27   
شناسه خبر: 77216   
تاریخ انتشار: 1397/08/19 23:08
نکاتی مهم برای شروع یک کسب و کار کوچک
نکاتی مهم برای شروع یک کسب و کار کوچک
اگر ایده‌های بزرگی که در سر داریم راهی به بازار پیدا نکنند، راه اندازی یک کسب و کار تازه کاری طاقت فرسا و خسته کننده خواهد بود.

به گزارش مجله هاست، اگر ایده‌های بزرگی که در سر داریم راهی به بازار پیدا نکنند، راه اندازی یک کسب و کار تازه کاری طاقت فرسا و خسته کننده خواهد بود. مسیری که هر کسب و کار کوچک طی می‌کند با دیگری تفاوت دارد و ممکن است در ابتدای کار متحمل سختی‌های بسیاری شود، اما اصولی وجود دارد که هر کارآفرین تازه‌کار باید آن‌ها را دنبال کند تا شروعی بدون دغدغه و مطمئن داشته باشد. در این مطلب به نکاتی اشاره می‌کنیم که برای شروع یک کسب و کار کوچک باید به آن‌ها توجه کرد.

۱. فرصت‌های موجود در بازار را شناسایی کنید

ما اغلب این سؤال را از مردم می‌شنویم: «بهتر نیست صبر کنیم و ببینیم بازار بعد از انتخابات چه می‌شود؟» در مقابل، بهترین فرصت‌های کسب و کار اغلب در دوران ناپایداری اقتصادی به وجود می‌آیند. صرفاً نگاهی بیاندازید به شرکت‌هایی همچون Airbnb، که در طول بحران مالی جهانی (۲۰۰۸) تأسیس شد و به شدت موفق عمل کرد.

تحقیقات گردآوری شده در Credistsafe نشان می‌دهد که نتیجه همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، مردم را از راه‌اندازی کسب و کار در انگلستان باز نداشته است. در سپتامبر ۲۰۱۶، بعد از رفراندوم، کسب و کارهای بیشتری در یک بازه صد روزه نسبت به همان زمان در سال قبل راه اندازی شدند. توریسم، بازپروری، فین‌تک، ملک و بخش‌های صادراتی از جمله حوزه‌هایی از بازار هستند که نگاه کارآفرینان را به سمت خود جلب کرده است.

۲. درباره بازار، رقابت کنندگان و اسامی کسب و کارها تحقیق کنید

این مورد برای رسیدن به موفقیت در کسب و کار نقشی حیاتی دارد. باید بازار را ارزیابی کنید. آیا برای محصول یا خدماتی که ارائه می‌کنید تقاضا وجود دارد؟ اصلی‌ترین رقبای شما چه کسانی هستند؟ از چه لحاظ خودتان را از آن‌ها متفاوت می‌دانید؟ این‌ها سوالاتی ابتدایی هستند که به هنگام راه اندازی کسب و کار باید از خود بپرسید.

همه چیز گوگل نیست، دامنه تحقیقات خود را فراتر از جست و جو در گوگل کنید و با مردم گفت و گو کنید. یکی از روش‌های خوب برای فهمیدن زیست پذیری ایده شما در بازار این است که با افراد متخصص آن حوزه گفت و گو و از تجربیات و ایده‌های آن‌ها استفاده کنید. کتابخانه بریتانیا (The British Library) حجم وسیعی از منابع برای کارآفرینان را در اختیار دارد و آنجا می‌توانید هم گرایشات بازار و هم میزان تقاضا را جست و جو کنید. در ایران می‌توانید به پایگاه‌های تخصصی مقالات دانشگاهی کشور مراجعه کنید و به جستجوی مقالات مرتبط با حوزی کاری خودتان بپردازید و از نتایج آن‌ها استفاده کنید.

در طول فاز تحقیقات، به هنگام بررسی اسامی کسب و کارها بسیار ضروری است که مشاهدات لازم صورت گیرد. شما باید مطمئن شوید که نام تجاری شما از قبل به وسیله شرکت دیگری ثبت نشده باشد و اسم آن آزاد باشد.

به یاد داشته باشید که شما می‌خواهید تا جایی که امکان دارد کار را برای مشتریان در پیدا کردن اسم سایت خود راحت کنید. برای کسب و کارهایی که در ایران راه اندازی می‌شوند وب‌سایت‌هایی با دامنه‌های ir و com معمولاً بهترین انتخاب هستند. اما امروزه می‌توانیم پسوندهای زیادی را برای سایتمان انتخاب کنیم. مثل دامنه. بازار.

بد نیست پس از انتخاب نام تجاری، آزاد بودن نام دامنه خود را از طریق ابزار بررسی مالکیت دامنه بررسی کنید و سپس از طریق سایت‌هاست ایران، اقدام به ثبت دامنه کنید.

۳. به دنبال شریک تجاری و سرمایه‌گذار بگردید

راه اندازی کسب و کار کاری پر استرس است اما یکی از کارهایی که شما می‌توانید با انجام آن کار را راحت تر پیش ببرید پیدا کردن یک شریک تجاری و یا سرمایه گذار در ابتدای کار است. فردی که به ایده شما علاقه مند است، کسی که مهارت‌های شما را تحسین می‌کند و کسی که صحبت کردن با او درباره ایده‌ها ارزشمند باشد و بتواند به پیش بردن کار سرعت بخشد.

شرکت در نمایشگاه‌ها و رویدادهای کارآفرینی و کسب و کار، شما به سرمایه گذاران معرفی می‌کند و فرصت خوبی برای برقراری ارتباط با آن‌ها است.

خوشبختانه چند سالی است در ایران، مجموعه‌هایی با عنوان شتابدهنده، اقدام به سرمایه گذاری روی استارت آپ ها و تسهیل گری امور مربوط به راه اندازی یک کسب و کار نوپا می‌کنند. شتابدهنده مجموعه ای است که استارتاپ ها را از لحاظ فنی، علمی، فکری، حقوقی و مالی حمایت کرده و باعث توسعه، پیشرفت و تجاری سازی آن‌ها می‌شود. توصیه می‌کنیم، به شتابدهنده ها سر بزنید و با فضای کاری آن‌ها بیشتر آشنا شوید و ایده خود را برای جذب سرمایه محک بزنید.

شتابدهنده هاست ایران با تمرکز بر کسب و کارهای نوپای فناوری اطلاعات، فعالیت خود را از سال ۹۵ آغاز نموده است. صاحبان ایده و کارآفرینان با استفاده از امکانات و فرصت ایجاد شده می‌توانند طرح‌ها، خدمات و محصولات خود را توسعه داده و تجاری سازی نمایند.

۴. وب سایت زیبایی برای کسب و کار خود دست و پا کنید

برای راه اندازی سریع کسب و کار خود یکی از اولویت‌های شما باید ایجاد کردن یک وب سایت چشمگیر باشد. این وب سایت به عنوان ویترین دیجیتال شما عمل می‌کند و می‌تواند از هزینه‌های اجاره کردن بیلبوردهای گران قیمت و یا چاپ بروشور بکاهد.

واحد طراحی و توسعه ‌هاست ایران با به‌کارگیری نیروی متخصص و به پشتوانه تجربه و دانش در مسیر چشم انداز هاست ایران Total IT Solutions آماده ارائه خدمات طراحی وب‌سایت، نرم‌افزار موبایل، بازاریابی اینترنتی و پاسخگویی کامل به نیاز آنلاین مشتریان گرامی است.

۵. مدل کسب و کار خود را توسعه دهید

هر شرکت کوچک و بزرگی تلاش دارد که فعالیت‌های خود را برای جذب مشتری‌های جدید و ترغیب بهبود مدل کسب و کار ارتقا ببخشد. مدل‌های کسب و کار خلاقانه زیادی در بازار وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها الگو بگیرید. برای مثال، شرکت‌هایی Airbnb و Uber از پیشگامان مدل‌های جدید کسب و کار هستند که نمونه‌های داخلی آنها نیز در ایران به خوبی در میان مردم جا افتاده است. در عین حال، شرکت‌های مشهور بین‌المللی همچون Nike و LEGO در حال تبدیل شدن به مدل‌های co-creation هستند که با تکیه بر آن به مشتریان اجازه دهند محصولات را خودشان هم طراحی و هم شخصی سازی کنند.

داشتن یک طرح کسب و کار کوچک، قدم بزرگی در مسیر رشد است. این طرح باید همچون یک نقشه راه باشد از اینکه چگونه کسب و کار باید به سمت توسعه پیش برود و بازه زمانی آن چقدر باید باشد (مثلاً سه تا پنج سال). شما باید همچنین اهداف را در آن بگنجانید و چگونگی دستیابی به آن‌ها را نیز ذکر کنید..

۶. آماده…..؟ پیش به سوی بازاریابی

زمانی که کسب و کار خود را برپا ساختید، باید گوشه چشمی به وب سایت خود داشته باشید و اینکه سعی کنید آن را به روز نگه دارید و برای آن مخاطب پیدا کنید. زیبایی داشتن یک کسب و کار آنلاین این است که بار اضافه‌ای از روی دوش شما برداشته می‌شود اما با اینحال شما همچنان باید بودجه‌ای را برای اینکار اختصاص دهید. راههای بی شماری وجود دارند که با استفاده از آن‌ها با هزینه بسیار کمتری می‌توانید بازاریابی کنید.

ساختن یک حساب در شبکه‌های اجتماعی پر طرفدار نیز از راههای خوب پیدا کردن طرفداران آنلاین است.

زمانی که بودجه‌ای را برای اهداف بازاریابی آنلاین مشخص می‌کنید، بخشی از آن باید به بازاریابی ایمیلی اختصاص یابد. شاید تعجب کنید اگر بدانید که این کار هنوز یکی از راههای مقرون به صرفه برای توسعه کسب و کار شما است.

۷. آماده کارکردن برای ساعات طولانی باشید

تصور نکنید که ایجاد یک کسب و کار به معنی یک شبه پولدار شدن است. چالش‌های زیادی سر راه شما قرار خواهند گرفت، لحظاتی از ترس و استرس که شما را برای مدتی درگیر خود خواهد کرد. احتمال دارید در کنار کسب و کاری که ایجاد کرده‌اید یک شغل تمام وقت داشته باشید. این بدان معنی است که شب‌ها را دیر می‌خوابید و آخر هفته‌ها را به کار اختصاص می‌دهید. تضمین کنید که برای ایده کسب و کار خود از شور و شوق مناسبی برخوردارید چون همین باعث موفقیت در کار شما خواهد شد و لبخندی را بر روی صورت شما خواهد نشاند!

پایگاه خبری ایرانیان موفق

اخبار مرتبط

راه هایی برای راه‌اندازی یک شرکت دارویی

با این کارها مشتری خود را نمک گیر کنید

راه های پولدار شدن از طریق فیسبوک

خلاقیت تفکر خود را تقویت کنید تا اعتبارتان بالا رود

نکاتی برای مدیریت مراسم ها و رویدادها

راه های پولدار شدن در ایران

برای رسیدن به موفقیت این موارد را حذف کنید

راهکارهای تبدیل شدن به خانم کارآفرین موفق

مهارت هایی که موفقیت شغلی را تضمین می کند

آشنایی با پروفسور مجید سمیعی

استراتژی هایی برای آنکه یک مدیر عامل کارکشته شوید

ایده های سودآور در صنعت عکاسی

معرفی رازهای موفقیت از زبان الیور کان

نکاتی برای نوشتن بهتر توضیحات محصول

معرفی انواع کسب و کارهای مختلف

استارتاپ‌های کارآفرینی برگزار می شود

موانع موفقیت کسب و کار در منزل

زندگینامه ماریا خرسند، بنیان گذار بلوتوث

راه‌های به دست آوردن هنر مذاکره

با این راه ها ارائه ناموفق خود را اصلاح کنید

گام هایی برای رسیدن به یک برنامه کاری موثر

ایده های احمقانه که به کسب و کار‌های میلیونی تبدیل شدند

سه درس موفقیت در کسب و کار از زبان ثروتمندترین مرد چین

راه های حفظ پول برای کارآفرینان

پیش رویداد "استارت‌آپ ویکند دریاچه ارومیه" در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد

نکاتی مهم در بازاریابی برای کسب و کارهای حوزه تجارت الکترونیک

دولت به حساب سرپرستان خانوار کمک جبرانی واریز می کند

در این مواقع از شغل خود استعفا دهید

دلیل سرمایه گذاری نکردن مدیران بر مسئولیت های اجتماعی

راه های ساده پول درآوردن

ویژگی های مشترک افراد موفق

لزوم تغییر نقش مدیران امروزی در پنج بخش کلیدی

کسب و کارهای موفق در بازار ایران

ریل گذاری استارتاپ ها توسط معاونت علمی کشور

کسب و کارهای که می توانید تک نفره راه بیاندازید

کسب و کارهای کوچکی که امروزه تبدیل به غول شدند

پرسودترین کسب و کارهای دنیا

راه های پولدار شدن از زبان وارن بافت

رازهای موفقیت از نگاه فیلسوف کار آفرین

با سرمایه زیر یک میلیون تومان در منزل کارآفرینی کنید

راه های ایجاد یک کار پردرآمد با سرمایه کم

فرمول موفقیت در کسب و کارهای خانگی

با پانصد هزار تومان کسب و کار موفق راه بیاندازید

مصاحبه با جوان 19 ساله کارآفرین/ با 100 هزار تومان هم می توان کار کرد

اگر دنبال یک کسب و کار هوشمندانه هستید، این مطلب را بخوانید

نکاتی از برانسون برای شروع کردن کسب و کار موفق

برترین‌های رویداد استارت‌آپی اسلامی در مرکز رشد هنرهای قرآنی اسکان داده می شوند

توصیه‌ های موفق‌ترین زن کارآفرین دنیا

آشنایی با انوع مالیات در سیستم حقوقی ایران

رازهای موفقیت برای داشتن رابطه عاشقانه

ایران جزء بهترین استارت های آپ منطقه است

با این شغل ها پولدار شوید

فنون اساسی مذاکره در کسب و کار

رشته های پرمتقاضی اما بدون بازارکار!

راه هایی برای انجام معامله های بزرگ

حمایت سازمان فضایی از تیم‌های موفق استارتاپی

آموزش راه اندازی یک کسب و کار میلیاردی

رازهایی برای نوآوری در کسب و کار

کارهایی که افراد موفق صبح ها انجام می دهند

اصول کلیدی برای رشد در کسب و کار

توصیه های عالی برای موفقیت در کسب و کار

درس های موفقیت از زبان ثروتمندترین مرد تاریخ آمریکا

نوآوری در کسب وکار را چه زمانی و چگونه باید به کار برد

بازگشت باران به تهران

با این 6 گام مسیر کارآفرینی را با فراز و فرودهای کمتری تجربه کنید

۶ راز موفقیت برای ارائه بهترین مصاحبه‌کاری

داستان کارآفرینی تبدیل سرمایه 400 دلار به 20 میلیون دلار

راهکارهایی برای داشتن آگهی خوب برای جذب مشتری و فروش

شما برای ثروتمند شدن به چه چیز نیاز دارید تا صفرهای بیشتری را جلوی رقم حساب بانکی خود اضافه کنید؟

۵ رکن موفقیت در کسب و کار به روش کریگ بالانتین

9 توصیه روانشناسانه که در کمترین زمان اعتماد خریداران را جلب کنید.

فرهادی: به آلمان هیئت علمی اعزام می کنیم

آغاز ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

گذراندن تعطیلات به روش افراد موفق

چگونه شنبه ای شاد و پرانرژی داشته باشیم

متناسب با شغل مورد علاقه تان لباس بپوشید؛ نه شغلی که دارید!

عناوین روزنامه های امروز

با استفاده از این 9 مورد ارزش شخصی و عزت نفستان را در محل کار تقویت کنید

بالاترین حد افسردگی در این 10 شغل

عبور جمعیت ایران از مرز 80 میلیون نفر

کارآفرینی عرصه خلاقیتی شجاعانه

چگونه در محل کار باجنبه و منطقی باشیم

همکاری دانشگاه امام خمینی و مرکز دانش‌پژوهان

فراخوان ششمین دوره جایزه هفت اقلیم

تجلیل از ریاضیدانان موفق کشور

ششمین نمایشگاه کار در دانشگاه شریف

بوشهر مرکز انرژی ایران است

ایران شاهراه ارتباطی مخابراتی

بخش مسکن به عنوان پیشران اقتصاد

بسکتبال ایران در راه کسب سهمیه مسابقات جهانی

10 راهکار برای اضافه کردن حقوقتان

6 اصل مهم موفقیت درکارآفرینی

چگونه بازاریاب موفقی باشیم

معرفی مشاغل

از عادت بد کارکردن در زمان ناهار خلاص شوید

زمان استعفا رسیده است، اگر…

عادت های بد را چگونه ترک کنیم

5 مهارت برای داشتن موفقیت شغلی

شغل‌های پردرآمد جهانی با مدرک دیپلم!

چگونه محیط کار را برای کارکنان دلپذیر کنیم

captcha