66   
شناسه خبر: 77329   
تاریخ انتشار: 1397/08/24 19:38
برگزاری نمایشگاه و جشنواره "انار" در کرمانشاه
برگزاری نمایشگاه و جشنواره "انار" در کرمانشاه
مدیر اجرایی جشنواره انار کرمانشاه گفت: پرونده ثبت ملی جشن شکرگزاری انار را به سازمان میراث فرهنگی کشور ارسال کرده‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق، «عزیزی» با اشاره به برگزاری جشن شکرگزاری انار زردویی در دومین جمعه ماه آبان هر سال، اظهار کرد: در پی وقوع زلزله سال گذشته به حدود 68 منزل مسکونی این روستا خساراتی وارد شد که امسال با توجه به ساخت و سازهایی که در داخل روستا در حال انجام است، برگزاری جشنواره را در این روستا لغو کردیم.

وی متقارن شدن جمعه دوم آبان امسال با ایام عزاداری ماه صفر را از دیگر علل لغو این جشن برشمرد و افزود: از سوی دیگر، متأسفانه زیرساخت‌های روستا چون راه ارتباطی و سرویس‌های بهداشتی جهت ارائه خدمات به حدود هفت تا هشت هزار گردشگری که هر سال برای حضور در این جشن به زردویی می‌آیند، مناسب نیست.

مسئول گروه گردشگری ئاتوورگه روستای زردویی خاطر نشان کرد: باتوجه به عدم برگزاری جشنواره انار زردویی در سالجاری، تصمیم برآن شد تا این جشنواره را با اخذ مجوزهای لازم در مرکز استان برگزار کنیم تا گردشگران بسیاری بتوانند بدون معطلی طولانی در ترافیک جاده نامناسب اورامانات در جشنواره شهر کرمانشاه حضور پیدا کنند.

به گفته مدیراجرایی جشنواره انار کرمانشاه، نمایشگاه و جشنواره انار در شهر کرمانشاه از 26 آبان تا 4 آذر با اجرای برنامه‌های متنوع در محوطه هتل پارسیان برگزار خواهد شد.

این فعال حوزه گردشگری با اشاره به حواشی ایجاد شده در برگزاری جشن انار امسال و لغو آن در روستاهای اورامانات کرمانشاه، گفت: در طول مراسم جشن انار کرمانشاه همه ملاحظات و  تذکرات پدر دینی اورامانات ماموستا ملاقادر قادری را لحاظ خواهیم کرد.  

 وی با بیان این‌که برگزاری جشنواره انار طی سال‌های گذشته باعث برند شدن گردشگری اورامانات کرمانشاه و رشد قابل توجه گردشگران این منطقه شده، خاطرنشان کرد: در این جشنواره‌ها همه تلاش خود را بکار گرفتیم تا فرهنگ اصیل مردمان این منطقه را به نمایش گذاشته و معرفی کنیم.

عزیزی تصریح کرد: همچنین در جشنواره سال گذشته مردم زردویی توانستند در یک زمان سه ساعته 112 میلیون تومان انار را با حذف دلال‌ها بصورت مستقیم با قیمت مناسب به گردشگران بفروشند که این امر در اقتصاد مردم روستا تأثیرگذار بود

این مسئول در ادامه یادآور شد: در سال‌های اخیر جشنواره‌هایی تحت عنوان «انارانه» در اورامانات برگزار شده که مراسمی کاملاً سلیقه‌ای بوده و با جشن شکرگزاری انار متفاوت است.

وی خاطرنشان کرد: از حدود یک سال پیش برای ثبت ملی جشن انار تلاش‌هایی را آغاز و در نهایت پرونده ثبت ملی این جشن را به سازمان میراث فرهنگی ارسال کردیم که به احتمال بسیار در این هفته جلسه بررسی این پرونده برگزار خواهد شد.

 مسئول گروه گردشگری ئاتوورگه روستای زردویی با اشاره به ظرفیت‌های بالای گردشگری اورامانات، یادآور شد: هر کدام از روستاهای این منطفه ظرفیت برگزاری یک رویداد گردشگری را دارند. برای مثال می‌توانیم جشن «آب‌ها» را در روستای هجیج، جشن «برگ‌ریزان» را در روستای نسمه، جشن «کشک» در باینگان و... را برگزار و کرمانشاه را پایتخت رویدادهای ایران کنیم.

ایسنا

اخبار مرتبط

بیستمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب مشهد برگزار شد

تولید ۹۱۵ هزار تن انار در سال جاری

۵ نمایشگاه از زلزله کرمانشاه در تهران برگزار شد

برگزاری نمایشگاهی از آلبوم خانوادگی محسن مقدم

معرفی برگزیدگان «روشنا»

آغاز نمایشگاه بزرگ کتاب در کیش

برگزاری همایش "تامین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان با سرمایه‌گذاری در بورس و فرابورس"

برگزاری نمایشگاهی با موضوع کودکان و زلزله

۱۲۱ اثر هنری در «پیش پای خوشه‌چین‌ها» نمایش داده می شود

افتتاح دومین نمایشگاه «مسیر عاشقی»

بیش از 2000 تن انار از خداآفرین برداشت شد

برپایی نمایشگاه «ایران روستا هم دارد»

برگزاری همایش بین‌المللی آتش‌نشانی و ایمنی شهری

افتتاح نمایشگاه اعضای جاوید فرهنگستان هنر

برگزاری نمایشگاه عروسک‌های سیاره خانم در ۸۴ سالگی

افتتاح پنجمین نمایشگاه بورس کیش

آغاز به کار بزرگترین نمایشگاه گل داوودی کشور در محلات

استقبال مناطق آزاد کشور از نمایشگاه کیش اینوکس 2018

سومین نمایشگاه خودروی ارومیه برگزار شد

آثار تصویرگران «چک» در ایران نمایش داده می شود

خانه هنرمندان ایران میزبان نمایشگاه مهمانی هنر می ‌شود

نمایشگاهی از آیات آسمانی با فیروزه و خط

در سعدآباد نمایشگاه پوشاک ترکمن برگزار میشود

شانزدهمین دوره نمایشگاه بین المللی صنعت تهران 95

captcha