10   
شناسه خبر: 79297   
تاریخ انتشار: 1397/10/06 09:38
چرا چپ دست‌ها استثنایی هستند؟
چرا چپ دست‌ها استثنایی هستند؟
طبق تحقیقی که در سال ۲۰۰۶ توسط محققان دانشگاه لافایت انجام شد، چپ دست‌هایی که تحصیلات دانشگاهی دارند ۱۰ الی ۱۵ درصد موفق‌تر از راست دست‌ها هستند و می‌توان گفت: افرادی استثنایی هستند.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق طبق تحقیقی که در سال ۲۰۰۶ توسط محققان دانشگاه لافایت انجام شد، چپ دست‌هایی که تحصیلات دانشگاهی دارند ۱۰ الی ۱۵ درصد موفق‌تر از راست دست‌ها هستند و می‌توان گفت: افرادی استثنایی هستند. از جمله افراد مشهور و موفقی که چپ دست هستند می‌توان به لئوناردو داوینچی، بیل گیتس، ارسطو و ماری کوری اشاره کرد. در ادامه با واقعیت‌های جالبی درباره چپ دست‌ها که آن‌ها را استثنایی کرده است آشنا می‌شوید.


احتمال چپ دست بودن نابغه‌ها زیاد است
 
چرا چپ دست ها استثنایی هستند؟
 
چپ دست‌ها نابغه هستند بنابراین چپ دست بودن آلبرت انیشتین زیاد عجیب نیست. درست است که چپ دست‌ها تنها ۱۰ درصد از جمعیت دنیا را تشکیل می‌دهند، اما می‌توان گفت حدود ۲۰ درصد از جامعه تیزهوشان منسا (Mensa) چپ دست هستند.
چپ دست‌ها هنرمندان ماهری هستند
 
چرا چپ دست ها استثنایی هستند؟

در تحقیقی که در یک مجله روانشناسی آمریکایی منتشر شده است به این نتیجه رسیده اند که چپ دست‌ها خلاقیت بسیار بالایی دارند. آن‌ها می‌توانند راه حل‌های متفاوتی برای یک مشکل پیدا کنند و علاقه زیادی به زمینه‌های هنر، موسیقی، ورزش و تکنولوژی اطلاعات دارند.

آن‌ها توانایی رئیس جمهور شدن را دارند
 
چرا چپ دست ها استثنایی هستند؟

اوباما، بیل کلینتون و جورج بوش از رئیس جمهور‌های موفقی هستند که چپ دست هستند و تحقیقات ثابت کرده است سیاستمدارانی که چپ دست هستند در مناظرات تلویزیونی کنترل بیشتری روی بیننده دارند. حرکات دست راست با مثبت گرایی مرتبط هستند و حرکات دست چپ با منفی گرایی و از آن جا که تلویزیون تصویر را معکوس نشان می‌دهد چپ دست‌ها راست دست نشان داده می‌شوند.

چپ دست‌ها در ورزش موفق هستند
 
چرا چپ دست ها استثنایی هستند؟

چپ دست‌ها در ورزش هایی، چون تنیس، بدمینتون و بوکس بسیار موفق هستند. ورزشکاران چپ دست هم با رقبای راست دست مسابقه می‌دهند هم با رقبای چپ دست بنابراین چپ دست‌ها همیشه آمادگی روبه رو شدن با راست دست‌ها را دارند، اما یک ورزشکار راست دست معمولا آمادگی مواجه شدن با یک رقیب چپ دست را ندارد.

آن‌ها مبارزان خوبی هستند
 
چرا چپ دست ها استثنایی هستند؟

چپ دست‌ها به علت ضربه‌های خوبی که با دست چپ وارد می‌کنند معمولا در مبارزه علیه راست دست‌ها پیروز می‌شوند.
 
چند نفر را می‌شناسید که چپ دست هستند؟ آیا ویژگی‌هایی که در بالا توضیح داده شده است در مورد آن‌ها صدق می‌کند؟
captcha