81   
شناسه خبر: 80003   
تاریخ انتشار: 1397/10/15 22:34
هشدار شرکت آبفا؛
مشترکان مراقب یخ زدگی کنتور آب باشند
مشترکان مراقب یخ زدگی کنتور آب باشند
مشترکان در زمان یخ زدگی کنتور آب از آتش زدن و آب جوش ریختن بر روی کنتور خوداری کنند­.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق رسول باقری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما گفت: با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و احتمال یخ زدگی کنتور‌های آب در کشور، ­ از متقاضیان تقاضا داریم که­ از تجمع اب به داخل محوطه کنتور جلوگیری کنند.
وی ادامه داد: دمای زیر صفر باعث می‌شد آبی که در چاله کنتور جمع شده یخ بزند و به کنتور آسیب وارد شود.
باقری­ بیان کرد: خانه‌های شمالی و جنوب تهران به دلیل افزایش سرما احتمال یخ زدگی کنتور آن بیشتر است و باید با پوشال و پارچه کنتور را بپوشانند تا گرم شود.
معاون درامد امور مشترکین شرکت آب و فاضلاب استان تهران ­افزود: در دو سال گذشته به دلیل سردی هوا بیش از ۱۰ هزار کنتور در استان تهران یخ زد که منجر به قطعی چند ساعته آب مشترکین شد.
وی افزود: زمانی که­ سازمان هواشناسی اعلام کرد که دمای هوا به منفی صفر درجه می‌رسد­ مشترکین باید تمهیدات لازم را برای جلوگیری از یخ زدگی انجام دهند.
وی با اشاره به اینکه کهنه­ و نو بودن منازل مسکونی هیچ ربطی به یخ زدگی کنتور‌های اب ندارد گفت: جنس لوله‌های اب به گونه‌ای است که یخ نمی‌زند و فقط حوضچه نگهداری کنتوربدلیل وجود رطوبت یخ می‌زند.
باقری ادامه داد: برطبق ایین نامه اگرمشترکین ­از تاسیسات اب نگهداری نکنند در صورت بروز مشکل باید خسارت را پرداخت کنند.
معاون درامد امور مشترکین شرکت اب و فاضلاب استان تهران گفت:­ مشترکین در صورت یخ زدگی با شماره ۱۲۳ تماس بگیرند و خودشان هیچ اقدامی برای باز شدن یخ کنتور انجام ندهند، چون این باعث افزایش هزینه‌های انان می‌شود.

captcha