38   
شناسه خبر: 77325   
تاریخ انتشار: 1397/08/23 23:04
استراتژی هایی برای آنکه یک مدیر عامل کارکشته شوید
استراتژی هایی برای آنکه یک مدیر عامل کارکشته شوید
جهانی را تصور کنید که همه مشتاقانه از خواب بیدار می‌شوند تا به سر کار بروند. اما متاسفانه چیزی که در واقعیت وجود دارد افراد خسته و فرسوده و بی علاقه به شغل شان هستند.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق، هشت تن از مدیر عامل‌ها و اعضای اوراکلز استراتژی شماره‌ی یک خود را برای ساختن و اداره‌ی یک تیم نخبه و پر بازده با شما به اشتراک می‌گذارند. در این نوشتار با ما همراه باشید تا استراتژی های یک مدیر موفق را بدانید تا بتوانید یک مدیر عامل کارکشته شوید.

* معمولی‌ها را تشویق کنید که خارق‌العاده شوند

تعداد کمی از ما آن به اصطلاح «شغل رویایی» را داریم، شغلی مثل ستاره‌ی موسیقی راک یا یک ورزشکار حرفه‌ای بودن. اکثر مشاغل کاملا معمولی هستند. بنابراین – به ویژه وقتی احساس می‌کنید کارکنان‌تان بی‌رمق، بی‌علاقه، و بی‌اهمیت شده‌اند – برای به حداکثر رساندن کارایی‌شان چگونه عمل می‌کنید؟

سبک‌های رهبری سنتی حول محور کنترل متمرکز هستند. مدیران انتظاراتی را تعیین می‌کند و بعد بررسی می‌کنند تا ببینند آیا آن انتظارات برآورده شده است یا نه. با وجود این، نوع رهبری از بالا به پایین نهایتا کارساز نخواهد بود. در شرکت‌های موفق امروز، تصمیم‌های بیشتری در سطوح پایین‌تر گرفته می‌شود.

پیرو همین موضوع، ما باید به جای تلاش برای کنترل کردن سعی کنیم تاثیرگذار باشیم. بهترین رهبران، فارغ از این که کجای سازمان قرار گرفته باشند، آدم‌های معمولی را تشویق می‌کنند تا از طریق کارهایی که انجام می‌دهند به افرادی خارق العاده تبدیل شوند.

* به عنوان یک مدیر موفق اهداف بسیار بزرگ تعیین کنید

رهبران تاثیرگذار با دیدگاه‌شان الهام بخش دیگران هستند و مدام به تیم‌شان کمک می‌کنند بر روی تاثیرگذارترین امور تمرکز کنند در حالی که سر و صدای مزاحم اطراف را حذف می‌کنند.

اهداف بزرگی تعیین کنید و به تیم‌تان انگیزه بدهید، سپس برای با هم رسیدن به آن اهداف یک طرح ایجاد کنید. انسان‌های بزرگ با چالش‌های بزرگ به هیجان می‌آیند. متقاعد کردن آن‌ها برای پیوستن به مطالبه‌ی شما در حالی که هدف‌تان را انجام کاری خطیر و مهم تعیین کرده‌اید آسان‌تر است.

همچنین از یک مربی بهره بگیرید! تمام بهترین تیم‌های ورزشی جهان برای اطمینان از بیشترین عملکرد مربیانی دارند، بنابراین ما هم برای تیم‌های‌مان مربیان داخلی استفاده می‌کنیم. آدم‌هایی که ستون موفقیت شما باشند، پس حمایت از آن‌ها باید اولویت اول شما باشد.

* بدون قضاوت کردن کارکنان را به بازخورد دادن تشویق کنید

زمانی کارل ساگان منجم گفت: «هیچ چیزی به مانند یک سوال احمقانه نیست». در حالی که این جمله‌ی معروفی است، اکثر آدم‌ها در باور کردن آن مشکل دارند – و اگر آدم‌ها از سوال پرسیدن بترسند، احتمالا حتی از پیشنهاد دادن نیز واهمه پیدا خواهند کرد.

تمام کسب و کارها برای رشد کردن به پیشنهادهای مفید نیاز دارند. از کارکنان تازه وارد گرفته تا مدیران، کسانی که در خط مقدم کسب و کار شما هستند اغلب بهترین ایده‌ها را دارند. از طرف دیگر، می‌توان دامنه‌ی گسترده‌ی اختیارات مدیرعامل‌ها را محدود کرد.

یکی از راه‌های تشویق کارکنان به بیان عقایدشان به صورت آشکارا می‌تواند از طریق جلسات توفان فکری باشد. ما یک بار در هفته یک جلسه‌ی گروهی داریم که بدون قضاوت هر ایده‌ای را می‌توانیم به بحث بگذاریم. شعار ما این است که هیچ ایده‌ی بدی وجود ندارد، مگر آن‌هایی که گفته نمی‌شوند.

* افرادی را استخدام کنید که با فرهنگ شما سازگار باشند

هنگام استخدام، همیشه مهم است که به دنبال ویژگی‌هایی باشید که با فرهنگ شرکت شما سازگار هستند. در هر دوی ClickMeeting و GetResponse ما یک هدف را دنبال می‌کنیم: فراهم آوردن بهترین راه حل‌ها برای مشتریان‌مان و لذت بردن از انجام آن. ما یک تیم هستیم و شما می‌توانید امتحان‌مان کنید!

وقتی به دنبال آدم‌های تازه هستیم که به ما ملحق شوند، همیشه دنبال کسانی می‌گردیم که جاه طلب باشند و روحیه‌ی تیمی داشته باشند. اگر با تیم همراه بمانید، هرگز فقط یک مدیر نخواهید بود. شما یک مدیر موفق و رهبر با کلاس جهانی خواهید بود که برای کل شرکت‌تان موفقیت آفرین است، فارغ از هر نقشی که دارید.

* به عنوان یک مدیر موفق آدم درست را در نقش و موقعیت درست قرار دهید.

تعریف نقش یک نفر از توصیف شغل او فراتر است؛ این تعریف باید با توانایی آن‌ فرد در آنچه واقعا دوست دارد انجام بدهد همپوشی داشته باشد. تنظیم کردن مسئولیت‌ها با توانایی‌ها به معنی آن است که کار بزرگی تولید می‌کنند، احساس رضایتمندی دارند، و از نهایت پتانسیل خود استفاده می‌کنند. این در مورد رهبری هم صدق می‌کند. هر کاری را که در «حوزه‌ی نبوغ» شما قرار نمی‌گیرد یا دوست ندارید انجام دهید واگذار کنید.

ارزش‌های اصلی نیز باید مهم‌ترین بخش از ماموریت، نگرش، و فرهنگ شما باشند، تا «دوست داران شرکت‌تان» را جذب کنید. آن‌ها همچنین به وضوح از انتظارات شما مطلع خواهند شد و در تصمیم‌گیری‌هایی که شرکت‌تان را پیش خواهند راند احساس قدرت خواهند کرد.

* به عنوان یک مدیر موفق سعی کنید اعضای تیم‌تان را بشناسید

برای آنکه رهبر بزرگی باشید، باید زمان زیادی را با تیم‌تان بگذرانید. کارکنان شما باید بدانند که به آن‌ها اهمیت می‌دهید و متعهد هستید که به آن‌ها کمک کنید. موفقیت‌های آن‌ها را قدر بدانید و به آن‌ها کمک کنید به موفقیت‌های جدید دست پیدا کنند. سعی کنید پی ببرید چه چیزی به آن‌ها انگیزه می‌دهد. از تیم‌تان درباره‌ی خانواده‌شان، علائق‌شان، امیدها و رویاهای‌شان بپرسید. با در اختیار داشتن چنین اطلاعاتی، بهتر می‌توانید آن‌ها را در تعیین هدف‌های والاتر و بهبود پیوسته‌ی عملکردشان توانا سازید.

بخشی از شناختن تیم‌تان شامل این می‌شود که بگذارید آن‌ها هم شما را بشناسند. نشان‌ بدهید که چقدر آن‌ها را دوست دارید. هالووین گذشته، من همه را تشویق کردم که لباس مخصوص بپوشند. من هم با پوشش و کلاه گیس مدونا، آرایش و کلی زلم زیمبو به آن‌ها ملحق شدم. مثل یک الگو و سرمشق رهبری کنید، به اهداف‌تان دست پیدا کنید و نشان بدهید که هر چیزی در زندگی ممکن است.

* به کارکنان‌تان این قدرت را بدهید که از «حوزه‌ی نبوغ» خود فراتر بروند

در جهان امروز، تمرکز از هوش اهمیت بیشتری دارد. وقتی یک فرد موفق بر «حوزه‌ی نبوغ» خود تمرکز و کار می‌کند، ورق را به نفع خودش بر می‌گرداند. چگونه می‌توانید کاری کنید که افراد موفق بر حوزه‌ی نبوغ فردی خود تمرکز کنند؟

پاسخ ساده است: توانایی‌های‌شان را با ظرفیت‌های‌شان هماهنگ کنید. همه‌ی ما توانایی‌های متعددی مانند فروش، حل مسئله، یا مهندسی داریم. اما، زمان ما محدود است – و در نتیجه، ظرفیت‌ها هم محدود می‌شوند. به عنوان رهبر، کار اصلی ما آن است که مطمئن شویم تیم‌های ما بیشتر وقت‌شان (ظرفیت) را روی کار در حوزه‌ی نبوغ (توانایی) صرف می‌کنند.

برای پیدا کردن حوزه‌ی نبوغ‌تان، با پرسیدن این سوال شروع کنید که «اگر این ماه هر روز فقط بتوانم دو ساعت کار کنم، وقتم را صرف چه کاری خواهم کرد؟» این پرسش همیشه به شما کمک می‌کند یک یا دو مهارت را که کاری می‌کنند به پتانسیل‌های واقعی خود دست پیدا کنید پیدا کنید.

 * یادتان باشد که رهبری یک شغل درونی است

برای آن که یک مدیر موفق و رهبر استثنائی باشید باید روی خودتان کار کنید، هوش هیجانی و شهودی خود را تقویت کنید، و ریسک‌های جدی انجام دهید. این یک شغل درونی است.

وقتی با شرکت‌ها مشورت می‌کنم، متوجه یک سری اشتباهات درجه ۳ رایج می‌شوم. یکی از آن‌ها به دلیل این رخ می‌دهد که رهبران به خاطر نفس خود، ترس، مقاومت در برابر تغییر یا عدم تمایل به ریسک کردن اقدامی نمی‌کنند؛ بعضی دیگر وقتی اتقاق می‌افتد که به اعضای تیم خود قدرت و اختیار لازم را نمی‌دهند.

هوش هیجانی مهارتی پرورش یافته است که آگاهی عاطفی، ذهن آگاهی، و مهربانی را کنترل می‌کند. با تنظیم کردن عواطف‌تان و خواندن عواطف سایرین، تفکر خارج از چارچوب کارآمد رخ می‌دهد که به حل مسئله‌ی درخشان و حرفه‌ای منجر می‌شود. هوش شهودی یک نوع هوش انسانی تکاملی بسیار دقیق است که به مهارت در درک آنی چیزها  منجر می‌شود، بدون آنکه اطلاعاتی در اختیار یا به استدلال تحلیلی آگاهانه نیاز داشته باشیم.

ادراک عاطفی و شهودی خود را برای تفکر خارق‌العاده‌ای آماده سازید که در عین بهبود خط کف مالی‌تان به شما پیشنهاد می‌دهد عملکرد در چارچوب چارت سازمانی یا کسب و کار را پشت سر بگذارید.

شما چطور این کار را انجام می‌دهید؟ یک محیطی ایجاد کنید که سرشار از کنجکاوی، خلاقیت، مثبت‌گرایی، و ابتکار باشد. به آن‌چه به اعضای تیم‌تان انگیزه می‌دهد گوش کنید و آن را یاد بگیرید. سعی کنید بفهمید نبوغ و توانایی آن‌ها در چیست و چگونه از آن استفاده می‌کنند. یادتان باشد که ابداعات و هوش و نبوغ اعضای تیم را همیشه تشویق و قدردانی کنید.

بازده

اخبار مرتبط

راه هایی برای راه‌اندازی یک شرکت دارویی

با این کارها مشتری خود را نمک گیر کنید

راه های پولدار شدن از طریق فیسبوک

خلاقیت تفکر خود را تقویت کنید تا اعتبارتان بالا رود

نکاتی برای مدیریت مراسم ها و رویدادها

راه های پولدار شدن در ایران

برای رسیدن به موفقیت این موارد را حذف کنید

راهکارهای تبدیل شدن به خانم کارآفرین موفق

مهارت هایی که موفقیت شغلی را تضمین می کند

آشنایی با پروفسور مجید سمیعی

ایده های سودآور در صنعت عکاسی

معرفی رازهای موفقیت از زبان الیور کان

نکاتی برای نوشتن بهتر توضیحات محصول

معرفی انواع کسب و کارهای مختلف

نکاتی مهم برای شروع یک کسب و کار کوچک

موانع موفقیت کسب و کار در منزل

زندگینامه ماریا خرسند، بنیان گذار بلوتوث

راه‌های به دست آوردن هنر مذاکره

با این راه ها ارائه ناموفق خود را اصلاح کنید

گام هایی برای رسیدن به یک برنامه کاری موثر

ایده های احمقانه که به کسب و کار‌های میلیونی تبدیل شدند

سه درس موفقیت در کسب و کار از زبان ثروتمندترین مرد چین

راه های حفظ پول برای کارآفرینان

نکاتی مهم در بازاریابی برای کسب و کارهای حوزه تجارت الکترونیک

دولت به حساب سرپرستان خانوار کمک جبرانی واریز می کند

در این مواقع از شغل خود استعفا دهید

دلیل سرمایه گذاری نکردن مدیران بر مسئولیت های اجتماعی

راه های ساده پول درآوردن

ویژگی های مشترک افراد موفق

لزوم تغییر نقش مدیران امروزی در پنج بخش کلیدی

کسب و کارهای موفق در بازار ایران

کسب و کارهای که می توانید تک نفره راه بیاندازید

کسب و کارهای کوچکی که امروزه تبدیل به غول شدند

پرسودترین کسب و کارهای دنیا

راه های پولدار شدن از زبان وارن بافت

رازهای موفقیت از نگاه فیلسوف کار آفرین

با سرمایه زیر یک میلیون تومان در منزل کارآفرینی کنید

راه های ایجاد یک کار پردرآمد با سرمایه کم

فرمول موفقیت در کسب و کارهای خانگی

با پانصد هزار تومان کسب و کار موفق راه بیاندازید

مصاحبه با جوان 19 ساله کارآفرین/ با 100 هزار تومان هم می توان کار کرد

اگر دنبال یک کسب و کار هوشمندانه هستید، این مطلب را بخوانید

نکاتی از برانسون برای شروع کردن کسب و کار موفق

توصیه‌ های موفق‌ترین زن کارآفرین دنیا

آشنایی با انوع مالیات در سیستم حقوقی ایران

رازهای موفقیت برای داشتن رابطه عاشقانه

با این شغل ها پولدار شوید

فنون اساسی مذاکره در کسب و کار

رشته های پرمتقاضی اما بدون بازارکار!

راه هایی برای انجام معامله های بزرگ

آموزش راه اندازی یک کسب و کار میلیاردی

رازهایی برای نوآوری در کسب و کار

کارهایی که افراد موفق صبح ها انجام می دهند

اصول کلیدی برای رشد در کسب و کار

توصیه های عالی برای موفقیت در کسب و کار

درس های موفقیت از زبان ثروتمندترین مرد تاریخ آمریکا

نوآوری در کسب وکار را چه زمانی و چگونه باید به کار برد

بازگشت باران به تهران

با این 6 گام مسیر کارآفرینی را با فراز و فرودهای کمتری تجربه کنید

۶ راز موفقیت برای ارائه بهترین مصاحبه‌کاری

داستان کارآفرینی تبدیل سرمایه 400 دلار به 20 میلیون دلار

راهکارهایی برای داشتن آگهی خوب برای جذب مشتری و فروش

شما برای ثروتمند شدن به چه چیز نیاز دارید تا صفرهای بیشتری را جلوی رقم حساب بانکی خود اضافه کنید؟

۵ رکن موفقیت در کسب و کار به روش کریگ بالانتین

9 توصیه روانشناسانه که در کمترین زمان اعتماد خریداران را جلب کنید.

آغاز فرآیند تدوین برنامه مدیریت جامع تالاب بختگان

فرهادی: به آلمان هیئت علمی اعزام می کنیم

آغاز ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش

گذراندن تعطیلات به روش افراد موفق

چگونه شنبه ای شاد و پرانرژی داشته باشیم

متناسب با شغل مورد علاقه تان لباس بپوشید؛ نه شغلی که دارید!

عناوین روزنامه های امروز

با استفاده از این 9 مورد ارزش شخصی و عزت نفستان را در محل کار تقویت کنید

بالاترین حد افسردگی در این 10 شغل

عبور جمعیت ایران از مرز 80 میلیون نفر

کارآفرینی عرصه خلاقیتی شجاعانه

چگونه در محل کار باجنبه و منطقی باشیم

ایجاد صندوق ایده‌پردازی و مالی در استان‌ها

همکاری دانشگاه امام خمینی و مرکز دانش‌پژوهان

فراخوان ششمین دوره جایزه هفت اقلیم

تجلیل از ریاضیدانان موفق کشور

ششمین نمایشگاه کار در دانشگاه شریف

بوشهر مرکز انرژی ایران است

ایران شاهراه ارتباطی مخابراتی

بخش مسکن به عنوان پیشران اقتصاد

بسکتبال ایران در راه کسب سهمیه مسابقات جهانی

10 راهکار برای اضافه کردن حقوقتان

بازاریابی در شبکه های اجتماعی

6 اصل مهم موفقیت درکارآفرینی

چگونه بازاریاب موفقی باشیم

معرفی مشاغل

از عادت بد کارکردن در زمان ناهار خلاص شوید

زمان استعفا رسیده است، اگر…

عادت های بد را چگونه ترک کنیم

5 مهارت برای داشتن موفقیت شغلی

شغل‌های پردرآمد جهانی با مدرک دیپلم!

چگونگی کاهش استرس در محیط کار

چگونگی راه اندازی شیرینی پزی و قنادی

چگونه محیط کار را برای کارکنان دلپذیر کنیم

هیچ گاه برای تغییر شغل دیر نیست

captcha