8   
شناسه خبر: 79946   
تاریخ انتشار: 1397/10/15 10:01
شهرام هروی: قول‌ها عملی شود کسب مدال المپیک دور از دسترس نیست/ از تجارب رشته‌های موفق المپیکی استفاده می‌کنیم
شهرام هروی: قول‌ها عملی شود کسب مدال المپیک دور از دسترس نیست/ از تجارب رشته‌های موفق المپیکی استفاده می‌کنیم
شهرام هروی، سرمربی تیم ملی کاراته گفت: اگر قول‌های داده شده عملی و دغدغه بچه‌ها برطرف شود کسب مدال در المپیک دور از دسترس نیست.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق 

شهرام هروی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص شروع دور جدید تمرینات تیم ملی کاراته اظهار داشت: دور جدید تمرینات تیم ملی کاراته را در هفته گذشته به صورت منجسم‌تر پیگیری کردیم. با حضور در مسابقات کاراته وان ترکیه، مسابقات دانشجویان جهان، مسابقات قهرمانی آسیا، بازی‌های آسیایی و مسابقات جهانی اسپانیا یک سال بسیار سخت‌ را تا به امروز سپری کردیم.

وی تصریح کرد: هر کدام از این مسابقات در جایگاه خود از اهمیت زیادی برای جامعه کاراته و ورزش کشور برخوردار بود و خدا را شکر تیم ملی کاراته نیز سربلند از این میادین بیرون آمد، اما هنوز ماراتن کاراته در سال جاری تمام نشده است. تا پایان سال جاری همچنان  دو مرحله لیگ جهانی کاراته و یک مرحله کاراته وان را در پیش داریم و به همین جهت باید با شرایط آرمانی در این مسابقات حضور پیدا کنیم.

سرمربی تیم ملی کاراته عنوان کرد: بازیکنان نیز بعد از حضور در مسابقات متعدد خستگی‌هایی دارند و باید به گونه‌ای آنها را مدیریت کنیم تا از کاراته و مسابقات دلزده نشوند. خدا را شکر بازیکنان ما باتجربه هستند و شرایط آنها نیز در حال حاضر خوب است و امیدوارم در مسابقات پایانی سال هم حضور خوبی داشته باشیم.  کسب سهمیه المپیک شرایط ویژه‌ای دارد و باید در سال 2019 در  7 مرحله لیگ جهانی کاراته، چهار مسابقه کاراته وان سری A و مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کنیم تا به امید خدا در پایان بتوانیم کسب سهمیه کنیم و برای کشورمان افتخارآفرین باشیم.

هروی در خصوص نشست مسئولان فدراسیون کاراته با وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک گفت:  از این بابت که وزیر ورزش، رشته‌های کشتی و کاراته را بخت اول کسب مدال در المپیک 2020 عنوان کرد، جای خوشحالی داشت. این موضوع برای جامعه کاراته با توجه به اولین حضور خود در  المپیک جای افتخار زیادی دارد. نتایج و موفقیت‌های کاراته در تمامی رده‌های سنی باعث این شده است تا دید وزارت ورزش و کمیته المپیک به کاراته ایران بسیار خوب باشد.

وی تاکید کرد: قطعا اگر شرایط ویژه‌ای که قول آن را به ما دادند، مهیا شود و دغدغه‌های بازیکنان از بین برود، جواب قول‌های عمل شده را با مدال‌های خوشرنگ در المپیک می‌دهیم. کسب مدال در المپیک دور از دسترس نیست و کاراته نشان داده است که در شرایط خاص بهترین مدال‌ها را کسب کند. المپیک نیز شرایط خاص خود را دارد و قطعا ما از تجارب رشته‌های کشتی، تکواندو و وزنه‌برداری که از ما قدیمی‌تر هستند استفاده خواهیم کرد تا با دید باز در المپیک توکیو حضور داشته باشیم. 

سرمربی تیم ملی کاراته در پایان در خصوص اضافه شدن سیدمحمد حسینی به کادرفنی تیم ملی خاطرنشان کرد: ابتدا باید تشکر ویژه ای از نعیما خواجوی داشته باشم که در قهرمانی‌های ما نقش ویژه‌ای داشتند و امیدوارم هر جا هستند موفق باشند. خواجوی مربی بزرگی است و افتخار این را داشتیم که یک سال در کنار هم باشیم. یک خوشامد ویژه نیز به سیدمحمد حسینی می گویم که اثرات پررنگ حضور او همیشه در تیم ملی پابرجا خواهد بود.

captcha