97   
شناسه خبر: 79623   
تاریخ انتشار: 1397/10/10 13:28
طرز تهیه خمیر بازی خانگی
طرز تهیه خمیر بازی خانگی

پایگاه خبری ایرانیان موفق 

فکر می کنم که خمیر بازى تقریبا جز بازی هاى مورد علاقه اکثر بچه هاست و خوب احتمالا به دلیل کثیف کاری، چندان مورد علاقه اکثر مادرها نیست. ولى اگر مادرها میدانستند که خمیر بازى چقدر میتواند در زمینه هاى مختلف براى فرزندانشان مفید باشد، شاید آنوقت از کثیف کاری های آن چشم پوشى می کردند و بیشتر فرزندانشان را تشویق به بازى با آن می کردند.

خمیر بازى در زمینه هاى زیادى مثل تقویت مهارت هاى حرکتى، تقویت مهارت هاى نوشتارى، قدرت تصور و خلاقیت، ایجاد حس آرامش، هماهنگى دست و چشم، قدرت یادگیرى (اشکال، حروف، اعداد، رنگ ها) تقویت حس کنجکاوى، فهم و درک، می تواند به کودکان کمک کند.

خمیر بازی خانگی
در این مطلب میخواهم برایتان طرز تهیه خمیر بازی خانگی را بگذارم. درست کردن این خمیر بسیار ساده و آسان است و مواد اولیه آن جز چیزهاییست که معمولا در خانه هر کسی پیدا میشود! درست کنید و اجازه دهید که کودکتان از آن لذت ببرد.

 

مواد لازم

  • آرد : ۱ لیوان
  • نمک : یک چهارم لیوان
  • آب گرم (نه جوش): نصف لیوان برای هر یک از رنگها
  • رنگ غذا : هر تعداد رنگی که دوست دارید

طرز تهیه

۱ ) آرد و نمک را با یکدیگر ترکیب کنید.

۲ ) آب گرم و چند قطره از یکی از رنگ های غذا را با هم ترکیب کنید.

۳ ) ترکیب آب و رنگ را کم کم به ترکیب آرد و نمک اضافه کنید و همزمان آن را هم بزنید. وقتی همه آب را اضافه کردید، با دستهایتان خوب این خمیر را ورز بدهید تا آب رنگی کاملا جذب آرد شود.

خمیر بازی خانگی
۴ ) خمیر به همین سادگی آماده میشود، اگر احساس کردید که خمیر کمی حالت چسبندگی دارد، به آن کمی بیشتر آرد اضافه کنید تا حالت چسبندگی آن از بین برود.

خمیر بازی خانگی

۵ ) اگر احساس کردید که به رنگ مورد نظرتان نرسیدید، میتوانید کمی بیشتر رنگ غذا به آن اضافه کنید.

در حالت کلی سن مناسب برای خمیر بازی کودک سن ۲ سال به بالاست، یعنی زمانی که کودک کاملا متوجه باشد که نباید از آن بخورد.

یکی از مزایای این خمیر خانگی این است که حتی اگر کودک از آن بخورد، اتفاقی نمی افتد. بنابراین این خمیرهای خانگی را می توانید از سن یک سالگی در اختیار کودک بگذارید.

بانوی شهر/

captcha