31   
شناسه خبر: 79931   
تاریخ انتشار: 1397/10/15 08:42
مراکز نیکوکاری، کارآفرینی و توانمندسازی؛ اساس عزت و تولید در کشور
مراکز نیکوکاری، کارآفرینی و توانمندسازی؛ اساس عزت و تولید در کشور

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق حبیب الله آسوده،مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: مراکز نیکوکاری ،کارآفرینی و توانمندسازی در خراسان رضوی باید اساس عزت و تولید در کشور باشند و باید برای محرومان زمینه خودکفا شدن را فراهم کنند.

 مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی در همایش تجلیل از خیرین رابطین شبکه های نیکوکاری محله در کاشمر وظیفه همه را در نظام اسلامی توانمندسازی مستضعفان دانست و افزود: نام مراکز نیکوکاری در خراسان رضوی به مرکز نیکوکاری کارآفرینی و توانمندسازی تغییر می کند تا پایه و اساس کشور تولید، عزت و امنیت اقتصادی شود.

وی با اشاره به مردمی شدن فعالیت های کمیته امداد در مراکز نیکوکاری اعلام کرد: در این مراکز با رعایت بسیاری از جوانب وبا تاکید بر حفظ کرامت افراد خدمات حمایتی و معیشتی به محرومان و نیازمندان منطقه ارائه می شود و کمیته امداد بر فعالیت های صورت گرفته نظارت می کند.

آسوده با اعلام اینکه در مرکز نیکوکاری باید سنت قرض الحسنه ایجاد شود گفت: کمیته امداد 30 میلیون تومان را به عنوان سرمایه اولیه به منظور تشکیل صندوق قرض الحسنه به این مرکز نیکوکاری(ولی عصر(عج)) اختصاص می دهد تا این امر با دقت و توجه بیشتری و با سپرده گذاری مردم استمرار پیدا کند و زمینه رفع مشکلات مردم توسط مردم فراهم شود.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی با اشاره به فتنه های مختلف دشمن علیه کشور و مستضعفین که صاحبان اصلی انقلاب هستند عنوان کرد: در شرایط کنونی دشمن معیشت مردم را نشانه گرفته است که با حضور به موقع خیران و نیکوکاران ، نیازمندان و محروم تنها نماندند وبراین نکته تاکید داریم که تنها راه نجات از این فتنه ها توانمندسازی افراد است.

آسوده با اعلام اینکه در سال گذشته 11درصد از اشتغال خراسان رضوی توسط کمیته امداد ایجاد شده است گفت: از 129 هزار طرح اشتغال که سال گذشته در استان ایجاد شده بود حدود 17 هزار مورد آن مربوط به کمیته امداد می شود. همچنین 15 درصد از دام های تولیدی نیز توسط مجریان طرح های اشتغال کمیته امداد در روستاها تولید و پرورش داده شده بودند که سهم بسزایی در تولید گوشت و محصولات دامی را شامل می شود.

وی اعلام کرد: کمیته امداد خراسان رضوی در 9 ماهه امسال هزار و 700 مسکن شهری و روستایی را ساخته و یا در حال ساخت دارد که امیدواریم این رقم به دو هزار مورد افزایش یابد.

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی با اشاره به اینکه این نهاد در مسیر خط رهبری و بدور از هرگونه سیاسی کاری برای قشر نیازمند تلاش می کند خاطر نشان کرد: پایه های نظام مردم هستند و با تکیه بر حمایت های مردم، تمام همت امدادگران این نهاد برمحور خدمت رسانی به نیازمندان گذاشته شده است.

وی با قدردانی از خدمات آستان قدس رضوی و سپاه به مددجویان این نهاد اعلام کرد: از دو سال گذشته تاکنون علاوه برمشارکت در اشتغال زایی بصورت مشترک نیز با این مجموعه ها 300 هزار زائر توفیق تشرف و زیارت بارگاه مقدس رضوی را پیدا کردند که در تمام مدت حضور در مشهد از تمام وعده های غذای متبرک حضرت بهره مند بودند.

آسوده همچنین ضمن تشکر از دولت، مجلس شورای اسلامی و مسئولان مختلف در خراسان رضوی اعلام کرد: در شرایط سخت اقتصادی امسال نسبت به امور محرومان کوتاهی نشد و خوشبختانه اکنون هیچ مددجویی برای دریافت کمک هزینه ازدواج و تسهیلات کارگشایی پشت نوبت نیست و در بخش امور درمانی بیماران صعب العلاج مشکلی وجود ندارد.

شایسته ذکر است: مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی در سفر به کاشمرضمن بازدید از مرکز نیکوکاری ولی عصر در روستای فرح آباد آن شهرستان، از یک کارگاه اشتغال با 88 کارآفرین با کسب درآمد مناسب نیز بازدید کرد .

captcha