79   
شناسه خبر: 77068   
تاریخ انتشار: 1397/08/14 23:26
ایده های احمقانه که به کسب و کار‌های میلیونی تبدیل شدند
ایده های احمقانه که به کسب و کار‌های میلیونی تبدیل شدند
یکی از عوامل موثری که در موفقیت شما تاثیرگذار است میزان پافشاری شما بر روی ایده‌تان است.

به گزارش اکوسیستم، یا تا به حال برایتان پیش آمده است که کسی ایده شما راه به سخره بگیرد یا به شما بگوید که هرگز در آن موفق نخواهید شد؟ آیا شما چیز عجیب و غریبی در سر دارید؟ یکی از عوامل موثری که در موفقیت شما تاثیرگذار است میزان پافشاری شما بر روی ایده‌تان است. این که چقدر خود و ایده خود را باور دارید. برای درک بهتر این موضوع در ادامه قصد داریم به ده نمونه از عجیب‌ترین ایده‌هایی را که به واقعیت تبدیل شدند و صاحبان خود را ثروتمند کردند، بپردازیم.


۱ – سایت I DO, NOW I DON’T

جاش آپرمن پس از سه ماه نامزدی با همسرش مجبور به جدایی از او شد. این موضوع به شدت در روحیه اش تاثیر منفی داشت. تنها چیزی که برای او باقی مانده بود حلقه ازدواج گران‌ قیمتش بود که با پس‌انداز توانسته بود آن را خریداری کند. او زمانی که برای فروش حلقه به جواهرفروشی رفت، صاحب مغازه در کمال تعجب قیمت بسیار پایینی برای خرید حلقه به او پیشنهاد داد. حلقه ازدواج او اکنون فقط ۳۵۰۰ دلار ارزش داشت در صورتی که جاش آن را ۱۰ هزار دلار خریده بود!

بعد از این اتفاق او تصمیم گرفت وب‌سایت I DO,NOW I DON’T را راه اندازی کند. مردم می‌توانند از طریق این وب‌سایت جواهرات خود را به صورت مستقیم به دیگران بفروشند و دیگر نیازی به فروش جواهرات خود به جواهرفروشی ندارند.

۲ – مکانی برای شکستن

آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که بخواهید از شدت عصبانیت و ناراحتی وسایل اطراف خود را بشکنید؟ ما دلیل روانشناسی آن را نمی‌دانیم ولی آنچه که واضح است افراد پس از شکستن اجسام احساس آرامش می‌کنند. این طور نیست؟

یکی از افراد خوش‌فکر در شهر توکیو از این فرصت استفاده کرد و از این موضوع یک استارتاپ ساخت. به طوری که مردم می توانند به مکانی که برای این کسب و کار اختصاص یافته است، مراجعه کنند، بشقاب، فنجان یا هر چیز دیگری را که دوست دارند، بخرند و سپس در اتاقی مخصوص شروع به شکستن آن ها کنند، فحش بدهند و هر کار دیگری که عصبانیت آن ها را برطرف می‌کند، انجام دهند.

۳ – هندوانه‌های مکعبی شکل

اگر از شما می‌پرسیدند از روز اول خلقت هندوانه دوست داشتید که این میوه مربعی شکل باشد یا دایره ای شکل کدام را انتخاب می‌کردید؟ شاید شما  هم مانند کسی که اولین بار ایده هندوانه مربعی شکل به ذهنش رسید این شکل را ترجیح می دهید. مسلما این میوه اگر مربعی باشد بهتر در قفسه و یخچال جای می‌گیرد. یک کارآفرین موفق ژاپنی برای اولین بار این ایده را به واقعیت تبدیل کرد و این محصول نیز با استقبال بسیار خوبی در ژاپن و حتی سراسر جهان روبرو شد. جالب این است که روش تولید هندوانه مربعی در اینترنت نیز موجود است. پس منتظر چه هستید؟ دست به کار شوید و از این ایده خلاقانه در ایران استفاده کنید.

۴ – پیکسل‌های میلیون دلاری!

در سال ۲۰۰۵ دانشجویی به نام الکس تیو برای تامین مخارج دانشگاهی خود دست به ابتکار جالب زد. او تصمیم گرفت وب سایتی راه اندازی کند و پیکسلهای صفحه اصلی آن را به عنوان فضای تبلیغاتی به تبلیغ کنندگان بفروشد! بله، درست شنیدید! فروش پیکسل ایده ای بود که برای اولین بار در دنیای اینترنت و تبلیغات توسط او مورد استفاده قرار گرفت و همین ابتکار سبب شد تا توجه بسیاری از رسانه ها به این ایده جلب شد و همهمه‌ای در این باره راه بیفتد. از آنجایی یک پیکسل بسیار کوچک است و به راحتی دیده نمی‌شود، پیکسل‌ها در قالب‌های ۱۰۰تایی و ابعاد ۱۰ * ۱۰ برای فروش ارائه شدند. در نتیجه حداقل قیمت خرید پیکسل‌ها ۱۰۰ دلار بود. هیچ چیز پیچیده‌ای در این صفحه میلیون دلاری وجود ندارد. هر یک از این بنرهای تبلیغاتی که در این صفحه قرار می‌گرفتند فقط شامل یک لینک به وب‌سایت تبلیغ‌دهنده بود. الکس تیو توانست تنها یک ماه پس از شروع به کار خود به درآمد ۲۵۰۰۰۰ دلاری از این وب‌سایت برسد.

۵ – وجه اشتراک

یکی از اساسی‌ترین مواردی که در مستحکم کردن بنیان زندگی مشترک یا حتی دوستی‌ها نقش دارد، وجود نقاط مشترک بین افراد است. یک وب‌سایت دوست‌یابی می‌تواند در این زمینه به افراد کمک زیادی کند تا طرف مقابل خود را بر اساس ویژگی‌هایی که مدنظر او است، بیابد. سایت‌های زیادی در زمینه دوست‌یابی وجود دارند اما پاول گراوس و برندن کوچلین این بار نوع متفاوتی از یک سایت دوست‌یابی را ارائه کردند. PositivesDating.com نام سایتی است که افراد مبتلا به ایدز می‌توانند از طریق آن هم دیگر را بیابند و با هم آشنا شوند. از آنجایی که افراد مبتلا به ایدز به دلیل ناآگاهی بسیاری از افراد به اشتباه از جامعه طرد می‌شوند، این سایت می‌تواند به افراد مبتلا به این بیماری کمک کند تا یک جامعه هر چند کوچک را برای خود تشکیل دهند. این سایت در سال ۲۰۰۵ راه اندازی شد و در طی چند سال توانست بیش از ۵۰ هزار عضو بدست آورد.

۶ – جناغ خوش‌شانسی

سنت شکستن جناغ به تمدن ایتروسک که بیش از ۷۰۰ سال پیش در ایتالیا زندگی می‌کردند، باز می‌گردد. آن ها اعتقاد داشتند که با شکستن جناغ پرندگان و نگه داشتن آن نزد خود می‌توانند خوش‌شانس باشند. از این رو کن آرونی از همین باور مردم استفاده نمود و شروع به تولید جناغ مصنوعی در کارخانه‌اش کرد. این ایده او با استقبال جهانی روبرو شد. او هم اکنون روزی ۳۰ هزار جناغ تولید می‌کند و هر کدام از آنها را به قیمت ۳ دلار می‌فروشد.

۷ – عینک آفتابی برای سگ

سگ‌ها یکی از محبوب‌ترین حیوانات خانگی در تمام دنیا به حساب می‌آیند و به همین دلیل لوازم جانبی زیادی برای نگهداری و استفاده این حیوان وجود دارد. اما شاید هیچ کس تا به حال از عینک آفتابی برای سگ خود استفاده نکرده است. این طور که پیدا است یک شرکت تولیدکننده، چند سالی است شروع به تحقیق و تولید عینک آفتابی برای سگ‌هایی کرده است که چشمانشان به نور آفتاب حساس است. این موضوع حتی در شبکه تلویزیونی نشنال جئوگرافی نیز بازتاب پیدا کرد و در این روزها بسیاری از افراد حتی برای زیبایی بیشتر سگ‌های خود برای آنها عینک آفتابی می‌خرند!

۹ – آچار فرانسه!

آیا تا به حال دوست داشته‌اید که در کنار شغل اصلی خود، شغل‌های دیگری را امتحان کنید یا این که به خود بگویید ” ای کاش جای فلان کس بودم”. یک استارتاپ این ایده را برای شما عملی کرده است. شما می‌توانید از اوقات فراغت خود استفاده کنید و از طریق این سایت بیش از ۱۲۵ شغل منحصر به فرد را تجربه کنید. همچنین بیش از ۳۰۰ راهنما در آن وجود دارد که به شما کمک می کند مشاغل مدنظر خود را امتحان کنید.

 ۹ – نامه بابانوئل

مردم می‌گویند سنت بابانوئل دیگر تبدیل به یک تجارت شده است. مخصوصا زمانی که بابانوئل یک بطری بزرگ در دست می‌گیرد و با اسباب بازی‌های بی‌شمار خود شروع به دوره‌گردی برای فروش آنها می‌کند.

اما یک ایده جذاب وجود دارد که می‌تواند این روند موجود را بیشتر تجاری کند. کافی است یک آدرس پستی فرضی در قطب شمال ثبت کنید و سپس از مردم بخواهید تا ۱۰ دلار پول در پاکت بگذارند و ارسال کنند تا توسط بابانوئل به بچه‌های بی‌سرپرست اهدا شود. اما فکر می‌کنید چه کسی حاضر است این کار را انجام دهد؟

جالب است بدانید نزدیک به ۲۰۰ هزار نفر این کار را انجام دادند و از زمان شروع ایده نامه بابانوئل بیش از ۲ میلیون دلار برای کمک به کودکان فقیر و بی‌سرپرست هزینه شده است.

۱۰ – آکواریومی بدون ماهی

Ecosphere نام آکواریومی بدون ماهی است. در نگاه اول ممکن است تصور کنید که هیچ چیز در درون این گوی شیشه ای قرار ندارد. اما با کمی دقت متوجه خواهید شد که در درون هرکدام از آنها میگو کوچکی وجود دارد که از خزه‌های درون این آکواریم تغذیه می‌کند. از آن جایی که این حیوان هیچ نیازی به نگهداری مستقیم از طرف شما ندارد، در نتیجه حفظ آن نیز ساده و آسان است. یک کارآفرین از همین ایده استفاده کرده و آکواریم‌هایی بدون ماهی به وجود آورده است که اکنون طرفداران زیادی نیز دارد.

بازار مانند انسان است و مدام در حال تغییر است. ایده‌ای که امروز به نظر ما بی‌فایده می‌رسد، ممکن است مدتی بعد به پرفروش‌ترین محصول بازار تبدیل شود. این موضوع می‌تواند به نوآورانه بودن محصول، سرگرم کننده بودن آن یا حتی احمقانه بودن آن مربوط باشد. خدمات یا محصول شما هر چه که هست به خاطر داشته باشید که بازار همیشه تشنه کسب و کارها و ایده‌های نو است. ایده هایی که می تواند شما را به سوی موفقیت سوق دهد و شاید فردا نام استارتاپ شما در این لیست جای بگیرد.

پایگاه خبری ایرانیان موفق

اخبار مرتبط

با این کارها مشتری خود را نمک گیر کنید

راه های پولدار شدن از طریق فیسبوک

نکاتی برای مدیریت مراسم ها و رویدادها

راه های پولدار شدن در ایران

راهکارهای تبدیل شدن به خانم کارآفرین موفق

مهارت هایی که موفقیت شغلی را تضمین می کند

استراتژی هایی برای آنکه یک مدیر عامل کارکشته شوید

ایده های سودآور در صنعت عکاسی

نکاتی برای نوشتن بهتر توضیحات محصول

معرفی انواع کسب و کارهای مختلف

نکاتی مهم برای شروع یک کسب و کار کوچک

موانع موفقیت کسب و کار در منزل

راه‌های به دست آوردن هنر مذاکره

با این راه ها ارائه ناموفق خود را اصلاح کنید

سه درس موفقیت در کسب و کار از زبان ثروتمندترین مرد چین

راه های حفظ پول برای کارآفرینان

نکاتی مهم در بازاریابی برای کسب و کارهای حوزه تجارت الکترونیک

دلیل سرمایه گذاری نکردن مدیران بر مسئولیت های اجتماعی

راه های ساده پول درآوردن

لزوم تغییر نقش مدیران امروزی در پنج بخش کلیدی

کسب و کارهای موفق در بازار ایران

پرسودترین کسب و کارهای دنیا

رازهای موفقیت از نگاه فیلسوف کار آفرین

فرمول موفقیت در کسب و کارهای خانگی

مصاحبه با جوان 19 ساله کارآفرین/ با 100 هزار تومان هم می توان کار کرد

اگر دنبال یک کسب و کار هوشمندانه هستید، این مطلب را بخوانید

نکاتی از برانسون برای شروع کردن کسب و کار موفق

توصیه‌ های موفق‌ترین زن کارآفرین دنیا

راه هایی برای انجام معامله های بزرگ

سامانه یکپارچه کارت بازرگانی هوشمند رونمایی شد

اعطای تسهیلات ۸۰ میلیونی به متقاضیان تأسیس آموزشگاه‌ فنی‌وحرفه‌ای

دستورالعمل مشوق‌های کارفرمایی هفته آینده ابلاغ می‌شود

آموزش‌های الکترونیکی نوین برای ارتقای مهارت جوانان

برای صنایع کوچک ضمانت نامه صادر می شود

جزئیات ثبت‌ نام چهارمین آزمون استخدامی کشور

تداوم حیات آموزش عالی در گرو حرکت به سمت کار آفرینی است

کارآفرینان برتر ملی معرفی شدند

حرکت به سمت مهارت آموزی به جای مدرک‌گرایی

میزان مستمری خانوارهای کم درآمد مشخص شد

شروع کار سامانه ثبت نام کارورزی

توانایی ذهنی افراد با کارآفرینی تقویت می شود

وام ۲۰۰ میلیون تومان برای خانه اولی ها

ایران در کارآفرینی نوپا به رتبه 23 رسید

شرکت تعاونی زنان در کشور تشکیل میشود

افتتاح هزار واحد مسکونی در پرند

افزایش حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان تأمین اجتماعی

یارانه امشب واریز میشود

جذب بازار کار با مهارت آموزی جوانان

حقوق و عیدی بازنشستگان پرداخت می شود

معافیت های بیمه ای برای اشتغال جوانان

حداقل مزد کارگران مشخص شد

برگزاری نمایشگاه بهاره از ١١ اسفنددرتهران

۲ تصفیه خانه جدید آب افتتاح شد

نخستین شهرک انرژی کشور در پایتخت

با گذراندن طرح کارورزی شاغل شوید

نوآوری در کسب وکار را چه زمانی و چگونه باید به کار برد

بازگشت باران به تهران

با این 6 گام مسیر کارآفرینی را با فراز و فرودهای کمتری تجربه کنید

ایجاد حداقل 220 هزار شغل در روستاهای کشور

شغل های متناسب با روحیه آدمهای احساساتی

۶ راز موفقیت برای ارائه بهترین مصاحبه‌کاری

داستان کارآفرینی تبدیل سرمایه 400 دلار به 20 میلیون دلار

راهکارهایی برای داشتن آگهی خوب برای جذب مشتری و فروش

شما برای ثروتمند شدن به چه چیز نیاز دارید تا صفرهای بیشتری را جلوی رقم حساب بانکی خود اضافه کنید؟

۵ رکن موفقیت در کسب و کار به روش کریگ بالانتین

9 توصیه روانشناسانه که در کمترین زمان اعتماد خریداران را جلب کنید.

بانوی هنرمندی که با هنر خود کارآفرینی کرد

گذراندن تعطیلات به روش افراد موفق

چگونه شنبه ای شاد و پرانرژی داشته باشیم

متناسب با شغل مورد علاقه تان لباس بپوشید؛ نه شغلی که دارید!

طرز صحیح نوشتن رزومه کاری

نفت ایران به انگلیس صادر میشود

با استفاده از این 9 مورد ارزش شخصی و عزت نفستان را در محل کار تقویت کنید

معرفی مشاغل

بالاترین حد افسردگی در این 10 شغل

معرفی مشاغل

تست روانشناسی انتخاب شغل

معرفی مشاغل

چگونه در محل کار باجنبه و منطقی باشیم

ششمین نمایشگاه کار در دانشگاه شریف

وزارت کار برای تأمین امنیت شغلی کارگران بسیج شد.

10 راهکار برای اضافه کردن حقوقتان

معرفی مشاغل

روشهای رفتاری یک کارمند موفق

شغلهایی که باعث ریزش مو میشوند کدامند؟

معرفی مشاغل

10رفتار اشتباه در محل کار

معرفی مشاغل

پنج نکته برای پیشگیری از استرس در محل کار

6 اصل مهم موفقیت درکارآفرینی

معرفی مشاغل

معرفی مشاغل

10 روش برای انتخاب کردن شغل مناسب

معرفی مشاغل

میلیاردر ایرانی در دره سیلیکون

5 مهارت برای داشتن موفقیت شغلی

شغل‌های پردرآمد جهانی با مدرک دیپلم!

معرفی مشاغل

فضای محیط کاری خوب چه شرایطی دارد

آشنایی با شغل مهندس عمران

captcha