته وحدت راه اندازی شد

افزایش دو برابری تولید لبنیات

خبر خوش به کارآفرینان/ تدوین بسته قانونی برای کارآفرینی

۹۵ درصد سوخت نیروگاه‌ها از گاز طبیعی تامین می شود

طرح بسته حمایتی دولت آغاز شد / کارکنان و بازنشستگان ۲۰۰ هزار تومان گرفتند

ارائه سیم کارت رایگان مخصوص افراد زیر 18 سال

تولید ۹۱۵ هزار تن انار در سال جاری

پرداخت وام نوسازی از ۲ هفته دیگر آغاز می شود

سطح مکانیزه برنج تا 150 هزار هکتار افزایش می یابد

بیش از 10 میلیون تن کالای اساسی به کشور وارد شد

لیست کاهش قیمت کالاها/ روغن نباتی ارزان شد

همکاری روسیه با ایران جهت توسعه ارزهای دیجیتال

ایجاد ۸۲ هزار شغل کشاورزی در کشور

افتتاح نیروگاه ماکو با حضور رئیس جمهور

تاجران ایرانی ۶۰ هزار تن برنج هندی وارد می کنند

زوج های تهرانی ۱۴.۵ میلیون تومان وام ازدواج می گیرند

یورو مسافرتی ارزان شد

صندوق بین‌المللی پول از شفاف‌سازی‌های مالی ایران تمجید کرد

کارگران بسته حمایتی می گیرند

معاملات مسکن در کشور ۱۹ درصد افزایش یافته است

سینماهای متروکه و فرهنگسراهای غیرفعال به محل کسب‌وکار تبدیل می شوند

۲۰۰۰۰۰۰۰۰۰ دلار چدن، آهن و فولاد صادر شده است

توزیع پکیج لوازم کاهنده‌ مصرف آب در بین تهرانی ها

۳ میلیارد سهم در بورس معامله شد

۱۰ میلیون تن کالای اساسی وارد شده است

۹۶۰ واحد مسکن مهر پرند آماده تحویل است

ایران از طریق شرکت‌های اروپایی به بازار منطقه دست پیدا می کند

جذاب تر شدن مشاغل خدماتی

نحوه واریز کمک جبرانی دولت

ایجاد یک‌ میلیون و ۳۳ هزار شغل در بافت‌های فرسوده کشور

۹۲ درصد زعفران و ۷۱ درصد گل محمدی جهان در ایران کشت می شود

افزایش ۷ تا ۸ درصدی تولید شیر خام

985 واحد تولیدی در شهرک‌های صنعتی به چرخه تولید بازگشتند

سیستم‌های نوین آبیاری باعث صرفه‌ جویی 25 میلیون‌ مترمکعب آب شدند

درآمد میلیونی زیره سیاه در کشور

فروش دیجیتالی طلای سیاه

پرداخت ۹۵ درصدی مطالبات چایکاران

شرکت های فعال‌ در بورس ۸۶ واحد رشد کردند

اروپا همچنان پشت ایران است

صادرات پتروشیمی ۳۳ درصد رشد کرد

افزایش صادرات نفت ایران از ماه آینده

معاف شدن بندر چابهار از تحریم‌های جدید آمریکا

فعال شدن یک قرارداد آتی جدید زعفران در بورس

گازدار شدن 700 هزار خانوار شهری و روستایی

ایران کابل‌های زیردریایی ولتاژ بالا تولید می کند

ارز مورد نیاز کالاهای اساسی برای ۱.۵ سال آینده تهیه شد

خودکفایی کشور در تولید سورگوم

۷۰ شناور با توان داخلی ساخته شد

افزایش قابل‌توجه صادرات کالاهای صنعتی

روزانه ۱۰۰میلیون لیتر بنزین در ایران تولید می شود

بورس رشد کرد

ایران عضو شورای حکام اتحادیه جهانی مخابرات شد

ایران در ساخت قطعات نیروگاهی به خودکفایی ۹۰ درصدی رسید

دانشجویان دانشگاه شریف ۲ مدال طلا و نقره در المپیاد جهانی ریاضی کسب کردند

ظرفیت 230 میلیون تنی بنادر در مقابله با تحریم ها

افزایش صادرات برق ایران تا ۳۳ میلیارد دلار

۱۰۰ میلیارد تومان به حساب سازمان زندان‌ها واریز شد

درآمدهای نفتی در هفت ماهه اول سال ۵۶ درصد افزایش یافته است

بیمه از استارتاپ‌ها حمایت می کند

45 هزار روستایی تسهیلات اشتغال گرفتند

جزیره کیش به پل ارتباطی با اقتصاد جهانی تبدیل می شود

دولت به حساب سرپرستان خانوار کمک جبرانی واریز می کند

روزانه ۹.۲ میلیون بشکه نفت‌ و گاز در ایران تولید می کند

تولید 88 درصد از زعفران جهان در ایران

چند شرکت پتروشیمی جدید وارد بورس می شوند

هندی‌ها تاکنون از ایران نفت بیشتری خریدند

بازنشستگان و کارمندان از دولت بسته حمایتی می گیرند

اقشار کم‌درآمد زنجان از 892 واحد مسکونی برخوردار می شوند

اختصاص ۱۷۰هزار تن سیمان جهت بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه

آمریکا شکست خورد/ ایران همچنان نفت خود را صادر می کند

افزایش تولید گازوئیل یورو ۴ در کشور

نصب ۲۰۰۰ مگاوات دیزل اضطراری تولید برق در کشور برای مقابله با خاموشی

زعفران بهاباد برند می شود

الگوی زنجیره ارزش خرما در پنج استان تشکیل می شود

مبلغ سبد حمایت غذایی به حساب یارانه افراد واریز می شود

12 میلیون دلار چای ایرانی در 6 ماهه نخست سال صادر شده است

کارمندان امسال یک میلیون و ۷۸ هزارتومان عیدی می گیرند

حقوق کارمندان 20 درصد افزایش می یابد

اشتغالزایی از طریق احداث شهرک‌های گردشگری

مرکز تجاری کالاهای ایرانی در سلیمانیه عراق راه اندازی شد

192 میلیارد تومان به چایکاران گیلانی پرداخت شد

1200معدن سنگ های تزیینی در کشور فعالیت می کنند

کسب رتبه نخست در تولید زعفران و تخم شربتی توسط خراسان‌رضوی

افزایش 5 میلیون تومانی وام مسکن

بیش از 2000 تن انار از خداآفرین برداشت شد

حضور پرقدرت شرکت نفت ستاره خلیج فارس در بازارهای جهانی

رکورد شکستن درآمد گمرک در نیمه نخست سال

فعال شدن معادن کوچک در کشور

captcha