13   
شناسه خبر: 75963   
تاریخ انتشار: 1397/07/11 21:32
مشارکت وزارت کار در برگزاری بزرگترین آزمون جذب نیرو
مشارکت وزارت کار در برگزاری بزرگترین آزمون جذب نیرو
دبیر شورای سیاست‌گذاری آزمون استخدامی بخش خصوصی از تمدید ثبت نام دومین آزمون استخدامی خبر داد.

به گزارش ایسنا، محمدحسین قمری ضمن اعلام این مطلب افزود: ثبت‌نام روز گذشته سه‌شنبه 10 مهر به پایان رسید و با توجه به افزایش تقاضاها از سوی شرکت‌ها زمان ثبت نام این آزمون تمدید شد. دلیل این تمدید آنست که بیش از برآوردهای ما تقاضا برای جذب ارسال شد به گونه‌ای که در 2 هفته اخیر بیش از 200 شرکت جدید تقاضای جذب نیرو از طریق این آزمون داشتند.

قمری اضافه کرد: در آزمون سال جاری تعداد شرکت‌های متقاضی جذب نیرو از طریق این آزمون از مرز 1300 شرکت گذشته است. تعدادی از افراد شرکت کننده در این آزمون ثبت‌نام خود را تکمیل نکرده‌اند و این دسته از متقاضیان تا 20 مهرماه مهلت دارند تا نسبت به تکمیل ثبت‌نام خود اقدام کنند.

وی با بیان این‌که دومین دوره آزمون استخدامی بخش خصوصی شرکت‌های صنعتی، تجاری و فناوری در هشت دسته برگزار می‌شود، گفت: این هشت دسته شامل " هنر و رسانه و آموزش" ، " مالی و اداری"، " مهندسی"، "مدیریتی"، "بازاریابی و فروش"، "کارشناسی و ارائه خدمات" و " فناوری اطلاعات"، " فنی و اجرایی" است.

دبیر شورای سیاستگذاری دومین آزمون استخدامی بخش خصوصی با اشاره به خبرهای منتشر شده در خصوص عدم مشارکت وزارت کار در برگزاری این آزمون، یادآور شد: در شورای سیاستگذاری این آزمون دکتر آقامحمدی عضو مجمع تشخیص نظام، دکتر سپهری رییس موسسه کار و تامین اجتماعی، مهندس کلانتری معاون امور تعاون وزارت تعاون،‌کار و رفاه اجتماعی، دکتر منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون،‌کار و رفاع اجتماعی حضور دارند.

وی برگزاری آزمون‌های استخدام بخش خصوصی را از جمله راهکارهای رفع چالش بیکاری عنوان کرد و یادآور شد: اولین دوره این آزمون در سال گذشته برگزار شد که برگزاری بعد از بررسی چالش‌های اشتغال بوده است.

دبیر شورای سیاست‌گذاری آزمون استخدام بخش خصوصی شرکت‌های صنعتی و تجاری و فناوری با بیان این که در دور اول این آزمون 20 هزار نفر برای مصاحبه شغلی به مرحله دوم راه یافتند، خاطر نشان کرد: از این تعداد 9 هزار نفر انتخاب شدند که از این تعداد منتخب 6 هزار و 300 نفر به شرکت‌های صنعتی، تجاری و فناور معرفی شدند.

به گفته‌ این مقام مسئول، در دومین دوره این آزمون شغل‌های با درآمد بالا و جدید که از سوی شرکت‌ها و صنایع تقاضاهایی داشتند، به این دوره از آزمون مشاغل، اضافه و برخی از آزمون‌های شغلی سال گذشته حذف شدند.

پایگاه خبری ایرانیان موفق

captcha