102   
شناسه خبر: 77771   
تاریخ انتشار: 1397/09/18 14:15
راهکار‌های یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت
راهکار‌های یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت
عضو ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد گفت: اگر دولت حقوق کارمندان را ۳۰ درصد هم افزایش دهد، با توجه به نوسانات موجود در بازار، کفاف زندگی آن‌ها را نمی‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق شکور پورحسین، عضو ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد،، با بیان اینکه ارزش پول ملی طی چند ماه گذشته به یک سوم کاهش یافته است، اظهار داشت: اگر دولت حقوق کارمندان را ۳۰ درصد هم افزایش دهد، با توجه به نوسانات موجود در بازار، کفاف زندگی آن‌ها را نمی‌دهد.

وی افزود: دولت باید به جای افزایش حقوق ثبات اقتصادی ایجاد کند و جلوی افزایش قیمت کالا‌ها را بگیرد.

عضو ناظر مجلس در شورایعالی کار گفت: در بسیاری از کشور‌ها به دلیل وجود ثبات اقتصادی و تورم پایین شاید هر چند سال یکبار حقوق کارمندان افزایش یابد، بنابراین دولت هم باید تلاش کند تا تورم را کاهش داده و با ایجاد ثبات در بازار جلوی آسیب پذیری اقشار کم درآمد را بگیرد.


بیشتر بخوانید :پیشنهاد مجلس به دولت برای افزایش حقوق در سال ۹۸


پورحسین تصریح کرد: با توجه به افزایش روزانه قیمت‌ها اگر دولت هر ماه هم حقوق کارمندان را افزایش دهد، کفاف زندگی آن‌ها را نخواهد داد؛ لذا دولت باید راهکار‌های دیگری از جمله ایجاد ثبات اقتصادی، کنترل تورم، جلوگیری از افزایش قیمت کالا‌ها به ویژه کالا‌های اساسی و همچنین کمک‌های غیر نقدی را برای جلوگیری از آسیب‌پذیری دهک‌های پایین جامعه اجرا کند.

وی در پاسخ به این پرسش که برخی از نمایندگان پیشنهاد افزایش ۵۰۰ هزار تومانی حقوق کارگران را مطرح می‌کنند، گفت: دولت معمولا براساس شاخص‌های مختلف از جمله نواسانات اقتصادی و بر اساس ظرفیت‌هایی که دارد حقوق کارمندان را تعیین می‌کند و صرفا یک مبلغ معین ملاک نیست.

نماینده مردم پارسآباد در مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی حقوق کارمندان مناسب است، اظهار داشت: این میزان افزایش مناسب است و به عقیده بنده با توجه به بالا رفتن روزانه قیمت‌ها، این حداقل افزایش حقوق کارمندان است که دولت می‌تواند در سال آینده اعمال کند.

منبع: تسنیم

captcha