49   
شناسه خبر: 77610   
تاریخ انتشار: 1397/09/15 11:08
بازدید ‌رحمانی از ششمین نمایشگاه تخصصی پوشاک و بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی - تخصصی صنعت نساجی
بازدید ‌رحمانی از ششمین نمایشگاه تخصصی پوشاک و بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی - تخصصی صنعت نساجی
رحمانی، وزیر صنعت – معدن و تجارت‌ از ششمین نمایشگاه تخصصی پوشاک و بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی - تخصصی صنعت نساجی که از روز یکشنبه 11 آذر ماه در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران در حال برگزاری است بازدید نمود‌‌‌.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران:

در این بازدید رحمانی با دست اندرکاران، غرفه داران و علاقمندان این صنعت در مورد مسائل مربوطه گفتگو کرده و راهکارهایی را برای برگزاری بهتر این نمایشگاه ارائه نمود .

وی در این بازدید با بیان اینکه تامین مواد اولیه پوشاک و صنعت نساجی در اولویت و دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد، اعلام کرد: ‌وزارت صنعت، معدن و تجارت به منظور جلوگیری از کمبود مواد اولیه پوشاک و نساجی جلسه‌ای را در وزارتخانه برگزار کرده و تامین مواد اولیه پوشاک و صنعت نساجی را در دستور کار خود قرار داد.

او افزود: در تامین مواد اولیه صنعت پوشاک و نساجی در صورت داشتن ظرفیت‌های موجود در کشور مقداری از مواد اولیه از طریق تولیدات داخلی در حال تامین است و در صورت کمبود مقداری نیز با اولویت از طریق واردات با تخصیص ارز مبادلاتی تامین خواهد شد.

او همچنین اظهار داشت : طبق آمارهای موجود، صادرات الیاف طبیعی و مصنوعی نسبت به زمان مشابه پارسال افزایش داشته است. این امر نشان می‌دهد که واحدهای تولید کننده نخ و پارچه کشور با ظرفیت بیشتری کار می‌کنند و اگر در بازار داخلی دچار کمبودی  باشیم وزارت صنعت، معدن و تجارت با ارائه تدابیر لازم کمبودها را جبران خواهد کرد.

شایان ذکر است ‌:

در این بازدید قبادی، ‌معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت – معدن و تجارت ‌و جمعی از معاونین و مدیران شرکت سهامی نمایشگاههای بین المللی ج.ا.ایران و هیات همراه ایشان نیز رحمانی را همراهی نمودند.

 

captcha