2   
شناسه خبر: 76275   
تاریخ انتشار: 1397/07/21 22:01
ایران در بازی‌های پاراآسیایی بهترین جایگاه را کسب کرد
ایران در بازی‌های پاراآسیایی بهترین جایگاه را کسب کرد
در پایان بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸، کاروان "خودباوری و امید" ایران در رده سوم جدول مدالی قرار گرفت که این بهترین رتبه ایران در ادوار بازی‌های پاراآسیایی است.

به گزارش ایسنا، سومین دوره از بازی‌های پارا آسیایی در جاکارتای اندونزی به پایان رسید و ایران با ۵۱ مدال طلا، ۴۲ نقره و ۴۳ برنز در رده سوم جدول مدالی قرار گرفت. ایران در این دوره از بازی‌ها فراتر از پیش بینی ها عمل کرد و نه تنها یک پله صعود داشت که حتی برای رده دومی نیز با کره جنوبی رقابت کرد اما در نهایت تنها با ۲ مدال طلا کمتر از کره جنوبی در رده سوم ایستاد. این بهترین جایگاه ایران در ادوار بازی‌های پاراآسیایی است.

چین با ۱۷۲ مدال طلا، ۸۸ نقره و ۵۹ برنز و کره جنوبی با ۵۳ مدال طلا، ۴۵ نقره و ۴۷ برنز در رده های اول و دوم ایستادند. ژاپن با ۴۵ طلا، ۷۰ نقره و ۸۳ برنز در رده چهارم ایستاد که ایران بالاتر از ژاپن در رده سوم قرار گرفت.

ایران در بازی‌های پارا آسیایی ۲۰۱۰ گوانگجو، با ۲۷ مدال طلا، ۲۴ نقره و ۲۹ برنز و در بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۴ اینچئون با ۳۷ مدال طلا، ۵۲ نقره و ۳۱ برنز در رده چهارم جای گرفته بود.

* مدال آوران طلا

۱- شاهین ایزدیار (شنا/ ۱۰۰ متر پروانه)

۲- عرفان سیفی‌پور (دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

۳- ساره جوانمردی (تیراندازی/ ۵۰متر خفیف)

۴- رقیه شجاعی (تیراندازی/ تفنگ بادی)

۵ - علیرضا قلعه ناصری (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

۶- شاهین ایزدیار (شنا)

۷- امیر جعفری (وزنه برداری)

۸- عذرا مهدوی کیا (دوومیدانی/۱۵۰۰ متر)

۹- وحید علی نجمی (دوومیدانی/ ۲۰۰ متر)

۱۰- مهدی اولاد (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

۱۱- محمدرضا احمدی (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

۱۲- ساره جوانمردی (تیراندازی/ تپانچه بادی ۱۰ متر)

۱۳- شاهین ایزدیار (شنا/ ۲۰۰متر)

۱۴- فرزاد سپهوند (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

۱۵- روح الله رستمی (وزنه برداری)

۱۶- بتول جهانگیری (دوومیدانی/ پرتاب وزنه)

۱۷- حسین خرسند امیری (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

۱۸- مهدی اولاد (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

۱۹- علیرضا مختاری (دوومیدانی/پرتاب وزنه)

۲۰- عاطفه نقوی (طلای انفرادی شطرنج نابینایان و کم‌بینایان)

۲۱- امید کریمی (طلای انفرادی شطرنج نابینایان و کم‌بینایان)

۲۲- عاطفه نقوی، فاطمه برقول و فاطمه زنده بودی (طلای تیمی شطرنج)

۲۳- وحید نوری (جودو)

۲۴- محمدرضا زندی (تیروکمان/ کلاسW۱ )

۲۵- احسان موسی نژاد (جودو)

۲۶- هاشمیه متقیان (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

۲۷- شاهین ایزدیار (شنا)

۲۸- عارف بهاروند (دوومیدانی/ پرتاب وزنه)

۲۹- شاهین ایزدیار (شنا)

۳۰- مهناز امینی (دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

۳۱- آرزو رحیمی (دوومیدانی/ پرتاب وزنه)

۳۲- امید ظریف (دوومیدانی/ دوی ۴۰۰ متر)

۳۳- غلامرضا رحیمی و زهرا نعمتی (تیروکمان/تیم میکس ریکرو)

۳۴- مهدی علیزاده (دوومیدانی- پرتاب نیزه)

۳۵- حامد امیری (دوومیدانی/ پرتاب وزنه)

۳۶- تیم ملی والیبال نشسته مردان

۳۷- سجاد مرادیان (دوومیدانی/ پرتاب وزنه)

۳۸- علی نجیمی (دوومیدانی/ دوی ۴۰۰متر)

۳۹- محمد الوان پور (دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

۴۰- حمید اسلامی (دوومیدانی/ دوی ۱۵۰۰متر)

۴۱- سامان پاکباز (دوومیدانی/پرتاب دیسک)

۴۲- پیمان نصیری (دوومیدانی/دوی ۱۵۰۰متر)

۴۳-الناز دارابیان (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

۴۴- حامد صلحی پور (وزنه برداری)

۴۵- فریبا زنده بودی، فاطمه برقول و عاطفه نقوی (شطرنج تیمی)

۴۶- گلبال مردان

۴۷- سیامند رحمان (وزنه برداری)

۴۸- شاهین ایزدیار (شنا/صد متر کرال سینه)

۴۹- عشرت کردستانی(دوومیدانی/پرتاب وزنه)

۵۰- حامد امیری (دوومیدانی/پرتاب نیزه)

۵۱- تیم ملی بسکتبال با ویلچر

* مدال آوران نقره

۱- بهزاد عزیزی (دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

۲ - جلیل باقری (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

۳- یوسف یوسفی (وزنه برداری)

۴- علی اصغر جوانمردی (دوومیدانی/پرتاب وزنه)

۵- جاوید احسانی شکیب (دوومیدانی/پرتاب دیسک)

۶- زهرا صالحی (دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

۷_ نورمحمد آخی (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

۸_ هاجر صفرزاده (دوومیدانی/ دوی ۲۰۰متر)

۹- علی الفت نیا (دوومیدانی/ دوی ۲۰۰ متر)

۱۰- سامان پاکباز (دوومیدانی/ پرتاب وزنه)

۱۱- سمیرا ارم (تیراندازی/ تپانچه بادی ۱۰متر)

۱۲- داود علی قاسمی (دوومیدانی/ دوی صدمتر)

۱۳- هاشمیه متقیان (دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

۱۴- اسدالله عظیمی (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

۱۵- صالح فرج زاده (دوومیدانی/ پرتاب وزنه)

۱۶-زهرا نعمتی (تیروکمان/ ریکرو انفرادی)

۱۷- اسدالله عظیمی(دوومیدانی/پرتاب وزنه)

۱۸- فریبا زنده بودی(شطرنج انفرادی نابینایان و کم‌بینایان)

۱۹- امید کریمی، مجید باقری و علیرضا قورچی بیگی (شطرنج تیمی نابینایان و کم‌بینایان)

۲۰- ملیحه صفایی، لیلا زارعزاده و زهرا محمدی (شطرنج تیمی نابینایان و کم‌بینایان)

۲۱- نادر مردادی (وزنه برداری)

۲۲- محمدرضا خیرالله زاده (جودو)

۲۳- هاشم رستگاری (دوومیدانی/دوی ۴۰۰متر)

۲۴- هادی نوری و راضیه شیرمحمدی (تیروکمان/ تیم میکس کامپوند)

۲۵- محسن کائیدی (دوومیدانی/پرتاب نیزه)

۲۶- تیم ملی والیبال نشسته بانوان

۲۷- جلیل باقری (دوومیدانی/ پرتاب وزنه)

۲۸- نقره تیمی جودوی نابینایان و کم‌بینایان

۲۹- شاهین ایزدیار (شنا/ ۴۰۰ متر آزاد)

۳۰- هاجر صفرزاده (دوومیدانی/ دوی ۴۰۰متر)

۳۱- امان الله پاپی (دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

۳۲- فائزه کرمانی (دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

۳۳-مسعود حیدری (دوومیدانی/پرتاب دیسک)

۳۴-مرضیه صدقی (دوومیدانی/پرتاب وزنه)

۳۵-فرشته مرادی (دوومیدانی/پرتاب وزنه)

۳۶- هرمز صیدی (دوومیدانی/پرتاب نیزه)

۳۷- ملیحه صفایی، لیلا زارعزاده و زهرا محمدی(شطرنج تیمی)

۳۸- فاطمه برقول (شطرنج نابینایان و کم‌بینایان)

۳۹- ملیحه صفایی (شطرنج نابینایان و کم‌بینایان)

۴۰- علی اکبر غریب شی (وزنه برداری)

۴۱- منصور پورمیرزایی (وزنه برداری)

۴۲- عبدالرضا جوکار (دوومیدانی/پرتاب نیزه)

* مدال آوران برنز

۱- حسن جانفشان (تنیس روی میز)

۲- سید عرفان حسینی (دوومیدانی/پرتاب نیزه)

۳- زهرا برناکی (دوومیدانی/ پرش طول)

۴- علی امیدی (دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

۵- حامد امیری (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

۶- میثم بنی‌طباء (جودوی نابینایان و کم‌بینایان)

۷- رضا غلامی (جودوی نابینایان و کم‌بینایان)

۸- امید ظریف صنایعی (دوومیدانی/ ۲۰۰ متر)

۹- عذرا مهدوی کیا (دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

۱۰- سولماز بازرگان (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

۱۱- احمد اوجاقلو (دوومیدانی/ دوی ۲۰۰ متر)

۱۲- داودعلی قاسمی (دوومیدانی/ دوی ۲۰۰متر)

۱۳- مهدی علیزاده (دوومیدانی/ پرتاب وزنه)

۱۴- مسعود حیدری (دوومیدانی/ پرتاب وزنه)

۱۵_ حمزه محمدی (وزنه برداری)

۱۶- امید جعفری (جودوی نابینایان و کم‌بینایان)

۱۷- امید ظریف (دوومیدانی/ دوی صدمتر)

۱۸- علیرضا مختاری (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

۱۹- آرین لطفی (دوومیدانی/پرتاب دیسک)

۲۰- فاطمه برقول (شطرنج انفرادی نابینایان و کم‌بینایان)

۲۱- لیلا زارعزاده (شطرنج انفرادی نابینایان و کم‌بینایان)

۲۲- مدال برنز تیمی برای شطرنج مردان

۲۳- مجید کاکوش (تیروکمان/ رقابتهای w۱)

۲۴- داودعلی قاسمی (دوومیدانی/ دوی ۴۰۰متر)

۲۵- فرهاد کهریزی(دوومیدانی/دوی ۴۰۰متر)

۲۶- احمد اوجاقلو (دوومیدانی/ دوی ۱۰۰ متر)

۲۷- هاجر صفرزاده (دوومیدانی/ ۱۰۰ متر)

۲۸- عذرا مهدوی کیا (دوومیدانی/دوی ۴۰۰متر)

۲۹- امیر خسروانی (دوومیدانی/دوی ۴۰۰متر)

۳۰-  ژیلا یوسفی (دوومیدانی/ پرتاب دیسک)

۳۱- محمد خالوندی(دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

۳۲- بتول جهانگیری (دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

۳۳- امین عبدل پور (دوومیدانی/دوی ۱۵۰۰متر)

۳۴-جواد حردانی(دوومیدانی/ پرتاب نیزه)

۳۵- شهلا حدیدی(دوومیدانی/ پرتاب وزنه)

۳۶- فریبا زنده بودی(شطرنج نابینایان و کم‌بینایان)

۳۷- سامان رضی (وزنه برداری)

۳۸- مهدی محمدی (دوچرخه سواری/ تعقیبی انفرادی)

۳۹- محمد حسین کریمی جهان آبادی (شنای نابینایان و کم‌بینایان)

۴۰- گلبال بانوان

۴۱- دیانی (دوومیدانی/ دوی ۵۰۰۰متر مردان)

۴۲- پروین مقدم(دوومیدانی/پرتاب وزنه)

۴۳-یونس سیفی‌پور(دوومیدانی/پرتاب وزنه)

پایگاه خبری ایرانیان موفق

اخبار مرتبط

شطرنجبازان ایران در المپیاد زیر ۱۶ سال جهان شرکت کردند

نمایندگان ایران در نشست قاره‎ای ورزشکاران آسیا حضور یافتند

تکواندوکاران ایرانی به دیدار رقبای خود می روند

تیم ایران الف قهرمان کشتی آزاد جام روز جهانی کودک شد

پاس ناجا صدرنشین لیگ برتر ووشو

ماشین سازی - سپاهان رایگان اعلام شد

200 کماندار نونهال کشور در المپیاد استعدادهای برتر شرکت کردند

پیراهن شماره 100 به کاپیتان تیم ملی داده شد

علیپور برترین سنگ‌نورد جهان شد

حسن‌زاده نامزد بهترین بازیکن فوتسال آسیا شد

اعضای تیم ملی فوتبال ایران وارد دوحه شدند

شطرنج بازان ایرانی سه مدال طلا گرفتند

دو ایرانی نامزد جایزه مرد سال فوتسال آسیا شدند

تهران در لیگ کاراته وان ایران قهرمان شد

VAR به فوتبال ایران می آید

ایران در رده پنجم لیگ جهانی بسکتبال ۳ نفره دانشجویان قرار گرفت

پومسه روهای ایران چهارم جهان شدند

بیرانوند نامزد مرد سال آسیا شد

بانوان والیبالیست ایرانی در رنکینگ جهانی 76 پله صعود کردند

پاورلیفتینگ نابینایان و کم‌بینایان ایران نایب قهرمان مسابقات جهانی شد

نجات‌ غریق های ایرانی ۷ مدال گرفتند

شعبانی مدال برنز جهان را کسب کرد

کشتی گیر ایرانی به رقابت های جهانی 2018 راه یافت

نیما عالمیان به دور دوم مسابقات پینگ پنگ بلاروس صعود کرد

قرمزپوشان در دیدار با ترینیدادوتوباگو پیروز شدند

۲۳ بانوی فوتبالیست به اردوی تیم ملی دعوت شدند

نام "علی دایی" و "علی کریمی" در تیم منتخب تروسیه از جام ملت‌ها

کسب مدال برنز کشتی فرنگی زیر ۲۳ سال جهان توسط محسن‌نژاد

پرسپولیس جام قهرمانی "سوپر جام" را گرفت

بیمه رازی در لیگ برتر وزنه برداری ایران قهرمان شد

مقصودلو و خادم الشریعه به لیگ شطرنج چین دعوت شدند

یزد در بخش تیمی اسلحه فلوره قهرمان کشور شد

بانوان فوتبالیست ایران به دور دوم انتخابی المپیک صعود کردند

درخواست ایران برای میزبانی جام ملتهای ۲۰۲۳

رقابت فرنگی‌کاران امید ایران برای ۴ برنز

کلهر مدال طلای جام جهانی اسکی معلولان را گرفت

کاراته ایران با 7 مدال در جهان نایب قهرمان جهان شد

شیمیدر در دیدار معوقه لیگ برتر بسکتبال پیروز شد

تلاش یک تیم لالیگایی برای جذب مجید حسینی

رقابت کشتی گیر ایرانی برای کسب مدال برنز

ملی‌پوش ایرانی قهرمان مسابقات سه گانه شد

فوتبال ساحلی ایران در برابر روسیه پیروز شد

تمجید AFC از نایب‌قهرمانی پرسپولیس در آسیا

داودی هشتم جهان شد

مبینا علی نسب در رقابت‌های قهرمانی جهان تاریخ ساز شد

بیرانوند بهترین دروازه‌بان لیگ قهرمانان آسیا شد

کاراته کاران ایران در انتظار مدال برنز قهرمانی جهان

سهراب مرادی جزء فهرست رکوردداران جدید جهان قرار گرفت

یک ایرانی سرمربی تیم ملی فوتبال ساحلی عراق شد

معرفی ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی امید در رقابت‌های جهانی رومانی

مبارزه 2 کاراته کای ایرانی برای مدال طلا و برنز

دختران فوتبالیست ایران با استرالیا همگروه شدند

علی نسب در شطرنج قهرمانی جهان خوش درخشید

سه رکورد و سه طلا برای سهراب مرادی

حضور آزاد و فرنگی کاران ایران در قهرمانی جهان

مس کرمان به صدر جدول لیگ دسته یک فوتبال صعود کرد

ساحلی‌بازان ایران در مقابل آمریکا خوش درخشیدند

پیش بینی AFC: پرسپولیس سلطان کامبک آسیا می شود

البرزی‌ها در مسابقات کشوری تکواندو قهرمان شدند

نماینده اردبیل در لیگ برتر کشتی فرنگی قهرمان شد

تهران قهرمان ووشوی قهرمانی کشور مردان شد

تیم تنیس روی میز ایران قهرمان لیگ اتریش شد

AFC جهانبخش را ستاره ایران برای قهرمانی در آسیا معرفی کرد

قایقران‌های ایران در دو بخش جوانان و زیر ۲۳ سال چهارم شدند

تیم ملی فوتبال بانوان بزرگسال ایران عازم تایلند شد

دیدار دوستانه ایران برابر قطر در جام جهانی بسکتبال

تیم فوتبال دانشجویان ایران به جمع هشت تیم برتر دانشگاه‌های آسیا صعود کرد

سنگنوردان ایرانی یک طلا و دو نقره آسیا گرفتند

برنامه نیم‌فصل اول لیگ برتر والیبال بانوان اعلام شد

شانس قهرمانی جهان کومیته تیمی کاراته کای ایران

"کریم انصاری‌فرد" به ناتینگهام پیوست

زاگرس صدرنشین لیگ برتر هندبال شد

آمادگی ایران برای میزبانی مسابقات جوانان جهان واترپلو

صعود شطرنج ایران در جایگاه ۲۶ جهان

آرمین هادی پور در رده چهارم المپیک تکواندوکاران قرار گرفت

آغاز هفته دوم لیگ برتر بسکتبال

بابل قهرمان لیگ برتر کشتی آزاد شد

درخشش وحید امیری در ترابوزان

اسنوکرباز ایرانی در برابر آمریکا پیروز شد

نیم فصل دوم لیگ برتر فوتسال بانوان از جمعه آغاز می شود

استادیوم آزادی دیگری در جنوب تهران ساخته می شود

حشمت مهاجرانی بهترین سرمربی تاریخ جام‌ملت‌ها شد

گزارش فیفا از "کتایون خسرویار" سرمربی تیم جوانان بانوان ایران

تهران قهرمان رقابت‌های گلف کشوری بانوان شد

برادران عالمیان به دور سوم تور جهانی تنیس روی میز سوئد راه یافتند

زنان برای دیدن بازی پرسپولیس و کاشیما به ورزشگاه آزادی می روند

دختران بسکتبالیست با شکست دادن گوام به مرحله بعد صعود کردند

پرسپولیسی ها عازم دوبی شدند

۵۰۰ ورزشکار پیوند اعضا در کیش رقابت می کنند

نماینده ایران برابر قهرمان اسبق اسنوکر جهان پیروز شد

دختران بسکتبالیست ایران برای اولین بار در قهرمانی آسیا قهرمان شدند

علیپور موفق به کسب برنز جام جهانی سنگنوردی چین شد

اولین گیت کنترل بلیت الکترونیکی در استادیوم آزادی نصب شد

IOC مدال محمدپور در المپیک 2012 را ثبت کرد

جوانان ایرانی راهی مسابقات جهانی واترپلو شدند

ایران در کشتی فرنگی قهرمانی جهان با یک برنز یازدهم شد

پیروزی پر گل الغرافه با حضور مهدی طارمی

تمجید فاکس اسپورت از الله یار صیادمنش

ورود VAR به لیگ برتر فوتبال ایران

۳۰ بازیکن به اردوی تیم ملی فوتبال امید دعوت شدند

captcha