13   
شناسه خبر: 77835   
تاریخ انتشار: 1397/09/19 08:57
29 آذر تا یکم دی در اصفهان
برگزاری نخستین نمایشگاه ملی صنایع خلاق
برگزاری نخستین نمایشگاه ملی صنایع خلاق
نخستین نمایشگاه ملی صنایع خلاق در اصفهان برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق  مرکز اصفهان؛ مدیر اجرایی این نمایشگاه امروز در نشست خبری شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان افزود: در این نمایشگاه به وسعت سه هزار متر مربع، بیش از صد غرفه از استان های مختلف شرکت می کنند.
عادل دهدشتی با بیان اینکه این نمایشگاه از 29 آذر تا یکم دی امسال در محل برگزاری نمایشگاه های بین المللی اصفهان پذیرای علاقه مندان است گفت: نهادها و سازمان ‌های حامی حوزه صنایع خلاق، صنایع کوچک، خرد و خانگی و نهادهای غیردولتی و آموزشی سه بخش کلی این نمایشگاه را تشکیل می دهند.
مدیر اجرایی نخستین نمایشگاه صنایع خلاق افزود:در بخش بین ‌المللی نمایشگاه صنایع خلاق، هدف‌گذاری و برنامه‌ ریزی لازم برای حضور خواهرخوانده‌های اصفهان انجام شده بود، اما به دلیل همزمانی برگزاری این نمایشگاه با نمایشگاه‌ های دیگر حضور میهمانان خارجی فقط در حد بازدید خواهد بود.
وی همایش توجیهی شهرهای ایران برای پیوستن به شبکه شهرهای خلاق را از برنامه های جانبی این نمایشگاه معرفی کرد و افزود: در این همایش اصلی ترین روش های توسعه خلاقیت در شهرها و چگونگی پیوستن آن ها به این نوع شهرها بررسی می شود.
یونسکو در سال 1394 کلانشهر اصفهان را به عنوان نخستین شهر ایرانی، به عنوان شهر خلاق انتخاب کرد و اصفهان به جمع شهرهای خلاق جهان پیوست.
شبکه جهانی شهرهای خلاق، معتبرترین شبکه جهانی است که از طرف یونسکو تشکیل شده و اصفهان به لحاظ برخورداری از صنایع دستی و هنرهای مردمی به عنوان عضو رسمی این شبکه انتخاب شده است.

captcha