49   
شناسه خبر: 77590   
تاریخ انتشار: 1397/09/14 10:54
شناسایی ابزار سنگی 2.5 میلیون ساله در الجزایر
شناسایی ابزار سنگی 2.5 میلیون ساله در الجزایر
گروهی از باستان شناسان موفق به کشف ابزار سنگی ۲.۴ میلیون ساله و استخوان های تعدادی حیوان در الجزایر واقع در شمال آفریقا شده اند.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق

 به نقل از وی تری، گروهی از باستان شناسان موفق به کشف ابزار سنگی ۲.۴ میلیون ساله و استخوان های تعدادی حیوان در الجزایر واقع در شمال آفریقا شده اند.

 این کشفیات جدید فرضیات قبلی در مورد اینکه شرق آفریقا مهد بشریت و شکل گیری تمدن جدید بوده را زیر سوال برده است.

شناسایی ابزار جدید نشان می دهد یا انسان های اولیه به سرعت در دیگر نقاط قاره آفریقا پخش شده اند و از شرق آفریقا که زادگاهشان بوده به نقاط دیگری کوچ کرده اند یا اینکه ظهور تمدن های انسانی به طور همزمان در نقاط مختلفی از قاره آفریقا رخ داده و مهاجرتی در کار نبوده است.

تا پیش از این تمامی بررسی های باستان شناسی نشان می داد که تنها شرق آفریقا سرچشمه تمدن های اولیه انسانی بوده است ولی این کشف جدید درستی این نظریه را زیر سوال برده است. البته باید توجه داشت که ابزار سنگی کشف شده در شرق آفریقا مربوط به ۲.۶ میلیون سال قبل هستند.

ابزار کشف شده در الجزایر بین ۱.۹ تا ۲.۴ سال قدمت دارند و از ظاهر آنها مشخص است که در قالب ساطور، چاقو و غیره مورد استفاده قرار می گرفتند. باقی مانده های استخوان های انسان ها نیز نشان می دهد که این انسان ها گوشت خوار بوده اند.

انتهای پیام/ 

 

captcha