11   
شناسه خبر: 76246   
تاریخ انتشار: 1397/07/19 23:06
ویژگی رفتاری انسان‌های شاد
ویژگی رفتاری انسان‌های شاد
احساس شادی و خشنودی واقعی با دروغ همراه نیست.

به گزارش یوکن، همه دوست دارند شاد باشند، اما چه تعداد از مردم می توانند ادعا کنند واقعاً شاد هستند؟ به تازگی تحقیقی انجام شده که نشان می دهد از هر سه شهروند آمریکایی تنها یک نفر آن‌ها واقعاً شاد است. اگر خودتان از جمله افراد شاد نباشید، احتمالاً فرد شادی در اطراف خود پیدا می کنید. به این فکر کنید چقدر انسان‌های شاد را موفق می دانید و چرا. وقتی به طرز تفکر و رفتارهای آن‌ها توجه کنید درمی یابید شما هم به طور شگفت انگیزی می توانید این عادات را در خود به وجود آورید. اکنون قصد داریم خصوصیات انسان‌های شاد را بیان کنیم و ببینیم چه رفتارهایی آن‌ها را متمایز می کند.

* آن‌ها بسیار مهربان و دلسوز هستند 

شاید این خصوصیات کمی کلی به نظر برسد، اما انسان‌های شاد واقعاً خوب و مهربان هستند. آن‌ها در هر جمعی محبوبیت دارند و همه دلشان می خواهد با آن‌ها وقت بگذرانند. این افراد بسیار متواضع، صمیمی، باملاحظه و کمک رسان هستند. اصلاً حسود نیستند و وقت خود را با غُر زدن و شایعه پراکنی تلف نمی کنند. آن‌ها صبر بی‌پایانی دارند و به‌آسانی وقت و توجه خود را در اختیار دیگران می گذارند. این خصوصیات باعث می شود در آن‌ها احساس خشنودی عمیقی ایجاد شود. انسان‌های خوب جو اجتماعی مثبتی به وجود می آورند که محیط را برای اطرافیانشان راحت می کند.

* آن‌ها صداقت دارند 

احساس شادی و خشنودی واقعی با دروغ همراه نیست. افرادی که مدام به خودشان دروغ می گویند اغلب به دیگران هم دروغ می گویند و از تجربه‌ی روابط سالم بی‌نصیب خواهند ماند. برای داشتن صداقت ، باید ذهنی آگاه داشته باشید. انسان‌های شاد خود را به خوبی می شناسند و از نشان دادن خود واقعی‌شان هیچ ابایی ندارند.

* آن‌ها روحیه‌ی همکاری دارند 

انسان‌های شاد نه تنها به فکر تسلط روی دیگران نیستند، بلکه به بودن در جایگاه‌های بالا هم تمایلی ندارند. موفقیت و پیروزی برای آن‌ها بدون داشتن هم گروه، بی‌معناست. اینکه افرادی که در مسابقه‌ای پیروز می شوند اغلب در مورد کسانی که برای دست یابی به این موفقیت به آن‌ها کمک کرده‌اند در سخنرانی‌هایشان صحبت می کنند، دلیل خاصی دارد و آن این است هیچ کسی نمی تواند به تنهایی در این مسیر قدم بگذارد و تصور اینکه تمام امتیازات را تنها یک نفر به دست آورده برای آن‌ها ناخوشایند است. برای بیشتر افراد، برنده شدن یا به تنهایی در جایگاه برتر قرار گرفتن نشانه‌ی نادیده گرفتن کمک‌های دیگران است. افرادی که زحمات دیگران را در نظر می‌گیرند و لذت موفقیت را با آن‌ها تقسیم می کنند، زندگی شادتری دارند.

* همواره لبخند روی لبشان است 

لبخند زدن چه تأثیری روی خودتان و اطرافیانتان دارد؟ داشتن لبخند زیبا، از خصوصیات مشترک انسان‌های شاد است. میان لبخند زدن مقابل دوربین و لبخند زدن از روی شادی تفاوت قابل توجهی وجود دارد. همه می توانند بخندند و دندان‌هایشان را نشان دهند اما فقط افراد شاد با تمام وجود و انرژی لبخند می زنند. هیچ وقت خنده‌ی واقعی نمی تواند مصنوعی باشد. وقتی شادی دیگران را ببینید، انگیزه ای برای شاد بودن خود خواهید داشت و تحسین کننده‌هایی را به خود جذب می کنید.

* احساسات و افکار متعادلی دارند 

افراد شاد جزئی‌ترین اتفاقات زندگی خود را جشن می گیرند. این رفتار منبعی شادی بخش در اختیار آن‌ها قرار می دهد که خیلی از مردم از آن غافل هستند. انسان‌های شاد به خیلی از موارد بی‌اهمیت که برای خیلی‌ها آزاردهنده است توجه نمی کنند. آن‌ها به خوبی می دانند چه چیزی ارزش لذت بردن دارد و از چه مواردی باید بگذرند. افراد شاد می‌توانند میان خوشی‌ها و ناخوشی‌های زندگی‌شان تعادل ایجاد کنند؛ در نتیجه باید با نگرش مثبت به زندگی، هر چالشی را به یک فرصت برای پیشرفت تبدیل نمایند.

* با دیگر آدم‌های شاد ارتباط برقرار می کنند 

انسان‌های شاد با افرادی همانند خودشان در ارتباط هستند. آن‌ها به دنبال پیدا کردن دوستان و افرادی با عادت‌های شبیه به خودشان هستند و قدرت بی‌نظیری برای تأثیرگذاری مثبت روی دیگران دارند. شادی و نشاط مسری است. بیشتر افراد تمایل دارند یکدیگر را زیر نظر بگیرند و از جذاب‌ترین رفتارهایی که پیدا می کنند الگو بگیرند. اگر مردم طوری با اطرافیانشان برخورد کنند که دوست دارند دیگران هم همان طور با آن‌ها رفتار کنند، نتیجه‌ای فراگیر به وجود می‌آید که حتی روی کسانی که تنها شاهد این رفتار هستند تأثیرگذار خواهد بود.

* در زمان حال زندگی می کنند 

اهمیت دادن به تمام ثانیه‌های ارزشمندی که در حال گذر است، در ما احساس شادی به وجود می آورد. اگر زندگی در زمان حال این‌قدر ارزشمند است چرا برخی افراد بیشتر وقت خود را صرف فکر کردن درباره گذشته و آینده می کنند؟ افراد شاد از موقعیت خود رضایت دارند. آن‌ها به زمان حال خود کاملاً آگاه هستند و احساس خشنودی می کنند. این مسئله به آن‌ها امکان می دهد برخلاف دیگران که نسبت به هر چیزی وسواس دارند، موقعیت‌های شاد و خوش زندگی را دریابند. این بخش کوچکی از حضور قدرتمند و پرانرژی انسان‌های شاد در تمام موقعیت‌های زندگی است.

* گوش‌های خوبی برای شنیدن دارند 

انسان‌های شاد برای کسب اطلاعات جدید، همیشه به دنبال نگرش تازه‌ای هستند. احساسات دیگران برای آن‌ها اهمیت دارد زیرا می دانند با کنار گذاشتن تمایلات شخصی‌شان نتیجه‌ی بهتری در انتظارشان خواهد بود. افراد شاد برای یادگیری دائمی با خود تعهد دارند و می دانند سکوت کردن و گوش دادن به دیگران تنها راه انجام این کار است.

* بسیار کم توقع هستند 

وقتی توقع شما پایین باشد، به هر چیزی راضی خواهید شد. با این طرز تفکر رویکرد غیرمادی‌تری نسبت به زندگی خواهید داشت. افرادی که از اطرافیانشان انتظار دارند همیشه در کنار آن‌ها باشند و از دستوراتشان پیروی کنند، در نهایت نارضایتی بیشتری خواهند داشت. شادی واقعی از درون فرد سرچشمه می گیرد، نه از اعمال و رفتاری که خارج از ذهن ما رخ می دهد. انسان‌های شاد به این موضوع واقف‌اند و بیشتر از اینکه از دیگران توقع داشته باشند، از خودشان توقع دارند. آن‌ها دیگران را همان طور که هستند می‌پذیرند و این پذیرش افراد و موقعیت‌ها رفتار سالمی برای آن‌ها به‌حساب می‌آید. به همین خاطر آن‌ها به جای مقصر دانستن و توقع داشتن از دیگران، با خود در صلح هستند و مشکلات را با ذهنی باز می پذیرند تا بدون هیچ تعصبی، بهترین راه حل را برای مسائل خود پیدا کنند.

* آن‌ها بی دلیل قضاوت نمی کنند 

هیچ کسی دوست ندارد مورد قضاوت قرار بگیرد زیرا بیشتر قضاوت‌ها با استناد به اطلاعات اشتباه انجام می شود. انسان‌های شاد به این درک رسیده‌اند زندگی مسیری طولانی برای یادگیری است و هر موقعیتی می تواند باعث ایجاد تغییراتی در ما شود. با این طرز تفکر، داشتن فکرهای منفی و حسادت ورزیدن به دیگران کاری بی‌معنا محسوب می شود. انسان‌های شاد می دانند هر فردی نقطه ضعف‌هایی دارد. این طرز تفکر، افراد شاد را نسبت به کسانی که همیشه در حال قضاوت دیگران هستند به هم‌نشین‌های صبورتر و بهتری تبدیل می کند.

پیمودن مسیر دست یابی به شادی و رضایت کار چندان ساده‌ای نیست. این کار نیازمند تواضع و صداقت است که به طور طبیعی در تمام انسان‌ها وجود ندارد. انسان‌های شاد به دلایل زیادی محبوب و موفق هستند. هر کسی به‌اندازه‌ی آن‌ها لبخند بزند بی‌شک در مسیر درستی قرار گرفته است.

پایگاه خبری ایرانیان موفق

اخبار مرتبط

حواستان به افسردگی پنهان باشد

تاثیر سفر بر تقویت روابط خانوادگی

تاثیر آرایش کردن بر سلامت روان

رفتارهایی که ثابت می کند همسرتان اختلال روانی دارد

مواقعی که باید دوستی هایتان را به هم بزنید

دلیل حساس بودن خانم ها روی ظاهرشان

برای رسیدن به موفقیت این موارد را حذف کنید

دلیل بدبینی در افراد

باورهای غلط درمورد افسردگی پس از زایمان

آموزش تقویت هنر " خوب گوش دادن"

با افراد خودشیفته اینگونه کنار بیایید

برای این موارد هرگز عذرخواهی نکنید

تفاوت ترس با فوبیا

طریقه خودکنترلی به صورت اورژانسی

نحوه درست برخورد با آرایش کردن نوجوانان

راه هایی برای ایجاد انگیزه

زمان خود را بهینه مصرف کنید

پژوهش روی یک معضل درمانی؛ افسردگی‌هایی که به درمان مقاومند

قضاوت هایی که در نگاه اول درباره دیگران می کنیم

ویژگی های مشترک افراد موفق

تاثیر بوهای مختلف بر نحوه رفتار

دلیل اینکه گاهی اوقات می گویید"چقدر این فرد به نظرم آشناست"

دلیل افسردگی گرفتن در فصل پائیز

ارتباط مستقیم شخصیت‌ خوب با مشکلات مالی

فواید فوق العاده مدیتیشن

تاثیر رنگ درمانی بر انرژی گرفتن

دلیل اینکه در کارهایتان امروز و فردا می کنید

کارهایی که افراد موفق در محل کار انجام می‌دهند

گاهی اوقات به خودتان دروغ بگویید

نکاتی که متحول‌تان می‌کند

جملات مثبتی که باید آنها را با خود تکرار کنید

روش هایی ساده برای مقابله با ترس سوار شدن هواپیما

روش های طبیعی برای داشتن خواب راحت شبانه

راه کارهایی مفید برای گرفتن تصمیمات بهتر در زندگی

با این روش ها استرس محیط کارتان را کم کنید

علائم افراد مبتلا به اضطراب

فایده نوشتن خاطرات روزانه

عواملی که روح را بیمار می کند

خطرات احساس تنهایی برای سلامتی

تاثیر شگفت انگیز رنگ های اصلی بر افراد

ترفندهایی برای کنترل خشم و عصبانیت

نکاتی جهت غلبه بر ترس

مواردی که نشان می دهد به روانشناس نیاز دارید

روش هایی برای برخورد با انسان های موج منفی

راه های ترک عادات بد زندگی

راه های بهبود اعتماد بنفس

دلیل اصلی «خیانت» زوجین به یکدیگر

هشدار؛ با فرزندتان درد دل نکنید

چیزهایی که ایرانیان با آنها شاد می‌شوند

ویژگی‌هایی که یک شوهر خوب داراست

رازهایی که مردان هرگز به زبان نمی آورند

دلیل تنوع طلبی مردان

ایده هایی برای انتخاب هدیه ای عاشقانه به همسرتان

نکاتی که والدین باید درمورد دوست خیالی کودکشان بدانند

25 راهکار برای شاد زندگی کردن

۸ نشانه ی جسمی که ابتلا به افسردگی را هشدار می‌دهند

راز رفتاری افراد شاد

رسیدن به آرامش در زندگی زناشویی

100 ساعت شاد بودن

چگونه شاد باشیم

دین به عنوان تکنولوژی شادی

مبارزه با بی حوصلگی

شاد و خندان باشید!!

شادی کاذب در دنیای جوانی

با خاطرات شاد، بازی کنید

captcha