15   
شناسه خبر: 77996   
تاریخ انتشار: 1397/09/20 13:12
گردن بند هوشمند جلوی غرق شدن بچه ها را می گیرد
گردن بند هوشمند جلوی غرق شدن بچه ها را می گیرد
والدین هر قدر هم برای کنترل بچه ها در حین شنا و تفریح در آب تلاش کنند، باز هم ممکن است که به علت یک لحظه غفلت شاهد غرق شدن آنها در استخر یا دریا باشند. لذا برای حل این مشکل گردن بندی هوشمند ابداع شده است.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق به نقل از نیواطلس، والدین هر قدر هم برای کنترل بچه ها در حین شنا و تفریح در آب تلاش کنند، باز هم ممکن است که به علت یک لحظه غفلت شاهد غرق شدن آنها در استخر یا دریا باشند. لذا برای حل این مشکل گردن بندی هوشمند ابداع شده است.

گردنبند مذکور که بادی لایف کولار نام دارد برای نجات کودکان در چنین شرایطی طراحی شده و می تواند به طور خودکار با بازکردن بالشتک هایی سر کودک را بالای سطح اب نگهدارد.

این گردن بند که توسط تاداس جنکینز دانشجوی دکترای دانشگاه فناوری کانوس در لیتوانی طراحی و تولید شده، قرار است به زودی و توسط شرکت Smartmedic تجاری سازی شده و به تولید انبوه برسد.

این گردن بند 120 گرمی به دور گردن قرار می گیرد و البته مزاحمتی برای شنا و تفریح وی ایجاد نمی کند، اما اگر کودک در خطر غرق شدن قرار گرفته و شروع به دست و پا زدن کند و سرش زیر آب برود، حسگرها نصب شده بر روی این گردنبند فعال شده و چهار کیسه هوای موجود بر روی ان را فعال می کنند.

فعال شدن این کیسه های هوا در عرض سه ثانیه رخ می دهد و لذا جلوی غرق شدن کودک گرفته شده و سر وی به روی آب آورده می شود. البته این کار با سرعت بسیار بالایی نیز انجام نمی شود که منجر به آسیب دیدن سر کودک و واردآمدن جراحت به وی شود. هنوز مشخص نیست این محصول با چه قیمتی روانه بازار می شود.

انتهای پیام/ 

 

Share Facebook Twitter Google+ LinkedIn Telegram Email Google Gmail

captcha