1   
شناسه خبر: 80030   
تاریخ انتشار: 1401/05/18 06:59
90درصد سهم صنایع کوچک در اشتغالزایی
90درصد سهم صنایع کوچک در اشتغالزایی
کارآفرینان و صنعتگران نقش بسیار مهمی در ایجاد اشتغال و فقرزدایی در کشور دارند که دراین بین، صنایع کوچک و متوسط سهم بسیار بزرگی در اشتغالزایی دارند به طوری که 90 درصد اشتغال زایی کشور در این صنایع رخ می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری ایرانیان موفق 

عضو هیات مدیره و رئیس کمیسیون ارتباطات کانون کارافرینی استان تهران با اشاره به مناسبت روز ۲۱مرداد، روز ملی صنایع کوچک و متوسط اظهارداشت: عدم ثبات اقتصادی، تحریم‌ها، قوانین و مدیریت‌های دستوری متغیر، مهم‌ترین آفت در حوزه کسب و کار است.

معصومه خیراللهی عضو هیات مدیره و رئیس کمیسیون ارتباطات کانون کارافرینی استان تهران با یادآوری شرایط بحران اقتصادی فعلی، تحریم‌های بین المللی و عدم تحقق درآمدهای نفتی و گازی گفت: کارآفرینان و صنعتگران نقش بسیار مهمی در ایجاد اشتغال و فقرزدایی در کشور دارند که دراین بین، صنایع کوچک و متوسط سهم بسیار بزرگی در اشتغالزایی دارند به طوری که 90 درصد اشتغال زایی کشور در این صنایع رخ می‌دهد.

رئیس کمیسیون ارتباطات کانون کارافرینی استان تهران با اشاره به اهمیت جایگاه صنایع کوچک و متوسط گفت: کمبود منابع مالی و مشکلات تامین تسهیلات بانکی، هزینه‌های گزاف اجاره  یا خرید محل کار، بروکراسی طاقت‌فرسا و گاه موازی کاری دستگاه‌های اداری برای کسب مجوزهای لازم، تعدد مجوزهای مورد نیاز و قوانین دست و پاگیر، قطعی برق، بحران منابع آبی، رقابت نابرابر در مناقصات با شرکت‌های دولتی و خصولتی و مشکلات جلب اعتماد صنایع بزرگ به توانمندی ایشان، مشکلات بازاریابی و صادرات، عدم دسترسی آسان به نمایشگاه‌های برون مرزی برای تبادل تجربه و دانش فنی و عدم وجود چشم انداز مناسب ارتباطی با کارآفرینان و صنعتگران کشورهای توسعه یافته از چالش های اساسی این حوزه است.

این کارافرین حوزه کسب و کار با اشاره به مهاجرت گسترده صنعتگران و اندیشمندان و سرمایه های فکری و بازوهای توانمند اجرایی کشور بیان کرد: دولت با تدبیر دور اندیشانه و چاره اندیشی های کارشناسانه، ایجاد فضایی مناسب برای رشد آنها و رفع دغدغه های ایشان، می تواند از مهاجرت های ناخواسته جلوگیری نماید.

خیراللهی با اشاره به اهداف کانون کارآفرینی استان تهران گفت:  با گردهم آمدن عده ای از کارآفرینان در کانون کارافرینی تلاش می نماییم مطالبه گر رفع نیازهای کارآفرینان بوده و برای رفع چالش های کسب و کار و همچنین توانمند سازی ایشان قدم برداریم.

وی از کارآفرینان علاقمند دعوت کرد تا برای ارتقاء وضعیت کارآفرینان به جمع کارافرینان در کانون کارآفرینی (www.karafarintehran.ir)  بپیوندند و با غنای هرچه بیشتر این تشکل، آنها را در مطالبه حقوق صنفی خویش یاری نمایند.

captcha