14   
شناسه خبر: 75914   
تاریخ انتشار: 1397/07/10 19:10
دمنوش‌هایی که نباید در محل کار از خوردن آن غافل شوید
دمنوش‌هایی که نباید در محل کار از خوردن آن غافل شوید
یک محقق و پژوهشگر طب سنتی مصرف برخی دمنوش‌ها را در محل کار برای به دست آوردن انرژی دوباره مفید دانست.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی در گفت‌وگویی درباره عوامل موثر در افزایش انرژی افراد و سرحال شدن آنها اظهار کرد: به طور کلی عوامل زیادی در افزایش انرژی افراد و سرحال شدن آنها اثرگذار هستند که این عوامل عبارتند از: رژیم غذایی صحیح، شغل مناسب، خواب کافی، ورزش و نرمش‌های ملایم، یوگا و مدیتیشن، استحمام کردن با آ‌ب ولرم، استفاده از عطر‌های ملایم مانند عطر گل محمدی و استشمام بو‌های خوش.

عظمایی درباره انواع دمنوش‌ها تأکید کرد: به طور کلی دمنوش‌ها دارای سه طبع سرد، معتدل و گرم هستند؛ از دمنوش‌های با طبع سرد می‌توان به کاسنی، شاه‌تره و کیالک اشاره کرد؛ افراد باید این دَم‌کرده‌ها را در فصل گرم سال همراه با عسل میل کنند.

وی تصریح کرد: دمنوش‌های چای سبز و دارچین، سیب، بِه، نعناع با گشنیز، شیرین بیان، ورون (به‌لیمو) و بابونه طبعی معتدل دارند؛ از دمنوش‌های با مزاج گرم می‌توان به هل، دارچین، گل میخک، جینسینگ، جینکو، زعفران، رزماری و سیاه‌دانه اشاره کرد.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی درباره دمنوش‌های مناسب برای همه طبع‌ها در محل کار، گفت: دمنوش شیرین بیان از جمله دمنوش‌های مناسب برای محل کار است این دمنوش نقشی موثر در افزایش انرژی بدن و سرحال شدن افراد، رفع رفلاکس، کاهش اسید و تقویت معده دارد؛ برای تهیه دمنوش شیرین بیان افراد باید یک قاشق مرباخوری از ریشه این گیاه را داخل قوری بریزند، سپس به آن سه تا چهار لیوان آب اضافه و صبر کنند تا دمنوش به خوبی دَم بکشد.

عظمایی اظهار کرد: دمنوش‌های میوه‌ای مانند سیب و بِه هم از دیگر دمنوش‌های مناسب برای محل کار هستند؛ برای تهیه دمنوش سیب اشخاص نخست باید سیب‌ها را با پوست به صورت درشت رنده سپس آنها را خشک کنند و کمی تفت بدهند؛ دمنوش سیب نشاط‌آور است و نقشی موثر در سرحال شدن افراد دارد؛ برای تهیه این دمنوش افراد باید یک قاشق مرباخوری از سیب‌های تفت داده شده را داخل قوری بریزند سپس به آن چهار لیوان آب اضافه کنند و بگذارند تا دمنوش به خوبی دَم بکشد.

وی بیان کرد: دمنوش برگ و میوه بِه نشاط‌آور است و تأثیری چشمگیر در تقویت قلب و مغز و کاهش استرس دارد؛ افراد برای تهیه این دمنوش باید یک قاشق مرباخوری از برگ خشک شده یا میوه بِه را در قوری بریزند سپس به آن چهار لیوان آب اضافه و صبر کنند تا دمنوش به خوبی دَم بکشد.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی افزود: دمنوش چای سبز با دارچین خاصیت چربی سوزی دارد و در افزایش انرژی افراد و سرحال شدن آنها موثر است؛ اشخاص برای تهیه این دمنوش باید قاشق مرباخوری از چای سبز را به همراه یک تکه از چوب دارچین داخل قوری بریزند سپس به آن چهار تا پنج لیوان آب اضافه کنند و بگذارند تا دمنوش به خوبی دَم بکشد.

عظمایی تأکید کرد: دمنوش نعناع خشک شده با تخم گشنیز از دیگر دمنوش‌های مناسب برای محل کار است؛ این دمنوش ضدنفخ و بادشکن است و تأثیری چشمگیر در رفع اضطراب و استرس و سرحال شدن افراد دارد؛ افراد برای تهیه این دمنوش باید یک قاشق چای‌خوری از هریک از این مواد را داخل قوری بریزند سپس به آن چهار لیوان آب اضافه و صبر کنند تا دمنوش به خوبی دَم بکشد.

وی درباره سایر دمنوش‌های مفید برای محل کار در فصل سرد، یادآوری کرد: دمنوش‌های سیب خشک شده با دارچین و زنجبیل، آویشن با چای سبز و هل، جینسینگ و گل بنفشه، مخلوط هل، گل میخک، گشنیز و دارچین، بابونه و دارچین، سورنجان با قولنجان (خولنجان)، جینکو و زعفران از دیگر دمنوش‌های مناسب برای محل کار در فصل سرد سال هستند.

پایگاه خبری ایرانیان موفق

captcha