5   
شناسه خبر: 75883   
تاریخ انتشار: 1397/07/09 14:54
تفاوت های مهم ثروتمندان با فقرا
تفاوت های مهم ثروتمندان با فقرا
ثروتمندان عاداتی دارند که موجب موفقیت آنها شده است.

حسام حسین پور: به نظر شما ثروتمندان و فقرا چه تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند؟ هرگاه خود را سرزنش یا از شرایط شکایت می‌کنید، درواقع نتیجه‌ی شرایط مالی خود را می‌بینید. شما می‌توانید فقیر یا ثروتمند باشید، اما نمی‌توانید هردوی آنها باشید. ثروتمندان عاداتی دارند که موجب موفقیت آنها شده است. در ادامه‌ی این مقاله،به تفاوت مهم ثروتمندان و فقرا اشاره می‌کنیم.

* ثروتمندان با پول بازی می‌کنند تا برنده شوند، فقرا با پول بازی می‌کنند تا آن را از دست ندهند

هدف ثروتمندان این است که دارایی زیادی داشته باشند. بسیاری از ثروتمندان، از دارایی‌هایشان برای کمک به دیگران نیز استفاده می‌کنند. یکی از اصول کسب موفقیت که به مردم آموزش داده می‌شود این است: «اگر ستاره‌ها را هدف بگیرید، دست‌کم می‌توانید ماه را بزنید.» فقرا حتی تلاش نمی‌کنند سقف خانه‌شان را هدف بگیرند و تعجب می‌کنند که چرا نمی‌توانند موفق باشند.

*  ثروتمندان خود را متعهد کرده‌اند که ثروتمند شوند، فقرا می‌خواهند که ثروتمند شوند

دلیل اصلی اینکه بیشتر افراد نمی‌توانند به چیزی که می‌خواهند دست پیدا کنند، این است که نمی‌دانند دقیقا چه چیزی می‌خواهند. ثروتمندان به روشنی می‌دانند که می‌خواهند ثروتمند باشند و تردیدی در این خواسته‌شان راه نمی‌دهند. آنها کاملا خودشان را متعهد کرده‌اند ثروت زیادی به‌دست آورند. تا زمانی که کارهایشان قانونی و اخلاقی باشد، هرکاری می‌کنند تا دارایی زیادی به دست آورند. ثروتمندان پیام‌های مغشوش به جهان ارسال نمی‌کنند اما فقرا این کار را انجام می‌دهند.

بیشتر افراد آنچنان مشغول به خود هستند که همه چیز در اطراف‌شان در حال چرخیدن است. اما اگر واقعا می‌خواهید ثروتمند شوید همه چیز فقط به شما مربوط نمی‌شود. لازمه‌ی ثروتمند شدن این است که به زندگی دیگران نیز ارزش اضافه کنید. به این ترتیب بخشی از زندگی شما شامل این می‌‌شود که داشته‌هایتان را با دیگران به اشتراک بگذارید. معنای این حرف این است که می‌خواهید بازی‌های بزرگی انجام بدهید.

* ثروتمندان فرصت‌ها را می‌بینند، فقرا موانع را؛ ثروتمندان رشد بالقوه را می‌بینند، فقرا شکست‌های بالقوه را؛ ثروتمندان بر روی پاداش‌ها تمرکز می‌کنند، فقرا بر روی خطرها

ثروتمندان مسئولیت اتفاقاتی را که در زندگی‌شان می‌افتد، برعهده می‌گیرند و با این ذهنیت عمل می‌کنند: «این به‌خوبی کار خواهد چون وادارش می‌کنم درست کار کند.» یک کار هرقدر هم که به طول بینجامد، ثروتمندان خود را متعهد به انجام آن می‌دانند. آنها درنهایت می‌گویند: «اگر تو این کار را انجام ندهی، پس چه کسی می‌تواند انجامش بدهد؟»

* ثروتمندان روی خواسته‌هایشان تمرکز می‌کنند اما فقرا بر روی چیزی که نمی‌خواهند، متمرکز می‌شوند

آیا می‌دانید که هیچ مسیر مستقیمی در این دنیا وجود ندارد؟‌ زندگی بر روی خطوط مستقیم و بی‌عیب حرکت نمی‌کند. حرکت آن بیشتر شبیه یک رودخانه‌ی پُرپیچ و خم است. در بیشتر موارد تنها می‌توانید انحنای پیشِ رو را ببینید و تا زمانی که به پیچ بعدی نرسید، نمی‌توانید ادامه‌ی مسیر را مشاهده کنید.

هرگاه افرادی را دیدید که به آنچه شما آرزو دارید، رسیده‌اند، برای‌شان دعا کنید. اگر فردی را می‌بینید که خانه‌ی زیبایی دارد، از آن خانه تعریف کنید و به آن فرد تبریک بگویید. اگر ماشین زیبایی می‌بینید، از آن ماشین تعریف کنید و به صاحبش تبریک بگویید. اگر فردی را می‌بینید که خانواده‌ای دوست‌داشتنی دارد، برای آن فرد و خانواده‌اش دعای خیر کنید.

از همین الان از شما می‌خواهم تمرین کنید دیدگاه‌های منفی دیگران را به خاطر بسپارید و هرگز مانند آنها نباشید. انرژی مثبت و منفی، هردو مُسری‌اند. من باور دارم که افکار منفی آفت ذهن هستند. آنها باعث می‌شوند به‌جای اینکه تلاش کنید، شکایت کنید؛ به‌جای اینکه کار مؤثری بکنید، دستپاچه شوید و به‌جای اینکه به انجام کاری ترغیب بشوید، ناامید شوید. به این ترتیب آیا واقعا می‌خواهید به افراد منفی‌گرا نزدیک شوید؟!

*  ثروتمندان تقریبا همیشه به‌دنبال پیشرفت و ارتقا هستند

آنها مشتاق هستند که محصولات‌، خدمات و ایده‌هایشان را با اشتیاق و هیجان ارتقا بدهند. تنفر از توسعه و پیشرفت، یکی از بزرگ‌ترین موانع در برابر موفقیت است. افرادی که با فروش و گسترش دادن ایده‌ها و محصولات‌شان مشکل دارند، معمولا ورشکسته می‌شوند.

* فقرا هرکاری می‌کنند تا از مشکلات دوری کنند

فقرا هنگامی که با یک چالش مواجه می‌شوند، از آن فرار می‌کنند. رمز موفقیت در فرار کردن از مشکلات نیست، شما باید به‌اندازه‌ای رشد کنید که از مشکلات‌تان بزرگ‌تر شوید. اگر در زندگی‌تان با مشکل بزرگی روبه‌رو هستید، تنها معنی‌اش این است که فرد بزرگی نیستید. اگر می‌خواهید یک تغییر پایدار ایجاد کنید، بر بزرگیِ مشکل‌تان تمرکز نکنید، بلکه روی بزرگیِ خودتان تمرکز کنید.

* ثروتمندان و افراد موفق راه‌حل‌محور هستند

ثروتمندان وقت و انرژی‌شان را صرف می‌کنند تا برای چالش‌های پیشِ رو پاسخ‌هایی پیدا و سیستم‌هایی خلق کنند و مطمئن شوند آن مشکل دیگر اتفاق نمی‌افتد. تصور کنید ظرفی برای نگهداری ثروت‌تان دارید. اگر ظرف شما کوچک باشد و پول زیادی داشته باشید، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ ظرف شما سرریز خواهد شد، پول مازاد بیرون می‌ریزد و پول‌تان را از دست خواهید داد. شما نمی‌توانید بیشتر از ظرف‌تان پول داشته باشید. درنتیجه باید ظرف بزرگ‌تری داشته باشید. در این صورت نه‌تنها ثروت بیشتری خواهید داشت، بلکه می‌توانید ثروت دیگران را نیز به خود جذب کنید.

* ثروتمندان از مشکلات نه فرار می‌کنند و نه شکایت

ثروتمندان جنگجویان مالی هستند. اگر شما در مدیریت مشکلات و غلبه بر موانع استاد باشید، چه چیزی می‌تواند جلوی موفقیت‌تان را بگیرد؟‌ بله درست است، هیچ چیز! اگر چیزی نتواند جلوی شما را بگیرد، مهارنشدنی خواهید بود.

* ثروتمندان سخت کار می‌کنند و باور دارند به‌خاطر تلاشی که می‌کنند و ارزشی که برای دیگران به همراه می‌آورند، پاداش خوبی به‌دست خواهند آورد

فقرا نیز سخت کار می‌کنند اما چون احساس بی‌ارزش بودن می‌کنند، بر این باورند که برای تلاش‌شان شایسته‌ی دریافت پاداش زیادی نیستند.

تلاش کنید واقعا ثروتمند شوید و به افرادی که فرصت‌های چندانی در زندگی‌شان نداشته‌اند، کمک کنید. اگر وسیله‌ای دارید که می‌توان از آن پول زیادی به‌دست آورد، از آن استفاده کنید. دریافت یک حقوق ثابت هیچ اشکالی ندارد، به شرط اینکه متناسب با توانایی و ارزش‌آفرینی شما باشد.

* ثروتمندان خودشان و ارزش‌هایشان را باور دارند

اما افراد فقیر این‌گونه نیستند و به این دلیل همواره به‌دنبال تضمین هستند. تنها راه برای اینکه متناسب با ارزش واقعی‌تان به شما پول داده شود، این است که براساس نتایج کارتان به شما پول بدهند.

آیا به‌دنبال یک شغل موفق هستید یا می‌خواهید رابطه‌ی نزدیکی با خانواده‌تان داشته باشید؟ هردو! آیا می‌خواهید بر روی کسب‌وکارتان تمرکز کنید یا تفریح و سرگرمی داشته باشید؟ هردو! آیا می‌خواهید پول داشته باشید یا زندگی‌تان معنادار باشد؟ هردو! آیا می‌خواهید پول زیادی به‌دست بیاورید یا کاری را که عاشقش هستید انجام بدهید؟ هردو! فقرا معمولا یکی از این دو را انتخاب می‌کنند اما ثروتمندان هردو را.

بگذارید صریح حرف بزنم، پول مهم است. گفتن اینکه پول به‌اندازه‌ی چیز‌های دیگر مهم نیست، حرف خنده‌داری است. مثل این است که بگوییم دست‌هایتان مهم‌ترند یا پاهایتان؟! آیا نمی‌شود هردویشان مهم باشند؟‌!

پول آزادی به همراه می‌آورد، آزادی برای خرید چیز‌هایی که می‌خواهید و آزادی برای انجام کارهایی که دوست دارید. پول به شما اجازه می‌دهد از ساده‌ترین چیزها در زندگی لذت ببرید و نیز برای شما این فرصت را فراهم می‌کند که به دیگران کمک کنید تا نیازهای ضروری‌شان را تأمین کنند. مهم‌تر از همه اینکه اگر پول داشته باشید، انرژی‌تان صرف نگرانی بابت بی‌پولی نمی‌شود.

پایگاه خبری ایرانیان موفق

اخبار مرتبط

اولین شهرک ماهیان زینتی در کشور راه اندازی شد

رویکرد مثبت ایران به FATF باعث برهم خوردن برنامه های ترامپ شد

برنامه ای جهت افزایش راندمان نیروگاه‌های کشور

اضافه شدن ۲۰۰۰ واگن به مترو, عامل صرفه‌جویی ١٧.٤ میلیارد لیتری بنزین

رتبه ایران در استاندارد ارتقاء یافت

۵۰۰ میلیون دلار، حاصل از صادرات ارس

افتتاح پنجمین نمایشگاه بورس کیش

ابزارهای مالی جدید وارد بازار سرمایه ایران می شود

۳۰۰ میلیون تومان برای تکمیل مرکز ماده ۱۶ تبریز اختصاص یافت

انعکاس گسترده‌ خبر ساخت «لامبورگینی» ایرانی

بیش از 11 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی پرداخت می شود

صادرات ۱.۲ میلیارد دلاری صنایع کوچک/ عرضه پوشاک تولیدی روستاییان در بهمن ماه

۱۰ میلیارد دلار به تولیدات داخلی اختصاص یافته است

ارتقاء جایگاه "برند ایرانی" در جهان

انعقاد تفاهم‌نامه تولید و اشتغال در بازآفرینی شهری

تاثیر مثبت افزایش صادرات بر تراز بازرگانی کشاورزی

۱۱۰ شرکت اروپایی برای تعامل نفتی با ایران اعلام آمادگی کردند

صعود ۱۹ پله ای آزادی اقتصادی ایران

ایرانی ها پس از 4 سال تلاش لامبورگی تولید کردند

مشکل 98 هزار بنگاه صنعتی و تولیدی با پایان‌نامه‌های دانشجویی حل می شود

جابجایی 13 میلیون فرآورده نفتی در بندر خلیج‌فارس

تولید ۶۵ درصد نیاز به روغن در داخل کشور

صادرات ایران در شش ماهه اول سال، 17 درصد رشد داشته است

اختصاص بسته حمایتی ۳۴ هزار میلیارد تومانی دولت به صنایع

۸۴ درصد از شرکت‌های دانش‌بنیان از تسهیلات صندوق نوآوری بهره مند شدند

ورود بیش از ۹ میلیون تن کالای اساسی به کشور

با این شغل ها پولدار شوید

اختصاص ۸ میلیارد دلار برای کالاهای اساسی

افتتاح بیش از ۱۰ پروژه فرودگاهی

ترمینال ۸۰ هزار متری در تهران ساخته می شود

۵۰ هزار روستا به اینترنت پرسرعت مجهز شد

هشتگرد به زودی قطب تولید سیب می شود

فعالیت دانشگاه کارآفرینی شهرستان فامنین آغاز شد

دو بسته حمایتی از سرمایه‌گذاران در بنادر ایران تدوین شد

لزوم یاد گرفتن کار با اینترنت توسط زنان روستایی

افزایش ۱۴برابری حضور زنان در شوراهای محله و دهیاری‌ها

ویتنام، مشتری پای مرغ ایرانی

جشنواره کشوری هویج زرد میزبان ایرانی‌ها شد

وارد شدن بیش از ۱۲۰۰ خودرو به ایران

تجهیز بیش از 2 میلیون هکتار به سیستم نوین آبیاری

۷۰۰ هزار تن گوگرد در سال به چین صادر شده است

سود سهام عدالت دی ماه واریز می‌شود

اولین کشتارگاه‌ مدرن در سمنان راه انداری شد

گزارش جدید مرکز آمار ایران/ فعالیت ۷۴ درصد جمعیت عشایر در کشور

خانه‌های خالی از سکنه به کارگران واگذار می شود

کارآفرینی یک مددجوی کمیته امداد برای زنان سرپرست خانوار

ایده هایی که صاحبانشان را میلیونر کردند

ایجاد بانک اطلاعاتی جامع آبخیزداری در کشور با همکاری فائو

ویزای اربعین ارزان شد

کاهش هزینه‌های درمانی و آموزشی کارگران

نجات اشتغال جوانان با توسعه فضای کسب و کارهای نوین

کاهش دو میلیونی قیمت موبایل در بازار

راه‌اندازی بانک مشترک میان ایران و ترکیه

وضعیت اقتصادی کشور نرمال است

بیش از ۱۰۹ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران کشور خریداری شده است

اقتصاد ایران در دوره بهار 1.8 درصد رشد داشته است

بازار سهام مثبت شد

۳۰۰ روستای بدون بیکار ایجاد می شود

تراز تجاری ایران و ایتالیا مثبت شد

پافشاری وزارت خزانه داری آمریکا جهت حفط دسترسی ایران به سوئیفت

گزارش صندوق بین المللی پول/ رشد اقتصادی ایران از سال ۲۰۲۰ شروع می شود

قیمت خودروهای داخلی در بازار آزاد 15 درصد کاهش یافت

تاثیر تصویب CFT بر بازار مسکن/ کاهش 30 درصدی قیمت ملک

احداث اولین شهرک تخصصی صنایع معدنی در هرمزگان

هواپیمایی قطر روابطش با ایران را قطع نمی کند

قرار گرفتن ایران در رده هفتاد و هشتم شاخص سرمایه انسانی جهان

۱۸ هزار میلیارد تومان به تسهیلات اشتغال روستایی اختصاص یافت

سکه در یک روز ۳۵۰ هزار تومان کاهش یافت

فصل صید ماهیان استخوانی در گلستان آغاز شد

قیمت بلیت هواپیما به طور محسوس کاهش یافت

ایران با وجود تحریم‌های آمریکا همچنان گاز طبیعی خود را می فروشد

هند خریدار پروپا قرص نفت ایران

گزارش جدید بانک جهانی/ اقتصاد ایران در مدار صعودی قرار گرفت

سکه در یک هفته یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان ارزان شد

دلایل گرایش دانشجویان به رشته‌های پردرآمد

بازار ارز در مسیر تعادل قرار گرفت

معرفی بهترین دانشگاه های جهان در زمینه «کسب و کار»

تصمیم جدی ایران برای توسعه روابط بین‌المللی مبتنی بر فناوری و نوآوری

تلاش برای ایجاد جریان توسعه‌ای در روستاها

ساخت بیش از ۹۰ درصد تجهیزات آب و فاضلاب در کشور

آخرین اطلاعات از کارخانه ایرانی مونتاژ خودرو در عراق

سازمان تامین اجتماعی ایران در ایسا خوش درخشید

ابتکار جالب یک کار آفرین؛ پرورش بیش از 100 نوع گل و گیاه روی پشت‌بام

تلاش برای پرورش دانشجوهای کارآفرین

دسترسی شرکت‌های دانش‌بنیان به تسهیلات صندوق کارآفرینی

راه هایی مناسب برای کسب ثروت و درآمد

نکاتی که باید برای کسب درآمد از خانه بدانید

کارهایی که افراد پولدار انجام نمی دهند

افزایش شاخص بورس؛ رشد ۷۰۰۰ واحدی در یک روز

captcha