17   
شناسه خبر: 79984   
تاریخ انتشار: 1397/10/15 22:34
مجتمع مس قاضی کندی هشترود باعث رونق اشتغال در منطقه می‌شود
مجتمع مس قاضی کندی هشترود باعث رونق اشتغال در منطقه می‌شود
نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که وجود مجتمع مس قاضی کندی هشترود باعث اشتغال زایی و کارآفرینی و رونق منطقه می‌شود، گفت: طبق اظهارات سرمایه گذاران، پیش بینی می‌شود حداقل برای 500 نفر به صورت مستقیم در این منطقه اشتغال زایی می‌شود، برای راه اندازی این مجتمع در اولین فرصت، بنده به طور جدی پیگیر این موضوع هستم.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق 

سید «حمزه امینی» در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، با بیان مراحل اکتشافات مجتمع مس قاضی کندی هشترود به خوبی پیش می‌رود و معادن مس و طلا در این منطقه نیزکشف شده است، اظهار کرد: اکتشافات مجتمع مس هشترود به خوبی انجام می‌شود و به معادنی نیز دست یافتیم. 
 
 وی ادامه داد: کارشناسان احتمال می‌دهند در این معادن طلا نیز وجود داشته باشد، اعتبارات لازم برای احداث این مجتمع برآورد شده و اکنون تنها مشکل این مجتمع آب و برق است که از طریق فرمانداری اقدام کردیم تا بعد از اتمام اکتشافات، مشکل آب و برق این منطقه رفع و سرمایه گذاری در این معادن آغاز شود. 
  
وی افزود: بعد از اتمام اکتشافات تلاش داریم مس‌ را در هشترود فرآوری کرده و کارخانه‌هایی برای این کار احداث شود تا اشتغال زایی شده و از پتانسیل نیروی انسانی شهرستان‌های اطراف نیز استفاده کنیم. 
  
نماینده مردم هشترود و چاراویماق در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگر سخنان خود در خصوص ورودی هشترود از سمت آزادراه پیامبر اعظم (ص)، اظهار کرد: از کلنگ زنی این پروژه زمان زیادی می‌گذرد و مقرر شده تا آبان 98 مشکل ورودی هشترود حل شود ولی با توجه به کمبود اعتبار، شرکت‌ها کار آن را تعطیل کردند، اکنون با پیگیری جدی عملیات اجرایی آن تا یک ماه آینده به طور جدی آغاز می‌شود. 
  
وی با بیان این‌که احداث این ورودی یکی از مطالبات اصلی کشاورزان منطقه است، افزود: به دلیل راه اندازی این‌ راه، زمین کشاورزان در این منطقه تخریب شده و دستگاه‌‌های مربوطه باید جوابگوی کشاورزان شوند، این جوابگو بودن نیز جزو مراحل آغاز عملیات اجرایی راه است ولی هنوز اقدامی در این محل انجام نگرفته است، ضرورت دارد مشکل تملک این راه حل و عملیات آن آغاز شود. 
  
امینی یادآورد شد: مجموع برآورد اولیه‌ی پروژه‌ی ورودی هشترود از سمت آزادراه پیامبر اعظم (ص) 40 میلیارد تومان است که متاسفانه کمبود اعتبار موجب توقف عملیات اجرایی این پروژه شده است و در حال حاضر هیچ عملیاتی در این منطقه انجام نگرفته و تنها قسمتی از راه به صورت جزیی خاکبرداری شده است. 
  
وی با بیان این‌که ورودی هشترود از سوی اتوبان پیامبر اعظم 6200 متر است، گفت: بانک سپه حدود 20 درصد، قرارگاه خاتم الانبیا 20 درصد و دولت به طور 60 درصدی در این پروژه مشارکت دارند، هفته‌ی قبل طبق گفته‌ی معاون وزیر، خاتم الانبیا به صورت نهایی آن را تایید کرده و عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.
captcha