25   
شناسه خبر: 79721   
تاریخ انتشار: 1397/10/11 23:26
«پاره سنگ» یراحی، سیاسی‌ترین ترانه بعد انقلاب
«پاره سنگ» یراحی، سیاسی‌ترین ترانه بعد انقلاب
«پاره سنگ» دومین اثر از آلبوم «سه‌گانه اجتماعی اول» به خوانندگی مهدی یراحی و کارگردانی فرید ناصری منتشرشد.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق «پاره سنگ» دومین اثر از آلبوم «سه‌گانه اجتماعی اول» به خوانندگی مهدی یراحی و کارگردانی فرید ناصری منتشرشد.

مهدی یراحی که پیش از این هم با حضور در زنجیره‌های انسانی نجات کارون نشان داده بود که دوستدار محیط زیست است و با آهنگ هایی مثل «خاک» و «چه چیزا شنیدم» از دغدغه‌مندی‌اش نسبت به اتفاقات روز اجتماعی سخن گفته است و حتی در قولی که در برنامه «خندوانه» داد، بدعت‌گذار اولین کنسرت خیابانی رایگان برای خانواده‌های ساکن درکوره‌پزخانه‌های جنوب شهر تهران در تابستان ٩٥ بود، این بار هم با آلبوم سه‌گانه اجتماعی اول و با دو آهنگ منتشر شده «سرسام» و «پاره سنگ» ثابت کرد هنرمندی است که بی تفاوتی را بلد نیست.

او در این سال‌ها نشان داده برقراری توازن بین سلیقه عام و خاص را خوب بلد است و در عین رعایت استانداردهای خاص موسیقایی‌اش، می‌تواند هر بار مخاطبان بیشتری را همراه آثارش کند، نمونه‌اش ترانه «حیک» است که در عین برخورداری از ریتمی قدیمی و شاد، با تصویری از بشکه‌های خالی نفت در حال و هوای غبارآلود این روزهای جنوب ایران، سخت نفس کشیدن این روزهای مردم آن خطّه را فریاد می‌زند.

مهدی یراحی خواننده‌ای‌ست که در هنگامه آشفته بازار این روزهای موسیقی ایران، همچنان متعهد مانده تا هر چند وقت یکبار از دردهای اجتماعی مردمش در ترانه‌هایش بگوید تا نشان بدهد تعهد اصل اول هنرمندی است.

«پاره سنگ» اثرى ضد جنگ و ضد جامعه ستیزى است و به دور از شوآف و هیاهو سعى در به چالش کشیدن صاحبان قدرت دارد.

یراحى در آخرین کنسرت خود در زادگاهش اهواز، براى همدلى و همصدایى با کارگران شرکت گروه ملى فولاد اهواز لباس کارگران را به تن کرد و در ادامه این حرکت نمادین از مسئولین خواستار رسیدگى به وضع أسف‌بار معیشتى این قشر زحمتکش و آزادى کارگرانى شد که به دلیل اعتراض به عدم پرداخت حقوقشان، طى هفته‌هاى گذشته راهى زندان شدند.

دریافت فیلم

captcha